חפש מאמרים:
שלום אורח
28.02.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התנדבות

כך כתבה מתנדבת משמר אזרחי:
ראשי משמרת יקרים,
מאחר ועשינו כבר כברת דרך ביחד והספקנו להכיר, רציתי להבהיר כמה נקודות.
...אתם מבינים, אני מתנדבת מתוך שאיפה לעשייה: כלומר, אם בזכותי נפתחת עוד ניידת, או שוטר יכול לקבל פגרה - מצויין. אם ניחמתי ילד מבוהל שמקודם ראה את אבא מרביץ לאמא, אם הורדיתי שיכור מהכביש ומנעתי את התאונה הבאה או סתם השמדתי אלכוהול ומנעתי דקירה אפשרית, אזי השגתי את מטרתי.

אולי זה יישמע נאיבי אבל אני באמת מאמינה שאם כל אחד יעשה משהו קטן, יחד נוכל לשנות ולחיות במקום טוב יותר.
חבל מאינכם עורכים ראיונות למתנדבים כפי שעורכים לשוטרים, הדבר היה מסייע לשני הצדדים, למתנדב להגיד את אשר על ליבו ולכם להכיר את האנשים, לדעת מה מניע כל אחד וכך להפיק את מירב התועלת.

ברור לי שזהו מצב אמביוולנטי שמאידך מאלצים אותכם להתמודד עם אזרחים מחופשים לשוטרים ומגיסא יש פה הזדמנות לנצל תוספת של כח אדם שיכול להביא תועלת.
כל ההשגות לגבי ההצדקה של המשמר האזרחי יפות ונכונות אבל עברו כבר יותר מ-30 שנה מיום הקמתו ובינתיים שום ממשלה בישראל (לדורותיהן) לא הוסיפה תקנים שיאפשרו למשטרת ישראל להפטר מהמתנדבים.

בינתיים במדינתנו כמו במדינתנו המון שירותים חברתיים נשענים על רוח ההתנדבות: משטרה, מד"א (70% מכוח האדם של מד"א כולם מתנדבים!) עמותות רווחה, עמותות לחולים ונכים, סיוע לבתי חולים, מה לא.
המצב האידאלי הוא כמובן שהמדינה תדאג לספק את כל הצרכים האזרחים והחברתיים הרי נטל המס שאנו משלמים הינו מהגבוהים בעולם אבל, לצערי אני לא רואה את זה קורה.

וכאן אנו מגיעים ליחס אהבה שנאה כלפי המתנדבים, אי אפשר איתם ואי אפשר בלעדיהם...
כמו בכל קבוצה אנושית יש כל מיני אנשים, לא פעם טענתי כי אין קריטריונים לקבלה וכל אחד יכול לקבל מדים, מה שלא נכון בעיניי.
מצד שני כל מנהל נבון יודע שכוח אדם הינו משאב עיקרי ולכן יש להכיר את האנשים ולדעת לנצל את יכולותיהם. וכאשר מדובר בעבודת צוות, אומרים שהקדוש ברוך הוא מזווג זיווגים, אז היו חכמים ודעו להתאים את האנשים לאנשים ולמשימות :-)
כעת: בנימה אישית, כפי שפתחתי את דבריי, אני באה כדי לעשות.

אני אוהבת לעבוד בצורה מסודרת, לכן תמיד מתאמת את הגעתי מראש, לרוב משתדלת להרשם אצל מוטי לסידור העבודה וזאת מתוך כבוד למי שאחראי באותו יום, שלא להפיל על מישהו הפתעות.
אותה מידה של יחס מכובד אני גם מבקשת: אם אחרי שעברתם על מצבת כח האדם, אתם רואים שיש יותר מידי מתנדבים ביחס לשוטרים, אנא, תודיעו לי. טלפון אחד לא עולה כל כך הרבה כסף.
אני מבטיחה לא להעלב ופשוט אמנע מלהגיע.
עדיף זה ולא סתם להתייצב עם הכוונה הכי טובה בעולם ולהרגיש מיותרת...
אנא, העבירו את דבריי לכל אותם אנשים שאין להם פייסבוק...
תודה לכם, ורק בריאות לכולם!

בקשר למשמר האזרחי הרשיתי לעצמי לצטט חלק מהאמרות שיצא לי לשמוע :-)
לא הייתי אומרת שיש בעיה, אלא צורך בתיאום ציפיות. לא אפקטיבי להגיד "תבואו, תבואו" ובסוף באים הרבה מתנדבים (דבר מבורך) אבל אין מה לעשות איתם, נכון? זה יוצר מצב של אי נעימות, אך קטונתי מלהגיד למשהו מה לעשות. בסך הכל ביקשתי להתחשב באנשים ולא להזמין אותנו כדי להרכיב שלישיות או להגיד למשהו "אין לי מה לעשות איתך". זה סתם נותן הרגשה רעה למי שרק מבקש לעזור.

היא צודקת?- ד"ר אבי זלבה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111375 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111765 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111698 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111514 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111278 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118694 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112048 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/20437 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138456 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/135305 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131663 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128036 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128565 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128024 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica