חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חינוך גור לצרכים בבית - טיפים ממאלף ווטרינר

מאת: נדב מרחביאילוף בעלי חיים17/05/20111547 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חינוך הגור לצרכים

ראשית כל, ברצוננו לברך אתכם על בחירתכם בחבר חדש.

מאמר זה כולל בתוכו טיפים מנסיונם הרב של מאלף הכלבים יואב גורן והווטרינר ד"ר נדב מרחבי. טיפים אלה יכולים להועיל לכל מי שאימץ גור חדש לאחרונה או לאלה החושבים על אימוץ וחוששים מלכלוך הבית ע"י הגור.

גורים, כמו ילדים קטנים, יש לחנך. אם את הילדים מעבירים מחיתולים לסיר ואז לשירותים, גם גורים יש לחנך לעשיית צרכים במקום המיועד לכך.

על מנת שנוכל לחנך את הגור, עלינו להכיר בטריטוריה הפנימית של הגור. טריטוריה זו היא המקום אותו הגור לא מלכלך ולא עושה בו את צרכיו אלא ישן או אוכל בלבד. המטרה שלנו היא להגדיל טריטוריה זו לכל הבית כך שהגור לא יעשה צרכיו בבית וישמור על הבית נקי.

לעיתים יש להתחיל בחינוך הגור מוקדם מאד מאחר ועל הגור לסיים את סדרת החיסונים לפני היציאה מהבית לטיול ברחוב. את החיסונים יש להתחיל בגיל 6 שבועות. במייוחד חשוב חיסון הפרוו והכלבלבת מאחר ואלה מחלות קשות בגורים.

איך מחנכים גור לעשיית צרכים?

יש להקצות לגור אזור מתוחם (בערך 1 מ' על 1 מ'). שטח זה מספיק לגור ובדרך כלל הגור לא יעשה את צרכיו, כיוון שישתדל לשמור על הטריטוריה שלו נקייה.

לגור קשה להתאפק, לכן יש לדאוג להוציא אותו באופן קבוע לעשות צרכים כל ארוחה פעמיים או יותר. עדיף להוציאו עוד מספר פעמים במשך היום ופעם נוספת לפני השינה. חלק מהגורים יראו לכם כי הם רוצים לצאת החוצה ע"י רחרוח, חוסר שקט או ישיבה ליד הדלת. אם תתייחסו לגור כאשר הוא מראה סימנים אלה, הגור ילמד לקרוא לכם כאשר הוא צריך לצאת לטיול.

כאשר מוציאים את הגור מהטריטוריה שלו החוצה, יש לדאוג להוציאו מיד למקום בו מותר לו לעשות על מנת שלא "יפספס" בדרכו החוצה. כלל חשוב כאשר מוציאים גור החוצה הוא – יש להימנע ככל האפשר ממגע או הרחה של צרכים מכלב אחר מאחר וזו דרך ההדבקה במחלות גורים.

 

כאשר הגור נמצא בחוץ, יש לדרבן אותו לעשות צרכים:

יש לחזור על הפקודה "פיפי" וברגע שהכלב יעשה צרכים יש לשבח אותו "פיפי כלב טוב" ולהראות לו שאתם מרוצים (אפשר גם לחזק פקודה זו עם צ'ופר כגון ביסקוויט לכלבים). כשהגור יתחיל לרחרח בזמן שתאמרו לו את הפקודה "פיפי" - תדעו שהגור הבין את המילה.

בערב מומלץ לקחת את כלי האוכל שלוש שעות לפני היציאה האחרונה באותו הלילה על מנת להקל על הגור את ההתאפקות במשך הלילה.

אנו ממליצים על שימוש בכלוב הטסה ע"מ ליצור את הטריטוריה. ניתן לשכור כלוב זה למשך תקופת האילוף. הכלוב מקנה לגור בטחון ומלמד אותו לשמור על צרכיו.

ישנם שלושה מצבים בהם היינו ממליצים לתת תשומת לב מיוחדת לגור בשלב הלימוד:

  1. תיחום בזמן שאתם לא בבית או ישנים.

  2. אם ירדתם והגור לא עשה את צרכיו אנו נחזיר אותו לכלוב או לתיחום ל-20 דקות נוספות ונוציא אותו שוב עד שיעשה. אפשרות נוספת היא לשבת עם הגור כשהוא מוחזק ברצועה קרוב מאוד אלינו כך שכל מה שהוא יכול לעשות זה לשכב ליד רגלנו ושם כמובן הוא לא יעשה את צרכיו.

  3. לאחר שירדנו למטה והגור עשה את שלו, אפשר לשחררו בכל הבית אבל בהשגחה מוחלטת כדי שאם יעשה נוכל לתקנו באותו הרגע.

 

מה קורה אם הגור עשה "תאונה בבית"?

אין לדחוף את האף של הגור לתוך השתן או הצואה!

לעיתים בגורים ניתן לראות שלשול בגלל רגישות הקיבה והמעיים או בגלל מחלה. במצבים אלה, קשה לגור להתאפק. גם מצבים של דלקות שתן שכיחות בגורים. לכן, אם יש חשד כי ישנה בעיה רפואית במערכת העיכול או השתן, כלומר, שלשול או ריח חריף של השתן, יש להביאו לבדיקה רפואית.

אם הגור עשה את צרכיו בבית, יש לתפוס את הגור בזמן מעשה ולתקן אותו באסרטיביות ע"י אמירה של "פיפי פוי" לדוגמא ולעזוב אותו לנפשו. יש לדאוג לנקות את הצרכים בצורה יסודית.

אם הגעתם הביתה והגור כבר עשה, אין טעם לכעוס עליו כי הוא פשוט לא מבין על מה הכעס. כלבים מקשרים בין שני דברים שקורים במקביל או אחד מיד אחרי השני. כלומר אם נכנסתם הביתה וכעסתם על הגור בגלל שעשה , הוא מקשר זאת לכניסתכם הביתה ולא לנושא הצרכים. מה שיקרה זה שכל פעם שתיכנסו הביתה הגור יכנס למצב של מגננה כי הוא יודע שאתם הולכים לכעוס עליו, אבל את בעיית הצרכים לא תפתרו.

 

בכל שאלה, רפואית או התנהגותית, אתם מוזמנים לפנות למאלף יואב גורן או לווטרינר, ד"ר נדב מרחבי.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר נדב מרחבי, רופא וטרינר. מרפאה וטרינרית נחלת יצחק, חפץ חיים 26, תל-אביב. 03-6094460 טלפון חירום 24 שעות ביממה 050-7955525  www.vettlv.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נדב מרחבי

מאת: נדב מרחביחיות מחמד16/09/111231 צפיות
עונת החגים בפתח וכולם יוצאים לחופשה. אילו סידורים יש לעשות כדי שחיית המחמד שלנו תטופל?

מאת: נדב מרחביחיות מחמד06/09/111303 צפיות
חיסון המשושה חשוב ביותר בהגנה מפני מחלות מדבקות בכלבים. כאן תוכלו לקרוא על מועדי החיסון המומלצים ועל חשיבות חיסון המשושה.

מאת: נדב מרחביאימוץ בעלי חיים17/05/118469 צפיות
מאמר זה מוגש לכם כשיתוף פעולה בין מאלף הכלבים יואב גורן לבין הווטרינר ד"ר נדב מרחבי וכולל בתוכו טיפים לחינוך הגור ומידע רפואי קצר על הגור.

מאת: נדב מרחביבעלי חיים - כללי12/05/111344 צפיות
מאמר קצר זה יסכם עבורכם מספר בעיות בהן אתם עלולים להיתקל כאשר לקחתם חבר חדש הביתה. מטרת מאמר זה היא לידע אתכם כי חיית מחמד בריאה תגדיל משמעותית את הסיכוי כי האימוץ יהיה ארוך טווח וכיף אמיתי גם לכם וגם לבעל החיים.

מאת: נדב מרחביוטרינריה05/05/111342 צפיות
הקאות הן סימן נפוץ ביותר בכלבים מאחר והקאות עלולות להתריע על מגוון רחב של מחלות. במאמר הבא אציין את הגורמים להקאות וכיצד לטפל בכלב עם הקאות.

מאת: נדב מרחביוטרינריה05/05/11955 צפיות
עוויתות בחיות מחמד נגרמות ממגוון סיבות ועלולות להופיע גם בחיות צעירות וגם מבוגרות. במאמר הבא אציין את הסיבות להתקפים אלה בחיות מחמד וכיצד להתמודד עם המחלה.

מאמרים נוספים בנושא אילוף בעלי חיים

מאת: דניאל מלמדאילוף בעלי חיים11/02/20413 צפיות
10 טיפים מעולים לכיצד לאלף את הכלב שלך לשבת, לתת יד ועוד. קריאה נעימה

מאת: רוני הכהןאילוף בעלי חיים10/01/164788 צפיות
כלב הוא חיה שיודעת להציע אהבה ונאמנות עד אין קץ לבעלים שמטפלים בהם במסירות ועבודה עם חיה זו היא קסם של ממש שפשוט אי אפשר לסרב לו מבחינת עיסוק במשהו שאוהבים.

מאת: משהאילוף בעלי חיים23/08/157049 צפיות
הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. מה שחשוב להדגיש הוא שבהחלט ניתן לרתום את הכלבים לסיוע במגוון רחב של מצבים, הן פיזיים, הן רגשיים והן התנהגותיים. כאן בדיוק הרגע לדבר על אחד התחומים המרתקים ביותר בשנים האחרונות, והוא זה של הכלבנות הטיפולית

מאת: לירן יוסףאילוף בעלי חיים23/07/143536 צפיות
הכלב שלכם מציג אגרסיביות או אפילו תוקפנות כלפי אנשים? יכולות להיות לכך כמה סיבות, ביניהן מאפיין של טריטוריאליות וסיבה שנייה היא מטענים רגשיים והתנהגותיים שהכלב רכש לעצמו במהלך הזמן.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטאילוף בעלי חיים10/03/147927 צפיות
רבים חושבים שאילוף כלבים זה משחק ילדים, קצת ארצה ורגלי, קצת פוצי מוצי והנה הכלב מאולף אך לא כך הדבר, אילוף כלבים אינו דבר של מה בכך. אילוף כלבים הינו מקצוע רציני הדורש מהעוסקים בו אינטליגנציה רגשית גב

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטאילוף בעלי חיים17/02/147912 צפיות
אם אתם קוראים את המאמר הנוכחי, סביר להניח שברצונכם לשלב במשפחה בן בית נוסף. הכלב הינו חברו הטוב של האדם, כידוע, אולם בבואנו להרחיב את המשפחה ולפתוח את דלת הבית בפני חבר חדש עלינו להביא בחשבון שכיום ישנו מבחר מאד גדול של כלבים למכירה. הקושי עשוי להתעורר בשל כך שאנו לא תמיד יודעים אלו מבין הכלבים המוצעים למכירה הוא המתאים ביותר עבורנו. במאמר הנוכחי נספק מגוון עצות והמלצות כדי לסייע לכם לקבל החלטה נבונה לגבי הכלב אותו תבחרו לצרף לבית ולחיק המשפחה.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטאילוף בעלי חיים17/02/147774 צפיות
אילוף וחינוך כלבים בשלב הגורות נחשב לאחד מהשלבים הקריטיים בחיי הכלב ובעליו החדשים. מעתה והילך עומד בפניכם מסע חווייתי ומרתק הכרוך בעיצוב אישיותו ודפוסי ההתנהגות של הכלב אותו בחרתם לצרף לחיק המשפחה. כמו עם ילדים קטנים, כך גם עם כלבים, כל מה שתעצבו בקרבם באופן נכון יישא בחשיבות רבה לאין ערוך בכל הנוגע להמשך התפתחותו כיצור בוגר. המרכז הרב תחומי ללימודי אילוף כלבים במרכז מציע לכם ליהנות ממגוון מומחים בתחום שישמחו להעניק לכם מידע מקצועי ועצות מעמיקות בנושא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica