חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתמטיקה, לא פשוט, אך אפשרי

מאת: הדס גורבגרויות23/10/2011788 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מבחני הבגרות במתמטיקה וכן מסלול הלמידה לבגרות בחמש יחידות במתמטיקה מעלים אצל מרבית מתלמידי התיכון בישראל אסוציאציות שליליות שכרוכות בבהלה ובפאניקה. הסיבה העיקרית לתופעה זו נעוצה בהיבטים פסיכולוגיים שמובילים לתוצאות שליליות בקרב נבחני הבגרות במתמטיקה בישראל.

החשיבות של חמש יחידות במתמטיקה היא רבה. בתקופה בה מקומות עבודה רבים דורשים לפחות תואר ראשון על מנת להתקבל, המשמעות של בגרות מלאה הופכת לבסיסית ואלמנטרית. במצב זה, חמש יחידות לימוד במתמטיקה מהוות נקודות חשובות במטרה להתקבל ללימודים לתואר ראשון ואף שני במוסד אקדמי מכובד. אולם, מרבית תלמידי התיכון בישראל מוצאים את מקצוע המתמטיקה כמרתיע ומאיים. השאלה הנשאלת היא מדוע?

התשובה לשאלה זו מקורה בבעיותיות השיטה הנוכחית כפי שנקבעה על ידי המערכת החינוכית. מדובר בשיטת לימוד שאינה מטיבה ומתאימה לתלמידים. דהיינו, ההפרדה של רמות הלימוד השונות ליחידות בגרות גורמת לחלק גדול מהם לעשות וויתורים, להתפשר ובעיקר לחשוב שאינם טובים דיים בכדי לעבור את הבגרות בחמש יחידות במתמטיקה. דווקא החזרת השיטה הישנה, בה המבחן היה אחיד והרמה הייתה אחידה (רמה של חמש יחידות), היא זו שעשויה להוביל לשינוי התפיסתי. משום שכאשר מציעים מוצא קל יותר בדמותן של שלוש יחידות במתמטיקה או אפילו ארבע יחידות, הסבירות היא שאנשים יקפצו על המציאה וישלימו עם זה שאין ביכולתם לעבור ולהצליח ברמת חמש יחידות לימוד.

בעוד שבעבר, היינו ידועים במצויינות שלנו בתחום זה ואף רשמנו הישגים מרשימים ביחס למדינות מפותחות אחרות ברחבי העולם, כיום, אנחנו לוקים בחסר בתחום המתמטיקה וזאת בין היתר בגלל, שתלמידים רבים משוכנעים שאינם מסוגלים להתמודד עם הקושי של רמת חמש יחידות לימוד במתמטיקה. לא צריך להיות כזה חכם בכדי להבין שהפתרון לבעיה זו כרוך בעיקר בשינוי גישה בכל הקשור למספרים. הלכה למעשה, מדובר בסוג של שינוי מנטלי שכל אחד מאיתנו חייב לעבור כדי לצלוח את הבגרויות ובכלל בכדי להתגבר על עוד הרבה מכשולים פסיכולוגיים שבהם אנחנו עשויים להיתקל בעתיד.

על כן, בשביל להצליח ולהבין את השפה המתמטית צריך לעשות דבר מרכזי אחד והוא: לשבת, לשבת ללמוד ולתרגל. אז נכון, לחלק מאיתנו התהליך יהיה ממש קל ולחלק גדול מאיתנו התהליך יהיה מאוד קשה, אך אפשרי. אולם חשוב לזכור תמיד, שהדרך להצלחה במבחן בגרות במתמטיקה ברמת חמש יחידות רצופה בעבודה קשה והשקעה רצינית בלמידה, כי השינוי מתחיל בתוכנו.

לסיכום, למדנו שכדי להצליח באותם מקצועות ריאליים ובמתמטיקה בפרט שמהם אנחנוכל כך מפחדים, חייבים לשנות גישה, חייבים לנסות, לתרגל ולעבוד קשה, כי אף אחד לא מבטיח שזה יהיה פשוט אבל זה לחלוטין כן אפשרי.

מוגש כשירות לציבור על ידי לחמן בגרות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הדס גור

מאת: הדס גורלימודים אקדמאיים29/10/13911 צפיות
ישראלים רבים פונים אל לימודי וטרינריה בחו"ל, בדרך כלל עקב מספר המקומות המצומצם בישראל, המוביל לתנאי קבלה גבוהים במיוחד. לימודים אלו מוצעים לסטודנטים זרים במגוון גדול של מדינות ובמבחר מוסדות, השונים זה מזה בעלויותיהם, תנאי הקבלה הנדרשים, איכות התוכנית ושיטות הלימוד. לכן, חשוב לערוך סקר שוק ולהשוות בין מוסדות שונים בטרם הבחירה.

מאת: הדס גורביטוח רכב29/10/131118 צפיות
ביטוח הוא אחד ההוצאות המרכזיות באחזקת אופנוע. מחיר הביטוח היקר נובע מהסיכונים שכרוכים בנהיגה באופנוע - סבירות גבוהה יותר לתאונות וגניבות. פוליסת ביטוח החובה לאופנוע התייקרה בשנים האחרונות, אבל יש כמה דרכים להוזיל את מחיר הביטוח.

מאת: הדס גורטיולים בחו"ל06/05/13874 צפיות
הודו היא המדינה השביעית בגודלה בתבל ומתגוררים בה למעלה ממיליארד אנשים, הדוברים עשרות שפות ושומרים על מסורות ותרבויות שונות. למעשה, תת היבשת מחולקת לעשרים ותשע מדינות וטריטוריות המהוות כל אחת יעד תיירותי בפני עצמו, וניחנות בנוף טבעי ואנושי ייחודי.

מאת: הדס גוררכב30/04/13923 צפיות
טויוטה קורולה, היא אחת המכוניות הנמכרות ביותר בעולם. עד כה נמכרה קורולה ביותר משלושים וחמש מליון יחידות לאורך יותר מארבעים שנות ייצור. הצלחה של טויוטה קורולה נעוצה במספר גורמים, וביניהם אמינות גבוהה, רמת בטיחות מרבית, ביצועים מצוינים וחלל פנימי מרווח וידידותי.

מאת: הדס גורהגירה29/04/131361 צפיות
ידי שנה מנפיקה ארה"ב בין חצי מיליון למיליון אשרות המכונות גרין קארד, ולכאורה מדובר במספרים נדיבים ביותר. ואולם, כל מי שמתחיל הליך הגירה לארה"ב מוצא שמדובר במשימה סבוכה, קשה וארוכה, ושללא השלמתה אין אפשרות לעבוד ולשהות לאורך זמן באמריקה.

מאת: הדס גורלימודים בחו"ל05/02/13822 צפיות
מבחן GMAT ומבחן GRE הינם מבחנים ממוחשבים המורכבים מתחומי החשיבה הכמותית והמילולית, כאשר לכל חלק מוקצב פרק זמן מוגדר, והוא מתבסס על שאלות אדפטיביות. המשמעות היא שדרגת הקושי של השאלות עולה ככל שהנבחן עונה עליהן נכונה.

מאת: הדס גורביטוח בריאות31/01/13842 צפיות
תייר ישראלי שאינו בעל ביטוח בריאות תקף ונזקק לטיפול רפואי דחוף, אשפוז או ניתוח בעת שהייתו בניכר, יידרש לשלם מכיסו סכומים העשויים להגיע למאות ואף לאלפי דולרים. על מנת להימנע ממצבים אלו חשוב לרכוש בטרם הנסיעה ביטוח בריאות רלוונטי, המוצע על ידי מגוון גופים וחברות.

מאמרים נוספים בנושא בגרויות

מאת: בגרויות31/01/211050 צפיות
מכללת נשיא טכנולוגיות - המטרה הראשית של לימודי הכשרה מקצועית אונליין היא שבסוף הלימודים תוכלו למצוא ולהשתלב בעבודה מתאימה לכישורים שלכם.

מאת: בגרויות31/01/21990 צפיות
מכללת נשיא טכנולוגיות - המטרה הראשית של לימודי הכשרה מקצועית אונליין היא שבסוף הלימודים תוכלו למצוא ולהשתלב בעבודה מתאימה לכישורים שלכם.

מאת: רונית שמאי שורץבגרויות19/06/172536 צפיות
אם הילד סיים כתה י' והידע שלו בלשון לא מדהים, נצלו את החופש הגדול לשיפור המצב. העניקו לו חמישה - שישה שעורים פרטיים והבטיחו לו יותר בטחון וציון גבוה יותר בבגרות המצפה לו בשנה הבאה, בתום כתה יא'. האתר scoolers.online יעזור לכם בקלות וביעילות.

מאת: בוגי אונלבגרויות06/01/149118 צפיות
בגרויות במתמטיקה דורשת הכנה יסודית, אין כל מקום להסחת דעת. ריכוז נחוץ לפתירת התרגילים המורכבים והתמדה לאורך זמן. אחת לשעה כדאי יהיה לקום, להתרענן ולחלץ עצמות. פינת הלימוד הזו תשמש אתכם להכנת שיעורי בית, תרגול אישי, שינון נוסחאות וחיזוק התחומים החלשים.

מאת: חיים קסלרבגרויות08/10/131771 צפיות
ישנם לא מעט ניגשים לבחינת פסיכומטרי המתקשים לעמוד במתכונתה הרגילה, לא עקב היעדר יכולות שכלית אלא בשל מגבלות מנטאליות או פיזיות. עבור מעומדים אלו מוצעות בחינות פסיכומטרי מותאמות בתנאים מיוחדים, שעל מנת להיות זכאים להן יש צורך בהרשמה מיוחדת ובהוכחת המוגבלות בפני יחידת במו"ת, שהינה מחלקה מיוחדת במרכז הארצי האמונה על מקרים אלו.

מאת: חיים קסלרבגרויות27/08/131465 צפיות
בגרות במתמטיקה מתקיימת במועדי חורף בין החודשים ינואר לפברואר, ובמועדי קיץ בין החודשים מאי ליולי. על מנת להצליח בבגרות זו הנחשבת בעיני רבים לקשה מכולן, חשוב להגיע מוכנים, ועדיף בעזרת קורס הכנה המתחיל כארבעה חודשים לפני הבגרות.

מאת: ליטל כץבגרויות18/08/131428 צפיות
מחירי ההשכלה הגבוהה ותנאי הקבלה הנוקשים גורמים לישראלים רבים לחפש תוכניות לימודים בארצות אחרות. בעיקר בתחומי ההיי טק, רפואה ומקצועות יוקרתיים נוספים קיים מספר קטן של מקומות ולכן לימודים בחו"ל הם פתרון יעיל, ולעתים אף זול יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica