חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

vעתיד הפנסיוני שלך?

מאת: דור גוליקביטוח פנסיוני25/09/2011757 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ההתארכות תוחלת החיים במאה עשרים ובמאה עשרים ואחת

במאה העשרים קרו לא מעט אירועים ותהליכים מכוננים. אחד המשמעותיים שבהם הוא התארכות תוחלת החיים בעולם המערבי. אתם חיים אומנם במזרח התיכון, מאידך תוחלת החיים בישראל היא אחת הכי גבוהות בעולם בעיקר בגלל רפואה אולטרה מודרנית, וביטוח רפואי ציבורי מקיף. מצד אחד זה נעים ומשמח לשמוע שיש סיכוי ממש לא שתזכו לראות גם את הנינים שלכם, מאידך מישהו חייב לממן את החיים שלכם מרגע שתפסיקו לעבוד. אם פעם אנשים יצאו לפנסייה, הספיקו לחיות נניח עוד 10 שנים, היום מדובר בהרבה יותר. מדובר בבעיה לאומית אקוטית של הרבה מאוד מדינות כולל ישראל שעד לפני שנתיים עוד לא היה בה חוק שמהותו חיסכון פנסיוני לכולם.

המודעות הגדלה לחיסכון פנסיוני

בשנים האחרונות בגלל הנקודה אותה ציינו גדלה המודעות לצורך בתכנון פנסיוני במובן הכי רחב של המילה, התחלתם לשים לב לצרכים שלכם, התחלתם להבין שכגם כשמקום העבודה שלכם אומר לכם שיש לכם ביטוח מנהלים חיסכון פנסיוני זה לא מספיק עבורכם. יותר ויותר אנשים מתחילים לקרוא את האותיות הקטנות של הפוליסות שלהם, גם התקשורת עוסקת תכופות בעניין. יש כיסוי מתמיד של בתי ההשקעה, הפתרונות שהם מציאים לטוב ולרע, פתאום אתם מבינים שהביטוח הפנסיוני שלכם מכסה גם השקעות של כל מיני טייקונים. היום אתם מבינים יותר מתמיד מה המשמעות למשל של ביטוח חיים.

הממשלה וחיסכון פנסיוני

לממשלה על תקן המבוגר האחראי יש אינטרס ברור ומובהק, לכוון את הפנס לנקודות שאליהם עליכם לשים לב, ממשלת ישראל רוצה לדעת שאתם דואגים לחיסכון הפנסיוני שלכם, אין רצון לראות כאן עוד כמה שנים הרבה מאוד מבוגרים שחיים בעוני מחפיר רק כי לא דאגו לחיסכון הפנסיוני שלהם. כפי שלמעשה קורה כיום לשכבה גדולה מאוד של זקנים. כחלק מעידוד החיסכון הפנסיוני, ניתנות הטבות במסים לאלו שמגדילים את החסכון הפנסיוני בדרכים שונות. ניתנות עדיפויות מס למסלולים שהם במהותם חסכונות לטווח ארוך, כאלו שמתחילים להשתחרר במנות קצובות ביום שאתם מגיעים לגיל הפנסיה.

המסלולים שקיימים כיום

כשמדברים על פנסייה מזכרים בדרך כלל כמה סוגי חיסכון. הראשון הוא כמובן קרן פנסיה, שמפרישה לכם סכום חודשי מגיל 67 והלאה עד סוף החיים שלכם או עם יציאתכם לפנסיה מוקדמת עקב אובדן כושר עבודה, כמוכן, מדברים גם על ביטוח מנהלים שמהותו מאפשר לכם לחסוך עד גיל 67 ואז לקבל סכום חד פעמי גדול. מצד אחד זה מאפשר לכם שליטה מוחלטת על הכסף שלכם ואתם יכולים להשקיע אותו במסלולים שעדיפים בעינכם כגון השקעה בנדל"ן מניב. מאידך לא בטוח שלכל אחד זה מתאים. חסכון נוסף אותו מזכירים היא קרן השתלמות שהיא במהותה חסכון לטווח קצר ובינוני. עד לכמה שנים חיכיתם בכיליון עיניים לקרן הזאת שסדרה לכם פעם בשלוש שנים רכב חדש. נכון להיום עם חוקי הניוד החדשים. קרנות ההשתלמות מאפשרות ניוד של הכספים כך שיוכלו לעבור לקופות הגמל שלכם, שהן חיסכון לטווח ארוך. בסיטואציה מעין זו מרגע שמשתחררת קרן ההשתלמות, אתם יכולים לקבל החלטה אם לקחת את הכסף וליהנות ממנו מידית או להעביר אותו לקופת הגמל, ולהגדיל בעצם את החיסכון הפנסיוני.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דור גוליק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דור גוליק

מאת: דור גוליקביטוח פנסיוני07/08/12679 צפיות
היתרון הגדול של סוכן הביטוח שלכם מולכם הוא בידע המקצועי שהוא צובר. הסוכן של היום הוא גם איש מכירות אבל קודם כול יועץ פיננסי איכותי. הוא לא יכול להתמודד עם המוצרים הפיננסים שקיימים כיום מבלי שתהיה לו הבנה מעמיקה אמיתית.

מאת: דור גוליקביטוח פנסיוני07/08/12776 צפיות
מנהלי הקרן תוך שימת לב לעובדה כי מקצועני קרנות פנסיה עולים הרבה כסף. רווחיות יציבה לאורך שנים של חברת ההשקעות שעומדת מאחורי קרן הפנסיה הספציפית. כמות משמעותית של עמיתים

מאת: דור גוליקביטוח דירה04/03/12779 צפיות
סוכן הביטוח שלכם הוא האיש שמולו אתם בעצם פועלים. מעין מתווך בין חברת הביטוח לבינכם. האיש שמצד אחד צריך לספק את הצרכים שלכם ומצד שני צריך לעבוד מול חברת הביטוח. מבחינתכם אתם רוצים שסוכן הביטוח יספק לכם את

מאת: דור גוליקביטוח בריאות08/02/12862 צפיות
ישנם ביטוחים משלימים שרובכם משלמים עבורם. מה הם בעצם תפקידם? כשמדובר על ביטוחים משלימים הם הופכים את החיים שלכם מול קופות החולים להרבה יותר נוחים. לדוגמא בכל מה שקשור לתשלומים בתוך הקופה עצמה, אם יש לכם ביטוח משלים בר תוקף כמובן אתם תהיו זכאים להרבה יותר שירותים ובנגישות יותר גדולה. מצד שני ביטוחים רפואיים משלימים לא נותנים לכם באמת כיסו

מאת: דור גוליקביטוח פנסיוני05/02/12948 צפיות
כשמדובר על צרכנות פיננסית, בעצם מתכוונים לסל שלם של פתרונות עבורכם. החל מהמושג פתרונות לפרישה דרך קרנות השתלמות, קופות גמל, השקעות שונות במוצרים פיננסים שונים. בקיצור סל גדול ש פתרונות שבמהותם אלו חסכונות לטווחים שונים. חלק קצרים וחלק ארוכים בכול מקרה ניהול נכון של הצרכנות הפיננסית שלכם ימקסם את התשואות שלכם אל מול עבודה נכונה גם בהיבטים מיסויים שונים. בקיצור ולעניין אתם צריכים יועץ מקצוען שיש לו הבנה מעמיקה בהרבה מאוד נושאים

מאת: דור גוליקפנסיה11/01/12911 צפיות
איכותם המקצועית של כל הגורמים המעורבים בניהול הקרן –ניהול של קרן פנסיה מערב שתי דספלינות. האחת ניהול השקעות והשנייה ניהול של מוצר ביטוחי. חשוב שאת קרן הפנסיה שבה אתם עמיתים ינהלו האנשים המקצועיים ביותר.

מאת: דור גוליקביטוח דירה30/12/11825 צפיות
הנושא שליו נדבר במאמר קצר זה נקרא ביטוחים אלמנטרים. בתחום הביטוח ישנם שני תחומים עיקריים. הראשון תחום נזקי הגוף, בהם אתם עוסקים בכול מה שקשור בפגיעה אנושית. התחום השני עוסק בכול מה שקשור עם פגיעה ברכוש. התחום הזה נקרא ביטוחים אלמנטרים והינה שלושה מהביטוחים העיקריים שמרכיבים אותו.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/171868 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161398 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: ניב אבןביטוח פנסיוני04/02/163474 צפיות
מעבר לאפשרות הנהדרת של חיפוש הפרטים של החסכונות אשר מופיעים על שם כל אזרח בארץ, הפרטים שמתקבלים לאחר ההקלדה של האמצעים לזיהוי הינם דלים ואינם מסייעים במידה שבה ציפו רבים מאלה שנכנסו אל האתר.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח פנסיוני11/06/154538 צפיות
אחת השאלות המרכזיות שאנשים בוחנים במהלך תהליך של בחירת קרן פנסיה היא מה עלות דמי הניהול המשולמים לקרן מדי שנה על מנת לנהל את כספי הפנסיה של המבוטח.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151677 צפיות
בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

מאת: נינה כהןביטוח פנסיוני18/05/151416 צפיות
סיכון תפעולי נועד למעשה לצפות מראש את רמת הסיכון של כל מפעל או חברה, ולהחליט מראש מה רמת הסבירות שזה יקרה. כמו כן נועד סיכון תפעולי להחליט את שווי הנזק במקרה של סיכון, ולהעריך אותו מבחינה פיננסית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142232 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica