חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התנדבות מהלב

  סנ"צ ד"ר אבי זלבה:
סיפורי התנדבות מהחיים - מרגש...
את ד"ר רפי רומנו לא הכרתי אישית, גם לא פגשתיו מעולם. ידעתי שהוא בתחילת שנות החמישים שלו, נשוי ואב לארבעה ילדים, מומחה בעל שם ביישור שיניים ומרצה מבוקש בחו"ל. בהקשר מסוים שוחחנו בהתכתבות על השפעות של הורים על התנהגותנו כבוגרים ואז, בחן רב, הוא סיפר לי את סיפורו הבא:

לפני כמעט 20 שנה ואני ...אז כבן שלושים בתחילת דרכי כמומחה צעיר ליישור שיניים, הייתי יורד לאילת בטיסה, אחת לשבועיים, ליומיים של עבודת יישור שיניים עם ילדים אילתיים שזופים וחייכניים.
ובוקר אחד המתינה לי במרפאה אישה שפופת קומה, מבוגרת מעט מכפי גילה, מהוססת ומבוישת והיא מבקשת לשוחח איתי ביחידות.
במשרדי, בארבע עיניים, היא סיפרה לי כי היא אם חד-הורית, המגדלת לבדה את שתי בנותיה התאומות בנות ה-12. לאחרונה, כל בנות כיתתן החלו ליישר את שיניהן ואילו היא דחתה את הטיפולים כיון שמצבה הכלכלי לא אִפשר לה.
"שנים אני משמשת כאחות בבית החולים כולל משמרות כפולות," היא מספרת, "אבל לצערי המשכורת אינה מספקת. אז לאחרונה התחלתי לעסוק גם בעבודות ניקיון והצלחתי לאגור מעט כסף שאולי יספיק כדי לטפל ביישור השיניים של הבנות."
"ומדוע," שאלתי, "בחרת להביא את בנותייך דווקא אלי ולא לרפואה הציבורית שהייתה ללא ספק מקלה עלייך מבחינה כלכלית?"
היא הישירה אלי מבט, חייכה בעיניה העייפות ואמרה: " אתה צעיר, וודאי אינך אבא עדיין, אבל יבוא יום ותבין כי ההורה רוצה עבור ילדיו את הטוב ביותר, גם אם בתמורה נקריב את כל אשר יש לנו".
נבוך מגלויי האימהות ללא תנאי של האישה, השתתקתי, אבל אז נזכרתי בבקשתה לשיחה בארבע עיניים. "אז מדוע רצית לשוחח אתי ביחידות?" שאלתי.
"העניין הוא כזה," היא השפילה את עיניה ואמרה בשקט: "בנותיי התאומות עושות הכול ביחד מינקותן, ובוודאי היו רוצות לעבור את החוויה של יישור השיניים יחדיו. בגלל ההוצאה הגדולה, יקל עלי מאד לממן אותן לא 'במכה אחת' אלא אחת אחרי השנייה. חשבתי שאם זה יבוא ממך הבנות תקבלנה את זה. התואיל בטובך לשתף אתי פעולה ולומר לאחת מהן שהיא זו שזקוקה להתחיל את הטיפול בעוד שלשנייה תאמר כי עדיף שתמתין עוד כשנה?"
לקחתי נשימה עמוקה, לא כל כך ידעתי מה לעשות, הרהרתי לרגע ואז בקשתי ממנה להביא את הבנות אלי עוד באותו היום. והן הגיעו. מטופחות, מנומסות ועדינות, נותנות כבוד לאִמן. כשחייכו אלי, הבחנתי בנקל בשיניים, שאכן דרשו יישור דחוף. העפתי מבט לאם, זו החזירה לי מבט מרמז על הברית שביננו, ואז… הפרתי את ההסכם. אמרתי לאם ולבנותיה שלדעתי הבנות זקוקות לטיפול מידי, ומכיוון שהתרשמתי מהקשר האמיץ בין שלושתן, יהיה לי לכבוד לבצע את הטיפול לשתיהן בעת ובעונה אחת… וללא תשלום כלשהוא.
ראיתי את זיק ההפתעה בעיניה של האם. היא לא הייתה מוכנה למחווה הזו. היא מלמלה כמה מילות מחאה בניסיון לדחות את המתת ולא להיתפס כנזקקת בעיני בנותיה, אבל אז הבחינה ?ַהחלטיות שבקולי וויתרה. בנותיה רכנו אליה לחיבוק ארוך וממושך ואני התמוגגתי. איני יודע מי היה נרגש יותר, אני מהנתינה או הן מהקבלה…
במהלך השנה הבאה שיני הבנות התיישרו בהדרגה ובכל אותה התקופה התמלאה המרפאה בעוגות ומאפים מעשי ידיה של האם וכמו בבדיחה הידועה, לקוחותיי הניחו בוודאי שיש לי איזהו שהוא הסכם סמוי עם קונדיטוריה קרובה כדי להזיק לשיניים שלהם… ולסייע בפרנסתי.
קרוב לסיומו של הטיפול עוד הספיקה האם לעדכן אותי בגאווה כי התאומות נרשמו ונתקבלו לפנימיית "בויאר" היוקרתית בירושלים. היא הייתה כה גאה בבנותיה, והחיוך היה כה גדול על פניה, עד שבדרך קסם היא סחפה אותי לחיבוק מתמשך שנתן לי לחוש כאילו גם אני שותף להישגיהן…
חלפו עשרים שנה מאז, איני בטוח אם אכן הייתה לאימהותה החמה השפעה עלי, אבל ברגעים של יחד במשפחה שלי אני מוצא את עצמי מציץ מידי פעם מזווית העין בילדי ואז נזכר בה, וגו?ה בי אהבת ההורה. לא פעם עולה בי ההרהור: "האם אמי הייתה מנחשת שכך אהיה?"
שאלתי אז את ד"ר רומנו – "לראשונה אתה מזכיר את אמך, אני מניח שרכשת את כל זה מאמך מהבית?"
"תתפלא." השיב לי הדוקטור. "אמי, שכבר איננה, הייתה יקית במוצאה ובהתנהגותה. הפגנת רגשות לא הייתה ברפרטואר שלה. היא דאגה אמנם לכל מחסורנו וחינכה אותנו להישגיות, אבל… לא הרגשנו מעולם נתינה טהורה או חום שנבע ממנה. והנה ראה זה פלא – תראה איזו השפעה הייתה לכך עלי, כחוויה מתקנת אולי, מול ילדי ואפילו מול מטופלי…

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111266 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111655 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111593 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111397 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111180 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118490 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/111947 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138148 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/134647 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131343 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/127736 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128255 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/127717 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/128344 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica