חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מחירי ביטוח אופנוע - איך להוזיל את המחיר?

מאת: הדס גורביטוח רכב29/10/20131409 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמה עולה ביטוח אופנוע?
כיום, כאשר עלויות אחזקת רכב מרקיעות שחקים, ושכבישי ישראל עמוסים לעייפה, רבים בוחרים באופציה הדו גלגלית. אלא שרכישת אופנוע כוללת בתוכה גם סיכונים מסוימים, עליהם יש לתת את הדעת. סיכונים אלה מגולמים בפוליסות השונות של ביטוח אופנוע. כיצד זה משפיע על המחיר שלהן?


נקודת המוצא: ביטוח לאופנוע יקר מעט יותר
לא צריך להיות מומחה לביטוח כדי לדעת שרמת הסיכון בפוליסה מסוימת היא שתגדיר את מחירה – ולו מכיוון שמדובר כאן על הסבירות למימוש הביטוח. אופנועים, מעצם היותם כאלה, לא רק פגיעים מבחינה פיזית, אלא גם "מושכים" אליהם גנבים. בשנת 2009, הפך המצב למורכב עוד יותר עבור רוכבי האופנוע, וזאת עקב החלטת ממשלת ישראל על ייקור הפוליסות עבורם בשיעור ניכר.


כיום, כשמתבוננים על ביטוח חובה לאופנוע או כל סוג ביטוח אופנוע, רואים שתג המחיר עשוי להיות גבוה בעשרות אחוזים מזה של רכב "רגיל". עם זאת, חשוב להדגיש שהמחיר אינו קבוע, ותלוי בשורה ארוכה של משתנים, שיגדירו, כאמור, את הסבירות למימוש הפוליסה. פרטי הנהג (בעיקר גיל וניסיון על הכביש), העבר שלו על הכביש והיסטוריית התביעות שלו מהווים הם המרכזיים ביותר, בהקשר הזה.


ביטוח מקיף פועל בצורה דומה לזו של ביטוח רכב. גם כאן, יינתן פיצוי עבור פגיעות פיזיות לאופנוע עקב תאונות, שריפות, מעשי זדון, גניבות וכן הלאה. אולם, היות וקל הרבה יותר להגיע ל"טוטאל לוס" בכלי תחבורה זה, ועקב פוטנציאל הגניבה הרב, הצפי הוא למחיר ביטוח גבוה באופן יחסי. המחיר המדויק תלוי, כמובן, בסוג האופנוע ובשוויו.

אז איך מוזילים את המחיר?
יחד עם הנאמר מעלה, ברור שנהג האופנוע הממוצע לא חייב לרוקן את כל החסכונות שלו על מנת לרכוש ביטוח לאופנוע. כיום, עומדות עבור הנהג מספר דרכים להוזיל את מחיר הפוליסה שלו: הראשונה היא לרכוש חבילת ביטוחים אצל חברת ביטוח מסוימת. כאשר מוסיפים לביטוח החובה גם ביטוח מקיף או ביטוח צד ג, למשל, אפשר לקבל הצעות משתלמות ביותר על כל אחד מהם.
פוליסות ביטוח, לרכב או לאופנוע, מציעות גם גמישות רבה בהתאמה שלהן לצרכי הנהג. מהצד של רוכש הפוליסה, רצוי להגדיר בדיוק אילו כיסויים חייבים להיות בתוכה, ועל מה ניתן לוותר. יש לכך השפעה מהותית על המחיר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הדס גור

מאת: הדס גורלימודים אקדמאיים29/10/131194 צפיות
ישראלים רבים פונים אל לימודי וטרינריה בחו"ל, בדרך כלל עקב מספר המקומות המצומצם בישראל, המוביל לתנאי קבלה גבוהים במיוחד. לימודים אלו מוצעים לסטודנטים זרים במגוון גדול של מדינות ובמבחר מוסדות, השונים זה מזה בעלויותיהם, תנאי הקבלה הנדרשים, איכות התוכנית ושיטות הלימוד. לכן, חשוב לערוך סקר שוק ולהשוות בין מוסדות שונים בטרם הבחירה.

מאת: הדס גורטיולים בחו"ל06/05/131148 צפיות
הודו היא המדינה השביעית בגודלה בתבל ומתגוררים בה למעלה ממיליארד אנשים, הדוברים עשרות שפות ושומרים על מסורות ותרבויות שונות. למעשה, תת היבשת מחולקת לעשרים ותשע מדינות וטריטוריות המהוות כל אחת יעד תיירותי בפני עצמו, וניחנות בנוף טבעי ואנושי ייחודי.

מאת: הדס גוררכב30/04/131187 צפיות
טויוטה קורולה, היא אחת המכוניות הנמכרות ביותר בעולם. עד כה נמכרה קורולה ביותר משלושים וחמש מליון יחידות לאורך יותר מארבעים שנות ייצור. הצלחה של טויוטה קורולה נעוצה במספר גורמים, וביניהם אמינות גבוהה, רמת בטיחות מרבית, ביצועים מצוינים וחלל פנימי מרווח וידידותי.

מאת: הדס גורהגירה29/04/131659 צפיות
ידי שנה מנפיקה ארה"ב בין חצי מיליון למיליון אשרות המכונות גרין קארד, ולכאורה מדובר במספרים נדיבים ביותר. ואולם, כל מי שמתחיל הליך הגירה לארה"ב מוצא שמדובר במשימה סבוכה, קשה וארוכה, ושללא השלמתה אין אפשרות לעבוד ולשהות לאורך זמן באמריקה.

מאת: הדס גורלימודים בחו"ל05/02/131078 צפיות
מבחן GMAT ומבחן GRE הינם מבחנים ממוחשבים המורכבים מתחומי החשיבה הכמותית והמילולית, כאשר לכל חלק מוקצב פרק זמן מוגדר, והוא מתבסס על שאלות אדפטיביות. המשמעות היא שדרגת הקושי של השאלות עולה ככל שהנבחן עונה עליהן נכונה.

מאת: הדס גורביטוח בריאות31/01/131126 צפיות
תייר ישראלי שאינו בעל ביטוח בריאות תקף ונזקק לטיפול רפואי דחוף, אשפוז או ניתוח בעת שהייתו בניכר, יידרש לשלם מכיסו סכומים העשויים להגיע למאות ואף לאלפי דולרים. על מנת להימנע ממצבים אלו חשוב לרכוש בטרם הנסיעה ביטוח בריאות רלוונטי, המוצע על ידי מגוון גופים וחברות.

מאת: הדס גורטיולים בחו"ל29/01/131243 צפיות
גיאורגיה הפכה בשנים האחרונות ליעד מבוקש מצד מטיילים ישראלים. טיול מאורגן לגיאורגיה מאפשר להנות מהנופים והייחוד של המדינה הזאת, בלי לחשוש מהתמודדות עם השפה ועם התניידות בתחבורה ציבורית, במדינה הזאת שאין בה מערך תיירות מסודר.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/171726 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/164114 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163355 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163080 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163059 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/143601 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147839 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica