חפש מאמרים:
שלום אורח
02.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם גוגל יודע לרקוד?

קודם כל- זה לא רק אתם. אכן יש משהו מעט מטופש בביטוי הנ"ל, לטעמי. ועם זאת, לפעמים נדמה שזהו הביטוי ההולם ביותר.

תארו לכם שאתם קמים בבוקר- ומיקומי האתרים פשוט זזים..... נראה כאילו גוגל "התחרפן", או שהחליפו לו את הנוסחה שעל פיה הוא עובד. בכל אופן- אתמול הייתם בדף הראשון, היום אתם בשלישי. או בתשיעי.

זוהי התופעה המכונה "ריקוד גוגל".

כמו ברוב תחום קידום אתרים- SEO, ישנם ברחבי העולם אנשי מקצוע שונים עם דיעות שונות- גם לגביי הגורמים לתופעה הנ"ל. הדיעה הרווחת היא שריקוד גוגל נגרם מעדכון נרחב של האלוגריתם המתמטי על פיו גוגל מאנדקס את הרשת. מנוע החיפוש, משתמש בכ- 100,000 מחשבים שונים ע\"מ לצמצמם עלויות ולבזר את כוח החיפוש למחשבים רבים- בניגוד להקמת מערכת אחת מפלצתית/עצומה בגודלה. מחשבים אלו מחולקים לקבוצות מידע המכונות  "Data Centers". בכל חיפוש שאתם מבצעים בגוגל, אתם מקבלים את תוצאות החיפוש ממרכז מידע אחר. לאור המס` הרב של מרכזי המידע, בזמן שבו מתבצע עדכון אלוגריתם נרחב, גוגל מעדכן כל פעם מרכז מידע אחר. לכן, בזמן זה תקבלו בכל חיפוש שלכם בגוגל-תוצאה שונה.

האמריקאים- כמו אמריקאים- נותנים לכל "ריקוד גוגל" את הכינוי שלו, אשר מתחיל תמיד באות A בכל שנה קלאנדרית, בדיוק כפי שמעניקים לסופות הוריקן. הידוע לכותב שורות אלו- נכון ליום כתיבתן ,הוא שריקוד הגוגל האחרון התרחש בסוף 10.2008 והפעם לא רק שתוצאות החיפוש שונו אלא שאתרים מסויימים אף "עפו" מהאינדקס לזמן מה.

Google Bot is Dancing... 

הפיענוח להתנהגותו של גוגל, הוא מסע-מחקר בלתי נגמר. לגביי הפרמטרים אשר קובעים את מיקום האתר בתוצאות החיפוש ישנן כמה אמיתות (כלל שידוע לבעלי המקצוע בתחום) והרבה בדותות ואגדות אורבניות.

כך גם לגביי תופעת "ריקוד גוגל"- אין מסקנות מוחלטות, ישנן השערות. אומנם יש כאלו הטוענים בלהט כי בידם האמת המוכחת- אבל מהנסיון שלי, יש להתייחס תמיד לדברים אלו בספקנות- כל עוד לא מדובר באנשים אשר יכולים להציג שחור על גביי לבן את הנוסחה המתמטית המדויקת על פיה גוגל פועל.

סביר להניח שתופעה כזו תלחיץ בעלי אתרים רבים ומקדמי אתרים אשר עוסקים בתחום זה לפרנסתם- ובצדק. כל פעם שגוגל מרקד, ניתן לראות בפורומים המתאימים "הודעות מצוקה" אשר משוועות להסבר - \"האם מישהו יודע מתי התופעה תסתיים וכולם יחזרו למיקומים הידועים-אם בכלל?...". הודעות מסוג אלו בדרך כלל מעלות חיוך על פניי. כמי שעוסק בתחום שחלק נכבד ממנו הוא ניסוי, טעייה ותהייה, הסקת מסקנות, תיקון ובדיקה חוזרת- ברור לי תמיד שבסופו של דבר- אם יש באמתחתך חברה מסודרת בעלת נסיון לקידום אתרים, אשר דואגת לעדכן את אתרך בתוכן איכותי, ולעשות זאת באופן דינמי מתמשך, בצירוף לינקים פנימיים וחיצוניים אשר הינם בעלי משמעות- אתה יכול להיות רגוע. גוגל חוזר בסופו של דבר לאנדקס את הרשת ע\"פ מדדי איכות שונים ואם אתרך הוא איכותי- אז בד"כ- יהיה בסדר.

רגע, אבל ל-"ריקוד גוגל" ישנה גם השפעה חיובית.

אכן כך. התופעה "מעוררת" בעלי אתרים ומקדמי אתרים אשר נרדמו על משמרתם, ובבוקר אחד הם מקבלים טלפון כאשר על הקו נמצא לקוח חסר אונים. וכן, זוהי השפעה חיובית גרידא של התופעה ואין בדבריי שגיאות ניסוח או טעות. גוגל כאילו דואג שרשת האינטרנט תשאר עדכנית ובתחרות מתמדת ובכך מעודדת את התחרות הקיימת בשוק החופשי- לחדש, לעדכן, להרחיב, ליזום ולייצר "יש מאיין" ללא הפסק.

קישורים

*בלינק הזה ניתן למצוא כלי שימושי לבחינת מילות החיפוש שלכם במרכזי מידע שונים של גוגל- ע"מ להשוות

 ביניהם- האם התוצאות המתקבלות הינן זהות: בדיקת מילות מפתח בגוגל-מרכזי מידע שונים .

*לפרטים נוספים: בניית אתרים , קידום אתרים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתרי אינטרנט שנבנו דרך חברת אינטרדיל נבנו תוך מתן מחשבה על צבעים, איכות ומערכת ניהול מושלמת לניהול האתר שלך, אז בפעם הבאה שאתה מחפש חברה לבניית אתרים פנה אלינו לקבלת המצעת מחיר כוללת לבניית האתר שלך וגם קידומו באינטרנט

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ארל'ה אינטרדיל

מאת: ארל'ה אינטרדילעיצוב אתרים31/07/142656 צפיות
עולם האינטרנט לא נח לרגע, תמיד יש משהו חדש שיכול להשפיע על הדרך שבה תהליך בניית אתרים יתחיל ויסתיים. כל מי שבנה אתר עד לפני תקופה לא ארוכה יכול פתאום לגלות כי האתר שלו כבר נחשב לאתר ישן, ואפילו מיושן - מה עושים- מחדשים !

מאת: ארל'ה אינטרדילקידום אתרים12/05/09888 צפיות
הן חוזרות ללא הרף, וזה מאוד מובן למה. קבלו את שלושת השאלות הנפוצות ביותר בנושא קידום אורגני של אתרים!

מאת: ארל'ה אינטרדילקידום אתרים12/05/09758 צפיות
האם כל השיטות הן לגיטימיות? מה רצוי להשאיר מחוץ למשחק?...?

מאת: ארל'ה אינטרדילקידום אתרים12/05/09824 צפיות
פלאש- הטכנולוגייה המופלאה שמאפשרת לייצר באמצעותה מצגות מולטימדיה איכותיות, מקשה על צוות ה- SEO לבצע את תפקידם. האם קיים פתרון....?

מאת: ארל'ה אינטרדילקידום אתרים12/05/09789 צפיות
מהו קידום באמצעות קמפיין Google Adwords?

מאת: ארל'ה אינטרדילקידום אתרים12/05/09897 צפיות
תוכן האתר והעיצוב שלו, מהווים גורם חשוב מבחינת SEO. כיצד...?

מאת: ארל'ה אינטרדילקידום אתרים12/05/091272 צפיות
מהו קידום אורגני של אתר? מהן יתרונות הקידום האורגני? הפרמטרים לקביעת מיקומו של אתר בגוגל

מאמרים נוספים בנושא קידום אתרים

מאת: רועי כץקידום אתרים11/06/182582 צפיות
מצב של תשישות נפש מוגדר כאשר האדם סובל מבעיות התנהגות קשות ושיבושים החשיבה. הדבר בא לידי ביטוי בקריאה לא נכונה של המציאות ושינויים תכופים ולא הגיוניים במצב הרוח.

מאת: הדסהקידום אתרים17/09/171839 צפיות
רבים ממכם שמעו לא פעם על שיווק וקידום באינטרנט. למרות וזה תחום שעדיין צעיר רבים מבינים את חשיבותו ומשתמשים בו אלמנת לקדם את העסק שלהם במנועי החיפוש של גוגל. ברב המקרים ישנם שני סוגים של קידום באינטרנט והם קידום ממומן ( PPC ) וקידום אורגני (SEO ). בכדי להבין מה מבין האפשריות היא העדיפה ביותר יש תחילה להבין מה כל אחת מן האופציות אומרת.

מאת: רוני הכהןקידום אתרים20/08/171747 צפיות
האם לנסות ולעבור עם חברות קידום שנמצאות מעבר לגבולות הארץ גם כן?

מאת: articlestbdקידום אתרים20/08/171574 צפיות
למה קידום אתרים זה הדבר שכל עסק רציני פשוט חייב... תשובות במאמר.

מאת: דודישקידום אתרים30/04/171582 צפיות
בכל פעם שצירוף המילים "קידום אתרים בחו"ל" נזרק לאוויר, יש לו השפעה של פצצה. פצצת סירחון אם להיות מדויקים.

מאת: רועי כץקידום אתרים16/11/161248 צפיות
בונים אתר עם מערכת מיוחדת , אשר מציעות אחסון של האתר בקרב הפלטפורמה שלהם, בנייה ועיצוב של האתר באמצעים בסיסיים פשוטים , ככה ש כל בעל עסק יכול לבנות לעצמו אתר.

מאת: vodplaceקידום אתרים17/08/161932 צפיות
כל עסק צריך אתר תדמית שיחשוף אותו לעיני כל, אך גם אתר התדמית דורש קידום אתרים ושיווק על מנת שיגיעו אליו אנשים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica