חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול בתמציות פרחי באך

מאת: טלרפואה משלימה25/02/2012730 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשונה מהרפואה הסטנדרטית, הרפואה האלטרנטיבית גורסת כי על מנת לטפל בבעיות הגופניות שמהן סובל האדם, יש קודם כל להתייחס לאדם עצמו, ולא רק לסימפטומים או למכאובים עליהם הוא מדווח. עפ"י שיטה זו, חוסר ההתייחסות האישית לכל מטופל, היא זו שבסופו של דבר לא מביאה למציאת פתרון ממשי, אפילו לכאבים שהם כלליים ומשותפים לאנשים רבים.

פרחי באך, עליהן מבוססת שיטת טיפול אלטרנטיבית אשר בה ניגע בהמשך, נקראים על שם אדוארד באך, אשר גילה את הפרחים הללו לראשונה ומצא קשר ביניהם לבין היכולת להקל על שורה של מצבים רגשיים ובכך גם לסייע לכאבים גופניים.

באך האמין שלכל בעיה רגשית יש בסופו של דבר ביטוי פיזי בגוף, ולכן כדי לפתור את הכאבים הפיזיים, יש לגעת בשורש הבעיה, כלומר בבעיה הרגשית. לכן, הוא מצא שבאמצעות תמציות פרחי הבאך, ניתן לטפל גם בשורה של מצבים נפשיים שליליים וגם בכאבים גופניים.

מהן תמציות פרחי באך?

לפי התיאוריה של באך, קיימים 38 מצבים נפשיים שונים שדורשים התייחסות ויכולים לגרור מצבים גופניים בהתאם. לכן, הוא יצר 38 תמציות שאמורות להיות מסווגות תחת המצבים הנפשיים הללו ולספק להם מענה. תמציות פרחי באך מוכנות מפרחים, ניצנים, עצים ואפילו שיחים, שאינם רעילים אלא טבעיים בלבד. התמציות עצמן הן למעשה תוצר של התחממות הפרחים באופן טבעי, במי המעיינות, או לחילופין כתוצאה מהרתחת הפרחים בהתאם לצורך.

תרופות אשר מבוססות על תמציות פרחי באך, ניתנות בשילוב עם טיפול שבו שם את המטופל במרכז הבא, במטרה לדון בבעיותיו ולהתבונן לנבכי נפשו. השילוב בין הטיפול התרופתי הטבעי לבין הטיפול הפסיכולוגי, מביאים לשיפור במצב הנפשי ומכאן גם במצב הגופני.

טיפול בפרחי באך - למי זה מתאים?

תמציות פרחי באך מסייעות להתמודד עם קשת של מצבים נפשיים מורכבים, כמו לדוגמא: חרדות, לחצים, הכנה ללידה, דכאון, פחד, תסכול, קנאה ואפילו אגוצנטריות. מאחר ומדובר בתרופות שהן על בסיס טבעי בלבד, אין מגבלת גיל שבה וניתן להתחיל בשימוש אפילו מהגיל הרך, במידת הצורך כמובן.

מטפלים סיפרו כי ילדים אשר סבלו מבעיות קשב וריכוז, דיווחו על שיפור בהישגיהם הלימודיים כתוצאה מנטילת תמציות פרחי הבאך. ילד שסובל מהפרעה כזו, צריך להיות מאובחן בקפידה כדי להבין מהו מקור הבעיה, ובהתאם לכך ניתן יהיה להתאים לו את התמצית המתאימה.

קראו עוד - מהו אופן הטיפול בפרחי באך

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טל

מאת: טלנדל"ן04/09/182472 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182405 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182403 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: טלנדל"ן10/06/181253 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: טלדיני משפחה03/06/18905 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: טלבית חכם22/04/18478 צפיות
כמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית ולא הייתם בטוחים אם סגרתם את הדוד החשמלי, את האורות בחדר השינה או את תנור האפייה? עם מערכת בית חכם לא תיאלצו לשוב על עקבותיכם כדי לבדוק האם אתם צודקים או טועים.

מאת: טלשיפוצים04/03/18520 צפיות
למה זקוק בית על מנת להציע את איכות החיים הגבוהה ביותר לדייריו? בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי בתים פרטיים מבינים שהתשובה לכך היא: מערכת בית חכם.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19845 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18807 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18760 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18666 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18498 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18446 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18459 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica