חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם דיני הוצל"פ? האם הדבר מתנהל כשורה בארץ? האם זה טוב?

  1. גבייה - אולי היום יש פה "גן עדן"לחייבים?
  2. נושים גדולים וחלשים - הנושה הגדול, החזק והמתוחכם מצליחלהפיק תועלת מהמערכת הזו, אך האזרח הרגיל לא מצליח להפיק תועלת זו.
  3. יעילות המערכת.

א. מנהלית

ב. מהותית – אדם יכול שנים לשלם חובו, וגודל החוב לא קטן.

  1. עווללחייבים – ריבית (קושי לאתרם)

עקרונות בהוצאה לפעל

מוסר וצדק: שמירה על חוזים

מטרת מערכת האכיפה והגביה הקרויה בישראל הוצאה לפועל היא לוודא שחיובים חוזיים אמנם מתקיימים, כלומר שעניינים שהוכרעו בחוזים יתממשו הלכה למעשה. מטרת המערכת להביא למימוש חוזים, החלטות ופסקי-דין, וכשאלה מכילים סעיפים כספיים או קנייניים, כלומר אדם מנסה להשיג מזולתו את הממון או הרכוש שזולתו חיב לו - תנסה מערכת הוצאה לפועל לסייע לו, לאחר שבית המשפט אמנם קבע שבעל-החוב אמנם זכאי לכך ובאין דרך אחרת עומדת לרשותו או לטובתו.

מוסר וצדק: איזון – ושמירה על זכויות יסוד.

כל האמור כאן, על השגת והפעלת עזרה בתצורת הוצאה לפועל, תוך נסיון מלא ושלם לשמור על איזון אינטרסים בין בעל-החוב לחייב, ותוך בחינת כל מקרה לגופו. לעתים בעל-החוב חזק מלכתחילה – למשל חברה בנקאית או סלולארית, ולעתים בעל-החוב דוקא חלש יחסית: דחיפות מקרה בעל-החוב החלש גבוהה יותר, הגם שלעתים דוקא בעל-החוב החזק מצליח להסתייע מהר יותר, על-חשבון החלש שדוקא לו קשה להשיג הוצאה לפועל של זכאותו במסגרת רשות האכיפה והגביה. וכמובן שלב האיזון הוא בין בעל-החוב לחייב: לא יהיה נכון לעקור מעות אחרונות מידו הקפוצה והנוקשה של חייב עני עיוור וחלש, גם אם הוא חייב כדת וכדין מאות שקלים לחברת החשמל או כל רשות ממשלתית אחרת כמשל.

יעילות אינסטרומנטלית ואפקטיביות מהותית במערכת הוצאה לפועל

על מערכת שכזאת גם להיות בראש ובראשונה יעילה. יעילה- כדי לשמור על הסדר ולהשיב את החוב במהירות האפשרית, ללא עינוי דין לבעל-החוב ולחייב. היעילות הזאת מכילה היבטיםרבים: החל מקיצור תורים, מערכות טלפוניות חכמות ומהירות, המשך במערכת פקידות הוגנת ונעימה, עבור במחשוב מערכות וחיבור למערכות המשפט, וכלה בעוד כהינה וכהינה יישומים ואפליקציות יעילים מטבע הענין. אפקטיבית במלוא המובן המהותי של הענין – עליה לברור ולבחור את המקרים הנכונים לביצוע, לא להתמקד במקרים אבודים מלכתחילה, לעזור ולהתחשב יותר בחייב חלש מחזק, ומן העבר השני – לסייע ולעזור יותר לבעל-חוב חלש ופחות אמצעים, ופחות לנושה חזק כדוגמת שהובאו להלן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד י.שפירא ושות' הנו המשרד הגדול והמוביל בתחום הגבייה המשפטית הוצאה לפועל בישראל.    המשרד הוקם בשנת 1987 ומונה כיום 19 עורכי דין, ארבעה מתמחים וכן צוות מיומן ועתיר ניסיון של כ- 150 פקידים ופקידות. לאחרונה נכנס המשרד לדירוג ה D&B והB.D.I  כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בארץ. המשרד עוסק במגוון רחב של פעילויות, והוא בעל התמחות רחבת היקף בנושאי המשפט האזרחי בכלל, ובנושא גביית חובות וההליכים המשפטיים הכרוכים בכך, בפרט.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד ליאור שפירא

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי28/05/12783 צפיות
הוצאה לפועל היא תהליך של גביית חובות מחייב במסגרת של פסק דין של בית משפט. התהליך בדרך כלל מתבצע במקרה של חוב בלתי משולם של צד אחד לצד אחר המסתיים בתביעה שמקנה לצד שלו חייבים את הכסף לבצע סדרה של פעולות שונות, בעיקר עיקול נכסים, שמטרתן סילוק החוב.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי24/05/12865 צפיות
צו עיכוב יציאה מהארץ שניתן במסגרת תיק הוצאה לפועל, הינו סקציה המוטלת על החייב, במטרה לאלץ אותו לשלם את חובו ולוודא כי הוא אינו בורח ומותיר את נושיו מול שוקת שבורה וללא יכולת לקבל את כספם בחזרה.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי08/05/12869 צפיות
בין ההליכים הבאים במטרה לסייע לחייב לשלם את חובותיו, מציע חוק הוצאה לפועל מצב הנקרא איחוד תיקים. איחוד תיקי הוצאה לפועל, מטרתו לסייע לחייב שלו נפתחו תיקים רבים בו זמנית, ונקבעו הסדרי תשלומים המצטברים לתשלום גבוה חודשי אחד, לאחד את תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו לו ולשלם סכום חודשי שיתאים ליכולתו הכלכלית בהתחשב במספר פרמטרים ובהחלטת רשם הוצאה לפועל.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי24/04/12808 צפיות
בהליכים הספציפיים השונים המתקיימים מתוך מסגרת של הוצאה לפעל אין התיחסות מלאה ושלמה למקרים של חדלות פרעון, ובכלל זאת גם בכל הנוגע לאיחוד תיקים שונים של חייב, וגם במקרה של חייב המוגבל באמצעיו. מכאן עולה ההגיון והמניע העיקרי שבהקמת מנגנון פשיטת הרגל.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי23/04/12811 צפיות
השיח החברתי כלכלי החדש בישראל, שהחל בקיץ שאחרי האביב הערבי, משקף נתחים נרחבים מן המציאות החברתית כלכלית בישראל של ימינו.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי19/04/12773 צפיות
אשראי במובן קרדיט היה והתקיים במשך אלפי שנים בהיסטוריה האנושית. האשראי נסמך על אמון שנותנים צדדים זה בזה: האחד ייקח את הכסף וישיב אותו ברבות הזמן במלואו, ועוד יוסיף עליו סכום כלשהו.

מאת: עו"ד ליאור שפיראחוק ומשפט - כללי29/03/12773 צפיות
התמודדות עם חובות לבנקים והתמודדות עם הוצאה לפעל היא בהחלט התמודדות לא קלה ולא נעימה. ישנם אזרחים רבים אשר ניצבים מול בעיות אשר דומות לשלכם אשר מנסים לפעול בחוכמה רבה ככל האפשר, לצמצם את החוב ולנסות לחזור למסלול חיים בו החובות והבעיות הכלכליות לא מהוות את הנטל המרכזי.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/2156 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20488 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20593 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20430 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20267 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20242 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20245 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica