חפש מאמרים:
שלום אורח
17.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיצול אישיות

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש24/02/2012724 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פיצול אישיות.
מהי תופעת פיצול האישיות? פיצול אישיות היא תופעה שבה האישיות מתפצלת לדמויות.
כדי להבין מהי תופעת פיצול האישיות לעומק יותר, רצוי להבין מהי אותה האשיות האמיתית שהתפצלה לדמויות?
כלומר, להבין מהו אותו אני העצמי, מהי זהותנו האמיתית? רצוי לזכור שבשלב זה של תהליך החקירה, הלמידה, וההתפתחות האבולוציונית שלנו, האנושות עדיין אינה יודעת להגדיר לעצמה, מי אנחנו ולמה אנחנו חיים בכלל, אבל לפני הכל רצוי להבין ממה אנחנו מורכבים כדי שהפיצול יהיה מובן ומוחשי?
בן האנוש מורכב מהתודעה והגוף הפיזי, התודעה היא מי שאנחנו.
הגוף הפיזי הוא אמצעי, כלי ביולוגי, שנבנה בתהליך האבולוציה.
בעת התרחשות תופעת המוות, התודעה משתחררת באופן אינסטינקטיבי ועוזבת את הגוף המת.
למה התודעה זקוקה לגוף? התודעה זקוקה לגוף, כי הגוף משמש לה כהשתקפות, כמראה.
ההשתקפות שלה זקוקה התודעה שנעשית בעזרת הגוף, מטרתה לגרום לתודעה לעבור תיקון, טרנספורמציה, שינוי ומעבר למודעות עצמית ונצחיות תוך כדי תהליך החיים.
מהי התודעה? התודעה היא אנרגיה כדורית, המאפשרת את ההולוגרמה.
מה קשורה התודעה לפיצול אישיות? בגלל פרוש שגוי למי שאנחנו, לאישיות האמיתית, לזהותנו האמיתית, מסיבה אבולוציונית, אז נוצר מצב שמבחינה תודעתית אנחנו מפרשים ורואים את עצמנו באופן שגוי, כלומר אנחנו מפרשים את עצמנו כדמויות שהן לא מי שאנחנו באמת.
מה תפקיד המוח האנושי? המוח האנושי הוא איבר המקשר בין הגוף לתודעה, וגם מקשר בין התודעה לגוף.
כלומר, המוח האנושי מתרגם את השדרים שמגיעים לתודעה מהגוף, וממיר את השדרים שיוצאים מהתודעה אל הגוף לשם הפיקוח, הבקרה וההפעלה.
המוח האנושי הוא מקרן, שמקרין לתודעה את מה שהוא קולט מהשדרים שמעביר לו הגוף, וכתודעה אנחנו צופים בהולוגרמה בסרט תלת ממד שמוקרן לתוכנו, וככה אנחנו רואים את עצמנו ואת המציאות שבה אנחנו נמצאים וחיים.
במידה ואנחנו מפרשים באופן שגוי את מי שאנחנו באמת, אנחנו מדמיינים לעצמנו וצופים בתודעה שלנו בדמויות שהן לא מי שאנחנו באמת, וכתוצאה מכך אנחנו יוצרים ומחליפים מציאויות בדמיון שלנו, שמיושמים באורח החיים שאנחנו יוצרים לעצמנו, מה שמכונה אשליה.
למה זה קרה לנו? כדי לענות על השאלה הזו, רצוי להבין את תהליך האבולוציה שהמין האנושי עבר, עובר, ויעבור וזאת כדי לממש את מהות ומטרת החיים.
ההתפתחות האבולוציונית שלנו מחולקת לשלושה שלבים עיקריים:
שלב ראשון בהיסטוריה האנושית, היה שלב שבו חיינו ללא רגשות, מתוך אינסטינקט והתנהגנו באופן אוטומטי, אך היינו מחוברים לזהותנו האמיתית ולמציאות האמיתית, אבל חיינו ללא כל מודעות עצמית.
שלב שני בהיסטוריה האנושית, הוא שלב שהתחלנו בו את התהליך שלנו למודעות עצמית, כלומר התחלנו את היציאה מדפוס ההתנהגות שחיינו על פיו בשלב הראשון, כתוצאה משינוי טראומטי זה נבהלנו ופחדנו מעצמנו, מה שהוביל לבלבול ולנדנדה רגשית, לזיגזג רגשי, שנע בין הרגשות השליליים הרעים שבנו לבין הרגשות החיוביים הטובים שבנו, שאליהם אנחנו שואפים עד היום וזאת כדי לא לשקוע לתוך הרגשות השליליים, מה שהוציא אותנו מהאיזון, מהשפיות, ומה שגרם לנו ליצירת אורח חיים שבמהותו הוא טקסים לשם הפולחן הרגשי, שבמהות תפקידו לאפשר לנו להשתחרר מאותם הרגשות השליליים שגורמים לנו להרגיש רע עם עצמנו.
שלב שלישי עתידי בהיסטוריה האנושית יהיה שלב שבו נהיה מודעים יותר לעצמנו ולעצם קיומנו, האחראים לתכנון ויצירת המציאות שבה נחיה כשהשאיפה להיות נצחיים, שלב שבו נשחרר את עצמנו, מייצור הרגשות השליליים הרעים שבנו וגם מהרגשות החיוביים הטובים שבנו, שגורמים לנו לסבל רב, וככה נגאל את עצמנו מהייסורים.
בשלב זה נבין כבר מהי האישיות האמיתית, מהי הזהות האמיתית שלנו ונתחבר אליה, מה שיאפשר לנו לפרש באופן האמיתית את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים, ונבין מה מהות ומטרת חיינו, הן מהבחינה האבולוציונית, הן מהבחינה הקוסמית, והן מהבחינה הרוחנית.
שלב זה הוא שלב שבו נהיה רגועים ונחיה באורח חיים שלוו, נהיה רציונאליים ולא אמוציונליים ונתייחס לעצמנו ולחיינו באופן ענייני, ובעיקר בריא יותר, מה שינטרל את פיצול האישיות הקיים בנו בגלל הרגשות.
כלומר, נלמד להתאים את גופנו לאורח החיים הבריא, שיהיה מותאם למציאות האמתית שבה אנחנו חיים,
תיקון משמעותי לאישיותנו.
מתי התחיל בנו פיצול האישיות? ברגע כניסתנו לשלב השני למודעות עצמית, שלב שפחדנו ונבהלנו מעצמנו וגרם לנו לבלבול, מרגע שייצרנו והפעלנו את הרגשות, גרם לנו המעשה להתנהגות שהיא אינה שפויה, אז אישיותנו התנפצה, התפצלה, לה למגוון רחב של דמויות.
כלומר, תופעת פיצול האישיות קיימת בנו מאז תחילתו של השלב השני בהתפתחותנו, והיא מלווה אותנו עד עצם היום הזה, תופעה זו עוברת מדור לדור, והיא תימשך עד שנתקן את האישיות שלנו, נבין ונתחבר חזרה לאישיותנו האמיתית.
מהי האישיות האמיתית שלנו? אישיותנו האמיתית היא כאשר אנחנו רגועים.
מהו הרוגע הפנימי? רוגע הוא מצב שבו אנחנו לא מייצרים את מכלול הרגשות הפנימיים שבנו, לא את הרגשות השליליים שגורמים לנו להרגיש רע, ולא את הרגשות החיוביים שגורמים לנו להרגיש טוב.
מהם הרגשות הפנימיים שרצוי שנפסיק לייצר אותם בתוכנו?
הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים, רק שאנחנו קוראים להם רגשות.
הרגשות השליליים, כוללים בתוכם את רגש הפחד, חרדה, דיכאון, כעס, לחץ, צער, עצב, ועוד.
הרגשות החיוביים, כוללים בתוכו את רגש האהבה, אושר, שמחה, צחוק, הנאה, יצר מיני, ועוד.
אם ניקח את הרגש הטוב שבנו, ואם ניקח את הרגש הרע שבנו, כשכל אחד/ת מייצרים אותם בתרכובות ובהרכבים ומינונים שונים, נגיע למצב שהאישיות שלנו התפצלה, התנפצה, לה למגוון רחב של דמויות, כשלכל דמות התנהגות שתואמת לאותו רגש שייצרנו, דמות שיצרה לה מציאות דמיונית משלה.
רצוי לזכור, הגוף הוא בית חרושת לייצור סמים, רגשות, שגורמים לנו להזיות וליצירת מציאות שהיא אשליה.
לכן, כתוצאה מהרגשות הפנימיים שבנו, שגורמים לנו להיות מסוממים ולהתנהל בחיינו כסהרוריים, כי רגש הוא סם, אנחנו נמצאים בהזיה רגשית ומנותקים מהאישיות האמיתית שלנו ומהמציאות האמיתית.
איך לפרש את הרגשות הפנימיים שבנו? דבר נוסף הוא בפרוש ובהתייחסות השגויה שלנו לרגשות הפנימיים שבנו, כלומר אם אנחנו אוהבים, אנחנו אוהבים אך ורק את עצמנו, ואם אנחנו שונאים אנחנו שונאים אך ורק את עצמנו, ואם אנחנו פוחדים אנחנו פוחדים אך ורק מעצמנו, ואם אנחנו שמחים אנחנו שמחים עם עצמנו, ואם אנחנו מרגישים רדופים אז אנחנו רודפים אחרי עצמנו, ואם אנחנו צוחקים אנחנו צוחקים אך ורק מעצמנו, כי הטעות שלנו היא שאנחנו משליכים, מייחסים, את אותם הרגשות הפנימיים שבנו על מגוון האפשרויות כלפי גורמים שהם חיצוניים לנו או דמיוניים.
המציאות שאותה אנחנו יוצרים ושבה אנחנו חיים משקפת זאת.
דוגמה, נרקומן שנמצא בקריז ולוקח סם, מזריק עם מזרק את הסם מהחוץ דרך הוריד לתוך מחזור הדם שלו, מה שגורם לו להזיה.
בן אנוש שמרגיש, מייצר את הסם בתוך גופו, מה שגורם לו להזיה גם כן, אם הדבר נעשה במודע או שהוא נעשה שלא במודע, כשלרוב הדבר נעשה באופן אינסטינקטיבי שלא במודע.
כתוצאה מהרגשות הפנימיים שבנו, אנחנו לא מתרגמים נכון את אישיותנו האמיתית, ולכן אין לנו את היכולת לתרגם את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים, כתוצאה מכך אנחנו חיים עם פיצול אישיות כסהרוריים.
מסקנה: ייצור הרגשות הפנימיים שבנו שאינם יציבים ומשתנים גרם לנו לפיצול אישיות, לאיבוד השפיות, כתוצאה מכך אישיותנו משתנה לעתים קרובות, ובהתאם לכך התנהגותנו משתנה בהתאם לכל סוג רגש ורגש שאנחנו מרגישים.
הרגשות הפנימיים הם הגורם לקונפליקט, ניגוד, פיצול, הזיות, מחשבות, דמיון, קולות הפנימיים, הרס העצמי, הרגשת הנרדפות, ומהם נוצרות כול אותן הבעיות הפיזיולוגיות והבעיות האישיות.
כשאנחנו אוהבים יצרנו דמות, כשאנחנו שונאים יצרנו עוד דמות, כשאנחנו שמחים יצרנו דמות, כשאנחנו פוחדים יצרנו עוד דמות, כשאנחנו מרגישים רדופים יצרנו עוד דמות, כשאנחנו צוחקים יצרנו דמות, וכך הלאה עם כל שאר הרגשות הפנימיים שבנו, שכוללים בתוכם מגוון רחב של אפשרויות שהופכות להיות התדמית שלנו בחיים, וכול זאת כתוצאה מאותם התרכובות והרכבים והמינונים הרגשיים שאנחנו ייצרנו בגופנו, בתוכנו, בשלב זה לרוב שלא במודע.
סיכום: כדי להבין מדוע המין האנושי חי בשלב זה בפיצול אישיות, ואני מתכוון לכולנו, ברמה כזו או אחרת על פי הגדרת והתאמת החברה למי נורמלי ומי שאינו נורמלי, כשאף אחד בשלב זה אינו יודע מהי שפיות, רצוי להבין את תהליך האבולוציה שעברנו, שאנחנו עוברים, ושעוד נעבור בהמשך המסע שלנו בדרך לנטרול פיצול האישיות ולמימוש מהות ומטרת חיינו.
השלב שבו התחלנו להרגיש שכולל בתוכו את הרגשות השליליים, וכולל את הרגשות החיוביים שהמצאנו ויצרנו לעצמנו כדי שלא להרגיש את אותם הרגשות השליליים על מגוון האפשרויות, גרם לכך שאישיותנו תתנפץ לדמויות רבות ומגוונות.
שלב זה ממחיש את ההרס העצמי הפנימי שבנו, שמשתקף במציאות שיש בה אנשים טובים ורעים, כשהמציאות ממחישה את מי שאנחנו באמת, בעלי פיצול אישיות כשהטוב והרע קיים בנו.
המסר במאמר: האישיות האמיתית, הזהות האמיתית שלנו היא כאשר אנחנו רגועים, רציונאליים, שמתייחסים באופן בריא וענייני לגופנו ולמהות ומטרת חיינו, הן מהבחינה האבולוציונית, הן מהבחינה הקוסמית והן מהבחינה הרוחנית, כשנגיע לשלב התפתחותי מתקדם זה, תעלמנה להן כול תופעת פיצול האישיות, ואז עברנו לשלב שבו ביצענו לעצמנו את התיקון המשמעותי ביותר בתולדות האנושות, ונכנסנו לשלב שבו נגאל את עצמנו מהייסורים הפנימיים שבנו מאז שיצאנו למסע.
זכרו הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו קוראים להם רגשות חיוביים ושליליים שיצרו את פיצול האישיות.

 תגיות המאמר: פיצול אישיות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16570 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/14998 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148272 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14749 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14834 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141228 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14881 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא בריאות הנפש

מאת: moraleבריאות הנפש24/07/18984 צפיות
לא אחת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ליד אנשים שחווים התקף חרדה. זה יכול להיות בן או בת משפחה, חבר קרוב או אפילו אדם זר. אנחנו נדע לזהות התקף כזה, במספר צורות, בין אם זה בגלל שהם נמצאים במצב של "שיתוק", כלומר הם לא זזים ולא אומרים מילה, הרבה פעמים הנשימה שלהם תהיה מואצת, יש מקרים בהם נרגיש שהם רועדים ולא מגיבים למרות שברור לנו שהם בהכרה מלאה, נושמים ואין שום בעיה פיזיולוגית שאמורה למנוע מהם להגיב.

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/17774 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: אלעד רימובריאות הנפש27/09/16906 צפיות
נשים רבות חוות תופעות רגשיות ופיזיות לאחר לידה הקשורות בשינויים ההורמונליים ובשינוי הסטטוס. לרוב תופעות אלה חולפות מעצמן בתוך מספר שבועות, אך לפעמים הבעיה מתפתחת ומעמיקה לכדי דיכאון אחרי לידה.

הלקוח תמיד צודק, איך לגרום ללקוח להרגיש טוב, מה נכון לענות, איך לא לצאת צודק, איך למכור יותר, טיפול בהתנגדויות לקוח, אימון אישי לחיים, מאמן עסקי: וכאן אבאר, כי איש מכירות טוב, יש לו מראש תשובה טובה לכל התנגדות אפשרית של הלקוח. תשובה כל כך טובה, שמסבירה ללקוח, למה עליו לקנות את המוצר הזה, דווקא בגלל הסיבה שבגללה הלקוח חושב שהוא לא אמור לקנות את המוצר, וכמו שהסברתי את זה במקום אחר. יחד עם זאת, יש לציין ולהסביר, כי לא משנה כמה אתה כאיש מכירות, חושב שאתה חכם / צודק / יודע מה טוב ...

איך לא לדפוק את הלקוח, מוסריות בתהליך מכירה, איך למכור מוצר גרוע, להאמין במוצר, לא מאמין במוצר, איך למכור מוצר יקר, תמיכה נפשית, אימון עסקי: וכאן אבאר, נקודת מבט שחשוב לאיש מכירות לדעת אותה, והיא נקודת המבט על עד כמה הלקוח צריך / רוצה את המוצר שאתה מוכר לו. כי כל מיני סוגים של לקוחות. לדוגמא יש לקוח שרוצה את מה שאתה מוכר לו, ויש לקוח שצריך את מה שאתה מוכר לו, ויש לקוח, שאומר שהוא רוצה, אבל הוא לא צריך וכולי. והעניין הוא, שיש אנשי מכירות שמנסים להיות "מוסריים", והם מרגישים רע ...

טיפול זוגי אחרי בגידה, האם לסלוח על בגידה, מתי לסלוח על בגידה, בעיות בזוגיות, התמודדות עם בגידה, להתגבר על בגידה, מאמן אישי ועסקי, טיפול הוליסטי: עכשיו נגיד בן אדם שבגדו בו אוקי והוא סולח על זה שבגדו בו מה זה אומר, אתה הבנת הייתה נגיד אשתך נגיד בגדה בך ואתה סולח לה על זה מה זה משדר לה? ש: מה זה משדר לה? אליעד: כן חולשה חוזקה. ש: תלוי עד כמה היא מצטערת. אליעד: מה הקשר היא לא מצטערת מה הקשר עכשיו? ש: זה משדר חולשה אם היא לא מצטערת. אליעד: לא חייב מחויב טוב זאת התשובה שלך? ש: לא ...

איך לשכוח מישהו, איך למחוק געגוע, איך לא לפחד מבגידה, איך למחוק זיכרון אהבה, nlp, איך לא לאהוב, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: וכאן אבאר נוסחא, איך לחזק אהבה וקשר רגשי של מישהו למשהו, ואיך להחליש אהבה וקשר רגשי של מישהו למשהו. וממילא גם בצורה הזאת ניתן להשפיע על התלות הרגשית של אותו האדם, בדבר שאותו הוא אוהב. ואסביר גם איך יוצרים התניה בתת מודע, איך יוצרים עוגנים, איך שותלים מחשבות, איך לשכוח אקס, איך לא ליצור תלות רגשית, איך לגרום למישהו להתאהב או לא להתאהב בך, איך ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica