חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לגור במקום חלומי - בית אריה עופרים

מאת: ביתאריהחברה ומדינה - כללי14/02/20112841 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

משפחות רבות נוטשות את הערים הצפופות ועוברות אל יישובים קהילתיים בהם יש אוויר צלול ומרחבים ירוקים.בשנים האחרונות יש נהירה חזרה לטבע, לחיים ביחד בקהילה. בעיר החינוך הציבורי קורס, אין חניה והדיור עולה הון. אפשר למכור את הבית בעיר שאין בו גינה או פרטיות ולעבור לגור בבית פרטי עם גינה גדולה הנשקפת אל נוף מדהים. במקרים רבים אנשים רבים נרתעים מלעבור למקום מרוחק בצפון או בדרום כי "אין שם פרנסה". הפתרון הוא לגור במרכז  עם איכות חיים של כפר. היישוב בו אפשר למצוא את כל האלמנטים האלה הוא בית אריה.

היישוב בית אריה נמצא במרחק של תשעה קילומטר מראש העין. בית אריה נוסד בשנת 1981 על ידי אנשי חירות. שמו מנציח את אריה בן אליעזר שהיה לוחם אצ"ל בשנת 2002 אוחד הישוב עם עופרים, ישוב עירוני סמוך. כיום בית אריה ועופרים הם תחת אותה מועצה שהיא המועצה המקומית בית אריה עופרים. ראש המועצה כיום הוא אבי נעים שעושה רבות למען פיתוח הישוב וקליטת תושבים חדשים  אל שכונת הכרמים ההולכת ונבנית.

בצפון, בית אריה גובלת עם שמורת טבע מדהימה בשם נחל שילה. המצוקים באזור מושכים גולשים ומטיילים והאזור כולל גם עופות דורסים ועתיקות. עופרים נוסדה בשנת 1993 והיא גובלת עם בית אריה ונווה צוף וממוקמת בגבול המערבי של מטה בנימין. ליד עופרים נמצא יער חלמיש. בית אריה עופרים מתפרסת על שטחים נרחבים כולל שטחים ירוקים עם שמורות טבע. בית אריה ממוקמת 400 מ"ר מעל פני הים ורק  30 דקות מתל אביב וירושלים.

בישוב בית אריה יש כיום הפשרה של קרקעות עבור שכונה חדשה, שכונת הכרמים. הקרקעות המוצעות הן בעלות משתלמת ואפשר להקים עליהן בתים בשיטת בנה ביתך. המגרשים המרווחים מאפשרים להקים בית חלומות עם גינה גדולה ונוף מקסים. הפיתוח נעשה באמצעות החברה לפיתוח בית אריה, המוציאה לפועל את תכנוני המועצה המקומית בית אריה עופרים. מנהלהחברה לפיתוח בית אריה, אבי נעים, מקדם את העבודות בשכונה שנערכות בד בבד עם הבנייה של המצטרפים

המעבר לבית אריה הוא קל ולא צריך לדאוג לפרנסה כי ניתן  להמשיך ולעבוד במקומות עבודתם הנוכחיים. הגישה אל הישוב  פשוטה מכל עיר: רמת גן, פתח תקווה, הרצליה, ירושלים וכו'. וההגעה היא באמצעות כביש 456 אל בית אריה עופרים. אנשים הרוצים לעבוד בישוב עצמו יכולים למצוא תעסוקה בהתאם למקצועם או לעשות הסבה. אפשר לעבוד כמורים במוסדות החינוך בישוב ובאזור, להדריך חוגים, ללמד שיעורים פרטיים, לעבוד מהבית בטיפולים קוסמטיים, הוליסטיים, לפתוח צהרון או משפחתון, לעבוד בחנות במרכז המסחרי וכו'.

בני הנוער ביישוב   מבלים במועדון עם פעילות ענפה של מרכז למידה, חוג תאטרון ועוד. במתנ"ס קיים שפע של חוגים לילדים, נוער ומבוגרים כולל כדורגל, כדורסל, טניס, ג'אז, תופים וכו'. בישוב בית אריה עופרים פועלים אמנים רבים והוא כולל גם שכונת אמנים.

למחפשים מוצא מחיי העיר המתישים ורוצים לחיות בדרך אחרת, בית אריה הוא המקום עבורכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

החברה הכלכלית בית אריה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ביתאריה

מאת: ביתאריהחברה ומדינה - כללי14/02/111736 צפיות
אם אתם רוצים לגור במקום ירוק ושלו הרחק מהפיח והעשן של העיר. אנשים שלא רוצים יותר להסיע את הילדים לכל מקום, לא להכיר את השכנים ולחפש שעות חניה, הגיע הזמן שתעברו לישוב קהילתי.

מאת: ביתאריהנדל"ן30/01/111283 צפיות
אבי נעים, שהינו ראש המועצה המקומית בית אריה עופרים ויו"ר החברה לפיתוח בית אריה לא ניצל בשום אופן את מעמדו לשם קניית מגרש בבית אריה. נעים קנה את המגרש במחיר מלא ולא ניסה להוזיל את מחירו בשום דרך ואופן.

מאת: ביתאריהנדל"ן30/01/11980 צפיות
הישוב הקהילתי בית אריה הוקם ב-1981 ובשנת 2002 הוא אוחד עם הישוב עופרים. הישוב מתפרס על פני אלפי דונמים שכשליש מהם שטחים ירוקים ו- 148 דונם הינם שמורות טבע.

מאת: ביתאריהבניין ואחזקה - כללי02/12/101125 צפיות
אבי נעים הוא ראש המועצה של בית אריה עופרים, ישוב קהילתי המתפרס על 8,500 דונם מתוכם אלפיים וחמש מאות דונם של שטחים ירוקים ושמורות טבע.

מאת: ביתאריהחברה ומדינה - כללי02/12/101680 צפיות
פרויקט חדש מתבצע בימים אלה בישוב בית אריה עופרים, הנקרא שכונת הכרמים. שכונת כרמים נבנית באמצעות החברה לפיתוח בית אריה עופרים.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201674 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181048 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171569 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171316 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161750 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/152150 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica