חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איזה מזל שלא צריך לסמוך על מזל...

מאת: יואב זילכהאימון עסקי28/11/2011591 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום שני 12 בספטמבר 2011

הצלחה

איזה מזל שלא צריך לסמוך על מזל...

למרות כל אינספור ההוכחות שמראות להם אחרת, עדיין לא מעט אנשים מאמינים (בין אם במודע או שלא) כי הצלחה בחיים ובעסקים זה עניין של מזל.
אותם אנשים נוהגים להסתכל על השכן המצליח, זה שהדשא שלו ירוק יותר ולומר: "כנראה שפשוט היה לו מזל" או "כנראה שהוא היה בדיוק בזמן הנכון במקום הנכון".
מה שמעניין הוא שכאשר הם בעצמם חווים איזושהי הצלחה בחיים שלהם, הם לעולם לא יגידו שזה קרה בגלל שפשוט היה להם מזל. קצת מגוחך, לא? ועדיין זה קורה לא מעט...
כאשר אנחנו רואים מישהו אחר מצליח כל כך, קשה לנו מאוד לייחס זאת למרכיבים האמיתיים שאיפשרו לו להצליח (מיד אזכיר כמה מהם...).
למה זה כל כך קשה? בגלל שזה יגרום לנו להרגיש נורא!

זה יגרום לנו להרגיש לא בנוח אם זה שאנחנו לא עושים את מה שאותו אדם עושה ולא חושבים כמו שאותו אדם חושב ולא מחויבים כמו שאותו אדם מחויב ועוד ועוד...
על מנת שהאגו שלנו יוכל להרגיש בנוח ושהכל בסדר איתנו, הוא גורם לנו לתרץ את הצלחתו של האחר בכך שהיה לו מזל ולנו אין או יש פחות (אחד הדפוסים של "תסמונת הקורבנות")

אבל כאשר אנחנו מצליחים..."מה פתאום מזל" אנחנו אומרים. "זה הכל בזכות התמדה, נחישות ועבודה קשה..."  
יש עוד סיבה שבגללה את ההצלחה של עצמנו אנחנו לא רוצים לייחס למזל ובצדק.
מזל
(אם יש דבר כזה בכלל) זה לא משהו שתלוי בנו...ולכן, אם אנחנו מסתמכים עליו כגורם או אפילו כאחד הגורמים שבזכותם נצליח, אנחנו מחלישים את עצמנו.
מן הסתם, אנחנו לא רוצים לבנות על משהו שהוא לא בשליטתנו, על משהו שהוא לא יציב, על משהו שאין לנו יכולת להשפיע עליו לכאורה...
לעומת זאת, כאשר אנחנו מבינים שהצלחה אינה מבוססת על מזל אלא על מרכיבים אחרים, שיש לנו שליטה או השפעה גבוהה יותר עליהם, זה מאוד מעצים אותנו.

אז, אנחנו יכולים לקחת אחריות גדולה יותר על ההצלחה של עצמנו ולהיות מחויבים הרבה יותר. שהרי, איך אדם יכול להיות מחויב להצלחה שלו אם הוא מייחס אותה למזל?
אם יש לך מחויבות אמיתית ובלתי מתפשרת להצלחה ולהתפתחות אישית? אם הגעת כבר לתבונה הנשגבת לפיה ההצלחה שלך בכל תחום בחיים היא לא רק המחויבות האישית שלך, אלא גם המחויבות המוסרית שלך לחברה?...אז אני ממליץ לך למחוק את המילה "מזל" מהלקסיקון שלך.

אז על מה כן מבוססת ההצלחה שלך?
על מדע, על עקרונות רוחניים, על החוקים של היקום, על תכונות מסוימות, על הכישורים הטבעיים שאלוהים נתן לך, על צמיחה ולמידה, על רמת המודעות שלך, על העשייה שלך, על פסיכולוגיה, על הפילוסופייה האישית שלך, על מיומנויות שניתן לפתח ולרכוש, על תשוקה, על התלהבות, על מחויבות ועל עוד כמה דברים אחרים...אבל לא על מזל!
לכן, אני אומר: "איזה מזל שלא צריך לסמוך על מזל"
זה טוב שלא צריך לסמוך על משהו שאין לך שליטה עליו. זה טוב שיש לך את היכולת לסמוך על עצמך ולהבין שזה תלוי בך.
כל הדברים שציינתי קודם כגורמים שעליהם כן מבוססת ההצלחה שלך, הינם גורמים שיש לך שליטה והשפעה עליהם, חלקם נמצאים בתוכך, אחרים נמצאים מסביבך ומצריכים ממך ללמוד איך לחיות איתם בהרמוניה, אבל איך שלא יהיה- המחשבה הבסיסית שההצלחה שלנו מבוססת על דברים שנמצאים בשליטתנו, נותנת לנו כוח!
לסיכום, ניתן לומר שההצלחה שלך מבוססת עליך! (...ועל תרומתך לעולם ולאנשים שחיים בו)
לבוא מתוך ההנחה הזו, זה אומר לקחת אחריות מלאה על כל מה שקורה לך בחיים, לטוב ולרע...
זה מצריך מחויבות מאוד גדולה לדרך שלך, אבל יגיע היום (אולי כבר הגיע) בו תופיע בשכלך תובנה נשגבת נוספת: "כגודל האחריות והמחויבות, כך גודל התגמול".

כלומר, הנחת היסוד הזו לא רק מעצימה הרבה יותר ומאפשרת לך לקחת אחריות ולהשפיע על עתידך, אלא היא גם הרבה יותר מתגמלת מאשר ההנחה שאומרת: הצלחה זה עניין של מזל ואין לך שום דבר לעשות בעניין.

בשורה התחתונה, אני ממליץ לך לסמוך על עצמך, על תרומתך ועל החוקים הקיומיים... ולא על מזל!

לחיי ההצלחה שלך!
יואב זילכה  

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13896 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13970 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13863 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131435 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/13933 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13743 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19747 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172815 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172856 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173147 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161736 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162048 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161634 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica