חפש מאמרים:
שלום אורח
16.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הארכת כניסה לתוקף של צו הריסה

מאת: עו"ד רן פרנקלדיני אינטרנט11/12/20118220 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהפסיקה הבאה ניתן ללמוד כי מדיניות בית המשפט במקרים בהם הארכת כניסה לתוקף של צו ההריסה היא למטרת עשיית רווח היא שלא תינתן הארכה כנ"ל.

צו ההריסה שהוטל על הנאשמים ב תו"ב 19398-01-10 , נתנאל נתנאל ובובה יונאי, הביא לבקשה הנוכחית להארכת מועד ביצוע הצו, למשך שלושה חודשים.

לטענתם של נתנאל ויונאי, הליכי מכירת הבית נמצאים בשלבי סיום ועל כן יש לאפשר לכל רוכש פוטנציאלי לנסות ולהכשיר את הדרוש באמצעות הרשות המקומית.

עוד מוסיפים וטוענים נתנאל ויונאי, כי כונסי הנכסים הכינו הסכם מכר וכי הקונה אשר זכה בהתמחרות על הבית, הפקיד 10% מערך הצעתו, כאשר הסכם המכר התייחס למבנה כפי שראה אותו הקונה בעת שהוגשה ההצעה, והובהר לו כי קיים צו הריסה. לטענתם, הקונה הינו אדריכל במקצועו וכי הוא בדק ברשויות המקומיות את האפשרויות לתשלום היטל השבחה, והצעתו הוגשה לאחר הבדיקות אותן ערך.

הועדה המקומית לתכנון ובניה נס ציונה מתנגדת לבקשה. לטענתה, משמעות הבקשה הינה לאפשר את מכירת הבית עם חריגות הבניה ולפטור את הנאשמים ממילוי אחר צו ההריסה שהושת עליהם.

עוד היא טוענת כי הצו שהוטל על הנאשמים במסגרת גזר הדין, היה צו נדחה על מנת לאפשר להם להכשיר את הבניה, אולם הם לא עשו דבר במהלך החודשים הרבים שניתנו להם.

הובהר כי על פי פסיקת בתי המשפט, הארכת מועד ביצוע צו ההריסה תופעל רק במקרים בהם התהליך התכנוני הושלם והיתר הבניה מצוי בהישג יד ממש.

במקרה זה לא הוצגה כל ראיה כי קיים סיכוי להכשרת הבניה, לא כל שכן כי ההיתר נמצא בהישג יד.

בנוסף, ניתנו לנאשמים שמונה חודשים לפעול להשגת היתר, אולם לא נעשה על ידם דבר בתקופה זו לשם כך. זאת ועוד, כעולה מהבקשה, רוכש הבית היה מודע לכך שקיים צו הריסה ואין בשיקולים שהוצגו מטעם הנאשמים כדי לסייע להם.

הבקשה נדחתה וניתן ללמוד כי בעת שלא נראתה פעילות שמטרתה השגת היתר לחריגות בניה לא תינתן הארכה לצו הריסה ככל שמטרתה היא בהפקת רווח כספי גרידא.

למידע נוסף כתובתנו באינטרנט www.abn.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רן פרנקל, עו"ד

הכותב הינו מומחה בדיני אינטרנט.

למידע נוסף כתובתינו באינטרנט - www.ranfrenkel.com

פרנקל משרד עורכי דין

בית גיבור ספורט, קומה 25,

דרך מנחם בגין 7, רמת גן

טל - 0737-99-77-97

פקס- 0737-99-77-94

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד רן פרנקל

מאת: עו"ד רן פרנקלדיני אינטרנט25/10/118421 צפיות
פסיקה חדשה בנושא פרסומים שנשלחו ללא הסכמתו של המכותב בה פסק בית המשפט לטובת התובע סכום של 19,000 ש"ח

מאמרים נוספים בנושא דיני אינטרנט

מאת: עו"ד פלילי אדטודיני אינטרנט21/04/152955 צפיות
במאמר זה נסקור את אופייה הלא אלים לכאורה מבחינה פיזית , עבריינות מחשבים מהווה עבירה פלילית לכל עניין ודבר והיא כן אלימה מפאת ההרס והנזק שהיא גורמת לנפגע.

מאת: דניאל seoדיני אינטרנט23/04/131823 צפיות
היום מספר עורכי הדין בישראל ביחס לאוכלוסיה הוא הגדול ביותר מבחינה עולמית, לדוגמא אם בארה'ב מספר עורכי הדין הוא אחד למאתים שבעים ושתים תושבים, בבריטניה אחד לארבע מאות ובצרפת אחד לאלף מאתים, הרי בישראל המצב הוא של עורך דין אחד למאה שישים ושלושה תושבים, מצב זה של אנפלציה במספר עורכי הדין שעולה על הצורך הממשי להם במציאות מביא לכך ששליש מהמוסמכים למקצוע בוחרים שלא לעבוד בו כלל ולהתפרנס מדברים אחרים, והמצב מחריך משום שכשלושת אלפים מוסמכים חדשים לעריכת דין מצטרפים בכול שנה אל השוק. מדוע נגרמה א-נורמליו

מאת: דניאל seoדיני אינטרנט09/10/128188 צפיות
כמו בכל דבר, גם לעורכי הדין בישראל יש לשכה המאגדת אותם ושומרת על "חוקי התנועה". קוראים לזה, "לשכת עורכי דין" . תפקידה של לשכה זו, לאגד את כל התלונות, המענות והבעיות אשר קשורות בטיפולם של עורכי דין כאלה ואחרים. ניתן לכנות את תפקידה כמקור להסדר פעילותם הכשירה של עורכי דין בישראל

מאת: עו"ד אודי בוזמןדיני אינטרנט20/12/118228 צפיות
כמו בעולם האמיתי, גם לצורך פעולות משפטיות וסכסוכים בעולם הווירטואלי, ניתן ורצוי להצטייד בעורך דין בשר ודם.

מאת: רן פרנקלדיני אינטרנט11/12/118220 צפיות
זוהי השאלה המרכזית העולה מהתביעה כנגד ב.מ.ב.י מערכות תוכנה בע"מ אשר עשתה שימוש במאגר נתונים של נכסי נדל"ן שיצרה חברה מתחרה.

מאת: רן פרנקלדיני אינטרנט20/11/118334 צפיות
בתפ"ח 7956-02-10 הוגשו שתי בקשות של שלוש עותרות מקרב העיתונות והתקשורת (מו"ל ועיתונאית של אתר החדשות המקוון YENT; וחברת החדשות בערוץ השני בטלויזיה) - להתיר להן לפרסם קלטות שחזור וחקירה במשטרה של הנאשמים בתיק זה, האחים סדמי, ולהורות למדינה להעביר לרשותן את אותן קלטות.

מאת: רן פרנקלדיני אינטרנט13/11/118386 צפיות
הנתבעים ב ת"א 9143-11-08, חברת נייט סליפ סנטר, עשו הכלאה של חלק מסימן המסחר של המרכז הבריאותי (ד.ע.) בע"מ, " ד"ר גב", וחלק משם המותג " RELAXON" הבינלאומי אותו מייבאת ע.אליהו ובניו בע"מ רילקסון (ישראל) מערכות הריהוט הטובות ביותר בעולם בע"מ, ויצרו לשימושם סימן מסחר שהוא בגדר "סימן כלאים" - המותג " ד"ר רילקס".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica