חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

Who Is In? – An Enlightenment Intensive

מאת: אשרם במדברמדיטציה08/02/2011925 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהי אותה חוויה של סאטורי?

אותו רגע של התעוררות אותו חוו הבודהה, ראמנה, פאפג'י, קרישנאמורטי, אושו וכל אותם מורים מוארים שחזרו וניסו לתאר את אותה חוויה שאין דרך לתאר אותה.

אותו רגע של הארה הנקרא בזן סאטורי, ביוגה סאמדהי ובשמות רבים נוספים בכל מסורת ודרך העוסקת במודעות.

זהו הרגע שלאחריו החווה אותו נקרא בבודהיזם הטראוודי "זה שטבל בנהר" כי לאחריו אני לא צריך שיספרו לי בסאטסנגים, לקרוא על כך בכתובים, או להמשיך לחפש באופן עיוור כי מאותו הרגע אני יודע, והידיעה אינה ידע מיד שנייה אלא חוויה אישית שלי.

זהו הצעד הראשון והחוויה העצומה והמשמעותית ביותר שאדם יכול לחוות. אותו רגע של הכרה בו אני יודע ללא כל צל ספק, ללא כל שאלה: "מי אני?"

וזאת היא מטרת התהליך אותו חוו מעל ל600000 איש במעל לעשרים וחמש מדינות הנקרא: “Enlightenment Intensive-Who Is In?” . בתוך 3 ימים המשתתפים שבאמת מבצעים את התהליך בכנות, באומץ ובמסירות חווים את אותו רגע של סאטורי או חוויה ישירה של עצמי.

בדרך כלל איני חווה באופן ישיר אלא דרך הרעיונות והסיפורים שיש לי על הדברים. אם אני אומר "פרי" מייד מופיע תמונה מנטאלית אולי של תפוח או תפוז או כל פרי אחר. התהליך הוא מיידי ואיני מודע לו. מייד לאחר אני משווה, שוב באופן לא מודע בין התמונה שבראשי ל"פרי" ושופט. זהו תהליך הקורה תוך שברירי שנייה והוא אחת הסיבות לכך שאני כל הזמן בשיפוטיות שאינה מאפשרת לי חוויה ישירה של הדבר אליו מופנית תשומת ליבי.

לפעמים התהליך נפסק לרגע. אולי דבורה עפה ממש לידי ונבהלתי, או אולי אני אוכל גלידה ופתאום אני שם לב כמה היא טעימה, או שומע מוזיקה ולרגע אני באמת שומע. האיכות היא שונה לחלוטין.

חוויה ישירה היא תמיד מדהימה אבל ככל שהחוויה הישירה של טעם או צליל היא מדהימה, אין דבר המתקרב לאותו הרגע בו אני חווה חוויה ישירה של עצמי ותשומת ליבי, כמו בנס, פתאום מתהפכת מהאובייקטים החיצוניים שמסביבי אליי.

זהו רגע של חסד ואין אף סוג של אושר שמתקרב אליו. לעיתים נעשה שימוש במילה "בליס" או במונח ההינדי "סמדהי" אבל אלו סתם מילים. אחד הדברים ההופכים ברורים באותו הרגע הוא שאין שום דרך לתאר את החוויה למרות שאנו מנסים.

ה Enlightenment Intensive – Who Is In? משלב את טכניקת החקירה עצמית מתוך האדוויטה ודאנטה עם טכניקה מהזן הנקראת קואן כדי לסייע למשתתפים לחוות רגע ראשון של הארה או קנשו כפי שהוא נקרא בזן.

היתרון של התהליך ומה שהופך אותו לכל כך אפקטיבי הוא שהתהליך מתבצע עם האנשים האחרים בקבוצה כשבכל סשן אני עובד עם בן זוג אחר על השאלה הבסיסית ומהותית ביותר הקיימת עבור בן אנוש: "מי אני?"

אני זוכר את הרגע בו חוויתי את הסאטורי הראשון שלי לאחר שלושה ימים בסדנה.

היה זה רגע כביר ומופלא באמת. רגע שאין דומה לו. ישבתי על המזרון ודמעות זלגו מעיניי לאור החסד,היופי והפשטות, חיוך התפשט על פני הרטובות מדמעות שעדיין זלגו מאושר ופרצתי בצחוק מתגלגל ומשחרר אודות החיפוש הקומי אליו הקדשתי את חיי, אחר מה שהוא יותר קרוב אלי מעצמי. אחר מה שאי אפשר לחפש כי הוא תמיד שם. שעות אחר כך כשחזרתי לדבר, הדבר הראשון שאמרתי היה: "לא ידעתי" כי לא ידעתי, באמת לא ידעתי שזה אני, לאחר מכן: "זה כל כך פשוט וקל" ולבסוף: "זה כמו לחזור הביתה".

אנו שומעים בניסוחים שונים את אותם הדברים מהמשתתפים, אני במהלך העשר שנים האחרונות וג'יוואן, המנחה הבכיר של התהליך המגיע לארץ להנחות את הסדנה כבר עשרים שנה וזה תמיד, אבל תמיד, חדש, ועצום ומלא חסד כשלאחר יומיים שלושה בלבד אנשים שהקדישו לעיתים שנים לחיפוש פתאום מוצאים.

הרידס

למידע נוסף: www.enlightenment.co.il

הסדנה תתקיים ב23-26 בפברואר

לפרטים ולהרשמה:

052-4483242 אנוראטי

052-5999757 יעל

desertashram@gmail.com

http://www.desertashram.co.il/EventDetails/tabid/56/Article/306/Default.aspx

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אשרם במדבר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אשרם במדבר

מאת: אשרם במדבריוגה30/07/162424 צפיות
זאת השנה השביעית שהערבה לובשת יוגה. כבר שבע שנים, שקהילת היוגה נפגשת לסופ"ש אחד קסום במרחבי הערבה.

מאת: אשרם במדברהפקות אירועים16/07/161104 צפיות
אשרם במדבר מזמין אתכם לפסטיבל אינטימי של מוזיקה ואהבה, מדיטציות וסדנאות המכוונות אל הלב. תחת שמים זרועי כוכבים ובאווירה אינטימית ומשפחתית, נאפשר לעצמנו להיפתח ולחוות את העוצמה של הלב. הגיע הזמן להתחבר אליו שוב, לשמוע את קולו הפועם המכוון אותנו תמיד אל הדרך הנכונה.

מאת: אשרם במדבראטרקציות18/11/151586 צפיות
10-13.12.2015 18 שנים שפסטיבל צלילים במדבר מביא לדרום מוזיקה ישראלית איכותית על שלל גווניה. מאופרה ישראלית מקורית ועד מוזיקת עולם, משירת משוררים ועד למוזיקה קלאסית מקורית של מלחינים צעירים.כמו בכל שנה אנו חותרים לפסטיבל שהמוזיקה בו תשמור על רמה אומנותית מבלי לאבד את הקשר עם קהל המאזינים.שאיפתנו היא שהאיכות והקומוניקטיביות יהיו נוכחות בכל המופעים, ושהפסטיבל יהווה במה לכל הסגנונות והאמירות המוזיקליות בישראל.

מאת: אשרם במדברתרבות ובידור07/11/152927 צפיות
הSacred Journey - העשירי יוצא לדרך! מזמינים אתכם לחוות את הקסם של הג`רני, את המסע העמוק, הסוחף והמדהים, שאנחנו הולכים לעבור יחד, במרחב המופלא והמפנק של האשרם.

מאת: אשרם במדבריוגה17/10/151980 צפיות
זאת השנה השישית שהערבה לובשת יוגה. המדבר מזמין אותנו בעונתו היפה ביותר לקחת חלק באירוע היוגה של השנה.

מאת: אשרם במדבררוחניות - כללי07/09/151329 צפיות
שקט מרפא ריטריט יוגה ומדיטציה, שתיקה והתחדשות סופ"ש8 - 10 באוקטובר 2015 חוויה קסומה באשרם במדבר, סדנה שכולה שקט מרפא ותרגולים המטהרים את הגוף והנפש. מסע של התחדשות דרך תרגול מדיטציה (ויפאסנה), יוגה ותרגילי נשימה, באמצעותם ננקה ונטהר משקעים שמצטברים בגוף ובנפש. נלמד לנשום ולחוש את השקט המרפא, נלמד להאט את הקצב, לחיות פשוט, להקשיב לפעימות הלב ולרחש המדבר. הנוף הבראשיתי של המדבר, התרגול, חווית השתיקה והשקט, התזונה הבריאה, כל אלו תומכים בתהליכי הריפוי ומאפשרים זמן התבוננות וקשב.

מאת: אשרם במדברבידור ופנאי - כללי16/08/151275 צפיות
אשרם במדבר מזמין אתכם להמשיך לחגוג איתנו את מסורת פסטיבלי פשוט. פסטיבל ככל הפסטיבלים, אבל מה - ללא בגדים. כי להתפשט זה לא רק להוריד את הבגדים. זה החופש לפגוש ולהשיל את ההתניות החברתיות, השיפוט, הביקורת והכובד המסתתר בין מארגי כסות הבגדים. בפשוט אנחנו חוגגים את גופנו המושלם בדיוק כמו שהוא, את החופש והריפוי הנמצא בעירום, את שחרור הבושה.

מאמרים נוספים בנושא מדיטציה

מאת: SEOMANמדיטציה27/02/18464 צפיות
מרגישים תקיעות בחיים? מרגישים לחוצים בעבודה? ייתכן ותרצו לדעת איך לזמן שפע אל חייכם אשר יוכל למלא אתכם באור ושמחה לאורך זמן?

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה15/06/17828 צפיות
כולנו מחפשים שקט , חופש מהמיינד , חופש מהמחשבות שבאות והולכות בעירות וגם בשינה בדמות חלומות. החיים המערביים לא נותנים לנו הנחות ונדמה שרכבת המחשבות הזו רק הולכת וגוברת ולפעמים כל מה שאנחנו רוצים זה רגע אחד של שקט.

מאת: אשרם במדברמדיטציה05/08/151726 צפיות
ההזדמנות ללמוד איך להנחות מדיטציות אושו 10 ימים, 13 - 22 באוגוסט 2015 זו השנה החמישית ב"אשרם במדבר" שאנו פותחים מרחב של תרגול ולימוד המדיטציות לעומקן. ללמוד מה הפילוסופיה של המדיטציה בכלל ושל המדיטציות של אושו בפרט. איך להסביר את המדיטציה, איך להעביר אותה לקהל אחר ואף להתנסות בעניין. גם תיאוריה וגם פרקטיקה. וכל זאת משולב בשני סופ"שים שלמחנה מדיטציות אושו.

מאת: אשרם במדברמדיטציה26/01/15963 צפיות
להיות באהבה ארבעה ימים, 4 - 7 בפבואר סדנת "התעוררות הלב המואר" נוצרה בשבילך לעזור לך להעיר את הלב. כאשר אנו זוכרים כיצד לחיות מהמרחב המקודש של הלב, אנחנו יכולים להפעיל את גוף האור שלנו – המרכבה. הסדנה יכולה לסייע לפתיחת העין השלישית דרך תרגול טנטרה של הלב. אנו נתחבר לתהליך היצירה בתרגילים שונים אותם נתרגל במהלך הסדנה.

מאת: אשרם במדברמדיטציה26/01/151076 צפיות
אושו אינטנסיב Osho meditation camp - מחנה מדיטציות אושו 12-14 במרץ אשרם במדבר מזמין אתכם לחווית מדיטציות מדברית - סוף שבוע שכולו תרגול ולימוד מדיטציות אשר אושו יצר עבורנו. מחנה מדיטציות אושו, הוא אירוע המתקיים בכל רחבי העולם. המשתתפים מוזמנים לחוות באופן פעיל את איכות המדיטציות האקטיביות, אשר המורה אושו הביא עבורנו. המדיטציות האקטיביות מותאמות לאדם המודרני החושב, ועוזרות לו להתקרב אל העולם הפנימי ואל המודעות מתוך התבוננות אשר נוצרת באופן טבעי עקב האקטיביות שבמדיטציה. זהו סופ"ש שכולו מדיטציו

מאת: סוגנדהומדיטציה23/12/141062 צפיות
על אף אורח החיים המודרני והקידמה הטכנולוגית המביאים לחיי נוחות כביכול, החיים שלנו נהיו קדחתנים ותובעניים יותר ויותר. משפחה ומערכות יחסים הפכו לעבודה במשרה מלאה. התפתחות של מחלות לב, לחץ דם גבוהה וחרדה הם דבר שכיח עקב אורח החיים זה. הלחץ בו אנשים נתונים גורם לעומס רגשי, הלב שלנו פשוט נשחק.

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה26/06/143377 צפיות
נחנו רוצים להזמין אתכם להזדמנות, הזדמנות לצאת מתוך המירוץ של היומיום ולחוות תהליך עמוק של גילוי ששינה חיים של אנשים רבים ב"מסע 21" - תהליך אינטרנטי עוצמתי מצרפים לכם לינק לפרטים והרשמה אם אתם מתפללים לאיזון לריפוי, לבהירות, להתפתחות... אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע עוצמתי שיקח אתכם לצעד הבא שלכם...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica