חפש מאמרים:
שלום אורח
04.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רפלקסולוגיה: סיפור הצלחה

מאת: אביב יועציםרפואה משלימה01/02/2011614 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין זה סוד שאחת התרבויות שהשפיעו במידה ניכרת על התרבות המערבית ועל העולם כולו, היא התרבות הסינית. דברים רבים שנדמה לנו שהם אוניברסאליים הגיעו במקור מסין. פילוסופיות ותורות מזרחיות כמו "הטאו" ו"הטאי צ'י", שמלמדות את האדם להגיע לרגיעה וקבלה עצמית, ותורות מפורסמות כמו "הפנג שוואי", אשר השפיעו מאוד על הארכיטקטורה המודרנית ותחום עיצוב הבית-כל אלו מקורן מסין.

תחום חשוב נוסף, אם לא החשוב מכולם, הוא תחום הרפואה הסינית, ובפרט רפלקסולוגיה.

רפלקסולוגיה, היא שיטת טיפול ואבחון שמקורה בסין, שלפיה כף הרגל היא למעשה מראה של הגוף כולו ועל ידי לחיצות אנושיות באזורים שונים בה, ניתן לאבחן וטפל במחלות שונות התוקפות את האדם.

בזכות יעילותה והצלחותיה של רפלקסולוגיה,בתחומים בהם הרפואה המערבית לא הצליחה למצוא פתרון, רפלקסולוגיה הפכה לאוניברסאלית. אלפי מכללות העוסקות בלימוד רפלקסולוגיה פזורות בכל העולם, אלפי מרפאות המתמחות בתחום זה, רפלקסולוגיה, מוקמות מדיי שנה באזורים הנידחים ביותר, ויתרה מזאת כיום כל בית חולים בעל שם המכבד עצמו, פתח במחלקה אלטרנטיבית, עם מטפלים מתחום של רפלקסולוגיה.

בעוד סימן שאלה מרחף מעל יעילותם של תחומי רפואה אלטרנטיבים אחרים, בניגוד לכך רפלקסולוגיה היא בעלת יעילות מוכחת ולא מעט רופאים בכירים מתחומים שונים ממליצים לחוליהם לנסות רפלקסולוגיה לפני שהם מתחילים טיפולים חודרנים או תרופתיים קונבנציונלים.

בהתאם לפילוסופיות המזרח הרחוק, רפלקסולוגיה רואה בגוף האדם כמכלול, בו כל איבר קשור לאיבר שני ויחד כולם יוצרים איזון ממנו נובעת בריאותו של האדם. אם אדם יוצא מאיזון בגלל לחץ בעבודה או בעיות רגשיות או לחץ נפשי כזה או אחר, גופו יכול לצאת מכלל איזון ואז נקודות התרופה בגופו יחלו. מטרת המטפל של רפלקסולוגיה היא להחזיר את גופו של אותו אדם למצב של איזון. יחד עם אבחון כללי של מצבו הפיזי והנפשי של המטופל, טיפול של רפלקסולוגיה הוא גם פרטני, במובן שכדי לרפא איבר חולה המטפל מפעיל לחץ ברמות שונות על כף רגלו של האדם ועל ידי כך משפיע ישירות על האיבר החולה.

למשל, לחיצה באזור האצבעות מקל על בעיות נשימה הנובעות מסינוסיטיס, ולחיצה באזור המחבר בין החלק העליון ל כף הרגל לחלק התחתון יכול לסייע לבעיות שונות במערכת העיכול. רפלקסולוגיה יכולה גם להשפיע לא רק במחלות כרוניות אלא גם להקל כאבים שונים בגוף הנגרמים כתוצאה ממחלה פתאומית כמו שחיקות סחוס בכתף או בירך. הטיפול הנקודתי נעשה תמיד בהתחשבות במחלות אחרות של המטופל ובמצב בריאותו הכלל. במהלך הטיפול של רפלקסולוגיה, המטפל ישאל את המטופל שאלות גון "איך עבר עליך השובע"? "איך בעבודה"? , וכו'. זאת מכיוון שלפי רפלקסולוגיה יש קשר ישיר בין מצבו הנפשי של האדם לבריאותו הפיזית, ומחלות רבות נגרמות מלחץ יתר ובעיות אישיות.

אך אל תשקעו באשליות, טיפול של רפלקסולוגיה אינו מסאג' נעים המלווה בשיחות נפש, טיפול של רפלקסולוגיה לעיתים מלווה בחוסר נוחות פיזית כי ככלות הכל מטרת הטיפול היא לטפל בגורם שלילי שתקף את גופכם. כמו כן לעיתים יש צורך להתאזר בסבלנות, רפלקסולוגיה אינה פועלת ככדור נגד כאב ראש המעלים את הכאב לשעה ואחר כך חוזר חלילה, רפלקסולוגיה באה לטפל בשורש הבעיה במקביל לטיפול נקודתי ולכן יש צורך במינימום עשרה טיפולים כדי לראות תוצאות של ממש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161118 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161409 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161264 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16983 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16934 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16828 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16837 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19868 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18833 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18786 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18693 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18529 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18474 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18484 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica