חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתנה לילד - מה לקנות ואיך לתת?

מתי מתן המתנה?

 

אני זוכרת היטב את האמרה "שונא מתנות- יחיה", אבל אני גם זוכרת את ההשלמה:" שונא מתנות- יחיה ...ואוהב מתנות יחיה עוד יותר טוב".

אולי לנו, למבוגרים, לא כל-כך משנה מתי נקבל את המתנות – העיקר שנקבל אותן.*

לגבי הילדים, הסבלנות שלהם מאד מוגבלת: הם רוצים את כל המתנות עכשיו! כרגע!

ודווקא על זה רציתי לדבר אתכם. אם הולכים לארוחה חגיגית, למשל ארוחה של ערב חג, ויודעים שיהיו שם גם ילדים, מקובל להביא לילדים מתנה. כמובן שהגדרת המתנה תלויה בגיל הילדים, בדרגת הקרבה של האורח אליהם וגם- לא לשכוח – במספר הילדים שנמצאים שם.

למשל, אם אתם מוזמנים לאחות הבעל(שזה אומר:גיסתכם) ויש שם רק ילד אחד, והוא הילד הראשון והיחיד במשפחה, כמובן שתטרחו לרכוש לו מתנה גדולה ומרשימה. אבל, לעומת זאת,אם אתם הולכים לבת הדודה של השכנה שבקומה מעל ויש שם עשרה ילדים –כן ירבו! כי מה אכפת לכם? הם לא שלכם...- אזי ברור שאתם תנסו לקנות עשר מתנות שונות, אבל בערך שווה ובסכומי כסף שלא ירוששו אתכם.

נוכחתי שסכום הכסף המושקע במתנה, למרבה הפלא, איננו המרכיב החשוב ביותר. הגורמים החשובים בהצלחת המתנה הם:

ראשית,מידת ההתאמה של המתנה לילד. כאן נוכחתי שדווקא ברשתות הגדולות סיכויי ההצלחה ברכישת המתנה אפסיים כמעט. מדוע? לכך כמה סיבות: מספר הזבנים נמוך, גילם הצעיר והתקופה המוגבלת בה הם עובדים ( עד הגיוס או עד הטיול למזרח ), לא מאפשרים להם ללמוד את המקצוע כראוי ובוודאי שהם לא יכולים לייעץ. אם אתם רוצים לקלוע לטעמו של הילד – וגם לחסוך כסף, באותה הזדמנות – כנסו דווקא לחנות השכונתית. המוכר ותיק ומנוסה, מעוניין מאד למכור ולהצליח בהמלצותיו – וגם המחירים אצלו נמוכים מאשר ברשתות הגדולות, שמפרסמות בסכומי עתק.

גורם נוסף מהווה החדשנות שבמשחק. אם זה משחק שהילד טרם נחשף אליו, הסקרנות ועצם החידוש יתרמו הרבה להצלחה. איך יודעים שהילד לא מכיר את המתנה שתקנו? או שתבחרו משהו חדש מאד, או שתעשו ריגול מקדים למשחק המקדים.

גורם שלישי להצלחה זאת האפשרות להשתמש במשחק. אם הילד הוא בן יחיד, אל תקנו משחק לארבעה משתתפים, כיון שאז זה ירתק את הוריו והם גם יצטרכו להזמין שמרטף במיוחד רק כדי שיהיה משתתף רביעי במשחק.

אם יש ילד יחיד, העדיפו משחק שאפשר לשחק בו לבד או עם עוד חבר.

אם יש באותה משפחה שלושה ילדים, תוכלו לקנות משחק לארבעה, כיון שבין שלושה אחים תמיד יש סיכוי שימצא חבר לאחד מהם, שיהיה משתתף רביעי.

 

ובכן, רכשתם כבר את המשחק. כעת מגיעים לעיקר: מתי נותנים את המתנה? בשום אופן לא בתחילת הערב! בתחילת הערב הילדים עוד עסוקים בינם לבין עצמם, מסיירים להכיר את הסביבה ואת האורחים – בקיצור, יש להם מספיק נקודות עניין. בהמשך הערב הם יתחילו להשתעמם. במקום לתת להם להציק -ללא קשר למצקת המרק-נצלו את רגעי השעמום ליצירת מתח מלאכותי נחמד. תודיעו לילדים שהכנתם להם הפתעה, אבל עליהם לחפש אותה. אם הילדים קטנים, יש לעזור להם לאתר את המתנה בשיטת "חם-קר". אם הילדים גדולים יותר, תנו להם מצפן ועזרו להם למצוא את המתנה בעזרת המצפן, כשאחד מכם משמש כג'י.פי.אס.

מציאת המתנות, פתיחתן וההתנסות בהן יעניקו למסובים בדיוק את הזמן הדרוש לשיחת רעים בתנאים טובים.

טיפים נוספים תוכלו למצוא באתר:

מעניין את הסבתא

 

* למי שלמד פעם לטינית, בודאי זכורה גם האמרה:

“Bis dat qui cito dat - nihil dat qui munere tardat.”

ולמי שזקוק לתרגום:

"נותן כפול מי שלתת ממהר, לא נותן כלום מי שלתת מאחר."

 תגיות המאמר: ילד, מתנה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2090 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19350 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191288 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181846 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181735 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181722 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2090 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19661 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191105 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191148 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191288 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191410 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181865 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica