חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כתמים, מה עושים עם זה?

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/2009697 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
כתמים, מה עושים עם זה?
כתמים על העור מהוווים בעיה קשה ולעיתים בלתי פתירה
נטע לי בר- אור פורסם: 24/03/09 12:27

הכתמים או פיגמנטציה כפי שזה נקרא בעגה המקצועית מהווים מטרד אסתטי ניכר. הפיגמנטציה למעשה נגרמת בגלל מס'' גורמים: חשיפה לשמש, כתמי היריון הנקראים גם "מלזמה" או כתמי גיל שנוצרו במשך השנים.

פיגמנטציה נוצרת בעקבות הצטברות יתר של מלנין, פיגמנט שקובע את צבע העור שלנו. למעשה המלנין מגן על העור מפני נזקים חיצוניים לרבות השמש. בכל פעם שהעור נחשף לשמש, נוצר מלנין, במטרה להגן על העור. זהו למעשה תהליך השיזוף. אך לעיתים הפיזור של חלקיקי הצבע (הפיגמנטים)אינו אחיד, ולפעמים יש הצטברות של פיגמנט באזור מסוים, שיוצר כתם.

אך פיגמנטציה נגרמת בגלל מס'' גורמים, לא רק בגלל החשיפה לשמש (כתמי שמש), הגורמים כוללים גלולות למניעת הריון, תרופות, תחליפי הורמונים והגיל (הנטייה לפיגמנטציה עולה עם הגיל).

אז מה עושים כנגד הכתמים? מהי הסרת כתמים? ובכן זה מלחמה עיקשת שלא תמיד מבטיחה תוצאות. החדשות הטובות הם שאפשר להבהיר את הכתם במידה משמעותית, החדשות הרעות הן שאי אפשר להסיר לגמרי כתמי עור.

נכון, יש הרבה טיפולים שמבטיחים הסרה כוללת של הכתמים, אולם יש גורמים חשובים שמשפיעים על הצלחת הטיפול. ראשית, מידת הפיגמנטציה, האם זהו כתם עמוק? או כתם שטחי? במספר מקרים, הצטברות הצבע נמצאת עמוק בדרמיס.

הטיפול

אם מדובר בפיגמנטציה ברמה הקלה לרוב אמצעי הטיפול הוא בקרמי הבהרה למיניהם שקיימים בשוק. הקרמים כוללים את המרכיבים הבאים בריכוזים שונים.

הידרוקינון- ההידרו קינון מדכא את ייצור פיגמנט המלנין. ההידרו קינון מצוי ברוב תכשירי ההבהרה במינונים שונים. למעשה הוא נחשב הטיפול האופטימאלי במניעת פיגמנטציה ואינו כולל תופעות לוואי חמורות.

רטין-A -לרטין Aיתרונות רבים בטיפול בפיגמנטציה.רטין-A למעשה משפר את ייצור התאים החדשים, משפר את אלסטיות העור ומזרז יצירת קולגן. אומנם הוא פחות אפקטיבי מהידרו קינון והוא מומלץ לפיגמנטציה קלה עד בינונית.


חומצות- חומצת אלפא הידרוקסיות, חומצה קוג`ית, חומצה אז''לאית, חומצה אלפא ליפואית כל אלה ועוד הינם חומצות אשר מדכאות את ייצור המלנין. לרוב הן יהיו מרכיבים ראשיים בתכשירי הבהרה למיניהם.

פילינג כימי ולייזר
הפילינג הכימי הינו נחשב לטיפול יעיל כנגד הפיגמנטציה. הוא קיים בדרגות שונות: קל עד בינוני ניתן לערוך גם אצל קוסמטיקאית מומחית ואילו פילינג עמוק אצל רופא עור בלבד. הטיפול נחשב אגרסיבי , קילוף העור ורק לאחר שבוע או לחילופין מס'' שבועות[ תלי בדרגת הפילינג ובתהליך ההחלמה] ניתן לראות תוצאות.חשוב לציין, שלא תמיד יש תוצאות נראות לעין ולעיתים צריך לחזור על הטיפול מס'' פעמים, במיוחד עם מדובר בפילינג קל ובינוני.

לייזר -הינה שיטה ידועה להסרת כתמים, זאת ע"י מיקוד קרן אור בפיגמנט ודיכוי המלנין. הטיפול בלייזר נעשה בד"כ אצל פלסטיקאי מומחה או רופא עור.

הטיפול המומלץ ביותר הוא הטיפול המשולב , פילינג + תכשירי הבהרה. כך או כך, רצוי לאמץ את הטיפול החשוב מכולם, מריחת קרם הגנה כנגד השמש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורטל הקוסמטיקה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פורטל הקוסמטיקה

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09845 צפיות
מבחר אינסופי של מכוני יופי מציעים לנו את "היופי המושלם" בעזרת איפור קבוע. איפור שאינו נמרח, לא נעלם ומדגיש את קווי המתאר הטבעיים. איפור קבוע גם נותן מענה לטשטוש פגמים ולהדגשת תווי פנים, במיוחד עבור הגיל המבוגר. האיפור הקבוע החל להיכנס לשוק בארץ לפני כ--18 שנה, ורק מס'' קוסמטיקאיות העזו להשתמש בו. אך כיום רוב מכוני היופי מציעים איפור קבוע, כחלק מתהליך הטיפוח.

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09871 צפיות
כן, איפור מאפשר לנו להדגיש יופי טבעי, ליצור יופי שונה, לרענן מראה עייף ואף להסתיר פגמים או סתם לרענן את המצב רוח . האיפור קיים עוד משחר ההיסטוריה. יש עדויות לשימוש באיפור במצרים העתיקה, יוון העתיקה ואף במצרים העתיקה. מרבית תכשירי האיפור הופקו מחומרים טבעיים .

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09808 צפיות
אך מה לגבי האיפור? איך ניתן לבחור איפור שהכי יחמיא לקווי מתארייך? כן, אין לזלזל בסוגיית האיפור, ניתן לומר כי הוא אולי המרכיב החשוב ביותר. השאלה הנשאלת היא: האם כדאי לבחור באיפור מהודר או באיפור טבעי? שהרי חתונה זה אירוע מרגש, וביום מיוחל זה הכול יתועד. הרי לא תרצי להיראות חיוורת או מאופרת בכבדות. אז מה עושים? ובכן יש כמה פרמטרים חשובים בבחירה נכונה של האיפור לאותו ערב קסום.

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09810 צפיות
כן, כולן רוצות עור מושלם, בוהק וצעיר. אך מה לעשות שרוב הנשים לא התברכו בגנטיקה ברוכה וגם אם נפל בחלקן הזכות, הרי שמזג האוויר בישראל נותן אותותיו לכל עור באשר הוא. הקוסמטיקה נותנת מענה לכל בעיות העור, אומנם איננו יכולים להילחם בתנאים אקוטיים כמו גיל ותורשה אך בהחלט ניתן לשפר את מרקם העור ולהשיג תוצאה אופטימאלית. בגיל צעיר הבעיות השכיחות הן בעיקר אקנה ובגיל מבוגר נתמודד עם עור עייף, אקנה והזדקנות העור.

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09922 צפיות
האקנה אף "זכתה" ברבות השנים לאין ספור מונחים כגון: חצ''קונים, פצעים, פצעי גיל ההתבגרות ועוד. כן, הבעיה מוכרת ועם זאת כאשר האקנה "מלבב" אנחנו מרגישים חסרי אונים ומעט כעורים. אז מה עושים? ראשית כדאי להבין מה זה בעצם אקנה ומהם הגורמים לכך. אקנה למעשה מבטאת חוסר איזון הורמונאלי בגוף, לכן מייחסים זאת בעיקר לגיל ההתבגרות, גיל בו חלים שינויים הורמונאליים.

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09813 צפיות
מאז שהלייזר פרץ לחיינו חלו המון שינויים. ניתן להצעיר עור, להסיר שיער ולהסיר משקפיים לתמידות. אם פעם אנשים שחבשו משקפיים זכו ללעג מהסביבה ולגינויי כנא י{בתקופה שכל משקף היה מיקרוסקופ} כיום, אפשר לנוח על זרי דפנה ולראות ללא צורך בעדשות.

מאת: פורטל הקוסמטיקהאיפור10/05/09805 צפיות
השתלות שיער כיום נעשות בקליניקות הנבחרות לאנשים הסובלים משיער דליל או מבעיית התקרחות קשה ביותר. השיער הוא מרכז עולמנו אצל הגבר הוא מסמל צעירות ואצל האישה חיוניות ובריאות. השתלות השיער נעשות כיום בטכניקות רבות אצל הקליניקות הנבחרות. יש מספר סוגים להשתלות השיער כאשר הקרחות הם על כל הראש כאן מתבצעת השתלה כוללת אולם כאשר הקרחת מתחילה בצעדיים או בפדחת שם לוקח הרופא מספ

מאמרים נוספים בנושא איפור

מאת: אלי, מינרלזאיפור09/12/19241 צפיות
ככל שרבים מאיתנו מתוודעים יותר למה שאנחנו מכניסים לגופנו (שייק ירוק! מזון ללא גלוטן!) ולתהליכי ריפוי והחלמה טבעיים, אנו הופכים להיות מודעים יותר גם לגבי מה אנו שמים על העור שלנו.

מאת: ליאוראיפור03/11/161110 צפיות
קורס איפור מקצועי, מאפשר השתלבות בתעשיית האופנה, היופי, הקולנוע, והטלוויזיה. בוגרי ובוגרות הקורס, משתלבים בעבודה במגזינים, רשתות איפור, עיתונים, טלוויזיה וכדומה.

מאת: אילה כהן איפור17/05/161100 צפיות
אני מאפרת מקצועית כבר כמעט 14 שנה , רציתי ואני רוצה להגדיל את קהל הלקוחות שלי , איך אני עושה את זה בצורה הכי טובה ? כנסו למאמר הבא

מאת: אבי דוידיאיפור09/05/16936 צפיות
טיפים שימושיים לאיפור נכון ובריא עם עדשות מגע באופן יומיומי.

מאת: אילה כהן איפור28/02/16983 צפיות
רוצה להראות הכי טוב ביום הולדת שלך .? כנסי למאמר ותראי איך לעשות את זה.

מאת: אילה כהן איפור21/12/151107 צפיות
אני מאפרת הרבה בחורות דתיות ,ואני רוצה לתת כמה טיפים לבחורות כאלה אייך הן יכולות לאפר את עצמן ,בצורה כזאת שהכיסוי ראש ישתלב יפה עם האיפור

מאת: אילה כהן איפור19/11/151382 צפיות
היי לי קוראים אילה כהן ואני כותבת הרבה על הצלחה בעולם האיפור , הפעם כתבתי מאמר על איך את יכולה להצליח בכך שתשתפי פעולה עם בעלי מקצוע אחרים בעולם האיפור

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica