חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

השמנת יתר-פתרון והתמודדות

מאת: ניר חוכיימההשמנת יתר31/01/20111134 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

השמנת יתר ,ירידה במשקל, דיאטה , נשמע מוכר ?

כולנו רוצים להיות רזים יותר,להיראות טוב יותר ואין ספק שזה דבר שנותן לאדם להרגיש טוב יותר מבחינה מוראלית ורגשית .

אנשים רבים מנסים דיאטות בכל צורה שהיא,בכל סגנון אפשרי וכל זאת על מנת להשיג תוצאה אחת וברורה להיראות טוב יותר . דיאטות אלה מציבות אתגר במישורים הרגשיים והפיזיים, במאמרי אסקור את הפתרונות ואת דרכי התמודדות.

טיפולים כמו הארומתרפיה ופרחי באך נותנים מענה פיזי,רגשי ומנטאלי בהתמודדות ובסיוע להורדת המשקל .

האוכל הוא הנחמה הטובה ביותר להפגנת רגשות והוא פיצוי רגשי למצבי כעס ,קשיים,והתמודדות .

לדוגמא : כאשר ילד בבית הספר חווה קריאות גנאי על היותו שמן הפיצוי הרגשי שלו יהיה בנחמה דרך האוכל וכאשר הוא יגיע לביתו הוא יתנחם על "המקרר" כאן ברור לנו שזהו הפיצוי הרגשי.

נשים בתקופת המחזור נוטות לאכול מתוק "אני מאוד זקוקה לשוקלד " ולא מדובר על קוביה או שתיים .

הפרשת הסרטונין  גורמת לנו להרגיש טוב  יותר(להתרוממות מצב הרוח) אבל כל זה הינו בגדר אשליה .

כאשר המצב רוח המרומם יעבור עם חלוף  המתוק נרגיש את "הנחיתה" .  

כאשר מלווה אותנו הכעס ואנחנו זועמים על סיטואציה שבאמת הכעיסה אותנו אני ממליץ להירגע ורק כאשר אתם/ן מתונים רק אז לשבת לאכול.

לא בכדי נאמר "והסר כעס מליבך  והעבר הרעה מבשרך " הכעס מצטבר בגופנו ובמצבים כאלו הדבר הגרוע הוא להתנחם דרך  האוכל .

כאשר הכעס לא מופנה כלפי חוץ  המצב הרגשי שורף מבפנים עד שיש סכנה שיתפוצץ כמו סיר לחץ,ויגיע לאיבוד שליטה (איבוד שליטה דרך האוכל ,נחמה דרך האוכל)

כעס הינה תכונה אנושית שניתן להשתמש בה גם להתפתחות ומודעות . אבל אנשים כועסים יסבלו מסימפטומים של : בעיות בכיס המרה,עצירות ושילשולים (בשל החסימה הרגשית) בעיות באזור הגרון,אצל נשים בעיות פוריות על רקע כעסים,בעיות בקיום יחסי מין.

מחברים צרפתיים מזכירים  את השום והבצל כטובים להורדת משקל ,שכן לשני שמנים אלה השפעה ממריצה על בלוטת המגן.

מאגריט מורי ,פאבריס בארדו ומרסל ברנאדט בראשותו של ד"ר זאן ולאנט מנתח צבאי צרפתי שהשתמש בשמנים אתריים כדי לטפל בכוויות ובפציעות בקרב –אשר חקר את תכונותיהם של השמנים האתרים ביסודיות רבה . רנה מוריס גאסטופה היה כימאי בחברת הבשמים של משפחתו ב1920 הוא גילה שמרבית מן השמנים שבהם השתמשו במוצרי החברה היו חומרי חיטוי טובים יותר מהחומרים הכימים שהוספו אליהם . (הוא זה שטבע לראשונה את המושג ארומתרפיה במאמר מדעי שכתב ב1928 ב1929 הוא פרסם את הספר המדעי הראשון ארומתרפיה.)

במקרים  שבהם פעילות איטית מדי של בלוטת המגן גורמת לחילוף  חומרים איטי,ניתן להסתייע בשמנים של השום והבצל,שניהם יכולים  לעזור כשנוטלים אותם  בכמוסות ,או כאשר כוללים שפע שום ובצל בארוחות .

הארומתרפיה נותנת מענה באיזון התזונה ,בחילוף  חומרים ,ובהתמודדות עם מצבי השמנה .

מספר  קטן של שמנים אתריים  נחשבים  כמסייעים  לירידה  במשקל .

הבולט ביניהם  הוא שמן  השומר ,הידוע בהשפעתו המדכאת על הרעב .

השומר- פירוש שמו הלטיני של השומר הוא חציר שכן הוא שימש תכופות כמספוא לבעלי חיים .

השימוש בשמן השומר הינו בטוח מה שמגדיל את ערכו הצמח גדל באזורים  רבים באירופה מן הארצות שלחוף הים התיכון משם מוצאו ועד חלקים שונים של רוסיה .השמן האתרי מזוקק מן הזרעים הכתושים .

השומר נהדר לבעיות עיכול שכן הוא מגביר את תנועת המעיים(ההתכווצויות הקצביות של שריר המעי הגורמות להתקדמות המזון המעוכל למחצה)  השומר הינו משתן  מתון דבר העשוי לעזור לאנשים הסובלים מעודף  משקל במידה שהם אוצרים בגופם נוזלים רבים מדי אולם אין להשתמש בשמן זה ללא התייעצות עם ארומתרפיסט בכיר ועם רופא , בשל הסכנה לפגיעה בכליות.

הרוזמרין-  ממריץ ומחזק ועשוי להגביר את חילוף  החומרים,מטבולי-עוזר להוריד רמת כולסטרול בדם.

הגרניום הוא השמן המועדף עלי הוא גם מתערבב טוב עם הברגמוט.

שמן זה תורם לאיזון הורמונאלי,אנטיספטי ומאזן את פעילות הכבד והכליות.

ניתן להשתמש בו כאשר חוסר איזון כזה,הוא חלק מן הבעיה .

על אף שמשתמשים בברגמוט להגברת תאבון , אני השתמשתי בו בהצלחה בטיפול באכלנים כפייתיים.מכאן ניתן ללמוד שהוא בעל השפעה מווסתת על מרכז התיאבון במוח ולא ממריצה ,או שהוא אינו פועל ישירות על התיאבון .

הברגמוט  משפיע לחלוטין על המצב  הנפשי שגורם לשינויים בתאבון .

מאזן תיאבון,מסייע בעיכול, מרומם מצב רוח,הוא אחד השמנים המצוינים לטיפול בדרכי עיכול .  

אנשים שמנים אינם  מחבבים  את גופם ומשום כך עיסוי רפואי קבוע (אני ממליץ עם  צמחי מרפא ) עשויה לשפר את הרגשתם והתייחסותם  לעצמם.

הטיפול בגוף מתוך כבוד ,הזנתו וטיפוחו,עשויים להיות חוויה  חדשה עבורם, היכולת להעלות את הדימוי העצמי.

פרחי באך הינו טיפול קלאסי להתמודדות עם  בעיות השמנה ,האדם חייב לעבור תהליך  של קבלה עצמית בכדי להתמודד טוב יותר עם בעיית ההשמנה .

אדם שמתמודד עם מצבי השמנה חוסר מחוסר בטחון ולכן תמצית LARCH תתאים  פה  לחיזוק הביטחון העצמי והגברת האמונה בעצמך .

התמצית תסייע בחיזוק הביטחון העצמי,בהעלאת הערכה כלפי עצמך,תסייע בביטחון לאורך  כל תהליך הרגשי אשר אותו האדם עובר במהלך התמודדות עם  ההשמנה.

תתאים גםתמצית crab aplle  המסייעת לטיהור הגוף  והנפש מומלצת לאנשים המרגישים לא נקיים (אנשים שאינם  סובלים איך שהם  נראים,ושונאים את מה שנגלה להם  במראה –הרגשת סלידה נפשית ופיזית מעצמם בשל  ההשמנה ) הצורך  בהרגשת טוהר ושלמות מראה,יביא אותם להיות מאוד מסודרים,נקיים  באופן מוגזם,מוטרדים מזהומים וחיידקים ולכן,שומרים  על הכל נקי וסטרילי

התמצית מצוינת למצבי דיאטה,מסייעת לאדם להתחיל לאהוב ולקבל את עצמו.

טיפול בפרחי באך ילווה את את האדם בהתמודדות טובה יותר ,בחיזוק הבטחון העצמי ובשילוב ארומתרפיה נצליח להביא את המטופל למצב מאוזן  מבחינה רגשית,ומנטאלית.

לאחר שהדבר הושג,קל יותר להתייחס לנושאים כמו תרגול גופני ושינויים לאורך זמן בדפוסי האכילה(אני נמנע לקרוא בשם דיאטה מאחר והרבה אנשים מזהים עם העניין כחסך וכשלון)

אבדן משקל, במיוחד אם הוא נעשה מהיר מדי ,יגרום לרפיון  ולכן אני ממליץ  על קבלת עיסוי  לשיפור מראה העור ,לחיזוק השרירים,להרמת המצב רוח ותחושת הביטחון של האדם.

כבר ציינתי כי האוכל הינו  ביטוי רגשי לכעס  ולכן אתאים גם את תמצית holly   התמצית מתפוגגת או עוצמת הכעס ובונה אט אט הסתכלות על החיים והסיטואציות שבהם מתוך אהבה.

איסורים ואזהרות :

רוזמרין אסור בהריון ,אסור בשימוש עם תרופות הומיאופתיות,אסור לבעלי לחץ דם גבוה ,אסור לחולי אפילפסיה וסכרת.

שומר –אין להשתמש בשמן מעל שבועיים רצוף ללא התעייצוץ עם ארמתרפיסט בכיר

ברגמות- עלול לגרום  לגירוי עור יש לבצע  patch  test

אין לראות במאמרי זה הוראות לביצוע ולטיפול לפני כל שימוש בצמחי מרפא ובפרחי באך יש  לקבל אבחון מאבחן  בפרחי באך  וארומתרפיסט בכיר שהוכשר לכך .

ניר חוכיימה 

מטפל הוליסטי רב תחומי

http://www.artist-massage.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.אני מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.

www.artist-massage.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111037 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111286 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111080 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/11964 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאת: ניר חוכיימהבריאות נשים30/03/111130 צפיות
נשים רבות נעזרות בשמן ורד לטיפולים המערכת הרביה הנשית,חיזוק רחם,פוריות,גימום מוגבר בגיל המעבר ,דיכאון אחרי לידה ,ניר חוכיימה מפרט אודות סגולותיו של שמן הורד שכבר כונה כנשלט על ידי ונוס. שמן הוורד נחשב לאחד היקרים ביותר בתחום הארומתרפיה(מדולל בחוחבה 69ש"ח,שמן וורד טהור 25 טיפות יעלה 210 שקלים לערך)מחירו הגבוה רק מדגיש את יכולותיו וסגולותיו המדהימות בטיפול בנושא רגיש כל כך כמערכת הרביה הנשית .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/111201 צפיות
אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת. היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים. כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/03/111488 צפיות
שמן עץ התה יעיל במיוחד במלחמה במחלות כמו קדחת הבלוטות ומתאים לאנשים הנוטים לפתח דלקות שונות והמחלימים לאט . שמן עץ התה הוא חומר חיטוי מעולה ומחטא פי 4 מכל חומר חיטוי אחר בבית .

מאמרים נוספים בנושא השמנת יתר

מאת: אודי ביגהשמנת יתר23/09/143850 צפיות
רבים מאתנו סובלים מעודף שומן. עודף שומן נוטה להיאסף באזורים מרכזיים בגוף. בבטן, בסנטר, בזרועות, בישבן, במותנים ובירכיים. כידוע אין כמו שינוי תזונתי ושילוב של ספורט על מנת לטפל בבעיה ולתקן את אורח החיים, אך לעיתים מבקשים לאפס את נקודת הפתיחה באופן יותר קיצוני, ועל כן יש פתרון העוסק בשאיבת שומן. הליך זה מיועד לנשים וגברים כאחד, ומומלץ לעבור אתו לפני גיל 40, וזאת כיוון שמומלץ שהעור יהיה יחסית גמיש, כך הוא יידע להתאים את עצמו מחדש לצורת הגוף שנוצרה לאחר השאיבה.

מאת: רינה אבשלוםהשמנת יתר07/03/1412473 צפיות
ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח חיוני ומצליח חיים עבור חלק מהאנשים, עם זאת עדיין עלולה להיות סוגיה של מחיר מכיוון שלא בכל מקרה תסכים הקופה להשתתף.

מאת: ד"ר רעות בר-לב BodyResetהשמנת יתר19/02/149571 צפיות
במאמר זה נחקור את סוגי הדיאטה הנפוצות היום בשוק. נבין את העיקרון המוביל של כל אחת, היתרונות, סיכויי ההצלחה והחסרונות.

מאת: ד"ר יאיר גילוניהשמנת יתר11/11/139888 צפיות
המכשור החדשני שמאפשר המסת שומן בקור בטיפול אחד בלבד באזורים מסוימים בגוף, הגיע גם לישראל, אחרי שבחודשים האחרונים רשם הצלחה גדולה במדינות אירופה.

מאת: עדי סאקרהשמנת יתר01/10/132799 צפיות
על הקשר ההדוק בין מזון, מערכת העיכול, בריאות וחולי מדברים ומוכיחים מחקרים רבים. הרעיון שעומד מאחורי מאמר זה הוא סוג של איסוף חומרים בעיקר מארה"ב בה למדתי והתמחתי, ,סיכומם למאמר אחד שעושה מעט סדר באמצעות התבונות של טובי המומחים בארה"ב בחקר הסרטן ובעיות במערכת העיכול , ריכוז טיפים בתחום האכילה תחום ההימנעות וכיצד תיפטרו מעודפי רעלים מסוכנים. אז קדימה, הקדימו חכמה למכה. עצירות ורעלים – הסכנה שבפתח ... מדוע מסכנת תופעת העצירות את בריאותינו ? עצירות חייבת להדליק לנו נורה אדומה, מדובר בבעיה אמיתית

מאת: קובי עזרא סוכרתהשמנת יתר15/08/132778 צפיות
סוכרת ופעילות גופנית פשוט תעשה ספורט! הפעילות הגופנית עוזרת מאוד להוריד ולאזן את רמות הסוכר בדם. Barnard, R.J., L. Lattimore, R.G. Holly, S. Cherny, and N. Pritikin. 1982. Response of non-insulin-dependent diabetic patients to an intensive programof diet and exercise. Diabetes Care 5:370-374. אם כן, מה לעשות באיזה ספורט לבחור? אז התשובה הינה פעילות אירובית (כגון: משחקי כדור, הליכה מהירה, ריצה קלה – בזהירות, ועוד), אחת מסוגי הספורט הנ"ל צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהפעילות הגופנית של חולה הסוכרת

מאת: ד"ר יאיר גילוניהשמנת יתר14/08/132829 צפיות
המסת שומן בקור היא בלי ספק השיטה המוצלחת ביותר מבין כל השיטות להיפטרות מהשומן המיותר, מטעמים רבים. לשיטה יתרונות על פני שיטות אחרות, והפעם אתרכז ביתרונות הקשורים להשפעות על הגוף במהלך הטיפול ולאחריו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica