חפש מאמרים:
שלום אורח
17.09.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חיתולים למבוגרים עם תשישות נפש

מאת: רועי כץקידום אתרים11/06/20182883 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מצב של תשישות נפש מוגדר כאשר האדם סובל מבעיות התנהגות קשות ושיבושים החשיבה. הדבר בא לידי ביטוי בקריאה לא נכונה של המציאות ושינויים תכופים ולא הגיוניים במצב הרוח. ההתמודדות עם המצבים הללו קשה מאוד עד כדי מצב בו אדם תשוש נפש יוגדר כסיעודי גם כאשר מצבו הפיזיולוגי לכאורה תקין. הטיפול במבוגר תשוש נפש אינו פשוט עקב הדרישה להשגחה 24 שעות ביממה. מדובר במצבים מאוד קשים בעבור המטופל עצמו ובעבור בני משפחתו. פעמים רבות, אדם תשוש נפש נקלע למצבים של הלם, חרדה, היסטריה ופחד נוראי באופן פתאומי וללא כל סיבה מובנת.

תפקוד פיזי של תשוש נפש סיעודי

מצב של תשישות נפש מלווה בהגדרת מצב סיעודי בשל חוסר יכולת לבצע פעולות בסיסיות באופן עצמאי על אף הכשירות הפיזית. תשוש נפש כמעט תמיד יתקשה בשליטה על הסוגרים, הלבשה, רחצה ואכילה. אך הצורך בהשגחה 24 שעות ביממה היא הגורם העיקרי להגדרת המצב כסיעודי. חשוב להבין כי אין מדובר במצב חולף, הטיפול יהיה בעיקר למטרת תמיכה והקלה.

על מנת להקל על המצב ההמלצה של חברת כל הנוחות שבעולם היא על שימוש באביזרי עזר : חיתולים למבוגרים ושאר מוצרי ספיגה, כסאות רחצה, כסאות גלגלים, מיטה סיעודית ועוד. הטיפול הסיעודי הצמוד יוכל להינתן על ידי בן משפחה או על ידי מטפל סיעודי. חיתולים למבוגרים חיוניים למניעת מצבים של בריחת שתן בבית ומחוץ לבית. החיתולים המודרניים דקים וכמעט בלתי מורגשים. הם נוחים להלבשה והסרה. פרט לחיתולים למבוגרים תוכלו למצוא סוגים נוספים של מוצרי ספיגה.

איך מטפלים?

הפגיעה הקוגניטיבית המאפיינת תשישות נפש באה לידי ביטוי בהבנה של תכנים, התמצאות במרחב וזמן, בעיות זיכרון. ברוב המקרים, הגורם לבעיה הוא מחלת אלצהיימר, אך ישנן גם מחלות נוספות הגורמות לדמנציה ומביאות למצב של תשישות נפש. קיימות היום תרופות הניתנות לעיכוב של התקדמות המחלה והפגיעה בזיכרון. פעילות קוגניטיבית לאימון החשיבה תוכל להביא לשיפור מסוים ביכולות המנטליות.

כל עוד תשוש הנפש מסוגל לנהל אורח חיים עצמאי ניתן יהיה לאפשר לו מגורים בביתו עם חיתולים למבוגרים, תמיכה והשגחה של המשפחה. החל מהשלב בו יכולת התפקוד או היכולת הקוגניטיבית מתדרדרת למצב בו האדם מסכן את עצמו או את הסביבה, יש לספק טיפול סיעודי יחד עם השגחה 24 שעות ביממה.

לפרטים הכנסו:

http://www.sfiga10.com/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רועי כץ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רועי כץ

מאת: רועי כץקייטרינג16/12/181798 צפיות
בחיים ישנם אירועים רבים - ברית מילה, זבד הבת, בר מצוה, בת מצוה, חתונה, חנוכת בית, יום נישואים, ימי הולדת , הכנסת ספר תורה ולצערנו גם אזכרות.

מאת: רועי כץעסקים משפחתיים16/12/181476 צפיות
סבא חיים וסבתא יונה לבית משפחת בדיחי עלו לארץ ישראל מתימן בשנת 1942 - לא במבצע מרבד הקסמים כפי שנהוג לחשוב. הם חיו בירושלים ולפרנסתם מכרו פלאפל בעגלת מזון. טיגנו את הפלאפל על פרימוס ותושבי ירושלים מספרים שהטעם עד היום נשאר בפה...

מאת: רועי כץעסקי מזון16/12/185952 צפיות
מעוניינים באוכל מוכן לשבת? מתגעגעים לטעמים של בית? את ארוחת השבת הקרובה שלכם כבר תרכיבו מאוכל ביתי מוכן, טעים להפליא, אוכל עם טעם של בית. את התחושה החמימה הממלאת את הלב עם כל ביס בארוחה המתבססת על אוכל ביתי קשה לתאר במילים. גם כאשר ישנן עשרות מסעדות גורמה המציעות מנות מודרנית מעוצבות, רוב האנשים עדיין מתגעגעים יותר מכל לאוכל של בית כי אחרי הכל מאין כמו אוכל של בית.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18669 צפיות
מבוגרים סיעודיים זקוקים לטיפול רב יחד עם השגחה ברוב שעות היממה. טיפול ביתי באדם סיעודי כרוך בלא מעט אתגרים, הכנות, שעות עבודה וקשיים. לא כל אחד יוכל לטפל באדם סיעודי ולא בכל בית הדבר מתאפשר. פנייה לטיפול ביתי עולה על הפרק כאשר האדם הסיעודי אינו מוכן להכניס לביתו מטפל סיעודי, אינו מסכים לקבלת טיפול במוסד סיעודי וכאשר ישנה נכונות ויכולת לבני המשפחה לספק את הטיפול הדרוש.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18798 צפיות
טיפול סיעודי ביתי ניתן בהיקף מלא של 24 שעות ביממה או בהיקף חלקי של כמה שעות בכל יום. היקף הסיוע לו זקוק האדם המבוגר נקבע בהתאם למצבו הנפשי והמנטלי. ישנם מקרים בהם מספיקה עזרה של כ-3 שעות בכל יום מול מקרים בהם נדרשים סיוע מלא והשגחה 24 שעות ביממה.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18695 צפיות
רולטורים הם פתרון הניידות הטוב ביותר בעבור אותם מבוגרים שזקוקים רק למעט תמיכה במהלך הליכה בבית או בחוץ. המתקן מהווה תוספת של יציבות ואפשרות למנוחה קלה במהלך ההליכה. רולטור 4 גלגלים או 3 גלגלים מתאים למבוגרים עצמאיים המתהלכים באופן עצמאי וזקוקים לתמיכה חלקית בלבד. חשוב להבהיר כי רולטורים הם אינם תחליף לכסאות גלגלים ואינם מספקים תמיכה מלאה כמו כיסא גלגלים.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18671 צפיות
התחלת שימוש בכיסא גלגלים כרוכה ברוב המקרים בקושי נפשי ופיזי. על האדם המשתמש בכיסא להתרגל למצבו החדש, ללמוד להכיר את הסביבה שלו מחדש ולהתרגל לתפעול הכיסא באופן עצמאי או עם סיוע. כסאות גלגלים נדרשים בשלב בו האדם כבר אינו מסוגל להתנייד בכוחות עצמו בשל חולשה זמנית, החלמה מניתוח, פציעה, קטיעת גפיים או מחלה.

מאמרים נוספים בנושא קידום אתרים

מאת: הדסהקידום אתרים17/09/172112 צפיות
רבים ממכם שמעו לא פעם על שיווק וקידום באינטרנט. למרות וזה תחום שעדיין צעיר רבים מבינים את חשיבותו ומשתמשים בו אלמנת לקדם את העסק שלהם במנועי החיפוש של גוגל. ברב המקרים ישנם שני סוגים של קידום באינטרנט והם קידום ממומן ( PPC ) וקידום אורגני (SEO ). בכדי להבין מה מבין האפשריות היא העדיפה ביותר יש תחילה להבין מה כל אחת מן האופציות אומרת.

מאת: רוני הכהןקידום אתרים20/08/172021 צפיות
האם לנסות ולעבור עם חברות קידום שנמצאות מעבר לגבולות הארץ גם כן?

מאת: articlestbdקידום אתרים20/08/171851 צפיות
למה קידום אתרים זה הדבר שכל עסק רציני פשוט חייב... תשובות במאמר.

מאת: דודישקידום אתרים30/04/171859 צפיות
בכל פעם שצירוף המילים "קידום אתרים בחו"ל" נזרק לאוויר, יש לו השפעה של פצצה. פצצת סירחון אם להיות מדויקים.

מאת: רועי כץקידום אתרים16/11/161521 צפיות
בונים אתר עם מערכת מיוחדת , אשר מציעות אחסון של האתר בקרב הפלטפורמה שלהם, בנייה ועיצוב של האתר באמצעים בסיסיים פשוטים , ככה ש כל בעל עסק יכול לבנות לעצמו אתר.

מאת: vodplaceקידום אתרים17/08/162199 צפיות
כל עסק צריך אתר תדמית שיחשוף אותו לעיני כל, אך גם אתר התדמית דורש קידום אתרים ושיווק על מנת שיגיעו אליו אנשים.

מאת: משה סויסהקידום אתרים07/07/162700 צפיות
כיצד גוגל עובד? גוגל מתוכנת עם האלגוריתם בצורה מדוייקת מאוד, גוגל אינה מגלה כיצד היא מדרגת אתרים. עם זאת יש הרבה חברות של קידום אתרים שפועלים על פי טכניקות שהוכיחו את עצמם פעם אחר פעם, בהוצאת קישורים בדרך שנראת טבעית ובתוכן מקורה המותאם לאתר היעד. מחקר מילות מפתח התאמת האתר שלך למילות חיפוש הקשורות לעסק שלך היא הדרך הטובה ביותר לדירוג גבוהה בגוגל. על מנת להתחיל במחקר מילות המפתח שאל את עצמך מספר שאלות: מה קהל היעד שלך מחפש?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica