חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שעון ביולוגי

מאת: יוסי קרמר ביולוגיה27/06/201110576 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שעון ביולוגי.
מהו השעון הביולוגי? השעון הביולוגי תפקידו להשפיע ולקבוע לגוף דפוסי פעולה והתנהגות שפועלים באופן אוטומטי במגוון רחב של תחומים.
השעון הביולוגי אמור להשפיע עלינו במגוון רחב של תחומי חיים, כמו: שינה, לידה, מחזור, זקנה, מוות ועוד, והוא מתואר כמנגנון שפועל על פי זמן פנימי שכביכול מופעל ללא יכולת השפעה שלנו עליו.
ברגע שאנחנו חיים על פי המושג שעון ביולוגי שמשקף את מימד הזמן, ההתייחסות שלנו כלפי הגוף שלנו נעשית באופן שגוי.
למה? כיוון שבמציאות האמיתית מימד הזמן אינו קיים, וגם כי יש ביכולתנו לשנות ולהשתנות.
כתוצאה מאי הפעלה נכונה, אנחנו גורמים לגוף שלנו שחיקה ובלאי, מה שפוגע בבריאותנו. 
רמת המודעות שלנו נכון לשלב זה של תהליך החקירה, הלמידה, וההתפתחות האבולוציונית, הגיעה לידע והישגים רבים במגוון רחב של נושאים על מכלול האיברים הפנימיים שמהם מורכב גופנו, אך יכולת ההבנה וההקשרים לתפקודם על מרכיביו הרבים עדיין לא הביאה אותנו לרמת המודעות שתקדם אותנו לשלב התפתחותי מתקדם יותר.
שעון זהו אמצעי עזר שהמצאנו שמאפשר לנו לתכנן לעצמנו את עיסוקינו בחיינו במשך היממה, החודש, השנה.
שעון הוא אמצעי מכני ו/או אלקטרוני שמאפשר לנו לחיות ולתכנן את חיינו בהתאם למחזוריות התנועה של הכוכבים שנעים סביב כוכב הלכת שלנו.
כאשר החלטנו לחיות על פי מימד הזמן והשעון הפך להיות חלק אינטגראלי מחיינו, הלחצנו את עצמנו באמצעות הורמון הלחץ, והתחלנו להתייחס למציאות שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים על פי רגש הלחץ, שגרם לנו להרגיש, לחשוב, ולדמיין שיש באפשרותנו לשחק עם מימד הזמן ולחיות במושגים של מהר ולאט.
מימד הזמן הוא מצב תודעתי ופיזי שהכנסנו את עצמנו אליו, אם במודע או שלא במודע, ולכן אנחנו כלואים במציאות שהיא אשליה.
לכן, במידה וההתייחסות שלנו למימד הזמן ולשעון שהוא כלי המדידה כאמצעי שקיים בתוך גופנו, יגרום לנו הדבר לפרוש שגוי של האני העצמי שלנו, של זהותנו האמיתית, ולפרוש שגוי של המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים.
לכן, שינה וערות, הפרעות שינה, מין, מחזור חודשי, זקנה, מוות ועוד נושאים שמקשרים אותם לשעון הביולוגי הם שגויים.
כול דפוסי ההתנהגות האוטומטית שלנו הם דפוסים שנולדנו איתם וחיינו איתם מתוך אינסטינקט ללא היכולת שלנו להיות מודעים אליהם.
כיוון שכך, הדבר גורם לנו לחשוב שקיים בנו שעון ביולוגי.
בשלב מסוים בחיינו רובנו מתחילים את התהליך למודעות עצמית, בתהליך זה אנחנו מנסים לשנות, לצאת, מתוך דפוס ההתנהגות האינסטינקטיבי שגרם לגופנו להתנהג באופן אוטומטי ולהתאים את פעולות התפקוד של גופנו ולהביא אותו למצב הרגוע, הרציונלי והמתאים ובעיקר הבריא לו, שיאפשר לנו בין היתר להאריך חיים, לבטל את תהליך הזקנה, ולשאוף לנצחיות.
מסקנה: שעון ביולוגי זהו מושג שרצוי להימנע מלהתייחס אליו בהתייחסות לגוף שלנו.
סיכום: מרגע היוולדנו ועד שלב מסוים בחיינו, אנחנו חיים מתוך אינסטינקטיביות ופועלים ומתנהגים באופן אוטומטי, עד לשלב שבו אנחנו מתחילים להיות מודעים לעצמנו ולעצם קיומנו.
בשלב שבו אנחנו חיים את חיינו באופן אינסטינקטיבי ופועלים ומתנהגים באופן אוטומטי אנחנו חושבים ומדמיינים שהגוף שלנו מופעל על ידי מנגנון שנקרא שעון ביולוגי.
לאחר שאנחנו יוצאים מתוך הדפוס שנולדנו איתו, רק אז אנחנו יכולים להתחיל להבין ובעיקר להיות מודעים לכך שאנחנו האחראים והמכוונים הבלעדיים לכול אותן הפעולות שמתרחשות בתוך גופנו.
המסר במאמר: מימד הזמן, שעון, מושגים אלו ברגע שמייחסים אותם לגוף הביולוגי גורם לנו הדבר לפרוש שגוי של האני העצמי שלנו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/161019 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/141399 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148921 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141424 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141214 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141840 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141212 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא ביולוגיה

מאת: בתיה כץביולוגיה02/12/195852 צפיות
האם לא אמרתם שהדינוזאורים הם סתם שקר? על אף שנשאלתי את השאלה הזאת מספר פעמים, אני מעולם לא זוכר את עצמי מכחיש את קיומם של דינוזאורים. בשונה מעצמות קטועות של "קוף-אדם", עצמות דינוזאורים השתמרו בצורה יוצאת מן הכלל וקשה מאוד להכחיש את קיומם

מאת: בתיה כץביולוגיה30/10/196134 צפיות
כל האיברים "המנוונים" (שרידי איברים, Vestigial organs) וחסרי התועלת שעליהם הצביעו אבולוציונים במשך דורות, מתגלים כיום כבעלי תכלית וכוונה. התוספתן, השקדים ואיברים נוספים שחשבנו אותם לחסרי תכלית ולשרידי איברים מתגלים כיום כמונעי מחלות וכמאגרי חיסון.

מאת: אלכס אדמוןביולוגיה29/01/176458 צפיות
כולנו יודעים על השפעות פלאיות של ים המלח על בריאות האדם, אך המומחים עדיין לא פיצחו ממה בדיוק זה נובע. אחד הרכיבים החשובים הוא ללא ספק המיקרואורגניזמים שחיים במי ים המלח למרות תנאי סביבה קיצוניים.

מאת: ניר ביולוגיה22/12/1317259 צפיות
כיום יש מרכזים רבים העוסקים במחקרים מתחום הביולוגיה, הביוטכנולוגיה ועוד. לא בכל מרכזי המחקר הללו ישנן המעבדות הדרושות לשם מחקר ופיתוח ברמה הדרושה למחקר, ולשם כך נוצרה האפשרות של אאוטסורסינג שירותי מחקר ופיתוח. חברה המספקת אאוטסורסינג של שירותי מחקר ופיתוח בעצם נותנת את האפשרות ליצור מחקר מדוייק, לפי צורכי החוקר. האפשרות של אאוטסורסינג שירותי מחקר ופיתוח יכולה לתת מענה רחב למגוון תחומי מחקר ובכל פעם לספק את הצוות הדרוש לעיבוד נתונים ספציפי ולפיתוח.

מאת: מכונת-כתיבהביולוגיה24/02/133385 צפיות
פיפטה (הידועה גם בשם טפיפית) הינו מכשיר הנכלל על ציוד מעבדות כימיות וביולוגיות, המכשיר משמש להעברה של כמויות נולים קטנות. קיימים סוגים שונים של פיפטות כאשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיקר ביכולת של כל פיפטה לשנות את כמות הנוזל המועברת בתוכו.

מאת: מישל ארנסטביולוגיה12/02/1111217 צפיות
כאשר למדתי בבית הספר בכיתה ח, שנקרא בית הספר היסודי הכרמל הקרוב להיכל התרבות בתל אביב, הכרתי את חברי עמיקם, ילד הזואולוגיה.

מאת: Noaביולוגיה02/01/1110690 צפיות
קיימות מחלות תורשתיות רבות שהן חשוכות מרפא. עיקר המאמצים למניעת עליה בשכיחות מחלות אלו נעשים ע"י ייעוץ גנטי. בודקים את הדנ"א של האם ושל האב כדי לבדוק את הסבירות להעברת המחלה לצאצא. ישנן מחלות שהסבירות שלהן לעבור לדור הבא הוא נמוך, לעומתן קיימות מחלות שהמעבר שלהן לדור הבא הוא וודאי. מחלות אלו עוברות מהאם לכל צאצאיה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica