חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלך!

מאת: יואב זילכהאימון עסקי28/11/2011687 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום רביעי 24 באוגוסט 2011
הצלחה
ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלך!

המנכ"ל היה מאוד נרגש לקראת ערב ראש השנה. הוא בילה לילות שלמים בחשיבה על המטרות והיעדים שהוא יציב עבור החברה שלו ועבור עצמו לשנה החדשה. הוא קנה יומן חדש ומחברת יעדים חדשה והחליט להסתגר במשרדו אשר בקומה העליונה עד שכל המטרות יהיו רשומות בצורה מסודרת על דפי מחברתו.
הוא תיכנן כל מטרה בקפידה לאחר שבדק עם עצמו האם זה מה שהוא באמת רוצה והאם זוהי אכן מטרה ראויה עבור החברה שלו. הוא אפילו בנה תוכנית פעולה מקיפה שתאפשר לחברה להשיג את המטרות החדשות. כאשר הוא סיים, עטפה אותו תחושה נפלאה של ביטחון בכך שהמטרות יושגו.
העובדים, שיושבים בקומה התחתונה של בניין החברה, מעולם לא שמעו על המטרות, היעדים ותוכנית הפעולה של המנכ"ל. הם פשוט המשיכו לעשות את מה שהם רגילים לעשות, הם עבדו כרגיל.
התקשורת ביניהם לבין המנכ"ל היתה כל כך מזערית עד שלעתים שכחו העובדים מיהו המנכ"ל ומהם רצונותיו. כאשר הגיעה אותה שנה לסיומה, הזמין המנכ"ל את העובדים שלו לחדר הישיבות על מנת לעשות סיכום שנה ובקרה על מידת העמידה במטרות והיעדים שהוצבו. להפתעתו הרבה, המנכ"ל גילה שלא זו בלבד שהמטרות שהציב לא הושגו, אלא גם שכמעט ולא היה שינוי במצבה של החברה לעומת השנה הקודמת.

המנכ"ל חש תסכול עמוק מעובדה זו. הוא חשב לעצמו: "איך זה ייתכן, הרי יש לי פוטנציאל עצום, יש לי כישורים, יש לי יכולות, יש לי אפילו תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטה מכובדת. איך זה ייתכן שלא הצלחתי להשיג את המטרות שלי. ומה קרה לעובדים שלי? אני יודע שגם להם יש פוטנציאל גדול ויכולות מדהימות. איך ייתכן שלא השגנו את המטרות ואפילו לא עמדנו ב-50% מהיעדים שהגדרתי לנו"
המנכ"ל המתוסכל הלך שפוף לביתו באותו ערב והתחיל לחשוב לעצמו: "אולי אני כישלון...אולי אני לא טוב כל כך כמו שחשבתי".
והעובדים...הם המשיכו לעבוד כרגיל. הם המשיכו לעשות את מה שהם רגילים לעשות.
האם ייתכן שסיפורו של המנכ"ל המתוסכל הוא גם הסיפור שלכם?
בואו נבדוק...האם אי פעם קרה לכם שהגדרתם מטרות ויעדים חדשים ואולי אפילו תוכנית פעולה מפורטת לשנה החדשה ובסוף השנה גיליתם שהמטרות לא הושגו ושלא התרחש שום שינוי משמעותי בחייכם?
האם אי פעם קרה לכם שקיבלתם החלטה נלהבת בערב השנה החדשה וכעבור מספר ימים שכחתם ממנה לחלוטין? האם אי פעם התחלתם בדיאטה חדשה? כמה זמן זה החזיק מעמד?
בואו נחזור רגע לסיפורו של המנכ"ל כדי שאוכל לגלות לכם כמה סודות ולהבהיר לכם מספר דברים חשובים...
סיפורו של המנכ"ל המתוסכל זה סיפור שהמצאתי לפני כמה דקות תוך כדי מקלחת.
במילה מנכ"ל החלטתי להשתמש כדי לתאר את המוח המודע שלכם. זה שמביע רצונות, מחליט החלטות, מדמיין חלומות, מגדיר מטרות, בונה תוכניות ועוד. זוהי החוליה החושבת והשיפוטית שנותנת פקודות והוראות. במילים פשוטות ניתן לומר שזהו החלק שמגדיר מטרות.
במילה עובדים השתמשתי כדי לתאר את המוח הלא מודע שלכם. זוהי למעשה החוליה המבצעת שאין לה כל יכולת שיפוטית. היא רק מבצעת את מה שאומרים לה לעשות. במילים פשוטות ניתן לומר שזהו החלק שמשיג מטרות.
אני מקווה שעכשיו התמונה יותר ברורה לכם...
אם עדיין לא, אז הנה חידוד נוסף שיסכם את הסיפור הזה. כלומר...את הסיפור שלכם:
למנכ"ל (מודע) לא היתה כל תקשורת עם צוות העובדים (לא מודע). הוא אמנם הגדיר יפה מאוד את המטרות שלו אבל העובדים מעולם לא שמעו על המטרות האלה.
המנכ"ל בנה תוכנית פעולה שכללה דרכים שונות של עבודה כדי להשיג מטרות שמעולם לא הושגו קודם, אבל העובדים פשוט המשיכו לעשות את מה שהם תמיד עושים מתוך הרגל.

המנכ"ל תכנן תמונה חדשה לגמרי עבור החברה, אבל העובדים מעולם לא ראו את התמונה הזו ולכן המשיכו לממש יום יום את התמונה המוכרת והידועה שנמצאת עמוק בתוכם.
המנכ"ל עיצב בדמיונו דרכים חדשות לגמרי בהן רצה להוביל את החברה, אך הדרכים האלה בכלל אינן נמצאות במפות של העובדים. יתרה מכך, העובדים אינם מסוגלים בכלל לראות את הדרכים האלה.
במקום שבו המנכ"ל הצליח לדמיין דרך חדשה סלולה, ברורה ויפה, העובדים ראו רק חול ועשבים.
בשורה התחתונה, המטרות שלכם לא הושגו ופריצת הדרך שאליה ייחלתם לא התרחשה, מכיוון שהמשכתם לראות את עולמכם בדיוק באותה דרך שאתם מכירים, לא יצרתם נתיבים עצביים חדשים במוח אשר משקפים אמונות, תפיסות והרגלי חשיבה חדשים שנמצאים בהרמוניה עם המטרות החדשות שלכם.

כתוצאה מכך, המשכתם לפעול על פי הרגלי החשיבה וההתנהגות הישנים שלכם ולהשיג את אותן תוצאות פחות או יותר. ודבר נוסף, נשארתם באותו תדר המודעות שבו הייתם ולכן המשכתם למשוך אל חייכם את אותם האנשים, ההזדמנויות, הנסיבות והאירועים המוכרים לכם.
אני מניח שכבר הספקתם לשמוע על הסמינר שלי שנקרא "דרך חדשה" (פתאום השם מקבל משמעות אחרת עכשיו אה?...).
הסמינר הזה מאפשר לכם ליצור שינוי עמוק, בסיסי וקבוע בתפיסות, באמונות ובהרגלי החשיבה שלכם. שינוי שיאפשר לכם להשיג את התוצאות שתמיד חלמתם עליהן!
עליכם להבין שמדובר בשינוי משמעותי, למעשה אין שינוי יותר בסיסי מזה. אתם משנים את התכנות הקיים שלכם אחת ולתמיד. אותו תכנות שמבוסס על החינוך שקיבלתם מגיל 0.
אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם לא להיות המנכ"ל המתוסכל גם השנה, אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון ולהצטרף אליי ולאנשים נוספים כמוכם שזיהו את ההזדמנות ואמרו כן, לסמינר "דרך חדשה" הקרוב
אני כל כך בטוח בערך העצום שיש לסמינר הזה ובשינוי האמיתי שיתרחש בחיים שלכם בעקבותיו, שאני גם נותן לכם אחריות מלאה על הסמינר.
ככה שאין לכם שום סיכונים כאן ושום תירוצים לא לעשות את הצעד הראשון הזה ולהשקיע בעצמכם.
לקבלת גישה מיידית לכל הפרטים על הסמינר ולצפייה בוידאו מיוחד שהכנתי לכם- לחצו כאן
  לחיי ההצלחה שלכם!
יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13896 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13972 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13864 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131437 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/13933 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13744 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19761 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172816 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172857 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173149 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161739 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162051 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161635 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica