חפש מאמרים:
שלום אורח
08.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרקטים - פרקטים מעץ טבעי

מאת: אודליה משוררעיצוב פנים27/04/20111028 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פרקטים מעץ טבעי

בעולם הפרקטים, ניתן להבחין בין שני סוגים עיקריים של צורות משטחים: יש פרקט סינטטי (מה שמכונה בשפה המקצועית פרקט למינציה) ויש פרקט שעשוי מעץ טבעי. הנהירה הטבעית של מרבית האנשים כיום, בגלל סיבות מובנות של עלויות, היא להעדיף את הפרקט הסינטטי על פני אחיו הטבעי. ועדיין, מי שקצת יותר מבין, ומחפש את התחושה של העץ בהתגלמותו המקורית, לעולם לא יוותר על משטח שעשוי באמת ובתמים רק מהדבר האמיתי. במאמר זה נסביר בקצרה מה מאפיין פרקט עץ טבעי, אילו סוגים של פרקטים מעץ קיימים ועל אילו כללי ברזל יש להקפיד, מהרגע שהחלטנו להכניס אותו אלינו אל תוך הבית...

אז כפי שכבר ציינו, פרקט מעץ טבעי, יכול להיות מיוצר ממגוון רחב של חומרים. כמובן, שעל כל החומרים כולם להיות מן הסתם בדמות של עץ גולמי, אבל בגדול כמגוון העצים, כך גם מגוון האופציות שעומדות לרשות הבוחרים. זה יכול להיות עץ אלון, עץ מייפל, עץ בוק, עץ וונגה, עץ אגוז ובעצם מה לא... כל עץ ותכונותיו הוא, אך בעיקר לכל סוג עץ, מרקם שונה, וגוון וצבע הייחודיים אך ורק לו.

את עולם הפרקטים הטבעיים ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים – פרקט עץ גושני ופרקט רב שכבתי. נסביר בקצרה מהם ההבדלים בין שני הסוגים, ומה מאפיין כל אחד מהם.

פרקט עץ גושני הוא בעצם מה שמכונה בשפה המקצועית "הדבר האמיתי". הפרקט הגושני בעצם זהה לפרקטים הראשונים שאי פעם יוצרו בעולם. מדובר כאן בקורות עץ שנחתכות ומשויפות לכדי גודל אחיד ישירות מן העץ עצמו, ואח"כ מותקנות זו לצד זו בבית הלקוח. כיוון שיש כאן עסק עם משטח שעשוי כולו מעץ אמיתי, צריך לקחת בחשבון שפרקט שכזה בתוך הבית או בחלל שמאופיין בתנועת אנשים גדולה – ישחק במהירות ויזדקק מעת לעת לחידוש. החדשות הטובות הן אבל שכמות החידושים לפרקט עץ גושני אינה מוגבלת. ניתן במקרה הצורך, לשייף את שכבת העץ הפגועה, לצבוע מחדש, ואז הפרקט שב ונהיה כמו פרקט שזה הרגע הותקן. עוד חסרון נוסף של הפרקט הגושני הוא שעלותו הכספית היא מאד גבוהה (היות וחומר הגלם שהוא העץ מאד יקר), וגם ההתקנה שלו חייבת להיעשות רק ע"י בעל מקצוע שמתמחה בהתקנת פרקט מסוג שכזה, כלומר לא כל מתקין פרקטים, בטח ובטח שלא אדם פשוט – יוכל לבצע את המשימה.

פרקט רב שכבתי, נכנס גם הוא לקטגוריה של פרקטים טבעיים, רק שכאן מדובר במשטח שהוא מעט יותר זול במחיר מאשר הפרקט הגושני, נסביר. הפרקט הרב שכבתי בעצם מורכב משכבות על גבי שכבות של עץ. השכבות התחתונות עשויות בד"כ מעץ פשוט (כזה שהוא גם זול במחיר, כמו עץ אורן לדוגמא), ואילו רק השכבה העליונה שמהווה בעצם את משטח הדריכה, עשויה מן העץ הנבחר (זה יכול להיות עץ בוק, עץ וונגה, עץ דובדבן וכדו'). כיוון שהפרקט הרב שכבתי, עשוי ברובו הגדול מעץ שהוא פשוט, מחירו הוא בהתאם, ולכן הוא יוצא מעט יותר זול מזה הגושני. פרקט רב שכבתי (בדומה לאחיו הגושני), מחייב גם הוא התקנה של בעל מקצוע מיומן במלאכה, וכמו הפרקט הגושני – אם ניסוב לו איזשהו נזק (כמו שחיקה, שריטות וכדו'), ניתן לשייף אותו ולצבוע, והוא שב לקבל מראה מחודש.

כדי לשמור על פרקט שעשוי מעץ טבעי, מומלץ לשמור על כמה כללי ברזל:

  • אסור בתכלית האיסור לשפוך מים, או כל חומר נוזלי אחר על גבי הפרקט. במידה, ונשפך, יש מייד לספוג את שאריות הנוזל, ואח"כ לנגב במטלית יבשה.
  • אין לנקות את הפרקט בחומרים כימיים שאינם מתאימים לו (באיסור זה נכללים חומרים כמו: אמוניה, חומצות, מסירי שומנים, סבון, נוזלי רצפה וכן הלאה). במידה ורוצים לנקות את הפרקט, יש להשתמש אך ורק בחומרים שמיועדים למטרה. כדאי לשאול בחנות למכירת פרקטים, או את האדם שהתקין, על מה הוא יכול לתת המלצה.
  • חול נחשב לאחד האויבים הגדולים ביותר של פרקטים מעץ – גם כי הוא נראה על גבי המשטח, וגם כי הצטברות שלו לאורך זמן מביאה לשחיקה. לפיכך כדאי לטאטא או לשאוב את רצפת הפרקט, לעיתים תכופות ככל האפשר.
  • רגליים של חפצים כבדים, כסאות ופריטי ריהוט, מומלץ לבודד באמצעות מגני סיליקון (או גומי) לפני שמעמידים אותם על הפרקט. כנ"ל גם ברהיטים שהם ניידים – יש להקפיד ולרכוש רהיטים שהם בעלי גלגלי גומי, להפחית את מידת החיכוך.
  • לא מומלץ לחשוף את הפרקט לאור שמש חזק מדי, מכיוון ששמש וחום גורמים לדהייה.
  • במידה ומונחים שטיחים על גבי הפרקט, מומלץ מדי פעם לשנות את מיקומם. לא להשאירם כל העת באותו מקום אחד, מכיוון שהם עלולים לגרום אחרי זמן ממושך להבדלים של צבע וגוונים של המשטח.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר באדיבות אתר טוב תודה - אתר להשוואת מחירים בין בעלי מקצוע. האתר מספק מידע רב לגולשים בתחום בעלי המקצוע כגון: טיפים והמלצות בבחירת בעלי מקצוע, תשובות לשאלות נפוצות בתחומי השירותים השונים, השוואת מחירים לשירותים הנפוצים ביותר, המלצות על בעלי מקצוע ועוד.

המאמר נכתב ע"י אודליה משורר - מנהלת תוכן ראשית של האתר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אודליה משורר

מאת: אודליה משוררגינון31/05/111917 צפיות
אומרים שהדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר. המשפט הזה יכול לתפוס לגבי הרבה תחומי חיים, ולאו דווקא למראה של גינה, אבל אם באמת רוצים שהדשא שלנו יראה ירוק באופן תמידי, ויהווה מושא להערצה ולקנאה – הנה כמה טיפים לתחזוקה נכונה של מדשאה בגינה.

מאת: אודליה משוררגינון31/05/111083 צפיות
מאמר מקצועי בנושא גיזום וכריתת עצים. במאמר יוסבר מתי עץ נזקק לכריתה ומתי הוא נזקק לגיזום. למה חשוב לבצע את הפעולה של גיזום העץ (או לחילופין הכריתה), איך הפעולה מתבצעת, ומה חשוב לוודא עם בעל המקצוע כשמזמינים אותו לעשות את העבודה.

מאת: אודליה משוררעסקים קטנים ובינוניים02/04/11953 צפיות
מאמר מקצועי בנושא שירותי פריצת מנעולים. במאמר יוסבר באילו נסיבות אנחנו נזדקק להזמנת שירות שכזה, וכיצד לבחור בעל מקצוע (מנעולן) שהוא מקצועי, לא יקר ואמין.

מאת: אודליה משוררבניין ואחזקה - כללי28/03/11922 צפיות
מאמר מקצועי בנושא הדברת מקקים. במאמר ינתן הסבר קצר על המקק, מאילו סיבות חשוב לבצע הדברה של מקקים, כיצד הדברת מקקים מתבצעת, ומדוע כל-כך חשוב שהיא תיעשה ע"י בעל מקצוע.

מאת: אודליה משוררבניין ואחזקה - כללי20/03/113062 צפיות
מאמר מקצועי בנושא סתימות בצנרת - כל מה שרציתן לדעת על סתימות בצנרת ולא העזתם לשאול! איך סתימות בצנרת נוצרות, איך נבחין שיש סתימה בצנרת (או במילים אחרות: מהם הסממנים החיצוניים כשיש סתימה), איך מתמודדים איתן וטיפים חשובים למניעת סתימות עתידיות.

מאת: אודליה משוררצרכנות14/03/111638 צפיות
במאמר ינתנו טיפים לטיפול יעיל במזגן - כך שיאריך לנו ימים, ויחזיק לאורך זמן. בין הטיפים לתחזוקה המוצעים: ניקיון של הפילטרים, מילוי גז מזגנים בעת הצורך, הקפדה על כך שהסביבה הסמוכה למזגן תהיה מאווררת ופנויה, הקפדה על ניקיון חלקיו הפנימיים והחיצוניים של המזגן, שמירה על טמפרטורה קבועה ועוד.

מאת: אודליה משוררשיפוצים03/03/112051 צפיות
במאמר יוסבר אילו בעיות של בידוד נפוצות במבנים (תרמי ואקוסטי), איך מזהים אותן וכיצד ניתן להתגבר עליהם באמצעות שימוש במחיצות גבס.

מאמרים נוספים בנושא עיצוב פנים

מאת: גיא רונאלעיצוב פנים14/05/20200 צפיות
הדפסה על זכוכית הינה טרנד עולה בעולם עיצוב הבית והמשרד. בשנים האחרונות חלו התפתחויות טכנולוגיות המאפשרות שימושים רבים שלא התאפשרו קודם להדפסות מסוג זה. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות ומכאן את השימושים המומלצים עבורה

מאת: דוד כהןעיצוב פנים02/04/20324 צפיות
הבאנו לכם כמה טיפים איך לתחזק את השטיח שלכם בצורה הנכונה כדי שתישמר לאורך זמן במראה המקורי

מאת: דוד כהןעיצוב פנים11/03/20441 צפיות
גם היום בעידן המודרני או הפוסט המודרני, בעידן בו אנחנו מחפשים עיצובים מינימליסטיים, עיצובים שמתאימים יותר לרוח התקופה ובוודאי למאה ה-21, הרי שיש תחומים מסוימים בהם אנחנו דווקא מעדיפים להיצמד לעיצובים קלאסיים, עיצובים ישנים וטובים, כאלה שאנחנו מכירים וכמו שטיחים קלאסיים.

מאת: ניב אבןעיצוב פנים08/11/19924 צפיות
איך יודעים ליצור את המראה המעוצב עבור חדר של ילד או ילדה ללא עיכובים מיותרים?

מאת: רוני הכהןעיצוב פנים31/10/19960 צפיות
איך בוחרים את הצבע הנכון?

מאת: אבי דוידיעיצוב פנים16/10/191012 צפיות
עצות שימושיות לבחירה נכונה של מיטה זוגית נוחה לחדר שינה מסודר ונוח לצעירים ומבוגרים. מחירים אטרקטיביים.

מאת: ניב אבןעיצוב פנים31/07/191354 צפיות
זה חשוב לבחור רהיטים שהם אינם יתר על המידה גדולים ובהם ניתן לבצע יותר משימוש אח

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica