חפש מאמרים:
שלום אורח
23.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פורים וקצת תופרים.

נניח שאם רוצים להרגיש יצירתיים, יש ילדות בבית, אתם יודעים להחזיק מחט ביד ולא מפחדים לנסות.

לא לשכוח להצטייד בחולצה לבנה או שחורה, לפי התחפושת שתבחרו.

כעת, אנא תטרחו ותקנו בדי סטן באחד משלושה צבעים: לבן, שחור, אדום. גזרו מלבן, תפרו אותו בצד הרוחב כדי שהבד יצור מעגל סגור. קפלו מכפלת לאורך הבד, השחילו גומי והנה לכם חצאית. אז מה יוצא לנו מזה?

תחפושת של כיפה אדומה: חולצה לבנה, חצאית אדומה, שכמיה אדומה, כובע אדום וסלסלה עם שלושה פרחים ושתי קופסאות גבינה ריקות - בדרך אל הסבתא.

תחפושת של מלכת הלבבות: חולצה לבנה, חצאית לבנה. גוזרים לבבות מסול אדום ותופרים אותם על החולצה ועל החצאית . על הראש: כתר עם לב אדום.

תחפושת של מלכת הלילה: חולצה שחורה, חצאית שחורה. קונים קרטון בצבע כסף, גוזרים ממנו כוכבים ותופרים על התחפושת. על הראש: כתר עם ירח מאותו קרטון מוכסף.

תחפושת של צוענייה: חולצה לבנה, חצאית אדומה מכווצת וארוכה, הרבה מחרוזות צבעוניות, פרח בשיער וצדף גדול ביד, לניחוש העתיד.

תחפושת של ספרדייה: דומה לזאת של הצוענייה, אבל ללא מחרוזות וצדף. במקומם, צעיף יפה, רצוי שחור, על הכתפיים. אם יש לכם קסטנייטות,קדימה! זה יצור אפקטים קוליים נחמדים. גם מניפה גדולה תוסיף המון.

וגם: לרעיונות נוספים ותמונות , גלשו לאתר "מעניין את הסבתא" או:

www.saba-sabta.co.il

אם יש לילד/ה חולצת גוף ירוקה וטייטס ירוק, אתם יכולים לעשות הרבה מאד תחפושות של פרחים וחרקים למיניהם.

למשל:

תחפושת של כלנית. גוזרים מסול אדום מלבן . אורך המלבן פי אחד וחצי מהיקף הירכיים של הילדה. גובה (או רוחב) המלבן כאורך החצאית שרוצים ליצור. בחלק אחד של אורך המלבן תופרים גומי שאורכו כהיקף המותן של הילדה. בחלק התחתון גוזרים חצאי עיגולים, כך שנוצרים עלי כותרת. באותה צורה, רק בקטן יותר, יוצרים כתר לראש. מעל אפשר לשים כיפה שחורה קטנה.

תחפושת של חמנייה. הפעם, נשתמש בסול צהוב . נגזור חצאית , נתפור ואז נגזור רצועות צרות, שהן עלי הכותרת של הפרח. על הראש, כתר עם אותם עלים, רק במידה קטנה יותר. הכיפה הפעם יכולה להיות חומה, למשל.

תחפושת של חיפושית. מכנס שחור, חולצה שחורה- שאלה ציוד חובה לקראת פורים. גזרו עיגול גדול מסול אדום, חלקו אתו לשני חצאים והצמידו אותם לגב החולצה. מפיסת סול שחור גזרו כמה עיגולים והצמידו אותם עם שדכן לכנפיים שיצרתם. והנה פרת משה רבנו מוכנה למעוף הבוקר. זוכרים את השיר ששרה רבקה מיכאלי על "פרת משה רבנו"?

תחפושת של חרגול. חולצה ירוקה, מכנס ירוק. מחוטי מתכת גמישים ( כמו של קולבים, למשל) חתכו "זרועות" . עשו זאת מקולבים מצופים בצבע ירוק . צרו קיפול בקצה אחד של כל "זרוע" ותפרו את הקצה המקופל משני צידי החזה, על החולצה. ביד, אפשר להחזיק גיטרה – צעצוע. אם בא לכם, הדפיסו את המשל של לה פונטיין על "הנמלה והחרגול" והצמידו את התדפיס על גב החולצה.

תחפושת של נמלה. אם יש עוד ילד, קטן יותר, במשפחה, אפשר לעשות לו תחפושת של נמלה. חולצה שחורה, מכנס שחור ו"זרועות" בצבע שחור על החזה. הכינו חבילה שנראית גדולה, אבל שוקלת מעט. למשל, קופסת נעליים ארוזה יפה, אם הילד קטן מאד. תלו את החבילה על שתיים מהזרועות הזרועות בקדמת החזה – ושוב, על הגב, העתק מהמשל של לה פונטיין.

 תגיות המאמר: פורים, תחפושת, תופרים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2092 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19350 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191291 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181847 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181736 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181724 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2092 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19666 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191107 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191151 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191291 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191412 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181867 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica