חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מאינפורמציה לטרנספורמציה- חלק א

מאת: יואב זילכהאימון עסקי28/11/2011731 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום חמישי 28 יולי 2011
התפתחות אישית
מאינפורמציה לטרנספורמציה- חלק א
אחד המכשולים הנפוצים ביותר שיש לאנשים שנמצאים במסלול של התפתחות אישית הוא מכשול שאני קורא לו "קיפאון האינפורמציה". ודאי שמעתם אותי ועוד מורים רבים וטובים, מדגישים את החשיבות של השקעה בהתפתחות אישית כחלק בלתי נפרד מדרך החיים של המצליחן. זה נכון מאוד, אחד הדברים המשותפים לכל בן אדם מצליח שזוכה להישגים ולתוצאות מדהימות בכל תחומי החיים, זה שבנקודת זמן כלשהי בחייו, הוא זיהה את הערך האדיר שיש לנושא הזה של התפתחות אישית ומאז התחיל לתדלק את עצמו בידע הטרנספורמטיבי הזה ללא הפסקה. אבל, יש משהו שרבים מאיתנו מפספסים כאן והפספוס הזה יכול להשאיר אותנו תקועים ב"קיפאון האינפורמציה" ללא התוצאות הרצויות בחיינו. הרשו לי לפרט...        
מה שאנחנו במקרים רבים מפספסים זה את היכולת של אותם מצליחנים להטמיע וליישם את מה שהם לומדים בחיים שלהם ואת המהירות שבה הם עושים זאת. למצליחנים יש יכולת לתרגם במהירות אינפורמציה לעשייה ובכך ליצור טרנספורמציה בחיים שלהם. המונח טרנספורמציה מתייחס באופן כללי לשינוי צורה או התמרה. בעולם ההתפתחות האישית ניתן להתייחס לטרנספורמציה כשינוי אמיתי ועמוק או אולי נאמר פריצת דרך שבאה לידי ביטוי לא רק בצמיחה של האדם ובהגברת רמת המודעות שלו, אלא גם בתוצאות יוצאות דופן.
היכולת הזו לתרגם אינפורמציה במהירות לצעדים מעשיים ולהוציא אותם לפועל, לא רק שמביאה למצליחנים תוצאות, אלא היא מביאה להם דבר נוסף- דעת. אותם אנשים שנמצאים ב"קיפאון האינפורמציה" ממשיכים ללמוד וללמוד, אבל לא מצליחים משום מה להביא את עצמם לשלב הפעולה. לכאורה, הם חושבים שהם יודעים המון, אבל זה לא מדויק. מה שהם יודעים נשאר ברמה שטחית מאוד וייתכן שזה עלול להישכח מהר מאוד.

לעומת זאת, כאשר המצליחנים מיישמים באופן מיידי את מה שהם לומדים, כאשר הם מתאמנים, מתרגלים, מתנסים בחומרים, בטכניקות ובאסטרטגיות שונות, זה הופך לידע שאף אחד לא יכול לקחת מהם. התוצאה של יישום האינפורמציה בחיים שלהם היא מה שנקרא דעת. עכשיו זה שלהם, כי זה חלק מהחיים שלהם ולא חלק מעוד ספר שהם קראו. אז לא רק שהם משיגים תוצאות הרבה יותר טובות מהאנשים שנתקעו ב"קיפאון האינפורמציה", אלא הם במובן מסוים "רכשו בעלות על הידע" שהם נחשפו אליו והפכו אותו לדעת שלהם. זוהי צמיחה אמיתית, זוהי טרנספורמציה! זה בא לידי ביטוי לא רק בצמיחה והתפתחות אלא גם בתוצאות בשטח.
ויש עוד אלמנט חשוב שהמצליחנים מרוויחים מיכולת התרגום הזו שלהם: זה נקרא ניסיון! נניח שעכשיו נחשפתם לידע חדש ומדהים בעולם ההתפתחות האישית, לקחתם ממנו עקרונות או צעדים שאתם מעוניינים ליישם בחיים שלכם או בעסק שלכם ויישמתם אותם...נניח שזה לא עבד לכם ולא השגתם את התוצאות שציפיתם. האם הרווחתם או הפסדתם? בוודאות הרווחתם! הרווחתם את הניסיון שאלה שתקועים בקיפאון האינפורמציה לא הרוויחו כי הם לא פעלו בכלל. לאחר מכן, תבדקו איפה עליכם לתקן את עצמכם כדי לחשוב ולפעול בצורה נכונה יותר ולהשיג את התוצאות הרצויות לכם.
מה גורם לנו להיתקע ב"קיפאון האינפורמציה"?

בדרך כלל האנשים שנתקעים ב"קיפאון האינפורמציה" הם אנשים שסובלים ממחלת הדחיינות גם במישורים נוספים של החיים. עצם העובדה שהם נתקעים בלמידה ועוד למידה ועוד למידה ולא פועלים, זה רק צורת ביטוי נוספת של דחיינות. אותו מכשול שאני קורא לו "קיפאון האינפורמציה" הוא בעצם סוג של אזור נוחות שבו אנחנו קצת "מתמכרים" ללמידה ונשארים שם כל הזמן, כי כיף שם ולא צריך להתאמץ יותר מדי, לא צריך לעשות דברים משונים שמעולם לא עשינו והכי חשוב- כל עוד נשאר ב"קיפאון האינפורמציה" אין לנו סיכוי להיכשל. למה? כי אנחנו לא פועלים, אז למה שניכשל. אנחנו רק מגדילים את הידע שלנו ולכאורה צומחים מבלי להיכשל.
למעשה, זהו המקור העיקרי לבעיית הדחיינות- הפחד מפני כישלון, שבמקרה זה אנחנו בכלל לא מודעים אליו. המקור לדחיינות נמצא בתת המודע שלנו, אשר "מגן" עלינו מפני כישלון ואכזבה באמצעות כך שהוא גורם לנו לדחות את הפעולות "הקשות" וה"חדשות" ולעשות רק את מה שנוח, את מה שבשוטף, את מה שמוכר וידוע. כי הרי אם נפעל ונעשה את מה שאנחנו בדרך כלל יודעים שעלינו לעשות כדי להשיג תוצאות, אנחנו עלולים להיכשל חס וחלילה. מה שתת המודע שלנו ממש לא רוצה שיקרה, כי הוא לא רוצה שנתאכזב. לכאורה, הוא מגן עלינו אבל בפועל הוא מעכב אותנו.
יש מושג מאוד יפה באנגלית שנקרא: To Discipline Your Disappointments , זוהי תכונה מדהימה שיש למצליחנים. יש להם מאין משמעת כזאת שמאפשרת להם להתמודד עם האכזבות שבדרך לתוצאות, לקום מהר ולהמשיך לפעול, להתמיד ולהיות נחושים. בניגוד למה שרובנו חושבים, האנשים המצליחים נכשלים יותר מהאנשים הלא מצליחים, הם גם מתאכזבים יותר, הם רוכשים הרבה יותר ניסיון וכתוצאה מכל זה: הם "מפותחים" יותר וזה כמובן מתבטא גם בתוצאות שלהם בסופו של דבר.
אז איך לעבור מאינפורמציה לטרנספורמציה?
ראשית, עלינו להיות מודעים לעובדה שכל עוד אנחנו ממשיכים להיות תקועים בקיפאון האינפורמציה, אנחנו משקרים לעצמנו. אנחנו חושבים שאנחנו מתפתחים, צומחים ומחכימים אבל זה לא מדויק. חוכמה, דעת ותבונה הן סגולות שהאדם המצליח מפתח לעצמו, תוך כדי עשייה מתמדת ויישום מהיר של הידע שאליו הוא נחשף ולא על ידי קריאת ספרים בלבד.
שנית, חשוב שנזכור את התכלית המרכזית של הלמידה שלנו כאנשים מצליחים. התכלית מתחלקת לשניים:

1. אנחנו לומדים בשביל להשיג תוצאות יוצאות דופן. 2. אנחנו לומדים בשביל ללמוד איך להשיג תוצאות יוצאות דופן.
שני אלה חייבים להיות ככלים שלובים. בכל פעם שאנחנו נחשפים לידע חדש מהסוג של התפתחות אישית, עסקית או רוחנית, הפוקוס שלנו צריך להיות סביב המחשבה הבאה: "לא סתם נתקלתי בחומר הזה, יש כאן מסר אישי עבורי שיכול לקדם אותי להשיג את המטרות שלי. מה שנותר לי זה למצוא את המסר הזה ולבחור מהו הדבר החשוב ביותר שאני לוקח מכאן ואיך אני הולך ליישם את זה בחיים שלי באופן מיידי?"...לאחר מכן, עלינו ליישם כי בלי יישום אין תוצאות.
ודבר נוסף, אנחנו צריכים לשנות את האופן שבו אנחנו לומדים. רוצים לדעת למה אני מתכוון? ואיך לעשות את זה? לחצו על: מאינפורמציה לטרנספורמציה- חלק ב
אשמח לקבל את התגובות שלכם על החלק הזה. הגיבו בבקשה בתחתית העמוד.
לחיי הטרנספורמציה בחיים שלכם! יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13960 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/131044 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13983 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131589 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/131011 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13808 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/191747 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/173092 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/173121 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173425 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161989 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162313 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161899 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica