חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ממש מתחת לאף שלך נמצא שדה של יהלומים

מאת: יואב זילכהאימון עסקי28/11/2011758 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום רביעי 08 יוני 2011
התפתחות אישית ממש מתחת לאף שלך נמצא שדה של יהלומים אתם עומדים לקרוא עכשיו את אחד מסיפורי ההשראה והמוטיבציה הקלאסיים והמפורסמים ביותר. לפני שאספר לכם את הסיפור בגרסתו המקורית, אני רוצה לבקש מכם משהו. במקום להסתכל על זה כסיפור מעורר השראה ותו לא, התייחסו לסיפור הזה כאל סוג של עבודה עצמית במסגרת מסע אינסופי של התפתחות אישית. התייחסו אליו כאילו שהוא נכתב אך ורק עבורכם, חפשו את המסר שנכתב כאן בשבילכם. שאלו את עצמכם לאורך הקריאה: "איפה זה פוגש אותי עכשיו בחיי?", "למה דווקא עכשיו יואב שלח לי את הסיפור הזה?", "מה אני בוחר לקחת איתי מהסיפור הזה?", "מה עלי לעשות כבר היום כדי להביא לידי ביטוי את מה שאני לומד מהסיפור הזה בחיי?" בשנת 1843 נולד אדם בשם ראסל הרמן קונוול, אשר השפיע על מיליוני אנשים. הוא היה צריך לגייס מיליוני דולרים על מנת להקים קולג' לאנשים שרוצים ללמוד אבל אין להם כסף. מה שהיום נקרא Temple University בפילדלפיה, הוקם בזכותו. מה שמעניין בסיפור הזה הוא: "איך הוא גייס את הכסף?"   ראסל הרמן קונוול גייס מיליוני דולרים על ידי כך שהוא נתן יותר מ-6,000 הרצאות בכל רחבי ארה"ב, כאשר בכל אחת מהן הוא סיפר סיפור אמיתי שנקרא "שדות של יהלומים". זה סיפור על חוואי שהתיישב באפריקה ושמע על סיפורים של מתיישבים שהתעשרו מגילוי מכרות יהלומים. הוא החליט לעזוב את הכל, למכור את החווה שלו ולצאת למסעות חיפוש אחר יהלומים. הוא בזבז את מרבית חייו בחיפוש מכרות יהלומים באפריקה ולא הצליח. בסופו של דבר, הוא התייאש והתאבד על ידי כך שזרק את עצמו לנהר וטבע.   בזמן הזה, האדם שקנה ממנו את החווה, גילה יום אחד אבן גדולה ומסתורית באמצע החווה. הוא החליט ללמוד ולחקור את האבן הזו ואפילו לקח אותה לבדיקה אצל מומחה בתחום. האבן התגלתה להיות יהלום בעל ערך רב מאוד. לאחר מכן, כשחזר לחווה, הוא גילה שהחווה שלו מלאה באבנים שכאלו. עד מהרה התברר כי מדובר באחד ממכרות היהלומים הגדולים ביותר באפריקה.   החוואי הראשון היה הבעלים של אותה חווה, אבל הוא מכר אותה בשביל לחפש יהלומים במקומות אחרים. אם הוא רק היה לוקח את הזמן ללמוד איך נראים יהלומים במצבים שונים וקודם לחקור את האדמה שהייתה בבעלותו, הוא היה מיליונר ממה שכבר יש לו. אין דבר יותר מעורר רחמים מאשר אדם שקופץ ממקום למקום, במקום להתמקד במה שהוא עושה.   ומה איתנו? התובנה המשמעותית עבורנו היא שכל אחד מאיתנו עומד עכשיו בתוך שדה של יהלומים. אם רק תהיינה לנו התבונה והסבלנות לחקור בשקדנות את העבודה שאנחנו עושים היום, אנחנו בדרך כלל נגלה שהיא מכילה את כל העושר שאנחנו רוצים, הן החומרי והן זה אשר אי אפשר למדוד אותו בכסף.   רגע של התפתחות אישית

זוכרים את השאלות שביקשתי מכם "להישאר" איתן במהלך הקריאה? הנה הן שוב ועכשיו אני מזמין אתכם גם לענות עליהן. רשמו לעצמכם את התשובות שלכם:
  1. "איפה זה פוגש אותי עכשיו בחיי?"
  2. "למה דווקא עכשיו יואב שלח לי את הסיפור הזה?"
  3. "מה אני בוחר לקחת איתי מהסיפור הזה?"
  4. "מה עלי לעשות כבר היום כדי להביא לידי ביטוי את מה שאני לומד מהסיפור הזה בחיי?"
אגב, אם יש לכם עסק, הנה עוד שתי שאלות שאני מאוד ממליץ לכם לשאול את עצמכם:
  1. איך אני יכול לתת שירות גדול יותר, טוב יותר ואיכותי יותר ללקוחות שלי?
  2. איך אני יכול לתת את השירות שלי ליותר ויותר אנשים?
חשוב לי לציין שניתן בהחלט ליישם את השאלות האלה (עם התאמה מסוימת) לכל תחום בחיינו, בין אם אנחנו שכירים או עצמאיים, זה כלל לא משנה. את זה אני כבר משאיר לכם... ממש מתחת לאף שלכם נמצאים שדות של יהלומים! הסתכלו היטב, התבוננו, שאלו את השאלות הנכונות, צאו לפעולה ותנו את כל מה שיש לכם. סומך עליכם!
יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13960 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/131044 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13983 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131589 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/131011 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13808 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/191747 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/173092 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/173121 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173425 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161989 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162313 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161899 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica