חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אלכימית הצ'קרות

מאת: סוגנדהותראפיה02/03/20111002 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המילה צ'קרה- מקורה בפילוסופיה המזרחית/הודית. צ'קרות הינן מקומות שונים בגוף האדם היכן שאנרגיות עדינות חגות ומקרינות. במצב בריא אנרגיות אלו ינועו ממרכז הגוף החוצה. ככל שהצ'קרה ממוקמת גבוה יותר בגוף, כך מעודנת יותר האנרגיה הרוטטת.

נעשה שימוש במילה 'עדינה' כיוון שהאנרגיות אינן מדידות במכשור מדעי. לדוגמא איננו יכולים למדוד את כמות האהבה שאדם מקרין. עם זאת, כל אדם יכול לחוש את נוכחותו ואיכותו של אדם אוהב, הרוגע ותחושת הבריאות שמישהו יוצר סביבו כשצ'קרת הלב שלו פתוחה. 
פילוסופיות שונות שמשתמשות במפות צ'קרה שונות, מציינות 7,8 או יותר צ'קרות. אלכימית הצ'קרות משתמשת במפת שבע הצ'קרות. לאנרגיה העדינה של כל צ'קרה יש איכויות שונות ובאופן טבעי הן באות לידי ביטוי בדרכים שונות. אדם יכול להיות מודע לאנרגיה שבכל צ'קרה.
השם אלכימית צ'קרות מתייחס למסורת העתיקה של אלכימאים להפוך מתכות פשוטות לזהב. בהקשר לעולם האנרגיה והצ'קרות, אלכימית הצ'קרות עובדת על המרה (טרנספורמציה) של רגשות או אנרגיות "שליליות" כביכול, דפוסי התנהגות ישנים, אסטרטגיות ואמונות, למצב חיים "חיובי", טבעי ובריא. המילה המרה מצביעה על כך שתוך כדי התהליך אנרגיה משנה את צורתה. האנרגיה בצורתה הקודמת איננה מוסרת, אך דרושה אנרגיה נוספת כדי לזרז את תהליך ההמרה. מדיטציה מספקת 
אנרגיה מזרזת זו בדרך פשוטה. כשאדם מכוון את כל האנרגיות שלו פנימה ולא מאבד אותה בפעילויות הפונות החוצה, לאנרגיה זו יהיה באופן טבעי אפקט מזרז על מצב האנרגיה של האדם. עם זאת, לקרוא לתהליך זה טרנספורמציה פירושו גם שהצורה החדשה שנוצרת היא מאיכות טובה יותר, בריאה יותר, גבוהה יותר.לדוגמא, מישהו איננו מסוגל לבטא את אהבתו כי הוא ביישן מדי ואינו בטוח בעצמו. כשהוא אינו מביע את אהבתו, אנרגיית האהבה מתכווצת ולא זורמת. מצב זה בו האנרגיה לא זורמת הוא לא טבעי. התנהגות לא טבעית זו כואבת. ההתכווצות הקבועה של אנרגיית האהבה כואבת. זה יכול להיות מורגש כמתח בחזה, עייפות או עצב. או שזה יכול להפוך לכעס. במקרה זה האנרגיה מצאה לה דרך אחרת לזרום, אך זו איננה טרנספורמציה. דרך הזרימה החדשה יוצרת הרס במקום אהבה. זוהי נסיגה ולא 
המרה. כדי ליצור טרנספורמציה על אדם זה ללמוד איך לשחרר את הפחד מלהביע את אהבתו. ההתכווצות של אנרגיית האהבה שלו תוקל ולאט לאט אנרגיית האהבה שלו תמצא את זרימתה הטבעית. ההבעה שלו תהפוך להיות יותר פתוחה והוא יכול ללמוד לבטוח ולהפוך בטוח בעצמו. בכדי שתהליך זה יצליח הוא זקוק לחוויות חיוביות של אנרגיית האהבה שלו שמתקבלת ע"י אחרים. זהו התהליך שאלכימית הצ'קרות מספקת.

תהליך אלכימית הצ'קרות מורכב מחמש סדנאות שונות עבור חמש הצ'קרות הראשונות. כולן מכוונות לעזור לאנשים לחוות את האנרגיה שלהם בכל צ'קרה. הדחקות או התכווצויות של האנרגיה שהאדם נושא עימו יצופו למעלה על מנת לאפשר תהליך של טרנספורמציה וריפוי.
From Fear To Love צ'קרה ראשונה: מפחד לאהבה
 melting in love an aloneness צ'קרה שנייה: להתמוסס באהבה ולבדות
transforming power צ'קרה שלישית: כוח מתמיר
 from the head to the heart צ'קרה רביעית: מהראש אל הלב
 dropping beliefs צ'קרה חמישית: להשתחרר מאמונות
אלכימית הצ'קרות מבוססת על ראייה הוליסטית (שלמה) של האדם, הרואה את האדם כתזמורת של אפשרויות, אשר מכילה את כל המקורות שהוא צריך בתוך עצמו. תהליך אלכימית הצ'קרות משתמש בתקשורת, אן.אל.פי, נשימה, ביו-אנרגיה ועבודת צ'קרה אנרגטית כדי להיכנס למקורות הפנימיים ולהטמיעם בחיי היום יום.

הנושאים הקשורים לזאת הם: 

  • המרה של פחד מביטוי מיני, פחד ההישרדות וכאב פיזי ליכולותיו הפיזיות/חומריות של האדם
  • המרה של מחסור ברגשות/קשיים במגע עם אנשים לרגישות וידידותיות.
  • התמרה של מאבקי כוח: תחרותיות, נחיתות אל כוח אמיתי/ממשי.
  • התמרה של בלבול והיעדר כיוון לשלווה פנימית והרמוניה.
  • התמרה של חוסר ביטוי ותקשורת ליצירתיות ויכולת לתקשר עם הזולת.

תהליך אלכימיית הצ'קרות יוביל בהדרגה לתוכנית הכשרה שתעבוד עם הצ'קרה השישית ויכולתה לעבוד 
עם אנשים אחרים דרך מדיטציה, אינטואיציה וראייה פנימית.

סוגנדהו 

תרגום: לירון ארגוב ושרדהה נצר

סוגנדהו תנחה את הסדנה "מפחד לאהבה" באשרם במדבר ב10-12.03.11, לפרטים נוספים והרשמה-

052-5999757 יעל

http://desertashram.co.il/EventDetails/tabid/56/Article/243/Default.aspx
 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

סוגנדהו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סוגנדהו

מאת: סוגנדהותראפיה23/12/141746 צפיות
“לא, אין לי בעיות עם כוחניות" "אני אדם רוחני ואני לא רוצה להתעסק עם כוחניות" "כוח הוא בשביל פוליטיקאים, לא בשבילי" "כסף הוא כוח, ולי יש כסף" "אני פשוט לא יכול לסבול כוחניות"

מאת: סוגנדהומדיטציה23/12/141016 צפיות
על אף אורח החיים המודרני והקידמה הטכנולוגית המביאים לחיי נוחות כביכול, החיים שלנו נהיו קדחתנים ותובעניים יותר ויותר. משפחה ומערכות יחסים הפכו לעבודה במשרה מלאה. התפתחות של מחלות לב, לחץ דם גבוהה וחרדה הם דבר שכיח עקב אורח החיים זה. הלחץ בו אנשים נתונים גורם לעומס רגשי, הלב שלנו פשוט נשחק.

מאת: סוגנדהומדיטציה21/01/13753 צפיות
סופ"ש 2013-פברואר-28 עד 2013-מרס-02 מהי אהבה? מה אנו בעצם יודעים על האהבה? כל כך הרבה נאמר ונכתב על האהבה, כל כך הרבה שירים, פואמות, ספרות... ועדיין, מהי ההבנה האינטלקטואלית של האהבה בהשוואה לחוויה שבלב החמים? מתפשט ומתעורר כאשר נימה של מנגינה מופלאה ממלאת את ליבנו?

מאת: סוגנדהומדיטציה29/09/12786 צפיות
מסע בו נחקור את הדפוסים והפחדים העמוקים ביותר שלנו, אלו המניעים אותנו במערכות יחסים ומביאים אותנו לסימביוזה חסרת גבולות עם בן זוגנו, לאיבוד המרחב האישי שלנו ולטשטוש קווי המתאר שלנו. בסדנה נחקור איך לשמר את ה'ביחד' בלי לאבד את ה'עצמי' בזרימה טבעית.

מאת: סוגנדהורוחניות - כללי29/09/12716 צפיות
החזרה אל שורשיהן של טראומות הילדות מאפשרת לנו לחשוף רבות מאותן החלטות ואת הסיבות שהובילו אותנו אליהן, ולשחררן. נבין שבחרנו להיות חזקים - לא מפני שבאמת חשנו חזקים, אלא מפני שלא היה מי שיתמוך בנו. האמת היא, שלא היתה לנו שום ברירה אחרת. במהלך שבעה ימים ובסביבה מוגנת לחלוטין, נאפשר לקסם האהבה להתרחש.

מאת: סוגנדהוטנטרה17/06/127820 צפיות
מיניות היא המורשת הטבעית שלנו, היא האנרגיה המניעה אותנו קדימה. במהלך החיים אספנו כל מיני אמונות הקשורות לכך בעיקר בגיל ההתבגרות. בסדנה זו נצית את אותה האנרגיה ונחקור את אותן ההטבעות והאמונות, נחווה את המניות בכל מיני צבעים מתוך מודעות אהבה ומדיטציה.

מאת: סוגנדהוטנטרה17/06/127841 צפיות
מיניות היא המורשת הטבעית שלנו, היא האנרגיה המניעה אותנו קדימה. במהלך החיים אספנו כל מיני אמונות הקשורות לכך בעיקר בגיל ההתבגרות. בסדנה זו נצית את אותה האנרגיה ונחקור את אותן ההטבעות והאמונות, נחווה את המניות בכל מיני צבעים מתוך מודעות אהבה ומדיטציה.

מאמרים נוספים בנושא תראפיה

מאת: לילה בן הרוש תראפיה09/11/17493 צפיות
בתוך חיינו יש הרבה מתח לחץ שגוררים איתם כל מיני מחלות , איך אפשר למצוא את השקט הפנימי ? איך אפשר לחזור לתוך מקום של שקט , אהבה ואיזון פנימית? סדנת הדגל של דהרמה גולן "לחזור הביתה " עוסקת בדיוק בזה בגילויי המפתח הפנימי לאיזון ושקט . לחיים שהם מה חיים ללא פשרות פנימית על השקט הנפשי שלנו.

מאת: סוגנדהותראפיה23/12/141746 צפיות
“לא, אין לי בעיות עם כוחניות" "אני אדם רוחני ואני לא רוצה להתעסק עם כוחניות" "כוח הוא בשביל פוליטיקאים, לא בשבילי" "כסף הוא כוח, ולי יש כסף" "אני פשוט לא יכול לסבול כוחניות"

מאת: דר' ירון זפרןתראפיה30/03/147001 צפיות
מהי פסיכותרפיה רוחנית? כיצד משתלבת פסיכולוגיה עם רוחניות בטיפול? מהן הטכניקות עימן עובד המטפל בגישה זו? דר' ירון זפרן, מורה רוחני ופסיכותרפיסט, מסביר מהי פסיכותרפיה הוליסטית

מאת: דר' ירון זפרןתראפיה30/03/146763 צפיות
מהי פסיכותרפיה רוחנית? כיצד משתלבת פסיכולוגיה עם רוחניות בטיפול? מהן הטכניקות עימן עובד המטפל בגישה זו? דר' ירון זפרן, מורה רוחני ופסיכותרפיסט, מסביר מהי פסיכותרפיה הוליסטית

מאת: אוהד ז.תראפיה23/09/131145 צפיות
טיפול פסיכולוגי דורש כוחות התמודדות, נכונות לעבודה עצמית , ומחויבות עמוקה לטיפול. הרבה יותר קל להדחיק בעיות, ולא להסתכל לתוך הנפש, אבל מי שמגיע לטיפול פסיכולוגי ניסה כבר, את הדרך הזו של ההדחקה, וזו לא עבדה עבורו. השיפור במצב המטופל יגיע, מהנכונות שלו לעבוד על עצמו ולהתייחס בצורה רצינית לטיפול. זה בא לידי ביטוי במחויבותו לטיפול ובהתמדתו. המטופל צריך לגלות נכונות לעבוד עבודה עצמית, במהלך הפגישות, אך גם ביניהם.

מאת: אוהד ז.תראפיה23/09/131284 צפיות
טיפול פסיכולוגי, שנקרא גם פסיכותרפיה הוא מפגש עם איש מקצוע, שמתמחה בהבנה של תהליכים נפשיים הנובעים מהמודע או מהתת מודע. מי שיש לו רישיון לעסוק בטיפול נפשי, הוא פסיכולוג קליני בעל מומחיות שיש לו רישיון מתאים לעסוק בתחום זה. בתהליך טיפול פסיכולוגי, יש אינטראקציה בין הפסיכולוג למטופל, ויש חשיבות גדולה לכך שיהיה ביניהם יחס של קרבה ואמון, שמתבסס על יכולתו של הפסיכולוג, להיכנס לעולם של המטופל, לקבל ולהכיל אותו איך שהוא, ולאפשר לו להיחשף בפניו ללא חשש שיידחה

מאת: אוהד ז.תראפיה23/09/131134 צפיות
אדם המחליט לפנות לפסיכולוג חושש לפעמים לפני המפגש עמו. הוא לא יודע באיזה פסיכולוג לבחור. אם אין לו המלצות קונקרטיות הוא עלול להרגיש שהוא קונה חתול בשק. ישנם כל מיני סוגי פסיכולוגים. יש פסיכולוגים, שהמפגש הראשון אתם מתחיל, בבירור ההיסטוריה, שכולל שאלות, אודות החיים שלכם, משפחתכם, עברכם התעסוקתי, הפחדים שלכם ומשאלותיכם. פסיכולוגים אחרים יבקשו שתספרו להם, מה מביא אתכם להגיע אליהם, ויעודדו אתכם לדבר באופן חופשי על הכול.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica