חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יתרונות המגורים בישוב קהילתי בית אריה

מאת: ביתאריהחברה ומדינה - כללי14/02/20111736 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


אם אתם רוצים לגור במקום ירוק ושלו הרחק מהפיח והעשן של העיר. אנשים שלא רוצים יותר להסיע את הילדים לכל מקום, לא להכיר את השכנים ולחפש שעות חניה, הגיע הזמן שתעברו לישוב קהילתי. ישוב איכותי שקולט אנשים לשכונה חדשה הוא בית אריה, הממוקם 30 דקות מתל-אביב וירושלים. היתרון של היישוב טמון בהיותו קרוב לגוש דן ולכבישים מרכזיים כמו כביש שש. אנשים שלא רוצים לעבור לגליל או לנגב יכולים ליהנות מאיכות חיים בלב הארץ. הם לא חייבים לעזוב את מקום עבודתם וחוזרים כל ערב ליישוב פסטורלי ושקט.

בית אריה
הישוב בית אריה נוסד ב-1981 וכיום גרות בו כ-900 משפחות. בשנת 2002 הישוב התאחד עם עופרים וכיום שניהם נמצאים תחת מועצה מקומית אחת שהיא המועצה המקומית בית אריה עופרים. ראש המועצה הוא אבי נעים שפועל נמרצות לקידום הישוב ולפיתוחו. כיום מופשרות במקום קרקעות שמיועדות להקמת שכונת כרמים החדשה. בית אריה עופרים שוכנת על אלפי דונמים, של שטחים ירוקים עם תצפית אל שפלת החוף. בית אריה עופרים כולל שכונת אמנים ואתר גלישה מצוקים.

שכונת כרמים
השכונה החדשה נבנית על גבעה מול נופים קסומים של שפלת החוף. שכונת כרמים  נועדה לקלוט משפחות איכותיות המחפשות איכות חיים. המגרשים הם גדולים ואת הבתים בונים בשיטה של בנה ביתך. את הפרויקט מלווה החברה לפיתוח בית אריה שהיא השלוחה המבצעת של המועצה המקומית בית אריה. בראש החברה לפיתוח בית אריה עומד ראש המועצה אבי נעים.

חינוך
בבית אריה קיימות מערכות חינוך מתקדמות ומעולות. הפעוטונים מתנהלים עם צוות חינוכי מיומן עם הדרכה וליווי צמודים של המועצה המקומית בית אריה עופרים.  מוסדות הלימוד ביישוב מספקים לדור הבא חינוך עם ערכים כמו: כבוד לזולת, אהבת הארץ ושמירה על איכות הסביבה. בית הספר היסודי בבית אריה מחולק לבתים שהם בית שני לילדים וכוללים צוות נרחב המשקיע בהם רבות ואנשי מקצוע. בשכונה החדשה של בית אריה, שכונת כרמים, יוקם מערך של בתי ספר וגנים ברמה גבוהה.

שירותים לתושב
ביישוב בית אריה יש מענה לצרכי התושבים עם: חנויות, מרכז תרבות, ספורט, בריאות, פארקים, בנק, דואר ועוד. השירותים קרובים וזמינים בניגוד לעיר.

חיי קהילה
שלא כמו בעיר, ביישוב בית אריה עופרים הקהילה מגובשת וחמה. בבית אריה יש פעילות משותפת רבה עם אירועים שמחים ותחושת משפחתיות. הילדים נהנים מפעילות ענפה של חוגי העשרה ומשעות של משחק בטבע. לבני הנוער לא משעמם והם פעילים במועדון ובמסגרת תנועות הנוער. המבוגרים גם הם לא משתעממים עם חברים, פעילויות מרתקות, טיולים משותפים ועוד. תושבים יכולים להיות מעורבים ולתרום לארגון אירועים ולהיות משמעותיים בעיצוב המקום.

חיים בטבע
ביישוב בית אריה התושבים נהנים ממגורים בחיק הטבע על רקע נופים קסומים. החיים מתנהלים בקצב רגוע ושלו ביישוב  בית אריה עופרים יש אוויר נקי, הילדים נמצאים בחוץ ופעילים במקום לשבת כל היום מול המחשב ויש להם המון תעסוקה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

החברה הכלכלית בית אריה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ביתאריה

מאת: ביתאריהחברה ומדינה - כללי14/02/112842 צפיות
משפחות רבות נוטשות את הערים הצפופות ועוברות אל יישובים קהילתיים בהם יש אוויר צלול ומרחבים ירוקים.בשנים האחרונות יש נהירה חזרה לטבע, לחיים ביחד בקהילה.

מאת: ביתאריהנדל"ן30/01/111283 צפיות
אבי נעים, שהינו ראש המועצה המקומית בית אריה עופרים ויו"ר החברה לפיתוח בית אריה לא ניצל בשום אופן את מעמדו לשם קניית מגרש בבית אריה. נעים קנה את המגרש במחיר מלא ולא ניסה להוזיל את מחירו בשום דרך ואופן.

מאת: ביתאריהנדל"ן30/01/11980 צפיות
הישוב הקהילתי בית אריה הוקם ב-1981 ובשנת 2002 הוא אוחד עם הישוב עופרים. הישוב מתפרס על פני אלפי דונמים שכשליש מהם שטחים ירוקים ו- 148 דונם הינם שמורות טבע.

מאת: ביתאריהבניין ואחזקה - כללי02/12/101125 צפיות
אבי נעים הוא ראש המועצה של בית אריה עופרים, ישוב קהילתי המתפרס על 8,500 דונם מתוכם אלפיים וחמש מאות דונם של שטחים ירוקים ושמורות טבע.

מאת: ביתאריהחברה ומדינה - כללי02/12/101680 צפיות
פרויקט חדש מתבצע בימים אלה בישוב בית אריה עופרים, הנקרא שכונת הכרמים. שכונת כרמים נבנית באמצעות החברה לפיתוח בית אריה עופרים.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201674 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181048 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171569 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171316 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161750 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/152150 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica