חפש מאמרים:
שלום אורח
20.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עבריינות מחשבים – סוגי עבירות

למרות אופייה הלא אלים לכאורה מבחינה פיזית , עבריינות מחשבים מהווה עבירה פלילית לכל עניין ודבר והיא כן אלימה מפאת ההרס והנזק שהיא גורמת לנפגע. הדבר מתבטא לא רק מבחינת זליגת המידע המסווג והחדירה לפרטיות אלא אף מבחינת ההפסדים הכספיים העצומים שהתופעה עלולה לגרום. מדובר בסוג עבריינות שצובר תאוצה במספר המקרים המתועדים בבתי המשפט ובחקירות המשטרה, וזהו המקום לפרט מעט יותר אודות סוגי העבירות הנכללות בהגדרה זו.

עבריינות מחשבים – מה אומר החוק?

בשנת 1995 נחקק בישראל חוק המחשבים, שמטרתו הייתה להגדיר את העבירות הפליליות המיוחסות בעולם זה, מה מותר ומה אסור ומה יהיו העונשים עבור המפרים אותו. אמנם, מאז ועד היום תחום המחשבים עבר לא מעט שינויים וחידושים (בעיקר האינטרנט) אך סוג העבירות המיוחסות נשארו בעלות אותה ההגדרה בדיוק.

להלן פירוט של פעולות הנחשבות עבריינות מחשבים על פי החוק:

· שיבוש או הפרעה – עבירות הכוללות שיבוש מכוון של פעולת המחשב או מחיקת חומרים מתוכו ללא רשות.

· פלט כוזב – כאשר מבוצעים שינויים במחשב או בחומרה, שגורמים להוצאת פלט כוזב (למשל דוחות לא נכונים, טעויות מספריות, דיווח לא נכון וכו').

· חדירה שלא באישור – כניסה לחומרים הנמצאים על המחשב או מעקב אחריו ללא אישור. מהות החדירה לתוכן מהווה עבירה בפני עצמה אך היא יכולה להוות קרקע לעבירות "המשך" כגון זיוף כרטיסי אשראי, פריצה לחשבונות בנק וכו'. עוד חשוב לציין כי כיום חדירה פלילית למחשבים יכולה להתבצע לא רק באופן פיזי אלא אף מרחוק באמצעות תוכנות שונות.

· תוכנות – חל איסור חמור בהפעלת תוכנות או שינוי תוכנות קיימות במטרה לשבש פעולת מחשב, להאזין ולחדור לתוכן, לפגוע בפרטיות.

נפגעתם או הואשמתם? פנו אל עורך דין מתאים

כיום קשה מאוד להוכיח מקרי עבריינות מחשבים מפאת המורכבות הטכנולוגית שהתחום עבר בשנים האחרונות. שאלות רבות עולות במהלך חקירת המקרים כגון מהות מיקום העבירה (בישראל? בעולם?) בתחום שאין בו זמן ומקום, שחזור נתונים מתוך מחשבים ועוד. הדרך הטובה ביותר לייעול התהליך טמונה בפנייה אל עורך דין מתאים בתחום הפלילי שבקיא בעולם ייחודי זה. רק כך תוכלו להשיג את ההוכחות הרצויות ולשפר את סיכוייכם. שיהיה בהצלחה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד פלילי אדטו

מאת: עו"ד פלילי אדטוחוק ומשפט - כללי31/08/151517 צפיות
עד מדינה הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בהגשת תביעות סביב נושאים פליליים. יש משמעות גדולה להסכם החסינות מול הפרקליטות והוא משפיע על מגוון היבטים.

מאת: עו"ד פלילי אדטודיני מיסים28/04/151512 צפיות
במאמר זה נסקור מהם עבירות מיסים, רקע על הנושא, החלוקה של מערכת המס, ומהי חשיבות הטיפול המהיר על ידי עורך דין פלילי.

מאת: עו"ד פלילי אדטופלילי27/04/151388 צפיות
אם יש עבירה בה מסתבכים אנשים ללא כל כוונה פלילית ולא פעם בלי הבנה שמתקיים אירוע שיכול לגרור אותם למשפט פלילי שלא לומר לבית כלא ממש – אלו הן "עבירות המין".

מאמרים נוספים בנושא דיני אינטרנט

מאת: דניאל seoדיני אינטרנט23/04/131823 צפיות
היום מספר עורכי הדין בישראל ביחס לאוכלוסיה הוא הגדול ביותר מבחינה עולמית, לדוגמא אם בארה'ב מספר עורכי הדין הוא אחד למאתים שבעים ושתים תושבים, בבריטניה אחד לארבע מאות ובצרפת אחד לאלף מאתים, הרי בישראל המצב הוא של עורך דין אחד למאה שישים ושלושה תושבים, מצב זה של אנפלציה במספר עורכי הדין שעולה על הצורך הממשי להם במציאות מביא לכך ששליש מהמוסמכים למקצוע בוחרים שלא לעבוד בו כלל ולהתפרנס מדברים אחרים, והמצב מחריך משום שכשלושת אלפים מוסמכים חדשים לעריכת דין מצטרפים בכול שנה אל השוק. מדוע נגרמה א-נורמליו

מאת: דניאל seoדיני אינטרנט09/10/128188 צפיות
כמו בכל דבר, גם לעורכי הדין בישראל יש לשכה המאגדת אותם ושומרת על "חוקי התנועה". קוראים לזה, "לשכת עורכי דין" . תפקידה של לשכה זו, לאגד את כל התלונות, המענות והבעיות אשר קשורות בטיפולם של עורכי דין כאלה ואחרים. ניתן לכנות את תפקידה כמקור להסדר פעילותם הכשירה של עורכי דין בישראל

מאת: עו"ד אודי בוזמןדיני אינטרנט20/12/118229 צפיות
כמו בעולם האמיתי, גם לצורך פעולות משפטיות וסכסוכים בעולם הווירטואלי, ניתן ורצוי להצטייד בעורך דין בשר ודם.

מאת: עו"ד רן פרנקלדיני אינטרנט11/12/118221 צפיות
מהפסיקה ניתן ללמוד כי מדיניות בית המשפט במקרים בהם הארכת כניסה לתוקף של צו ההריסה היא למטרת עשיית רווח היא שלא תינתן הארכה כנ"ל.

מאת: רן פרנקלדיני אינטרנט11/12/118221 צפיות
זוהי השאלה המרכזית העולה מהתביעה כנגד ב.מ.ב.י מערכות תוכנה בע"מ אשר עשתה שימוש במאגר נתונים של נכסי נדל"ן שיצרה חברה מתחרה.

מאת: רן פרנקלדיני אינטרנט20/11/118334 צפיות
בתפ"ח 7956-02-10 הוגשו שתי בקשות של שלוש עותרות מקרב העיתונות והתקשורת (מו"ל ועיתונאית של אתר החדשות המקוון YENT; וחברת החדשות בערוץ השני בטלויזיה) - להתיר להן לפרסם קלטות שחזור וחקירה במשטרה של הנאשמים בתיק זה, האחים סדמי, ולהורות למדינה להעביר לרשותן את אותן קלטות.

מאת: רן פרנקלדיני אינטרנט13/11/118387 צפיות
הנתבעים ב ת"א 9143-11-08, חברת נייט סליפ סנטר, עשו הכלאה של חלק מסימן המסחר של המרכז הבריאותי (ד.ע.) בע"מ, " ד"ר גב", וחלק משם המותג " RELAXON" הבינלאומי אותו מייבאת ע.אליהו ובניו בע"מ רילקסון (ישראל) מערכות הריהוט הטובות ביותר בעולם בע"מ, ויצרו לשימושם סימן מסחר שהוא בגדר "סימן כלאים" - המותג " ד"ר רילקס".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica