חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כלב חדש בבית - ודאו כי הוא בריא

מאת: נדב מרחביבעלי חיים - כללי12/05/20111346 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גור חדש בבית מהווה מקור להרבה שמחה. מרגע שאימצתם בעל חיים, אתם מתחייבים לחברות חדשה לתקופה ארוכה. כדי שהאימוץ יצליח, עליכם להיות בטוחים כי בעל החיים בריא וכי אין מחלות העלולות לסכן את בריאותו. בכלליות, מומלץ להביא את הגור אל הווטרינר כדי שיסביר לכם על גידול נכון של הגור וכן כדי לוודא כי הגור בריא. להלן מספר נקודות חשובות הקשורות לאימוץ חיית מחמד:

* חיית מחמד חדשה אינה רגילה לסביבה החדשה אליה הבאתם אותה. הרבה מהגורים אינם מחונכים לעשות את צרכיהם בחוץ ולכן דרושה "תקופת הסתגלות" שלכם ושל חיית המחמד. בתקופה זו יש לחנך את חיית המחמד גם בנושא צרכים וגם בנוזא תזונה (ראו בהמשך). חינוך התנהגותי נכון מתבצע לרוב בעזרת מאלף החל מגיל 3 חודשים.

* תזונה - מומלץ כי חיית מחמד תאכל רק מזון לבעלי חיים. מזונות אלה (לפחות הטובים שבהם) מאוזנים מבחינה תזונתית ומספקים את כל צרכי החיה. עבור גורים יש לאפשר האכלות תכופות יותר מאשר בעלי חיים בוגרים. מומלץ להתייעץ עם הרופא לגבי תכיפות וכמות המזון היומית. מתן מזון בייתי (שניצלים וכו') עלול לגרום לשלשולים והקאות מאחר ובעלי החיים אינם מורגלים למזונות אלה. במיוחד יש להימנע משוקולד, עצמות, בצל ושום. בעלי חיים יכולים לחיות עם מזון בייתי בלבד, אולם יש לוודא כי ארוחות אלה מכילות את כל הדרוש. יש לדאוג כי לחיית המחמד יש תמיד גישה למים טריים.

* חיסונים - בעלי חיים צעירים רגישים במיוחד למחלות מדבקות ובמיוחד למחלת הפרוו, כלבלבת, דלקות עיניים ואוזניים ועוד. מומלץ לחסן את בעל החיים על מנת להגן עליו מפני מחלות קשות אלה. לעיתים חיית המחמד תגיע עם היסטוריית חיסונים כלשהי אולם לרוב לא נדע אילו חיסונים ניתנו, על כן מומלץ להתיעץ עם הרופא לגבי המשך פרוטוקול החיסונים. יש להזכיר כי לפי החוק, כל כלב במדינת ישראל מחויב בחיסון כלבת שנתי והחדרת שבב תת עורי. השבב מוחדר בזריקה. שאר החיסונים המומלצים כוללים משושה, טיפול נגד תולעי מעיים וטיפולים מניעתיים כנגד תולעת הפארק.

* מחלות מדבקות - חיות מחמד ששהו בחוות גידול או פנסיונים עם חיות רבות אחרות עלולות להגיע אלינו עם מחלות. לדוגמא ניתן לראות בחיות אלה כמות רבה של פרעושים או קרציות, אותן יש להשמיד לפני הכנסת חיית המחמד הביתה. כיום יש חומרים רבים להשמדת טפילים אלה כגון ספריי או אמפולות.

* סירוס/עיקור - סירוס או עיקור של חיית המחמד מומלצת, בעיקר כדי למנוע המלטה של גורים לא רצויים. לעיתים בעל החיים יגיע לאחר פרוצדורה זו, במיוחד אם הוא נלקח מעמותה כלשהי. העיקור מומלץ במיוחד בכלבות לשם מניעת מחלות קשות כגון סרטן עטינים או דלקות חריפות ברחם. בחתולים הניתוח מומלץ כדי למנוע התנהגות של ייחום בנקבות או סימון הבית עם שתן בזכרים. הניתוח עצמו הוא ניתוח מאד נפוץ וכולל הוצאת איברי הרבייה.

* נקיון - לעיתים נדרש לנקות את בעל החיים. יש לבצע שטיפה עם שמפו המיועד לחיות מחמד בלבד. זאת מאחר ושמפו של בני אדם אינו מותאם לחומציות העור של בעלי חיים ועלול לגרום ליובש וגירוד. גם שטיפות מרובות עם שמפו לבעלי חיים עלולות לגרום ליובש מאחר והוא מסיר את שכבת השומן הטבעית של הפרווה והעור. מומלץ על כן לבצע לא יותר משטיפה אחת בחודש. בין השטיפות ניתן לנקות את הפרווה עם מגבונים לחים לתינוקות.

* מחלות מדבקות לבני אדם - אין המטרה כאן להפחיד אתכם או למנוע אימוץ של בעל חיים בגלל חשש ממחלות. המטרה היא לידע אתכם כי הדבקה בין חיית המחמד לבני המשפחה אפשרית אך ניתן לטפל בה. מבין מחלות אלה ניתן להזכיר תולעי מעיים, פרעושים, פטרת העור. בדיקה ראשונית אצל הווטרינר לאחר האימוץ תוכל להרגיע אתכם ולידע אתכם אם יש צורך בבדיקה או טיפול כדי למנוע הדבקה של בני המשפחה.

כולי תקווה כי תהנו עם החבר החדש שלכם.

בהצלחה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר נדב מרחבי, רופא וטרינר. מרפאה וטרינרית נחלת יצחק, חפץ חיים 26, תל-אביב. 03-6094460 טלפון חירום 24 שעות ביממה 050-7955525  www.vettlv.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נדב מרחבי

מאת: נדב מרחביחיות מחמד16/09/111234 צפיות
עונת החגים בפתח וכולם יוצאים לחופשה. אילו סידורים יש לעשות כדי שחיית המחמד שלנו תטופל?

מאת: נדב מרחביחיות מחמד06/09/111303 צפיות
חיסון המשושה חשוב ביותר בהגנה מפני מחלות מדבקות בכלבים. כאן תוכלו לקרוא על מועדי החיסון המומלצים ועל חשיבות חיסון המשושה.

מאת: נדב מרחביאימוץ בעלי חיים17/05/118472 צפיות
מאמר זה מוגש לכם כשיתוף פעולה בין מאלף הכלבים יואב גורן לבין הווטרינר ד"ר נדב מרחבי וכולל בתוכו טיפים לחינוך הגור ומידע רפואי קצר על הגור.

מאת: נדב מרחביאילוף בעלי חיים17/05/111551 צפיות
מאמר זה מוגש לכם כשיתוף פעולה בין מאלף הכלבים יואב גורן והווטרינר ד"ר נדב מרחבי. במאמר תמצאו מספר טיפים מועילים לחינוך הגור החדש, כולל מידע רפואי הקשור בחיסונים.

מאת: נדב מרחביוטרינריה05/05/111344 צפיות
הקאות הן סימן נפוץ ביותר בכלבים מאחר והקאות עלולות להתריע על מגוון רחב של מחלות. במאמר הבא אציין את הגורמים להקאות וכיצד לטפל בכלב עם הקאות.

מאת: נדב מרחביוטרינריה05/05/11957 צפיות
עוויתות בחיות מחמד נגרמות ממגוון סיבות ועלולות להופיע גם בחיות צעירות וגם מבוגרות. במאמר הבא אציין את הסיבות להתקפים אלה בחיות מחמד וכיצד להתמודד עם המחלה.

מאמרים נוספים בנושא בעלי חיים - כללי

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/19732 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172786 צפיות
הרחקת יונים באמצעות רשת להרחקת יונים, הינה שיטה נפוצה ואופטימלית, אשר קיימת במס' רב של מבנים ובניינים ומספקת פתרון מקיף למניעת קינון ומטרד רב של היונים. רשת נגד יונים ניתנת להתקנה באזורים שונים של הבית, בגדלים שונים ובסוגים שונים.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172542 צפיות
לא רבים יודעים כי קיים מקצוע בשם "מרחיק יונים". מרחיק יונים כשמו כן. מרחיק יונים משתמש בשיטות שונות להרחקת היונים מהאזור המבוקש .

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172331 צפיות
הרחקת יונים הינו תחום גדול בו קיימים חברות ובעלי מקצוע רבים ושונים, אשר נותנים מגוון פתרונות לכלל סוגי האוכלוסייה, החל מלקוחות פרטיים, וועדי בתים, ועד ללקוחות עסקיים וחברות. בתחום זה חשוב להבין מהו צרכיכם ולהכיר את השיטות השונות הקיימות להרחקת יונים, וכן למצוא בעל מקצוע אמין ומנוסה, אשר יוכל לספק לכם שירות הרחקת יונים כמו שצריך.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171994 צפיות
הרחקת יונים מאזורי קינון ביתיים, מצריכה לנקוט במספר דרכים מסוימות אשר באמצעותם ניתן להרחיק את היונים ולהיפטר מהם אחת ולתמיד. אין זה מספיק לגרש את היונים ולקוות שלא יחזרו, נדרשות כאן שיטות מיוחדות להרחקת יונים וכן הקדשת זמן והשקעה רבה בכדי להשיג פתרון יעיל בהרחקת היונים.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171974 צפיות
הרחקת יונים משלטים הינה שיטה חדשה ויעילה אשר נותנת מענה למטרד היונים אשר מביאות עימם לכלוך ורעש כאשר הם מקננות על גבי שלטי פרסום של עסקים וחנויות. מטרד זה יכול לעורר סלידה אצל הלקוחות המבקרים במקום ואף חלילה להרחיק אותם, דבר אשר יכול לפגוע בפרנסתו של העסק או בעל החנות.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171651 צפיות
הרחקת יונים ניתנת לביצוע באופן עצמאי על ידי מס' שיטות מסוימות להרחקת יונים משטח ביתכם או מבית העסק שלכם, אך, בכדי להשיג תוצאות טובות יותר, המאפשרות הרחקת יונים לצמיתות, כדאי שתשקלו פניה אל חברה מקצועית להרחקת יונים, אשר מומחית בכלל סוגי העבודות הרחקת היונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica