חפש מאמרים:
שלום אורח
16.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פורים ושיפורים.

הרעיון המרכזי הוא לשמור מספר פריטים בסיסיים, שמהם אפשר להרכיב הרבה תחפושות שונות.

רצוי שיהיו: חולצה לבנה, חולצה שחורה וזוג מכנסיים שחורים.

מה עושים עם אלה?

תחפושת של כושי. חולצה שחורה, מכנס שחור. איפור כהה על הפנים ועל הידיים, ומעליו – איפור בצבעי קרב. להוסיף כמה מחרוזות צבעוניות ( לגבר!), ביד ימין חץ ארוך עשוי מקולב שפתחתם וקישטתם יפה ,רצוי עם כמה נוצות בקצה החץ . ביד שמאל, מגן עשוי מקרטון שצבעתם שוב בצבעי קרב. למגן מצמידים שרוך , אותו תפסים עם שדכן, כדי שהילד יוכל לאחוז בו בקלות. הוא כבר יכול לצאת לצייד – הרי לא חסרות כאן חיות...

תחפושת של בחור ישיבה. חולצה לבנה, מכנס שחור, גרביים לבנות עד הברך שמתלבשים מעל שולי המכנסיים. רצוי ללבוש ציציות שיציצו מהמכנסיים - אפשר חוטי צמר לבן. על הראש, כיפה שתופרים בשוליה חוטי צמר שחור שישמשו כפאות - והנה הבחור רץ ללמוד בישיבה. אגב, לא יזיק לאף אחד ללמוד קצת ולשבת קצת , ולא רק מול המחשב.

תחפושת של מיקי מאוס. מכנס שחור – אם אין, גם גרבונים שחורים יתאימו, או טייטס שחור – וחולצת טריקו – או חולצת גוף – שחורה. מעל החולצה עם שרוול ארוך, חולצה צבעונית –רצוי ללא הדפס - עם שרוול קצר. מעל הגרבונים, מכנס קצר צבעוני. על הראש, כובע של מיקי מאוס אותו צריך לקנות, אם לא הבאתם מהביקור בדיסנילנד. צרו מסרט אדום רחב קישור יפה והצמידו אותו לחולצה הקצרה, מתחת לצווארו של הילד. אין לכם סרט כזה? גם סרט רחב לאריזת מתנות יעשה את העבודה.

אגב, למיני מאוס: אותו דבר, רק עם חצאית קצרה.

אגב: לרעיונות נוספים ותמונות , גלשו לאתר "מעניין את הסבתא" או:

www.saba-sabta.co.il

תחפושת של מכשפה.חולצה שחורה , מכנס שחור - או חצאית שחורה ארוכה - מטאטא , כובע מחודד בצורת משולש, אותו מכינים משני משולשי סול שחורים ותפורים לאורך הצלעות הקצרות. אפשר - ורצוי - לקנות מסכה של מכשפה.

תחפושת של מלצר. חולצה לבנה, מכנס שחור. רצוי להדביק עניבת פפיון (פרפר) מסרט שחור. אם אין חנות גלנטריה קרובה, גם סרט של זר פרחים יתאים. על יד שמאל, מגבת לבנה מקופלת. אם יש בנמצא, לא יזיקו כפפות לבנות – אבל זאת ממש לא חובה. טיפ, מישהו?

תחפושת של מרקיז. חולצה לבנה, עם תוספת של מפית סרוגה על הצווארון להאדרת הרושם. המכנס השחור מוכנס לתוך גרביים לבנות עד הברך. על נעליים שחורות רצוי להצמיד מקדימה סיכות עשירות, עם "אבנים יקרות", אותן ניתן להצמיד לשרוכים. מכינים שכמיה שחורה מחתיכת בד שחור או מטפחת שחורה ותופסים עם סיכות בטחון נסתרות מתחת לכתפי החולצה. על הראש, כובע רחב תיתורת שרצוי לתקוע בו נוצה יפה. אם יש לכם חרב צעצוע, ציידו את הילד בחרב.

תחפושת של משרתת. חולצה לבנה, מכנס שחור וסינר לבן קטן. על הראש, סרט שמחזיק את השערות וביד מטלית אבק. אם רוצים, ביד השנייה מברשת נוצות צבעונית לניקוי קורי העכביש. אפשר ללמוד באותה הזדמנות גם איך משתמשים בציוד המיוחד והלא –אלקטרוני הזה!

תחפושת של נערת הוואי. חולצה שחורה, מכנס שחור. קונים חוטי רפיה צבעונית ותופרים קצוות- קצוות, בחילופי צבעים, על גומי באורך זהה להיקף המותניים של הלובש/ת. אם יש שאריות בדים צבעוניים, גוזרים עיגולי בד, מכווצים אותם כך שיצרו פרחים ואת הפרחים תופרים על שרוך. כך נוצרת מחרוזת פרחים, יש חצאים רפיה - ונערת הוואי יכולה ללמוד לומר " אלוהה".

תחפושת של עכביש. חולצה שחורה ומכנס שחור. מחוט מתכתי גמיש הכינו כמה "רגליים" ותפרו אותם לחולצה, מקדימה, (ללא שום שיוך מפלגתי). על גב החולצה הצמידו רשת לבנה מסוג הרשתות שעוטפים בהן זרי פרחים מהודרים. אם אין לכם בסביבה חנות פרחים, ציירו בגיר על גב החולצה רשת עכבישים וציירו על הרשת גם זבוב.

תחפושת של ערבי. חולצה שחורה, מכנס שחור וכפיה על הראש. ביד שמאל, מחרוזת של חרוזי ענבר צהובים. אם אתם יודעים כמה מילים בערבית, תלמדו את הילד את המילים ופירושם – זה לא יזיק ואפילו ירשים את הסובבים.

תחפושת של פיראט. חולצה לבנה, מכנס שחור. מטפחת קטנה –רצוי בצבע עז - קשורה מאחור על הראש ורטייה שחורה על אחת העיניים.

תחפושת של פרפר. חולצה שחורה ומכנס שחור. על הראש, שימו קשת ועליה תצמידו שני מחושים מחוטי ברזל גמישים. מאותו סוג של חוטי ברזל צרו 4 לולאות לכנפי הפרפר: שתי כנפיים גדולות ושתיים קטנות. תמתחו על כל כנף רשת צבעונית – שוב מחנויות פרחים – והפרפר יכול לעוף לפרח הקרוב ביותר. אם הכנפיים קשים לכם לביצוע, אין ברירה: קנו זוג כנפיים בחנויות הצעצועים.

תחפושת של צייר. זה כולל: חולצה לבנה - רצוי להשתמש במפית סרוגה או רקומה כצווארון אלגנטי. אם אין כזאת בנמצא, קשרו לו – או לה – מטפחת משי קטנה וצבעונית סביב הצוואר.מכנס שחור. ברט נטוי על הראש . ביד שמאל לוח צבעים עשוי מקרטון, בצורה הקלאסית, של פעם, שצובעים עליו עיגולים בצבעים שונים. ביד השנייה, מכחול - והנה את או אתה רמברנדט!

תחפושת של שד. חולצה שחורה, מכנס שחור. ממלבן בד אדום מבריק מכינים שכמיה: מקפלים למכפלת, משחילם במכפלת גומי או שרוך . קושרים את קצוות השרוך בקדמת הגוף, כשהשכמייה נמצאת מאחור - או שתופסים את קצותיה עם סיכות בטחון נסתרות מעל הכתפיים. רצוי לצרף מסכה. לו כל השדים יהיו כאלה חמודים, הקללה " לכל השדים..." כבר תאבד את האיום שבה...

תחפושת של שלד. חולצה שחורה, מכנס שחור. בגיר לבן מציירים את עמוד השדרה מאחור, את הצלעות מקדימה ומאחור ואת עצמות הרגליים והידיים. יופי של שעור באנטומיה! (ולא לדאוג - הגיר יוצא בכביסה.)

אוי,אימא'לה, איזה פחד!

 תגיות המאמר: פורים, תחפושת


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19291 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19796 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181656 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181666 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181673 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות23/06/181384 צפיות
הנכדים בחופש והסבים מגויסים לעזור .הפעם, נישאר בבית ונשחק עם הנכדים בבית המרקחת: נקנה להם מושגים ראשוניים, נפחית את הרתיעה מתרופות ונבלה את הזמן בצורה מעט שונה.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: בתיה כץהורות11/09/19159 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/19588 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19642 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19796 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/19915 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181359 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181656 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica