חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אפשר גם אחרת- שינויים קטנים לאיכות חיים

מאת: ורדית גולד מוזסהעצמת נשים20/01/20091363 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

איכות חיים הוא מושג סובייקטיבי. כל אחת ואחת מאיתנו מגדירה לעצמה מהי איכות חיים עבורה.
המודעות לאיכות החיים שאנו רוצות להשיג היא המפתח  לשיפור החיים של כל אחת מאיתנו.

לאחר שתגדירו  לעצמכן מהם חיים אידיאליים עבורכן, כלומר מהן המטרות החשובות לכן, מטרות שניתנת למדידה, כמו : מימון לימודים לילד,אכילה נכונה,החלפת מקום עבודה, תלמדו שהחיים שלכן קרובים להיות אידיאליים ושכל מה שנותר לכן לעשות הוא רק כמה שינויים קטנים, 8 שינויים. אולי תחשבו שהם שחוקים, אבל ככל שתתמידו ביישומם, כך תתקרבו להשגת המטרות שלכן ולשיפור איכות חייכם.

זכרו!  המודעות היא הגורם החשוב ביותר לזיהוי הדברים שרוצים לשנות.

העיקר הבריאות, או נפש בריאה בגוף בריא: בריאות חשובה מאוד לשמירה על איכות חיים. וכדי לשמור על בריאותנו חובה עלינו להיבדק  כל שנה, לגשת לרופא כשיש בעיה, ולשכב במיטה כאשר יש חום (גם אם  יש הרבה דברים לעשות. שום דבר לא בורח.... האמינו לי) כשאנו דואגות לבריאותנו אנו מכבדים את הגוף הנושא אותנו. פעמים רבות מחלה היא איתות של הגוף שרומז לנו ",אני עייף אני רוצה לנוח .."
כושר ותזונה נכונה:  הגוף הוא כמו מכונה. אם נטפל בו היטב הוא יאריך ימים. לכן חשוב לבדוק מה טוב  או מה פחות טוב לגוף, לבדוק את המזון להשקיע בהכנה שלו, לאכול בנחת , לאט ועם כל החושים. ומה באשר לכושר... זה כבר עניין אחר...זה קשה יותר לא?? ובכן  התייחסו לכושר כאל תחזוקה של הגוף הנושא אתכם באהבה רבה  ואולי תופתעו  לגלות שיש כיף בקצת כושר.(או יותר נכון אחרי  הפעילות..)

חשיבה חיובית: מחשבות יוצרות מציאות. לואיז ל. היי אומרת שאנו אחראיות לכל מה שקורה לנו בחיינו. אנו יוצרות את החוויות שלנו ע"י דפוסי האמונות והרגשות שלנו.לדוגמא: אם אני מאמינה שכדי להתפרנס יש לעבוד הרבה שעות וקשה, כך אחווה את חיי.
חוק היקום אומר שמה שאנו מאמינות בו- תמיד ישאף להצדיק את עצמו.. המשפטים שאנו אומרות לעצמנו או שומעות סביבנו, משפיעים על האמונות שלנו באופן לא מודע.  כשיש לנו מחשבות שליליות הן יוצרות תוצאות שליליות כמו נבואה שמגשימה את עצמה.ולכן  כדאי להתאמן ולומר לעצמנו וגם לסביבה  דברים חיוביים. להלן תרגיל שימחיש את העניין:
עצמו עיניים ..נשמו..התרכזו..ואמרו לעצמכן את המלה  שמחה (30 שניות)
שימו לב  למה שמתרחש.. כיצד אתן מרגישות? האם התחלתן לצחוק? האם חיוך עלה על הפנים שלכן?... עכשיו אמרו את המלה פ ח ד  מה זה עושה לגוף שלכן האם אתן נושמות באופן שונה? עכשיו  אמרו את המלה א ה ב ה (לחכות דקה כדי להפיג את האנרגיה של הפחד) .שימו לב לשינוי בתחושות הגוף.
טיפ: כשאתם נמצאות במקום שלא נעים לכן ומצב הרוח שלכן ירוד, חיזרו על מילה מעצימה (אהבה..שמחה..שפע..אמון..אושר..צחוק..) ותבדקו מה קורה לכן.
וסיפור קצר ברוח הדברים האלו: באחד מימי ראשון אחר הצהריים, נסע סבא זקן לבקר את נכדיו. לאחר שהשתעשע עמם קמעה, עייף מאד, ונשכב על הספה לישון.הילדים, שהיו שובבים נורא, החליטו לחמוד לצון.
לקחו מהמקרר את גביע הגבינה הצרפתית המסריחה שאמם קנתה כפינוק לאבא שלהם. כן, זו הגבינה עם העובש שמריחה כמו גרביים מסריחות. לקחו הילדים כפית גדושה, ומרחו את הגבינה בנדיבות על שפמו של הסב הישן, שלא חש בכלום.
כשהתעורר הסב משנתי רחרח כה וכה ואמר "אלוהים אדירים, כמה שהחדר הזה מסריח ! " הלך לחדר הסמוך, וגם שם היה אותו ריח. עבר מחדר לחדר בבית, וכל החדרים היו מסריחים. מיואש מהריח החליט לצאת החוצה לגינה, וראה איזה פלא - גם שם היה אותו סירחון. "איזה עולם מסריח" קרא בהשלמה עם הריח "כל העולם הזה מסריח!"...
זה בדיוק מה שקורה כשאנחנו ממלאים את מוחנו במחשבות שליליות. כל דבר שאנחנו חווים, כל מי שאיתו אנחנו נפגשים, מקבל את "הטעם והריח" שאנחנו נושאים עמנו במוח. בדיוק כמו הגבינה המסריחה שנמרחה מתחת לנחיריים של הסבא.
אהבה עצמית:  "אני אוהבת את עצמי"- זה לא משפט אגואיסטי כמו שלימדו אותנו. רק מי שאוהבת את עצמה יכולה להעניק אהבה לאנשים אחרים.
ולכן חשוב להקדיש זמן לעצמנו. איך? לקבוע פגישה ביומן. זה יהיה הזמן המקודש שבו אנו עושות משהו מיוחד למעננו. כל אחת לפי רצונה ואהבתה. זה יכול להיות פגישה עם חברות, עיסוי , הליכה למוזיאון או כל דבר שאתן חולמות לעשות...(ואומרות לעצמכן "אם היה לי זמן...")
חשוב לתת לעצמנו חיזוקים ומחמאות. (אל דאגה הביקורת תבוא כבר מאחרים..)
טיפ:תנו לעצמכן צל"ש אחד לפחות כל יום.
הכול תלוי בנו:. המודעות מאפשרת לנו להביט ולחוות את החיים תוך כדי בחינת הבחירות שאנו עושות. בכל יום בחיינו  אנו עומדות בפני בחירות. חלקן נעשות במודע וחלקן שלא במודע.כשאנו בוחרות מה ללבוש או כשאנו בוחרות, אם ללכת לעבודה או להישאר בבית, ללכת לסרט במקום לסדר את הבית, כל אלה הן בחירות מודעות  ואנו יודעות כי יש להן רווח והפסד.בחירות פחות מודעות נוגעות לתחושות שאנו חשות כאשר התגובות שלנו אוטומטיות. למשל: הבוס בעבודה כעס עלינו ואנו נעלבות. הילד שפך שוקו על השטיח החדש ואנו כועסות נהג "חתך" אותנו בצומת ואנחנו מקללות.ומכיוון שאלו תגובות אוטומטיות לגירויים מהסביבה,,אנחנו שוכחות, כי אנחנו בחרנו להיעלב, אנחנו בחרנו לכעוס ואנחנו בחרנו לקלל.
כדי לגייס את המודעות חשוב לעצור אחרי כל פעולה ולבדוק איזו דרך בחרתי והאם הבחירה היא טובה עבורי. נכון זה קשה כי צריך לתרגל יום יום ושעה שעה אבל במשך הזמן נגלה כי אנו מוציאות הרבה אנרגיה  לשווא,אנרגיה שיכולנו להפנות לדברים מעצימים ונעימים. 
דיפאק צ'ופרה  מציע לשאול את עצמנו שתי שאלות האחת: מהן התוצאות של הבחירה שאני בוחרת? והשנייה:האם הבחירה שאני בוחרת כרגע תגרום  אושר לי ולסובבים אותי?  ואז להקשיב לתחושות הגוף. אם הגוף שולח מסר של נוחות אזי הבחירה נכונה ואם הוא שולח מסר של תחושה שאינה נוחה -זו אינה  הבחירה הנכונה. נסו ותבדקו...
אני יצירתי?"את עולה הרבה כסף" אמר לי בן זוגי. "הרבה כסף  אבל שווה כל פרוטה" עניתי. זוהי תשובה בלתי צפויה  שמעלה חיוך במקום כעס  השתמשו ביצירתיות  כדי לנטרל התנגדויות ודפוסי התנהגויות במערכות יחסים עם בן הזוג, חברים לעבודה, ילדים או כל מפגש עם אנשים.
עשו את הבלתי צפוי: כשהילד  משאיר את התיק בסלון ,במקום לומר לו 22 פעמים לשים את התיק בחדר, אפשר לשים את התיק על המקרר..או בחדר האמבטיה..
כשהבוס כועס ואולי מעליב תדמיינו שהוא נראה כמו גמד והקול שלו  דומה לקול צפרדע. ההרגשה שלכן תשתפר ולא תסחבו אותה במשך  מספר ימים.
איפה עובר הגבול-כמה פעמים רציתן לומר לא ואמרתן כן? כמה פעמים רציתן  לעשות משהו עבור עצמכן והחלטתן לוותר? כמה פעמים  נעלבתן מאדם קרוב לכן והבלגתן?
כדי להרגיש טוב עם עצמנו עלינו להציב גבולות הן לאנשים והן לרעיונות שלא מתאימים לנו.
חשוב מאוד להשאיר מחוץ לגבול את כל הדברים שאנו מזהות שאינם מתאימים לנו, ומכשילים אותנו ואת מימוש המטרות שלנו.
הגבולות שאנו שמים עוזרים לנו להגדיר מי אנחנו ועד כמה אנו מאפשרים לאנשים להיכנס אל תחומנו הפיזי, הרגשי והנפשי. הגבולות שאנו בוחרים להציב מאפשרים לנו לבקש מאנשים המקיפים אותנו מבלי לחוש רגשות אשם וחוסר נוחות. והעיקר: הצבת הגבולות מאפשרת לנו לחוש טוב עם עצמנו לא להיפגע, ולא להיעלב.
טיפ:בדקו את הגבולות שאתן שמות בחיי היום יום שלכן ובחיים בכלל.
מתי הצבתן לעצמכן גבולות לאחרונה?
באלו סיטואציות פרצתן גבולות?
אני אדון לזמן- מה הייתם עושות אם היו לכן עוד שעתיים ביום?  מן הסתם היו חסרות לכן עוד שעתיים.השאלה היא לא כמה זמן יש ,אלא כיצד מתכננים אותו. המטרה בניהול זמן ופעולה על פי תוכנית, היא לתת לנו את השליטה על חיינו ולאפשר לנו חופש אישי . חשוב לארגן את הזמן לפי סדר חשיבות  ודחיפות. כדי לארגן את הזמן באופן יעיל כדאי לרשום את המטלות ביומן לפי זמנים.
תופתעו לגלות כמה זמן אפשר לבזבז. זכרו שהדקה שעברה אינה חוזרת. השליטה שלכן בזמן תגרום לתחושה של נינוחות ורגיעה.
טיפ: הכינו בערב את כל מה שאתן זקוקות לבוקר(כריכים,בגדים,הוראות) כך תוכלו לקום בנחת ,להתארגן בשקט ולצאת בזמן.לסיכום:המודעות היא זו שעוזרת לנו  לתפוס את "הטייס האוטומוטי"  שלנו  ולהעביר אותו להילוך ידני.   הקפידו  להקשיב לעצמכן,לרצונות שלכן  ולגופכן , פתחו את המודעות הפנימית לדפוסי ההתנהגות שלכן,בדקו את האמונות  השליליות שמלוות אתכן שנים רבות. ככל שמודעות זו תעמיק תהיו בדרך להשגת המטרות שלכן לחיים איכותיים,מאושרים ושלווים.

ורדית גולד מוזס - ליווי והנחיה  ליצירת שינוי
אימון אישי – דמיון מודרך- N.L.P
אתר: www.im-4u.com
דוא"ל: varditgoldm@gmail.com
נייד:   054-4650142
מאמנת אישית (coaching),
מתמחה בטיפול באמצעות N.L.P  ודמיון מודרך, מנחת סדנאות ומפגשי העצמה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ורדית גולד מוזס - ליווי והנחיה ליצירת שינוי

מאמנת אישית

מתמחה בטיפול באמצעות  N.L.P ודמיון מודרך,

מנחת סדנאות ומפגשי העצמה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדית גולד מוזס

מאת: ורדית גולד מוזסאימון אישי13/09/11542 צפיות
"בלב ליבו של הקושי שוכנת ההזדמנות" אמר אלברט איינשטיין. והשאלות הנשאלות הן איך: איך מתוך הקושי והמצוקה נוכל לזהות את ההזדמנות? לראות אותה? ולנצל אותה?

מאת: ורדית גולד מוזסאימון אישי - כללי17/01/091856 צפיות
המונח דמיון מודרך מעורר תגובות שונות . יש אנשים שאצלם דמיון זה משהו לא מציאותי, אחרים סבורים שדמיון זה בזבוז זמן ויש כאלה החוששים או חרדים מאיבוד השליטה או מחוויה של בדידות .ריפוי,אימון

מאמרים נוספים בנושא העצמת נשים

מאת: גילת אפריםהעצמת נשים09/07/175262 צפיות
האם את נוהגת לומר לעצמך מילים חיוביות ומפרגנות? או אולי את שיפוטית וביקורתית כלפי עצמך...? קראי את המאמר הבא, על-מנת ללמוד כיצד להפוך את הדיבור העצמי שלך לחיובי ומיטיב.

מאת: לי באומןהעצמת נשים30/04/132344 צפיות
קרב מגע היא שיטה להגנה עצמית שזכתה להמון כינויים, ויש לה סגנונות שונים, אבל בבסיס מדובר על שיטה שכל כוונתה היא להתמך בחוזקות הגוף והעצמי, תוך איתור נקודות התורפה אצל היריב והכנעתו. למידה זו, שהיא קוגניטיבית וגופנית מאפשרת לנשים להכניס לתוך הרפרטואר החוויתי שלהם זיכרונות של יכולת, השג, אפשרות ללחימה ומעל הכל- אמונה עצמית.

מאת: עמי אלבזהעצמת נשים23/01/137767 צפיות
ברוב המקצועות העצמאיים יש צורך לאחר קבלת התעודה המקצועית להשקיע את מלא המרץ והכסף בפרסום, לא כך בתחום בניית הציפורניים, לאחר קבלת תעודת ההכשרה בוגרת הקורס תמצא את עצמה מקבלת לקוחות המגיעות מפה לאוזן, מחברות, שכנות, ומשפחה.

מאת: מרדכי שרםהעצמת נשים09/10/127783 צפיות
חולמות על ערב מושלם עם חברה שלכן? רוצות לערוך ערב לכול החברות הקרובות שלכן? במאמר זה תקבלו טיפים רבים.

מאת: טומי רןהעצמת נשים19/09/128819 צפיות
רבים מכירים את תל אביב כמרכז התרבות, ההווי והעסקים של מדינת ישראל, אך רוב האנשים המתגוררים בעיר זו אוהבים להזכיר כי תל אביב היא "מעוז" שירותי הליווי בישראל. העיר מציעה מגוון דירות דיסקרטיות ושירותים של נערות ליווי בכל יום ובכל שעה בה הלקוחות מעוניינים.

מאת: טומי רןהעצמת נשים19/09/128004 צפיות
ישנן טענות רבות בישראל כי קיים סחר בנשים וכי רוב נערות הליווי אשר עובדות במדינה, עובדות בניגוד לרצונן או משום שהן נמצאות במצב בריאותי אשר אינן מאפשר להן להתפרנס בשום צורה אחרת. בשנה האחרונה נתקלנו בחוק הזנות החדש, שעיקרו הוא הענשת כל אדם אשר עוסק בסחר בנשים וכן כל אדם אשר נתפס עם נערות ליווי.

מאת: אייל מנקרהעצמת נשים15/09/128365 צפיות
רוב הנשים יכולות לומר כי יש להן חברה אחת טובה לפחות - אבל כמה מהן יכולות להעיד כי הן באמת חברות טובות של עצמן? כשחברתנו הטובה צריכה אוזן קשבת, אנחנו מיד נהיה שם בשבילה, נתמוך בה, נעודד ונציע את הכתף.. אך האם את מתנהגת גם כחברה טובה עבור עצמך? לעיתים זה כל מה שמונע ממך את הדרך לחיים שמחים יותר. נשים רבות תמיד ינחמו את חברתן כשהיא תרגיש שהיא שמנה, כשהיא נכשלת וכן הלאה, אך כשהן עצמן מסתכלות במראה או חוות רגע קשה, הן מיד מלקות את עצמן. אישה לעצמה היא לא חברה טובה במיוחד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica