חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסיפור והמשחק שבו.

הסיפור שלנו.

בילינו ימים שלמים ויפים עם המשפחה. החופש כמעט נגמר, החג אף הוא מיד מאחורינו – אבל הנכדים עוד מצפים להפתעות ובעיקר לפעילויות.

אם נגמרו הרעיונות, חזרנו מכל הטיולים וגם חשבון הבנק כבר פחות מחייך אליכם, הנה דבר נחמד לבילוי משותף.

שבו במעגל עם כל הילדים. מומלץ בהחלט לצרף אליכם גם כמה מבוגרים – זה רק יעצים את השמחה וישפר את התוצאה.

ספרו לכולם שאתם הולכים לשמוע סיפור. הפעם, לשם שינוי, לא אחד מספר וכולם מקשיבים (וזה עוד במקרה הטוב, כשהם לא מרעישים ולא משתוללים...). ובכן, מה השתנה הלילה הזה מכל הלילות? הפעם, לשם שינוי, כ-ו-ל-ם מספרים את הסיפור – ואת סופו מי ישער?

מכינים סטופר ומכשיר הקלטה.מבקשים מכל אחד לחשוב על רעיון שיכול לשמש כהתחלה לסיפור. מכינים גפרורים כמספר המשתתפים, כשגפרור אחד הוא ללא ראש. מחזיקים את הגפרורים כך שרק הקצה הלבן בולט מתוך כף היד. כל משתתף מושך גפרור. מי שמשך את הגפרור ללא הראש (של הגפרור, כמובן, לא של המושך!) הוא הראשון שמתכבד להתחיל בסיפור. הוא צריך לומר רק משפט אחד, אבל המשפט חייב להכיל לא פחות מארבע מילים.

קובעים מראש כמה דקות יארך הסיפור. אם , למשל, החלטתם על חמש דקות, מכוונים את הסטופר בהתאם.

מפעילים את הסטופר ואת מכשיר ההקלטה (מי שרוצה, יכול לבקש גם מתנדב שיצלם ויקליט במצלמת וידאו) ומבקשים מהמשתתף שמשך את הגפרור המדובר לספר את המשפט שחשב עליו.

אחריו, בסדר שקבענו מראש – לימינו או לשמאלו, ללא שום קשר לדעות הפוליטיות של המשתתפים שגילם הממוצע הוא 7, למשל – הבא בתור מוסיף משפט משלו. כך נמשכת השרשרת, עד שיגמר הזמן.

כמובן שכל משתתף חייב להקשיב לאלה שלפניו, משום שיהיה מעט מוזר אם ילד שלישי יספר, למשל:

- פתאום, מתוך הג'ונגל , הופיע לפניו נמר.

ואז הילדה שבמקום רביעי תגיד:

- כעסתי עליו כיון שהוא העליב אותי.

כאשר הסיפור נגמר משום שהזמן נגמר , ולא בשל מחסור בדמיון, מפסיקים את ההקלטה.

אז משמיעים – או מקרינים – את כל הסיפור מתחילתו ועד סופו. מומלץ לרוץ לשירותים להתפנות לפני כן, כדי שלא תעשו בושות מרוב צחוק!

אם נהניתם ועדיין נותר זמן, בהחלט אפשר לחזור על המשחק ולספר סיפור חדש. הפעם, מומלץ להחליף את מקומות הישיבה, כדי לגוון את אפשרויות שיתופי הפעולה בין המשתתפים.

חג שמח ובילוי נעים!

לרעיונות נוספים, גלשו נא לאתר:

מעניין את הסבתא

 תגיות המאמר: משחק, סיפור, צחוק, נכדים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/07/20153 צפיות
סבים וסבתות, נצלו את הזמן הפנוי ובנו יחד עם הנכדים אילן יוחסין. זה ישעשע אותם וזה יוסיף לקשר הבין דורי.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20742 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19442 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191579 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181959 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181850 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: כרמי אומרוהורות07/09/2040 צפיות
ילדים זה שמחה - אני משננת לעצמי את המוטו בכל מלחמה איתם מחדש

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/07/20153 צפיות
סבים וסבתות, נצלו את הזמן הפנוי ובנו יחד עם הנכדים אילן יוחסין. זה ישעשע אותם וזה יוסיף לקשר הבין דורי.

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20331 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20742 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191196 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191640 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191572 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica