חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אלון וניני עו"ד - חובת מתן פרוטוקול בעת החלטות

מאת: אלון וניניחוק ומנהל15/01/20127762 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חובת רשות ליתן פרוטוקול בעת קבלת החלטות – מאת עו"ד אלון וניני

השופט אייל אברהמי, סגן נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, הורה ביום חמישי שעבר לרשות השידור להעביר לאגודת העיתונאים בתל-אביב את פרוטוקול ישיבת ועדת המכרזים לבחירת מנהל לרדיו ברשות, הוועדה שבחרה בסופו של דבר במיכאל (מיקי) מירו לתפקיד.

הבקשה לקבלת הפרוטוקול הוגשה מטעם שתי אגודות העיתונאים (בירושלים ובתל אביב) לקראת דיון השבוע בעתירה לבית הדין בדרישה להשעות את מינויו של מירו למנהל הרדיו בשל אי סדרים לכאורה והתערבות פוליטית בהליכי בחירתו לתפקיד.

עוד טרם הגשת הבקשה לקבלת הפרוטוקול לבית הדין האזורי לעבודה, פנו נציגי אגודת העיתונאים לרשות השידור באופן ישיר וביקשו את פרוטוקול הישיבה. "מרשתי אינה נוהגת להעביר סטנוגרמה של ישיבותיה, לרבות ועדות מכרזים, בין היתר מפאת צנעת הפרט והגנה על צדדים שלישיים", היתה התשובה שקיבלו מבאי כוח רשות השידור. במקום פרוטוקול מלא, הועבר לאגודה עמוד יחיד ובו רשימת הרכב הוועדה והשם שנבחר לתפקיד.

באי כוח אגודות העיתונאים הזכירו לרשות השידור בפניה נוספת כי נציגי האגודות הם חלק מוועדת המכרזים, והיו זכאים להשתתף בדיון אך עזבו מרצונם בתחילת הדיון במחאה על אי-הסדרים לכאורה בהליך הבחירה.

"מרשיך", השיבו ברשות השידור, "כמו גם כל משתתף אחר בוועדה, אינו זכאי לקבל את התמלול המלא של ישיבת הוועדה, לאחר נעילת הישיבה, וזאת בין היתר מטעמים של הגנה על צדדים שלישיים". בכל זאת הועבר לאגודה חלקו הראשון של הפרוטוקול, המתעד את קטע הישיבה שבו השתתפו נציגי אגודות העיתונאים: יוסי בר-מוחא מאגודת העיתונאים התל-אביבית וורד ברמן מהאגודה הירושלמית.

לפי הפרוטוקול שצורף לבקשת אגודת העיתונאים מבית הדין האזורי לעבודה, כבר בפתח ישיבת ועדת המכרזים פנה בר-מוחא לאמיר גילת, יו"ר רשות השידור, והודיע לו כי בשל אי נוכחותו של המנכ"ל היוצא והיועצת המשפטית, כמו גם מסיבות אחרות, לא ישתתפו נציגי האגודות בישיבה.

"התנהלות של חונטה, בסטה בשוק", כינה בר-מוחא את הליך הבחירה במנהל הרדיו ברשות ואמר לגילת "אנחנו דורשים את התפטרותך מתפקיד יושב ראש רשות השידור לאור ההתנהלות הבלתי תקינה של הוועד המנהל, התנהלות שיש בה מניעים פוליטיים מובהקים מול לשכת ראש הממשלה".

"מעולם לא קרה שהתנהלו כלפי העובדים בצורה שהוועד המנהל כרגע מתנהל כלפיהם", אמרה ברמן בהמשך הדיון. על חבר הוועד המנהל יעקב בורובסקי אמרה ברמן כי הוא "נכנס הנה ברגל גסה מאוד" והמליצה ליו"ר גילת לא ללכת בדרכי יוסף בראל, שהודח בסופו של דבר מתפקידו כמנכ"ל הרשות.

בהמשך פנתה ברמן לחברי הוועדה ואמרה "אם יש לכם כמה תמימים פה שחשבתם שבאתם לעזור ולעשות כאן איזה מעשה טוב, אתם נגררים למשהו שהוא פשוט לא בא בחשבון [...] ככה לא מתחילים לבנות רשות שידור נורמלית עם 700 מפוטרים, תחשבו פעמיים, תגייסו את העובדים ואת כולם [...] אני מציעה לכם, תעצרו את המכרז הזה, כי שמכם גם יוכפש בתוך כל הענין הזה וחבל".

בעקבות קבלת הפרוטוקול החלקי הוגשה, כאמור, בקשה לבית הדין האזורי לעבודה לקבלת הפרוטוקול המלא. "קבלת הפרוטוקול המלא (המוקלט) עשוי בהחלט לשפוך אור על שהתנהל בוועדת המכרזים", נכתב בבקשה. גם בפני בית הדין התנגדה רשות השידור להעברת הפרוטוקול המלא. "אין בתמליל המלא של דיון הוועדה כדי לשפוך אור לא על הליך כינוס הוועדה ולא על הרכב הוועדה, ומשכך אינו נחוץ למבקשות", נכתב בתשובה מטעם רשות השידור.

סיבה נוספת שנמסרה להתנגדות היא כתבה מאת אמילי גרינצווייג באתר וואלה על כינוס ועדת המכרזים אשר כללה ציטוטים ישירים של דברי נציגי אגודות העיתונאים בדיון הוועדה, בניגוד לנוהל שאוסר פרסום בתקשורת ציטוטים מתוך דיונים חסויים. רשות השידור הציעה, לחילופין, להציג את הפרוטוקול המלא בפני בית הדין בלבד.

השופט אברהמי, כאמור, קיבל את הבקשה של אגודת העיתונאים והורה להעביר לה עד מחר את הפרוטוקול המלא. יחד עם זאת הורה על השמטת החלקים מפרוטוקול הדיון שעוסקים בשני המועמדים האחרים שלא נבחרו בסופו של דבר לתפקיד – אריה שקד ואליהוא בן און

 

מאת: אלון וניני , עו"ד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד אלון וניני

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלון וניני

מאת: אלון וניניייעוץ משפטי27/03/121273 צפיות
עו"ד אלון וניני מסכם באופן נרחב את השימוש בעדי מדינה במשפט הישראלי הלכה למעשה

מאת: אלון וניניפלילי27/03/121072 צפיות
עו"ד אלון וניני מסקר באופן נרחב את סמכויות המעצר במדינה.

מאת: אלון וניניפלילי29/02/121012 צפיות
עו"ד אלון וניני מסקר את נושא הרישום הפלילי מבחינה משפטית ופרקטית.

מאת: אלון וניניפוליטיקה 28/02/121622 צפיות
הפרדת הדת מהמדינה היא רעיון במחשבה המודרנית, כאשר הגישה היא שראוי למבני המדינה או הממשלה הלאומית להיות נפרדים מן המוסדות הדתיים. רעיון זה לרוב מורכב משני חלקים עיקריים, חילוניות המשטר וחופש מדת ברמת המדינה, ומתן חופש דת לפרט ולקהילה מצד המשטר.

מאת: אלון וניניחוק ומשפט - כללי27/02/121188 צפיות
עו"ד אלון וניני נותן סקירה על מעמד עד מדינה במשפט הישראלי

מאת: אלון וניניחברה ומדינה - כללי25/01/121081 צפיות
עו"ד אלון וניני מנסה לסכם את הוכוח לגבי כינונה של חוקה במדינת ישראל ומתאר את השלבים בהתפתוחתה של חוקה במדינה.

מאת: אלון וניניחוק ומנהל18/01/127945 צפיות
אלון וניני מסכם את המלחמה בין זכות הפרט למצפון לבין זכות המדינה להגן על אזרחיה בהתאם לכך נבחנת חוקיות ההחלטה של שר הביטחון שלא להעניק לעותרים פטור מחובת שירות מילואים בשל טעמים שבסרבנות מצפון סלקטיבית.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומנהל

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל03/08/21634 צפיות
אנו משרד בנימין קלינגר שמחים לבשר כי לאחר מחקרים ו מאמצים רבים רשמית: אושרה "חלופת שקד" לתמ"א 38; "מתווה אופטימלי שגובש לאחר תהליך חשיבה מעמיק" החלופה כוללת בין היתר גם התייחסות ל"קביעת כללים לעניין חבות בהיטל השבחה על תוכניות" – נושא שלא עמד במרכז מסיבת העיתונאים בחודש שעבר, שבה הכריזה השרה שקד על התוכנית פחות מחודש לאחר ההכרזה – אושר התיקון לחוק התכנון והבנייה של שרת הפנים, הוא "חלופת שקד" לתמ"א 38.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל21/06/21835 צפיות
שמים סוף לבירוקרטיה- אז אתם שואלים איך עושים את זה? כל בעל עסק, חברה או תאגיד אשר ניסה לפנות בעבר לרשויות עבור רישיונות, היתרים וכיו"ב, וודאי נתקל בבירוקרטיה העצומה שמשמעותה קשיים רבים בדרך, ובזבוז מיותר של זמן וכסף, ולעתים קרובות אף פנייה למגוון אנשי מקצוע ששירותיהם אינם מצליחים לזרז את התהליך מול הרשויות. כתוצאה מכך, בעלי עסקים שונים נוטים להתייאש ואף לא לפנות מלכתחילה לרשויות, וע"י כך מסתכנים בעבירה על החוק.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל23/05/21963 צפיות
הנדון: המועד הקובע לעניין תחולת תקנים ותקנות בהליך רישוי בניה בתקנות התכנון והבניה ובפרט בתקנות תכן הבניה, ישנן הפניות רבות לתקנים ישראליים. בתקנות התכן ההפניה היא לנוסח התקן המתעדכן מעת לעת ולא לנוסח התקן בעת התקנת התקנה )אלא במקרים נדירים(. מאחר שבתקנים בדרך כלל אין הוראת תחולה או הוראת מעבר המתייחסת להליך רישוי הבניה והתקן חל החל ממועד פרסומו או בתוך תקופה כלשהי מיום פרסומו, עולה השאלה מהו המועד הקובע לתחולת התקנים השונים לגבי בקשה להיתר, שהוגשה במועד מסוים, כאשר במהלך הטיפול בבקשה ובמהלך ביצוע הבניה פורסמו גיליונות תיקון לתקנים או פורסמו תקנים חדשים

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל07/11/20894 צפיות
מחיקת הערת אזהרה בנושא צו הריסה מספרי המקרקעין ? אישור תשריט לרישום בית משותף או לתיקון צו בית משותף ? ביטול/מחיקה של הערה לפי תקנה 29 ? אישור הפיקוח לחיבור חשמל במבנה ישן ?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל07/08/20803 צפיות
תקנות התכנון והבניה (סדרי דין בבקשות לעניין צו הריסה מינהלי), תש"ע-2010 רשויות ומשפט מנהלי – תכנון ובניה – צווים רשויות ומשפט מנהלי – תכנון ובניה – סדרי דין תוכן ענינים סעיף 1 הגדרות Go 2 סעיף 2 הגשת הבקשה ומועדה Go 2 סעיף 3 דיון בבקשה לביטול צו או לעיכוב ביצוע צו Go 2 סעיף 4 דיון בבקשה להארכת מועד לביצוע צו Go 2 סעיף 5 הודעת החלטה Go 3 סעיף 6 אי עמידה בתקנות Go 3 סעיף 7 בקשה להארכת מועד במסגרת הליכי ערעור Go 3 סעיף 8 תחילה Go 3

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל20/07/20555 צפיות
גם אם קיבלת צו הריסה או צו הפסקת עבודה, יש פתרון לבעיה צו הריסה מנהלי וחוק התכנון והבנייה תכליתו של סעיף 238א לחוק התכנון והבנייה, שמכוחו מוצאים צווי הריסה מינהליים על-ידי ראשי ועדות התכנון והבנייה, הנה מתן מענה מידי ויעיל למיגורה של תופעת הבנייה הבלתי חוקית, תוך שמירה על שלטון החוק – בכלל, ועל דיני התכנון והבנייה – בפרט. צווי ההריסה המנהליים נועדו לסלק על-אתר בנייה בלתי חוקית, בעודה בחיתוליה, כדי למנוע קביעת עובדות מוגמרות בשטח. השופטים מתייחסים לצו ההריסה כאחד מהאמצעים האפקטיביים ביותר

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/191688 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica