חפש מאמרים:
שלום אורח
23.09.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הוצאה לפועל - כיצד היא עובדת ?

מאת: קוביחוק ומשפט - כללי31/08/2011910 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הוצאה לפועל - כיצד היא עובדת?

הוצאה לפועל היא כלי לצורך יישום וביצוע של פסקי דין או מסמכים כלשהם בעלי זכויות לסכום כספי (שיקים מחוללים, שעבודים, שטרי חוב, משכנתאות ועוד). הוצאה לפועל היא למעשה גוף של המדינה המיועד להביא לידי ביטוי את זכויות אלה. העומד בראש הוצאה לפועל הוא הרשם אשר מתפקידו להחליט באילו אמצעים תתבצע גביית הסכום הכספי: צווי תשלום, עיקולים, תקנות מאסר ועוד.

בכל תיק של הוצאה לפועל ישנם שני צדדים: ה"זוכה"- זה שהגיש את המסמכים המקנים זכויות לקבלת סכום כספי, וה"חייב"- זה שנתבע על ידי הזוכה ונגדו פועל גוף של הוצאה לפועל. בנוסף, במקרה ויש אדם או חברה שחייבת לנתבע סכום כספי, הוצאה לפועל יכולה לפנות גם אליו לשם מימוש הכספים, והוא נקרא בשם "מחזיק". מקרים רבים של הוצאה לפועל הינן סיטואציות של חוסר תשלום חובות, כמו מים או ארנונה, לעירייה  או אי תשלום לחברות תקשורת ביתית וסלולארית.

למעשה, גוף הוצאה לפועל הוא בעל שתי מטרות בו זמנית. מחד הוא צריך לפעול לטובת ה"זוכה" לשם קבלתו את הסכום הכספי המגיע לו. מאידך הוצאה לפועל צריכה לפעול לטובת ה"חייב" שאינו מצליח לתקן את כל חובותיו הכלכליות. הוצאה לפועל צריכה לשמור על צרכיו הקיומיים הבסיסיים של החייב ואינה יכולה לעקל מביתו את המיטה המשמשת לשינה, וכלים המשמשים עבורו לאכילה. למעשה, לגוף הוצאה לפועל קיים אינטרס כפול, משום שאם הוא יגרום לצד ה"חייב" להגיע לפת לחם, הוא יהפוך לנטל על החברה והמדינה ויצטרך להתבסס על משאביה הכספיים.

על אף שאין חובתו של ה"זוכה" לשלוח ל"חייב" מכתב התרעה לפתיחת תיק של הוצאה לפועל, רבים מאנשי המקצוע העוסקים בכך, כמו עורכי דין, מציעים אכן לעשות זאת. זאת מכיוון שהבעיה עשויה להיפתר בקלות יותר וללא עלויות, בטרם פתיחת תיק הוצאה לפועל. לא זאת ועוד, יש להגיש את הטפסים לשם ביצוע הוצאה לפועל באופן שיכילו פרטים כגון גובה הסכום, כתובת ה"חייב" ומס' תעודת הזהות שלו. באם פרטים אלו לא יירשמו, או שיתבררו כלא נכונים, פקיד הלשכה של הוצאה לפועל עשוי לא להיענות לבקשת פתיחת התיק. לכן, מכתב המתריע בפני פתיחת תיק הוצאה לפועל, שיישלח באמצעות דואר רשום, יכול לוודא גם את כתובתו הנכונה של הנמען ולמנוע בעיות בירוקרטיות בהליך הוצאה לפועל.

 תגיות המאמר: הוצאה לפועל, הוצלפ


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קובי

מאת: קוביהלוואות11/11/112971 צפיות
כאשר אתה חייב הוצאה לפועל האינסקינקט הבסיסי שלנו הוא לקחת הלוואה מהבנק (במידה ועוד אפשר ) או הלוואה חוץ בנקאית על מנת לסגור את החוב ...האם זה צעד נכון לעשות ? או שאנחנו מכניסים את עצמנו לבור יותר עמוק ?

מאת: קוביהלוואות31/08/11915 צפיות
לא מדובר בקלישאה, מאחר ואם מישהו הצליח לצבור מספיק ידע בחייו הוא בהחלט יכול להתמודד בהצלחה עם כל בעיה, ולא משנה גודלה. י.ש.ש. מטפחת את הידע של אנשיה באופן מתמיד, בכדי שתמיד נישאר מובילים בשוק ובכדי שנקיים את כל מה שאנו מבטיחים ללקוחותינו. נסו לקרוא חומר מקצועי אודות הוצאה לפועל או איחוד תיקים ותראו עד כמה מהר אתם לא מוצאים את הידיים והרגליים. כנ"ר הוא עניין סבוך ומורכב, שמי שלא פועל בצורה נכונה יכול למצוא את עצמו מסובך מעל לראשו עם הגבלות והתניות שיעיקו עליו בכל צעד בחיי היומיום. כל הידע שלנו לר

מאת: קוביזוגיות ואהבה19/09/101474 צפיות
מחקרים מוכיחים שחיי מין טובים הם אחד המפתחות החשובים ביותר לשמירה על זוגיות וחיי נישואין תקינים. אביזרי מין הם אמצעי שיכולים לעזור לשמור על פלפל, ועל גיוון בחיי הנישואין, מבלי לבגוד ולפרק את החיים המשותפים. אביזרי מין לא צריכים להיות הצעצועים הפרטיים של כל אחד מבני הזוג, אלא אביזרי מין יכולים להיות צעצוע משותף וסודי של הזוג. בני הזוג אפילו יכולים ללכת ביחד לחנות לקנות אביזרי מין. אם האישה מביעה הסתייגות מפני ביקור בחנות סקס, אפשר ללכת לאחת מהחנויות שמיועדות לנשים, ומוכרות בעיקר אביזרי מין לנשים. כך ניתן להפוך את הקנייה של אביזרי מין לסוג של בילוי משותף של בני הזוג.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/08/21143 צפיות
https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Construction/DocLib1/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%20%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D.pdf

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/06/21371 צפיות
מדיניות אכיפת עבירות תכנון ובניה – הרשות לאכיפה במקרקעין מדיניות אכיפה הינה כלי מרכזי הנתון בתחום האכיפה באמצעותו מבטיח הגוף האוכף למקד את משאביו המוגבלים בעבירות המשמעותיות ביותר ובאופן האפקטיבי ביותר. מיקוד משאבי האכיפה לפי סדרי עדיפות קבועים מראש מאפשר הגברת אפקטיביות האכיפה באמצעות פעילות יזומה, צמצום המשאבים המופנים כלפי עבירות בעלות ערך נמוך יותר, והבטחת השוויון באכיפה. יובהר, כי מדיניות אכיפה היא מסמך המתווה את הדרך אך אינו מסמך מחייב, שלא מאפשר בחינה מחודשת, עדכון וסטייה ממנו במקרים שיש לכך הצדקה.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/21573 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/21540 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20844 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20716 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20536 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica