חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרחי באך לחיים טובים יותר

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה16/02/20111081 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תשוש? עייף? לחוץ? פרחי באך לחיים טובים יותר ככל שגופך מתחדש עליך להיות מוכן לקבל תפיסות חדשות המציעות פתרונות חדשים...
חלקנו בוחרים שלא להתמודד עם הסיטואציה וחלקנו מתמודדים בדרכים שלנו, וישנם גם אלו המודעים לעצמם ומקבלים טיפול בכדי לאזן את חוסר האיזון ...

המצב הרגשי מלווה אותנו בכל מעגלי החיים, ולא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד איתו.
במודע ושלא במודע, כולנו פוחדים מדברים מסוימים. חלקנו בוחרים שלא להתמודד עם הסיטואציה וחלקנו מתמודדים בדרכים שלנו, וישנם גם אלו המודעים לעצמם ומקבלים טיפול בכדי לאזן את חוסר האיזון שלהם באותה בעיה.

לחץ, תשישות נפשית ופיזית וסתם מצב-רוח רע ללא כל סיבה מוכרים לכולנו; מי מאיתנו לא נקלע לצומת דרכים בחייו, בו הוא מתלבט על המשך דרכו ולאן פניו מועדות? מי מאיתנו לא מגיע למצב בו הוא תשוש ועייף ומרגיש כי עליו למלא מצברים? ואיך אפשר לא להזכיר מצבים כגון גירושים ופרידות, אשר ההתמודדות עמם היא קשה מנשוא, ולעיתים אף לא ידוע כיצד ממשיכים הלאה מהם.

ישנם טיפוסים הלוקחים על עצמם יותר מדי, ישנם אלו שלאחר שנכשלו פעם אחת מיד מרימים ידיים ומתייאשים בגלל החשש מכישלון נוסף וישנם אלו המתמודדים עם טראומה שחוו.
כולנו מתמודדים במהלך חיינו עם מצבים של כעסים ופחדים. תחושת חוסר ביטחון, בין אם היא מולדת ובין אם היא נרכשה, מביאה את האדם למצבים של בדידות, חוסר תקווה, רגישות יתר להשפעות חיצוניות, דיכאון, ייאוש ודאגה מוגזמת לרווחת האחר.
אתם בטח מכירים את האימא הפולנייה, זו שדואגת יותר מדי לילדיה, לעיתים אפילו בהקצנה, וישנו גם המצב ההפוך - הילד או הילדה שנשארים עם אחיהם הקטנים, וממש דואגים להוריהם, ומשמשים למעשה "האימא והאבא " של המשפחה.
כולנו נתקלים בדמויות שלמבקרי טיב האם גם בזה אפשר לטפל בפרחי באך התשובה היא כן ועל כך אפרט בהמשך.
חשוב לי להבהיר ולהדגיש כי המצב הרגשי שבו אנו נתונים במשך היום מורכב משני גורמים: Mode ו -Tipe ; Mode - הקו המנחה של התכונות האישיות שנולדנו איתן, כלומר סוג הטיפוס. Tipe - מצב העכשווי ברגע נתון, הסיטואציה אליה נקלע האדם.
מטבע הדברים, האדם נתון ללחצים רבים במשך היום – מקום עבודתו, פרנסתו, שלום משפחתו ורווחתה ועוד כהנה וכהנה. במאמרי אבקש לחשוף את הקוראים לאחד מסוגי הטיפול ברפואה המשלימה, הנקרא "פרחי באך".

חלקכם מכיר את התמצית או את הקרם מבתי המרקחת השונים העונה לשם "רסקיו" (רמדי).
"רסקיו רמדי" נקרא תמצית ההצלה והוא חייב להימצא בכל בית בישראל.
את "רסקיו" ניתן למצוא בקרם או בתמצית, והוא נמכר ללא מרשם רופא. חשוב לציין כי מדובר ברכיבים טבעיים בלבד .
תכשיר זה מורכב מחמש תמציות שונות :
 1. Cherry Plum (צ'רי פלאם תמצית מס' 6)- לטיפול באובדן שליטה, פחד מפני אובדן שפיות, דיכאון, הזיות.

 2. Clematis (קלמטיס תמצית מס' 9) - לטיפול במצבים שהאדם חש כי הוא אסטרונאוט, חולמני, חסר ריכוז, אדיש, בורח לאשליות, אפאטי לסביבה וסובל מ בעיות זיכרון.

3. Impatience (אימפטיאנס תמצית מס' 18) - ה"ואליום" של פרחי הבאך – לטיפול במצבים של מתח פנימי הגורם לעצבנות, חוסר סבלנות, פזיזות, אימפולסיביות, קוצר רוח, ונטייה להיכנס לדברי אחרים, עומס יתר, רקיעת רגליים.

 4. Rock Rose (רוק רוז תמצית מס' 26)- לטיפול במצבי פאניקה והיסטריה. מצוין לטיפול בסיוטים ומביא להרגעה מידית.

5. Star Of Beth Lehem (תמצית מס' 29)- לטיפול בשוק / הלם/ טראומה. "רסקיו רמדי"- היא תמצית ההצלה למצבי stress המפורסמת ביותר של פרחי באך, התמצית יעילה הן לסימפטומים הפיזיים והן לנפשיים. המלצתי היא להחזיק אותה כעזרה ראשונה בתיק ובבית למצבים הבאים: חדשות רעות (ציבוריות או פרטיות); תאונות בהן הייתם מעורבים; לפני טיסות (למי שסובל מחרדת טיסות); לפני מבחן; לפני ראיון עבודה; לפני ואחרי ניתוח; לפני לידה (4 ימים לפני המועד הצפוי, ארבע פעמים ביום); לברית מילה (להורים, כמובן...); לפני פגישה חשובה ומלחיצה; לפני ואחרי שהולכים לרופא שיניים; לכאבי ראש, כאבי בטן וכאבי מחזור; לנדודי שינה ועצבנות (הזליפו את הטיפות לכוס מים, ושתו לאט); למניעת איבוד הכרה ועילפון (מירחו על השפתיים). חשוב לציין כי התמצית אינה מחליפה טיפולי חרום קונבנציונליים, אך בהחלט יכולה להרגיע השפעות אמוציונאליות חזקות, ומאפשרת לגוף לשוב לאיזון הטבעי שלו.

את תמצית הרסקיו ניתן להשיג גם בקרם - רסקיו קרם.
רסקיו קרם טוב למריחה חיצונית על העור - עקיצות, שריטות, כוויות פריחות ואקנה.  ממציא שיטת "פרחי באך" הוא הדוקטור אדוארד באך (1886-1936). כבר בגיל צעיר נמשך ד"ר באך למקצוע הרפואה.
אחת מתגליותיו הראשונות בתחום, הייתה מחזוריות המחלות - הוא ראה חולים החוזרים שוב ושוב לקבל אותה תרופה, ותהה בליבו איך זה ייתכן וכיצד המחלה לא נעלמה.
באך לא נרתע מגילויו ומהבחנתו שאיש לא שם לב אליה קודם לכן במערב: טיפול התרופה נעשה רק בסימפטומים שמתעוררים עקב המחלה, ולא בסיבות שהביאו למחלה מלכתחילה.
הסימפטומים נעלמים בטיפול, אבל המחלה נשארת בנפש, ולכן הסימפטומים שלה שבים לאחר תקופת מה.
באך האמין באמירתו "סבל זה לא יעבור עד שהשיעור שהוא מביא לאדם לא יילמד" בספרו הראשון (the pillow of the lady onogoro Alison fell) "שום מצב לא צריך לייאש אדם, כי הנשמה אינה חסרת תקווה" ד"ר באך מצא דרך לעבור מכשולים אישיים, חברתיים וגופניים על-ידי תחזוקה של מרחב הרגשות.

בעזרת התמציות, הוא מכוון אל תוך נפשו של האדם. התמצית חודרת למעמקי הנפש ומתוכה היא מסייעת לחסל את המחלה, להעצים את כוחות הפעולה והמחשבה ולשפר את היוזמה ואת כושר ההישרדות.

התמצית ממלאת את הנפש בחיוניות, וזו תורמת להחזרת החיוניות לגוף.
התמציות מותאמות לכל אדם ולכל נפש בהתאם לאישיותו, לקצב הבראתו ולקצב התעצמות כוחותיו.
פרחי באך מורכבים מ-38 תמציות המופקות מפרחים ללא מגע ידי אדם.
התמציות טבעיות לחלוטין ומטפלות במצבים רגשיים אליהם האדם נקלע בחיי היום יום.
פרחי באך מאזנים את התדר האנרגטי.
העלאת נושא מהתת מודע למודע מעלה את הרטט המקורה לנשמה ומקרבת אותנו לנשמה.
ברגע שזה קורה התמצית משנה את המודעות ובעקבות זה חל שינוי פיזי. השינוי המחשבתי קורא לשנות את ההתמודדות.
מי שקובע את קצב פעולת התמצית ואת עומקה הוא המטופל.
התמציות מאפשרות להביא את הרגש לפרופורציה ולאיזון, מרחיבות את טווח יכולת הבחירה שלנו, גורמת לנו לשינוי בתפיסת העולם ומלמדת אותנו על עצמנו.
תמציות פרחי באך אינן רעילות ואין סכנה בנטילתם. התמציות אינן ממכרות, ומבוגרים וילדים יכולים לקחת אותם ללא כל חשש.

ניתן לשלב את התמציות עם כל תרופה אחרת. התמציות עובדות במישור האנרגטי והרגשי, ותפקידן להביא את האדם לאיזון ולהעלות דברים מן התת-מודע למודע. קיימות שבע קטגוריות לתמציות פרחי באך ואלו הן :

1. פחדים
2. חסרי החלטה
3.חסרי בטחון
4. מתח ולחץ
5. השפעה חיצונית מהסביבה
6. דאגה מופרזת לאחרים
7. ייאוש ודיכאון בקשיי היום יום
כולנו עוברים מצבים רגשיים מנטאליים מכל קטגוריה, להלן דוגמאות למספר מקרים ואופן הטיפול בהם:
Red Chestnut (רד צ'סטנט-תמצית מס' 25) טיפוס ה"אמא הפולנייה" – טיפוס זה מפגין דאגה מופרזת לילדיו ולקרובי משפחתו; משפט מאפיין הוא: "הוא מאחר כבר ב-20 דקות, בטוח קרה לו משהו "; הטיפוס שתמיד חושש כי משהו רע קרה; כשהילד יוצא לטיול, למשל, יחשוש טיפוס זה שמא הוא יחלה או ייפצע, ולא יירגע עד שהילד יחזור הביתה בשלום; תמיד יקשיב לחדשות בציפייה לשמוע על האסון שהתרחש; משדר לסביבה דאגה, פחד וחרדה ומכניס את הסביבה לאי שקט; טיפוס נוסף הוא ה"ביג מאמא" - ישנם ילדים הדואגים לאחיותיהם, לאחיהם ולחבריהם.
הם תמיד שומרים על האחים הקטנים כשההורים שלהם יוצאים לבלות, תמיד שואלים את ההורים מתי הם חוזרים ומתקשרים שוב כעבור זמן מה מתוך פחד כי קרה אסון כלשהו .
התמצית אשר תתאים לשני סוגי הטיפוסים כאמור היא תמצית ה- Red Chestnut (רד צ'סטנט-תמצית מס' 25). התמצית מסייעת לאנשים להיות בעלי אמון ולבטוח באחרים, ומכניסה את הפחדים לפורפוציה הנכונה.
Rock-Water (רוק ווטר-תמצית מס' 27) - טיפוס ה"צדיק" - אנשים אשר מחמירים עם עצמם; מונעים מעצמם הנאות ושמחה בחיים בגלל שהם חוששים שמא דבר זה יפריע להם בעבודתם; אדונים לעצמם; חזקים ופעילים; יעשו כל דבר שהם מאמינים שיאפשר להם להישאר במצב זה; בעלי דעות נוקשות; בעלי משמעת גבוהה; אנשים המכריחים את עצמם לחיות לפי הסטנדרטים והצפיות שהם הציבו לעצמם; אנשים הנשלטים ע"י מחשבתם ( בדרך כלל נשגבת) ואשר כל חייהם סובבים סביב הגשמתה בשלמות ובקשיחות; התמצית המתאימה לטיפוס זה היא תמצית ה- Rock-Water (רוק ווטר-תמצית מס' 27). התמצית מסייעת להם להירגע ולהיות פחות תובעניים.
כל הסטנדרטים הגבוהים יישארו, אך הם יהיו הרבה יותר הגיוניים, יאהבו את עצמם ויהיו גמישים כלפי עצמם.

תמצית ה-Rock-Water (רוק ווטר-תמצית מס' 27) הינה תמצית היחידה שאינה עשויה מצמחים, אלא ממי- מעיין טבעיים הידועים באיכות הריפוי שלהם.
Water-Violet (ווטר ויאולט-תמצית מס' 34) - ישנם אנשים שאינם כופים את עצמם על אחרים ואינם אוהבים שאחרים כופים את עצמם עליהם; אינם סובלים שמתערבים להם בחיים; מבודדים את עצמם מהחברה ויוצרים הרבה מחסומים בלתי חדירים; בשל הידע והיכולות הרבים שלהם, הם לעיתים נראים לסביבה כגאוותנים ומרוחקים; מלאי בוז ושנאה; מחזיקים כאב וסבל בתוך עצמם; טיפוסים של "חייה ותן לחיות"; בכדי להתחבר אליהם צריך לעבור "מבחני קבלה", צריך לחזר אחריהם כדי שישימו לב. בד"כ אלה יהיו אנשים שיש להם בעיה במגע המיני - תינוקות שנולדו פגים ונשארו באינקובאטור , אנשים שחוו נטישה , נכות רגשית ( אי מגע עם האם או האב בגיל הקריטי ), הם תמיד רוצים להתקרב אך הם חוששים מאוד מעשיית הצעד הראשון, ולכן תמיד נשארים רחוקים.

התמצית המתאימה לטיפוס זה היא ה- Water-Violet (ווטר ויאולט-תמצית מס' 34). היא מסייעת בשבירת המחסומים הבלתי חדירים שהם יוצרים סביבם, ומאפשרת להם ליהנות מחברתם של אחרים.
Wild-Out (וילד אואט-תמצית מס' 36) - ישנם טיפוסים מאוד מוכשרים, אך הם מצויים בחיפוש תמידי אחר הדרך הנכונה להם.
הם מנסים הרבה דברים, אך דבר לא גורם להם אושר וסיפוק, הם חיים בהרגשה שהחיים עוברים לידם.
חוסר ההחלטה גורם לקיפאון, לנסיגה ולתסכול. הם מחליפים עבודות ועוברים בין תחומים שונים, וסובלים מחוסר יציבות.
ובאופן כללי ישנם מצבים בחיים של תחושות חוסר הגשמה, קשיים והתלבטויות בבחירת הדרך ( צומת דרכים ) ואי יכולת למצוא את הכיוון בחיים. התמצית המתאימה במקרים אלו היא ה- Wild-Out (וילד אואט-תמצית מס' 36). התמצית עוזרת במציאת הכיוון בחיים שיוביל להגשמה ולסיפוק, ולחיזוק תחושת הביטחון לגבי תחומי העשייה.

Aspen (אספן - תמצית מס' 2) - ישנם מצבים של פחד מהלא נודע, פחדים מעורפלים ובלתי מובנים ללא הסבר או סיבה ידועה; הרגשת פחד העלולה לבוא ביום או בלילה ללא סיבה; אפילו יקיצה פתאומית באמצע הלילה בגלל חלום רע, גם אם הוא נשכח, מביאה לפחד להירדם שנית; תחושה המבשרת על דבר רע - אנשים אלו בד"כ לא משתפים אחרים בפחדים שלהם, ובמצב קיצוני עלולים להגיע לטיפול פסיכיאטרי; לעיתים הפחד מלווה בהזעות ורעידות.
התמצית המתאימה כאן היא ה- Aspen (אספן תמצית מס' 2) המסייעת לאנשים להבין את ה"אין" שבפחדים שלהם, ומסייעת לשים את הדברים בפרופורציה האמיתית.
Crab-Apple (קראב אפל-תמצית מס' 10) - ישנם אנשים אשר מרגישים שיש בהם משהו לא נקי, וסובלים מייאוש ותחושות גועל ולכלוך. לעיתים קרובות הדבר הינו בעל חשיבות מועטה. קיימות שתי סיטואציות :
1. אנשים שאינם סובלים את מראם, ושונאים את מה שנגלה להם במראה. הרגשת סלידה נפשית ופיזית מעצמם ( בשל השמנה ).
2. הצורך בהרגשת טוהר ושלמות מראה, מביא אנשים אלו להיות מסודרים ונקיים באופן מוגזם, הם מוטרדים מזיהומים וחיידקים ולכן שומרים על הכול נקי וסטרילי. שתי הדוגמאות יכולות להיות שני אנשים נפרדים לחלוטין או אדם אחד עם שני המאפיינים.
טיפוסים אלו הם בעלי דעה מגובשת לגבי איך הכל צריך להיראות, אם משהו לא מסודר לפי התמונה שלהם זה מלחיץ אותם. אנשים בעלי ראיה צרת אופקים על הדברים, מתעסקים בניקיון חיצוני ( מראה הבית ) ומרגישים בושה וגועל ממצבים פיזיים הנראים לעין כמו : פריחות , אקזמה , צליעה , פצע , בעצם כל דבר המכער את המראה החיצוני .
ילדים אופייניים לתמצית זו הם ילדים רגישים מאוד, שמנקים את הנשיקות מהדודה. המשפט המאפיין ביותר שלהם הוא: "אם נגעת בצלחת שלי אני לא אוכל" . תמצית ה- Crab-Apple (קראב אפל-תמצית מס' 10) היא תמצית ניקוי, היא מטהרת פצעים ואם למטופל יש את ההרגשה ש"רעל " מסוים חדר לגופו ועליו להוציאו מיד, התמצית " שוטפת" החוצה מחשבות ניקיון אובססיביות ונותנת הרגשה של ניקיון פנימי.
Holly (הולי- תמצית 15) - " והסר כעס מלבך והעבר רעה מבשרך " (קהלת) כעס רב, אשר אינו מופנה החוצה, יכול להתפוצץ כמו סיר לחץ, ולהתדרדר עד לאיבוד שליטה. מקורו של הכעס הוא בדרך כלל ברגשות כגון: קנאה, צרות עין, נקמנות, חשדנות, שנאה, התנהגות אגרסיבית שמובילה למזג רע, רצון לנקמה, אלימות, בוז, זלזול, אנוכיות ותסכול.

השנאה נמצאת מאחורי כל האספקטים השליליים של האדם, ומובילה לחוסר בטחון, לקנאה, לחשדנות, לחוסר תקשורת והבנה ולמזג רע. הפוטנציאל הטמון באדם מסוג זה אינו בא לידי ביטוי, כי המוח והמחשבה עסוקים בכיוונים שליליים ובדמיונות שווא חסרי בסיס.

זוהי נשמה מעונה חסרת כל שמחה. טיפוסי Holly (הולי- תמצית 15) בתוך תוכם סובלים רבות, לעיתים אף ללא סיבה ממשית לאומללותם. מצבים אלה מעכבים כל אהבה והורסים את האושר. טיפוסים אלו הם מוחצנים, ומפנים הכול כלפי אחרים כמו "ממטרה רעלנית" - אוכל את עצמו מבפנים ולא משחרר את הרעל החוצה. עלולים לסבול מ : בעיות בכיס המרה , כבד- טיפוס מוחצן עצירות , שלשולים - גמגום נשיכות בעיות באזור הגרון - טיפוס מופנם התמצית מפוגגת את עוצמת הכעס, הטינה והקנאה, ובונה אט אט הסתכלות על החיים והסיטואציות שבהם מתוך אהבה.

קוראים נכבדים - מטרתו של מאמר זה היא לשתף אתכם ולהרחיב את המודעות שלכם לטיפול בפרחי באך במצבים רגשיים. אם מאמר זה נגע לליבך וראית סיטואציות שאתה עובר ביום יום, ולא פעם אחת, אנא פנה למאבחן/ת טיפול פרחי באך במקום מגורייך לחיים טובים יותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.אני מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.

www.artist-massage.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111037 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111286 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111080 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/11964 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאת: ניר חוכיימהבריאות נשים30/03/111130 צפיות
נשים רבות נעזרות בשמן ורד לטיפולים המערכת הרביה הנשית,חיזוק רחם,פוריות,גימום מוגבר בגיל המעבר ,דיכאון אחרי לידה ,ניר חוכיימה מפרט אודות סגולותיו של שמן הורד שכבר כונה כנשלט על ידי ונוס. שמן הוורד נחשב לאחד היקרים ביותר בתחום הארומתרפיה(מדולל בחוחבה 69ש"ח,שמן וורד טהור 25 טיפות יעלה 210 שקלים לערך)מחירו הגבוה רק מדגיש את יכולותיו וסגולותיו המדהימות בטיפול בנושא רגיש כל כך כמערכת הרביה הנשית .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/111201 צפיות
אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת. היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים. כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/03/111488 צפיות
שמן עץ התה יעיל במיוחד במלחמה במחלות כמו קדחת הבלוטות ומתאים לאנשים הנוטים לפתח דלקות שונות והמחלימים לאט . שמן עץ התה הוא חומר חיטוי מעולה ומחטא פי 4 מכל חומר חיטוי אחר בבית .

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19845 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18807 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18760 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18666 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18498 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18446 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18459 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica