חפש מאמרים:
שלום אורח
18.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קונפליקט

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש04/03/2012787 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קונפליקט.
מהו קונפליקט? קונפליקט פירושו מאבק, סכסוך, ניגוד, התנגשות.
הקונפליקט מתרחש תודעתית, כאשר אנחנו איננו מחוברים לאני העצמי בגלל פרוש שגוי לזהות שלנו, מה שלא מאפשר לנו את המודעות העצמית.
לקונפליקט התודעתי יש השלכה מילולית ו/או התנהגותית, והוא משתקף לנו באופן חיצוני בחברת אנשים.
מהי התודעה שבה מתרחש הקונפליקט? כדי לענות על השאלה הזו, רצוי להבין ממה מורכב בן האנוש?
בן האנוש מורכב מהתודעה והגוף הפיזי, התודעה היא מי שאנחנו.
התודעה היא אנרגיה כדורית שמאפשרת את ההולוגרמה, שמאפשרת לנו לצפות בתוכנו, בעצמנו כבני אנוש שנמצאים וחיים במציאות שאותה יצרנו לעצמנו.
הגוף הוא כלי ביולוגי, שנבנה בתהליך החקירה, הלמידה, וההתפתחות האבולוציונית לשם מימוש מהות ומטרת החיים.
לאחר התרחשות תופעת המוות, התודעה משתחרר ועוזבת את הגוף המת באופן אינסטינקטיבי.
התודעה צריכה וזקוקה לגוף, כדי שישמש לה כהשתקפות שלה היא זקוקה.
למה? זאת כדי לתקן, לבצע טרנספורמציה, שינוי, ומעבר ממצב ללא מודעות עצמית, למודעות עצמית ונצחיות.
הקונפליקט שמתרחש אצלנו בתודעה משליך על תפקודו והתנהגותו של הגוף, מה שגורם לו לא לפעול באופן מכוון, כלומר שפוי.
כאשר הגוף אינו מתפקד ופועל באופן מכוון, הדבר פוגע לנו בבריאות, ואז מתרחשות להן כל אותן התופעות האישיות, הפיזיולוגיות, להיחלשות המערכת החיסונית, מחלות, שגורמים לסבל ואף למוות.
מה ההבדל בין קונפליקט להתלבטות? התלבטות, דילמה, מתרחשת גם כן באופן תודעתי, בינינו לבין עצמו, אבל מצב זה שונה מהקונפליקט, בכך שההתלבטות, הדילמה, נעשית כאשר אנחנו רגועים, מודעים, ומחוברים לעצמנו, לאני העצמי שלנו, לזהותנו האמיתית, מה שלא קורה לנו במצב שבו אנחנו בקונפליקט.
השאיפה היא, אם המעשה נעשה במודע או שהוא נעשה שלא במודע, להביא את עצמנו למצב שבו לא יהיה קיים בנו קונפליקט, אלא אך ורק התלבטות בינינו לבין עצמנו, מה שישדרג אותנו מבחינה התפתחותית, תיקון אישיות זה בריא לגוף.
הקונפליקט התודעתי, הניגוד התודעתי, הפיצול האישיות, הוא הגורם העיקרי לכול הבעיות האישיות, ומשקף התנהגות סהרורית, בלבול, שחיקת הגוף, בלאי, זקנה, חולשה, הרס העצמי, ואף למוות.
כתוצאה מהקונפליקט הקיים בנו, מתרחשים להם האירועים וחוויות שיצרנו לעצמנו בחיינו, שגורמים לנו להרס עצמי וחברתי, ולסבל אנושי.
הקונפליקט לא רק שהוא פוגע והורס אותנו מבחינה בריאותית, הוא גם גורם לנו ליצור מציאות שהיא אשליה, מציאות שהיא אשליה תתנפץ לה במבחן המציאות האמיתית.
מהם הגורמים לקונפליקט התודעתי? הגורמים הם הרגשות הפנימיים שבנו.
הרגשות הפנימיים שבנו הם האחראיים לתופעה שנקראת קונפליקט תודעתי.
למה? כיוון שהקונפליקט התודעתי, משתקף ברגשות החיוביים שגורמים לנו להרגשה הטובה וברגשות השליליים שגורמים לנו להרגשה הרעה.
למה? כיוון שהמסקנות שאנחנו מגיעים אליהן בחיינו, לגבי הפרוש האמיתי לזהותנו ולגבי המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים הוא שגוי, זאת כיוון שמסקנות אלו מעובדות להן באמצעות הרגשות החיוביים שזה צד אחד של הקונפליקט התודעתי, ומהרגשות השליליים שזה הצד השני של הקונפליקט התודעתי, כשרגשות אלו אינם יציבים ומשתנים באופן תדיר.
כתוצאה מכך שהרגשות אינם יציבים ומשתנים, אנחנו משתנים, המסקנות לגבי עצמנו והמציאות שגויות ומשתנות באופן תדיר, ולכן אנחנו מבולבלים וחיים כסהרוריים. 
מהם הרגשות הפנימיים שבנו? הרגשות החיוביים הטובים שבנו כוללים בתוכם את רגש האהבה, אושר, צחוק, שמחה, הנאה, יצר מיני ועוד.
הרגשות השליליים הרעים שבנו, כוללים בתוכם את רגש הפחד, חרדה, דיכאון, כעס, לחץ, צער, עצב ועוד.
מה הקשר לקונפליקט התודעתי? הקשר הוא בכך, שיצרנו לעצמנו דמויות שהן טובות ודמויות שהן רעות.
כלומר, בכול אחד ואחת מאיתנו יש בו או בה את הרגש הטוב ואת הרגש הרע, והתדמית החיצונית שיצרנו לעצמנו משקפת זאת.
לכן, כאשר יש בנו את הרגש הטוב וגם את הרגש הרע על מגוון ההתנהגויות, מצב זה משקף את הקונפליקט התודעתי, משמעות הדבר שאישיותנו התנפצה לה למגוון רחב של דמויות.

מהו רגש? רגש הוא סם שאנחנו מייצרים בתוך הגוף, שגורם לנו למצבי הזיה, שכתוצאה מכך אנחנו מפרשים באופן שגוי את זהותנו האמיתית ואת המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים.
דוגמה, נרקומן מזריק את הסם עם מזרק לווריד שלו, וכתוצאה מכך הוא הוזה.
כשאנחנו מחליטים להרגיש, אנחנו גם כן נרקומנים, נרקומנים שמייצרים את סם הרגש בתוך הגוף, וכתוצאה מכך, אנחנו נכנסים למצבי הזיה, כשהגוף משמש לנו לבית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו קוראים להם רגשות.
איך מנטרלים קונפליקט? כדי להביא את הגוף לתפקוד מכוון, שיאפשר לנו את השפיות, רצוי ללמוד איך להירגע מהרגשות.
מהו רוגע? רוגע הוא מצב שבו אנחנו לא מייצרים, מפעילים, ומתנהגים באמצעות הרגשות, לא את הרגשות החיוביים ולא השליליים.
הרוגע הוא מצב שבו הגוף מתפקד ופועל באופן מאוזן, מה שמאפשר לנו להתחבר לזהותנו האמיתית, ובכך לפרש באופן האמיתי את המציאות שבה אנחנו נמצאים וחיים.
כלומר, אנחנו צריכים לתקן את אישיותנו, ולבצע טרנספורמציה מאנשים רגישים, אמוציונליים, שלא מתאמים את הגוף ליכולותיו ולייעודו בחיים, לתקן את עצמנו ולהשתנות ולהיות אנשים רגועים, רציונליים, שמתאימים את אורח החיים שלנו ליכולותיו של הגוף, ושמתייחסים ומתאימים את עצמנו באופן הענייני והבריא למהות ומטרת החיים.
סדר תודעתי חדש זה יאפשר את התיקון האישיותי, שינטרל ויבטל את הקונפליקט התודעתי שבנו.
כמובן, שישנם נושאים נוספים שקשורים לאורח החיים הבריא הרגוע והשלוו, שיש להבין בהם ולחיות על פיהם.
חיים ללא קונפליקט תודעתי, מאפשרים את השפיות, מאפשרים את הבריאות, מאפשרים את אריכות החיים, מאפשרים את ביטול הזקנה, מאפשרים את הנצחיות.
כשנגיע לשלב התפתחותי מתקדם זה, יתאפשרו לנו החיים הרגועים והשלווים.
מסקנה: הקונפליקט התודעתי שבנו נוצר כתוצאה מהרגשות הפנימיים שבנו, שכוללים את הרגשות הטובים שבנו, ואת הרגשות הרעים הקיים בנו.
סיכום: הרגשות הפנימיים שבנו מסממים אותנו, כשהגוף משמש לבית חרושת לייצור סמים.
ייצור הרגשות הפנימיים שבנו גורם לנו להיות מסוממים, לחיות כסהרוריים, ולהיות בהזיה.
כתוצאה מהם, אנחנו יוצרים לעצמנו מציאויות שהן אשליה, שמתנפצות להן במבחן המציאות האמיתית, וככה יצרנו לעצמנו את הקונפליקט התודעתי. 
המסר במאמר: הרוגע הפנימי, זהו סדר תודעתי חדש, שמשקף תיקון אישיותי שיאפשר לנו להתחבר לזהותנו האמיתית.
כשנתחבר לזהותנו האמיתית, נוכל לפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים באופן ברור יותר, שפוי יותר.
שלב התפתחותי מתקדם זה, סדר תודעתי חדש זה, ינטרל ויבטל את הקונפליקט התודעתי הקיים בנו, ויאפשר לנו את החיים הבריאים והשפויים. תגיות המאמר: קונפילקט


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16570 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/14998 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148272 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14749 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14834 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141228 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14881 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא בריאות הנפש

מאת: moraleבריאות הנפש24/07/18984 צפיות
לא אחת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ליד אנשים שחווים התקף חרדה. זה יכול להיות בן או בת משפחה, חבר קרוב או אפילו אדם זר. אנחנו נדע לזהות התקף כזה, במספר צורות, בין אם זה בגלל שהם נמצאים במצב של "שיתוק", כלומר הם לא זזים ולא אומרים מילה, הרבה פעמים הנשימה שלהם תהיה מואצת, יש מקרים בהם נרגיש שהם רועדים ולא מגיבים למרות שברור לנו שהם בהכרה מלאה, נושמים ואין שום בעיה פיזיולוגית שאמורה למנוע מהם להגיב.

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/17774 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: אלעד רימובריאות הנפש27/09/16906 צפיות
נשים רבות חוות תופעות רגשיות ופיזיות לאחר לידה הקשורות בשינויים ההורמונליים ובשינוי הסטטוס. לרוב תופעות אלה חולפות מעצמן בתוך מספר שבועות, אך לפעמים הבעיה מתפתחת ומעמיקה לכדי דיכאון אחרי לידה.

הלקוח תמיד צודק, איך לגרום ללקוח להרגיש טוב, מה נכון לענות, איך לא לצאת צודק, איך למכור יותר, טיפול בהתנגדויות לקוח, אימון אישי לחיים, מאמן עסקי: וכאן אבאר, כי איש מכירות טוב, יש לו מראש תשובה טובה לכל התנגדות אפשרית של הלקוח. תשובה כל כך טובה, שמסבירה ללקוח, למה עליו לקנות את המוצר הזה, דווקא בגלל הסיבה שבגללה הלקוח חושב שהוא לא אמור לקנות את המוצר, וכמו שהסברתי את זה במקום אחר. יחד עם זאת, יש לציין ולהסביר, כי לא משנה כמה אתה כאיש מכירות, חושב שאתה חכם / צודק / יודע מה טוב ...

איך לא לדפוק את הלקוח, מוסריות בתהליך מכירה, איך למכור מוצר גרוע, להאמין במוצר, לא מאמין במוצר, איך למכור מוצר יקר, תמיכה נפשית, אימון עסקי: וכאן אבאר, נקודת מבט שחשוב לאיש מכירות לדעת אותה, והיא נקודת המבט על עד כמה הלקוח צריך / רוצה את המוצר שאתה מוכר לו. כי כל מיני סוגים של לקוחות. לדוגמא יש לקוח שרוצה את מה שאתה מוכר לו, ויש לקוח שצריך את מה שאתה מוכר לו, ויש לקוח, שאומר שהוא רוצה, אבל הוא לא צריך וכולי. והעניין הוא, שיש אנשי מכירות שמנסים להיות "מוסריים", והם מרגישים רע ...

טיפול זוגי אחרי בגידה, האם לסלוח על בגידה, מתי לסלוח על בגידה, בעיות בזוגיות, התמודדות עם בגידה, להתגבר על בגידה, מאמן אישי ועסקי, טיפול הוליסטי: עכשיו נגיד בן אדם שבגדו בו אוקי והוא סולח על זה שבגדו בו מה זה אומר, אתה הבנת הייתה נגיד אשתך נגיד בגדה בך ואתה סולח לה על זה מה זה משדר לה? ש: מה זה משדר לה? אליעד: כן חולשה חוזקה. ש: תלוי עד כמה היא מצטערת. אליעד: מה הקשר היא לא מצטערת מה הקשר עכשיו? ש: זה משדר חולשה אם היא לא מצטערת. אליעד: לא חייב מחויב טוב זאת התשובה שלך? ש: לא ...

איך לשכוח מישהו, איך למחוק געגוע, איך לא לפחד מבגידה, איך למחוק זיכרון אהבה, nlp, איך לא לאהוב, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: וכאן אבאר נוסחא, איך לחזק אהבה וקשר רגשי של מישהו למשהו, ואיך להחליש אהבה וקשר רגשי של מישהו למשהו. וממילא גם בצורה הזאת ניתן להשפיע על התלות הרגשית של אותו האדם, בדבר שאותו הוא אוהב. ואסביר גם איך יוצרים התניה בתת מודע, איך יוצרים עוגנים, איך שותלים מחשבות, איך לשכוח אקס, איך לא ליצור תלות רגשית, איך לגרום למישהו להתאהב או לא להתאהב בך, איך ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica