חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המחוזי: ביהמ"ש רשאי לקבל בקשת הסתלקות גם מבלי להורות על פרסומה

בית המשפט המחוזי מרכז קיבל בקשה להסתלקות מתובענה ייצוגית שהוגשה כנגדכלל בריאות, וזאת מבלי להורות על פרסומה, בקובעו, כי על פי הוראות חוק תובענותייצוגיות, אם טרם אושרה התובענה כייצוגית, מסור לבית המשפט שיקול דעת אם להורותעל פרסום הודעת ההסתלקות.

המבקשת הגישה בקשה לאישור תביעה ייצוגיתכנגד חברת הביטוח כלל בריאות, בנוגע לטעויות בחישוב הפרשי ההצמדה למדד המחיריםלצרכן של תגמולי הביטוח המשולמים על ידה למבוטחי הביטוח הסיעודי בקופ"ח מכבי. ביןהצדדים הושג הסכם פשרה טרם אישור התובענה כייצוגית, לפיו הודתה כלל בטעות החישובוהבטיחה להשיב למבוטחים שניזוקו את הכספים. על כן הגישה המבקשת בקשת הסתלקותלביהמ"ש המחוזי.

השופט פרופ' עופר גרוסקופף קיבל את הבקשה מבלי להורות על פרסומה. השופטעמד על הקושי שהתעורר לאור התקנת תקנה 11(ב) לתקנות תובענות ייצוגיות, המטילה חובהעל ביהמ"ש להורות על פרסום בקשת ההסתלקות ומשלוח הודעה על כך ליועמ"ש ולגורמיםנוספים. נפסק, כי הפרוצדורה של בקשת הסתלקות מתובענה ייצוגית על פי חוק תובענותייצוגיות מבחין בין הגשת בקשת הסתלקות טרם אישור התובענה כייצוגית או לאחריו,כאשר אם בקשת ההסתלקות הוגשה טרם אישור התובענה כייצוגית, נתון לבית המשפט שיקולדעת להחליט האם יש לפרסמה וליידע את היועמ"ש, זאת בעוד שלשון תקנה 11(ב) כפשוטה,כאמור, מטילה על ביהמ"ש חובה לעשות כן.

נפסק, שאין לתת לתקנה 11( ב) פרשנות השוללת מבית המשפט את שיקול הדעת במקרים בהםבקשת ההסתלקות הוגשה טרם אישור התובענה כייצוגית. זאת, בין היתר, נוכח העובדה, כיחקיקת משנה אינה יכולה לעמוד בסתירה לחקיקה ראשית. לפיכך נפסק, כי יש לעשות מאמץולפרש את תקנה 11(ב) באופן שאינו יוצר התנגשות חזיתית בינה לבין הוראות החוקהמסמיך, כאשר הדרך לעשות כן היא לקרוא את התקנה כהוראה העוסקתבזהות הגורמים להם יש למסור הודעה על ההסתלקות, באותם מקרים בהםהדבר נדרש על פי חוק תובענותייצוגיות או במקרים בהם בית המשפט מחליט שיש טעם בפרסומה מכוח סמכותו על פי החוק.

בפסק דין תמצאו אינדקס מקצועות כולל שמאי, עורך דין, גרפולוג, חוקר פרטי, נוטריון, תמלול, פוליגרף, רפואה משפטית ועוד.

קידום אתרים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פסקדין - אתר המשפט הישראלי

מידע לעורכי דין ושירותי אינדקס לכל מי שזקוק לשמאי,

חוקר פרטי ועוד...

שיווק באינטרנט

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פסקדין - אתר המשפט הישראלי

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראלידיני עבודה03/07/11981 צפיות
ביה"ד האזורי לעבודה בתל אביב קבע, כי עובדת שנדרשה לעבוד במהלך חופשת הלידה, ולאחר מכן אף פוטרה במהלך החופשה זכאית לפיצוי של עשרות אלפי שקלים מהמעסיק, וכן קבע: על בית הדין להוקיע התנהלות של מעסיק אשר פגע בתנאי עבודה של עובדת בשל סירובה לעבוד בחופשת הלידה.

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראלידיני אינטרנט03/07/11878 צפיות
בימ"ש השלום בי-ם קבע כי בני זוג, שהפיצו מייל אשר פורסם באתרי אינטרנט שונים, בו הם קוראים להחרמת בר בעיר, מהווה לשון הרע, ודחה את טענת בני הזוג, כי לא הוכנסו לבר בשל מוצאה האתיופי של בת הזוג.

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראלידיני משפחה03/07/11894 צפיות
בית המשפט לענייני משפחה בחיפה דחה תביעת סב להתמנות כאפוטרופוס נוסף לנכדתו, אשר חיה עם אביה לאחר מות אמה בקובעו- כי אין להתערב באוטונומיה ההורית של האבא, אשר מטפל בקטינה כיאות.

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראליצרכנות13/06/11964 צפיות
מנוי של פרטנר (אורנג') טען, כי במשך 21 חודשים קיבל שירותי מידע מעולם הבידור באמצעות מסרונים, עבורם חויב כל חודש, וזאת למרות שמעולם לא הזמין שירות זה. בית המשפט חייב את החברה ששלחה את המסרונים לשלם לו פיצוי של 3,000 שקלים.

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראליחוק ומנהל13/06/11895 צפיות
בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע, כי משחלפה תקופת ההתיישנות על קנס חניה והעירייה לא הוכיחה באופן פוזיטיבי כי במהלכה קיבל החייב את דרישות התשלום, לא הייתה העירייה רשאית לפעול לגבייתו ולפגוע בזכויות היסוד של האזרח.

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראליפלילי13/06/11836 צפיות
פחות מחודש לאחר שהורשעו, גזר ביהמ"ש המחוזי מרכז על רוני רון ומארי פיזם עונשי מאסר עולם בגין הרשעתם ברצח בכוונה תחילה ושידול לרצח. בית המשפט דחה את טענת בא כח הנאשם, כי יש בכוחן של ראיות חדשות שהציג, כדי לשנות את הכרעת הדין כנגד מרשו.

מאת: פסקדין - אתר המשפט הישראלינזיקין27/05/111379 צפיות
בני זוג שטענו כי הושפלו בעת בידוק בטחוני אגרסיבי וברוטאלי ע"י צוות הבטחון של אל על בשדה התעופה בהונג קונג, תבעו פיצוי של 93,561 ש"ח. בית משפט השלום בראשל"צ דחה את התביעה וקבע, כי אנשי הבטחון ביצעו חובתם כיאות.

מאמרים נוספים בנושא סדר דין אזרחי

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןסדר דין אזרחי20/02/173236 צפיות
עו"ד נועם קוריס כותב מהם התנאים לאישור תביעה ייצוגית

מאת: רוי ורלסדר דין אזרחי21/10/16768 צפיות
Personal finances can cause stress and difficulty in your life. The following article contains advice to help you some great strategies for getting your personal finances.

מאת: רוי ורלסדר דין אזרחי05/10/16982 צפיות
Saving money is never easy, especially when so many external parties try to get you to keep spending. The next few paragraphs are packed to the brim with money-saving tips in this article will show you some easy ways to save and spend wisely.

מאת: רוי ורלסדר דין אזרחי22/09/151918 צפיות
The primary selling point of term life insurance is that it costs much less than traditional policy. Keep in mind that permanent life insurance serves as a financial asset that never expires, and can be used as something you could borrow against. Term policies, on the other hand, is only good for the amount of time you pay for.

מאת: איתמר כוכביסדר דין אזרחי17/08/151545 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

מאת: ענת אמרסדר דין אזרחי06/08/151294 צפיות
כמו בהרבה דברים גם בנושא אישי וכאוב כזה. יש מחסומים וחומות כאשר מגיעים ליום קשה שבו נפטר הולך.

מאת: רוי ורלסדר דין אזרחי06/07/151260 צפיות
While being faced with the higher costs of a lawyer who specializes in the field you need may be overwhelming, the fact is that it will often cost you less in the end. The truth is that general practitioners will have to do lots more research than a specialist, resulting in less hourly fees.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica