חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

השריה בהשראה

מאת: יואב זילכהאימון עסקי28/11/2011640 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום חמישי 11 אוגוסט 2011
מנטור
השריה בהשראה

השריה היא דרך הכנה של מזון לקראת בישול, צלייה או כהכנה יחידה. אם אתם חושבים שטעיתם במאמר והגעתם לאתר של אהרוני או משהו כזה, אז אתם טועים. אם אתם חושבים שהחלטתי לפצוח בקריירת בישול או להצטרף למאסטר שף, אז אתם מתרחקים עוד יותר מהאמת. העניין הוא כזה...הבוקר הגיח במוחי רעיון לכתוב לכם על החשיבות הרבה שיש בלהקיף את עצמנו כל הזמן בהשראה. המילה הראשונה שקפצה לי למוח הייתה "להשרות". אני מאמין שאנחנו צריכים להשרות את עצמנו בהשראה כל הזמן. למה אני חושב ככה? מה יוצא לנו מזה? ומהו הקשר המדהים שגיליתי בין שתי המילים האלו היום בעקבות אותו רעיון? כל התשובות ייחשפו בפניכם במאמר הזה.   לאחר שקפצה במוחי המילה להשרות, חיפשתי בגוגל הגדרה פשוטה עבורה, אך לא ממש מצאתי. אז במקום המילה להשרות, חיפשתי את המילה השריה ומצאתי את ההגדרה שכתבתי לכם בראש המאמר. באופן מעורר השראה, מה שמצאתי מיד לאחר ההגדרה של המושג השריה, היו המטרות של פעולה זו בהקשר למזון. אם אתם שואלים את עצמכם עכשיו: "איך זה קשור להשראה?", כדאי שתשימו לב טוב טוב למטרות הבאות שמצאתי שם:  
  1. ריכוך.
  2. מתן טעם.
  3. הרחקת ריחות לא נעימים.
  4. הפגת מרירות.
  5. השריה לפני הגשה.
  עכשיו אני רוצה שתשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: "מהן המטרות של השריית עצמנו בהשראה?" או לחילופין: "למה חשוב שנהיה מוקפים או מוזנים במקורות שמעוררים בנו השראה?"   האם אתם מוצאים את 5 המטרות שהוצגו כתשובות אפשריות לשאלות האלה? האם אתם רואים את הקשר? אלו הן בדיוק חלק מהסיבות שבגללן עלינו להיות מושרים בהשראה כל הזמן. קודם כל חשוב שנבין את המשמעות של הדבר הזה שנקרא השראה. כדי להמחיש לכם את המשמעות בדרך הקלה ביותר, בואו וניקח לדוגמא את המילה השראה באנגלית, הלוא היא Inspiration. בתוך המילה הזו נוכל למצוא צמד מילים מעניין: In-Spirit.   צמד המילים הזה מבטא בצורה הבסיסית ביותר את המשמעות של השראה. כאשר אנחנו מקבלים ניצוץ של השראה בעקבות גירוי חיצוני או כתופעה בלתי תלויה, מה שקורה זה שאנחנו "בתוך הרוח". במילים אחרות, אפשר לומר שאנחנו זוכים להצצה אל העולם הבלתי נראה, אל עולם הסיבה, אל העולם האמיתי שנמצא מעבר לעולם הזה.   אינני מתכוון לעולם הבא ואין בכוונתי לדון כאן בשאלה האם יש בכלל דבר כזה...הכוונה שלי היא שמעבר לעולם הנראה לעין האנושית, נמצא עולם שכולו תודעה טהורה. התיאור הטוב ביותר שעולה לי כרגע זה "כלום שהוא הכול".   כאשר אנחנו באותם רגעים של השראה, אנחנו נישאים אל על וחוצים מספר רמות של תודעה בבת אחת. למעשה, אנחנו חוצים איזשהו גבול בלתי נראה וזוכים למבט חטוף מתוך אותו עולם של תודעה טהורה שבו יש שפע, יופי, יצירתיות, אמת, אהבה, תבונה אינסופית, שלווה ונצח.   החוויה הזו של השראה מתבטאת בכל מיני רמות: ברמה הפיזית היא מתבטאת בתחושת חיוניות והתרוממות רוח או למשל בפרץ כזה של התלהבות שגורם לנו לבצע איזו תנועה. ברמה הרגשית זה מתבטא בתחושה עילאית ומעצימה מאוד. ברמה המנטאלית זה מתבטא במחשבות חדשות ויצירתיות כתוצאה מקשרים עצביים חדשים שנוצרו במוח. ברמה הרוחנית זה מתבטא בהעמקת המודעות שלנו ובעלייה נוספת בהתפתחות הרוחנית שלנו והתקרבות לאמת או להארה.   ישנה כמובן גם השפעה בריאותית. ככל שאנחנו מושרים יותר בהשראה כמו עוף שמושרה במרינדה (אני מתחיל להישמע כמו אייל שני...) אנחנו בריאים יותר ואיכות החיים שלנו עולה. ודבר נוסף שאני יכול להגיד לכם בוודאות זה שככל שאנחנו מושרים יותר בהשראה, אנחנו גם מאושרים יותר. שמתם לב שגם כאן יש אותיות שחוזרות על עצמן: השרייה-השראה-מאושר.   בקיצור, אם נחזור לנושא של מטרות ההשריה, המילה ריכוך למשל מתארת בצורה מאוד יפה את מה שקורה לנו כאשר אנחנו באותם רגעים מעוררי השראה. אנחנו מתרככים, אנחנו גמישים יותר, פחות נוקשים, פתוחים יותר, רכים יותר וכמובן עוצמתיים יותר. לצורך העניין, תחשוב מה יותר עוצמתי סלע או מים.
מתן טעם זו הייתה המטרה השנייה וגם כאן, אנחנו לומדים מזה המון כי כשאנחנו מושרים בהשראה זה נותן המון טעם לחיים. מדויק יותר לומר זה שהחיים כבר טעימים, העניין הוא שאין לנו נגישות לטעם האמיתי, אם העולם הנראה הוא כל מה שאנחנו מצליחים לזהות כעולם. אז ההגדרה של "נותן טעם לחיים" היא קצת רדודה אבל "עושה את העבודה" בהקשר הזה.   הרחקת ריחות לא נעימים זו מטרה נוספת של היותנו מושרים בתוך השראה. ככל שאנחנו מקיפים את עצמנו בהשראה, אנחנו פחות חשופים ונגישים למחשבות שליליות, לדאגות, לספקות, לחששות, להערות פוגעות מהסביבה ובקיצור לכל אותם "ריחות לא נעימים". וזאת מהסיבה הפשוטה, הם לא קיימים בספירה הזו שההשראה לוקחת אותנו אליה. בדיוק כמו שנשר שעף בשמיים לעולם לא ייתקל בפרה שמפריעה לו בנתיב הטיסה.   כל מה שתיארתי לגבי הרחקת ריחות לא נעימים דומה מאוד גם לנושא של "הפגת מרירות". האמת שזהו אחד התיאורים המדויקים ביותר של ההשריה בהשראה. כשאנחנו מוקפים בגורמים שנותנים לנו השראה, זה מפיג את המרירות, את השעמום, את השגרתיות, ואת תחושת הבינוניות שמאפיינות את רמות המודעות הנמוכות. כל הדברים האלה הם תופעות לוואי של העובדה שאנחנו לא יודעים מה אנחנו, ואנחנו בטוחים שאנחנו גוף נפרד שחי בעולם מנוכר.   והמטרה הסופית הייתה "השריה לפני הגשה". זהו גם תיאור מצוין של אחת ממטרות ההשראה: שלב מקדים וחיוני ליצירה, לעשייה, לפעולה, ליציאה לדרך. כאשר אנחנו משרים את עצמנו בהשראה, אנחנו מכינים את עצמנו ל"הגשה". ההגשה במקרה הזה יכולה להיות שירות שאנחנו נותנים, יצירה שלנו, עשייה כלשהי, עבודה על פרויקט חשוב וכדומה.   הקפידו להשרות את עצמכם בהשראה, זה יוסיף עומק, אושר, איכות, תבונה וגם תוצאות מדהימות בחיים שלכם, מעבר למה שדמיינתם עד עכשיו.   מה דעתכם? מתחברים למה שכתבתי? יש לכם משהו להוסיף כדי שנוכל להעשיר אחד את השני? אשמח לקבל את התגובות שלכם כאן למטה.
מאחל לכם חיים מלאי השראה!
יואב זילכה 

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13896 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13972 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13864 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131437 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/13933 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13744 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19761 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172816 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172857 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173149 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161739 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162051 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161635 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica