חפש מאמרים:
שלום אורח
06.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתנה למורה ולגננת -2012 .

לאחרונה שודר בערוץ 10 בטלוויזיה הסרט התיעודי "המורה אירנה". אני לא יודעת כמה מכם צפו בו וחבל על כל מי שפספס סרט מרגש זה.

מסופר בו על מורה אחת מני רבות ועל עבודתה. כל מי שחושב שעבודת המורה קלה, מוזמן לצפות בסרט – או, לחילופין, להתנדב ולעבוד שבוע אחד כמורה בבית ספר ישראלי. נשמח לשמוע רשמים וסיפור שיסכם אחר כך את  עבודתו הקלה של המורה....

הסיבה היחידה שאני מתייחסת כעת לעבודת המורים – והגננות, כמובן – היא שאנו מתקרבים לסיום שנת הלימודים. אולי יש ביניכם כמה שחושבים שעל אף התלונות / הטענות / ההערות / הדרישות (נא להוסיף את כל החסר) , בכל זאת מגיעה מעט תשומת לב למורה או לגננת.

סביבנו מפרסמים ללא הרף את קיומו של שבוע הספר העברי. נראה לי מאד מתאים לרכוש ספר בשם ועד ההורים ולהעניק אותו למחנך או לגננת, עם איחולי "חופש נעים".

1. למורים לביולוגיה:

" קיצור תולדות האנושות" – מאת יובל נח הררי – הוצאת דביר

"המח הגמיש – סיפורים מקו החזית של חקר המח" –מאת נורמן דוידג'.

2. למורים לתנ"ך:

" תעלומת הכתר" – מאת מתי פרידמן – הוצאת דביר

3. למורים למחשבים:

"סטיב ג'ובס" –מאת וולטר אייזקסון – הוצאת מודן.

4.למורים למתימטיקה (נכון, הם יודעים לקרוא גם אותיות – לא רק מספרים!)

"תיבת האוצרות המתמטיים של פרופסור סטיוארט" – מאת יאן סטיוארט – הוצאת כנרת

או:

"לאלף את האין סוף – סיפורה של המתימטיקה"  – מאת יאן סטיוארט

5. למורים לספרות:

"אלגנטיות של קיפוד" – מאת מוריאל ברברי – הוצאת כתר

"מיומנו של מאתר ספרים" – איתמר לוי.(מאזינים לתוכניתו של ירון אנוש בימי ו' אחה"צ? זה אותו איתמר לוי.)

6. למורים להיסטוריה:

"הקתדרלה ליד הים" – מאת אילדפונסו פלקונס – הוצאת זמורה ביתן.

" קיצור תולדות האנושות" – מאת יובל נח הררי – הוצאת דביר

כמובן שיש עוד מגוון רב של מקצועות, אבל לא חסרים גם ספרים טובים בחנויות הספרים. אפשר להיעזר בעובדי החנויות. מתוך ניסיון אישי, דווקא בחנויות העצמאיות, שלא משתייכות לרשתות הגדולות, תוכלו למצוא עצה טובה ועזרה ממשית.

אם אף אחת מההצעות האלה לא נראית לכם, בחרו ספר מצחיק , כמו :

"שלושה בסירה אחת "– מאת  ג'רום ק. ג'רום –הוצאת כתר

"שלושה בבומל" – מאת  ג'רום ק. ג'רום – הוצאת דביר"

"בנימה אופטימית זו" – מאת לני רביץ

כמובן, כל אחד מספרי אפרים קישון שחלק מהם יצאו כעת במהדורה חדשה..

אני מבטיחה לכם שלא יזיק לשפר מעט את מצב רוחו של המורה או הגננת, לאחר שנה מתישה. לא מאמינים? בואו נמתין לסיום החופש הגדול וספרו לי אז איך הסתדרתם עם ילדיכם שלכם.

אם אתם מחפשים רעיונות לבילוי בחופש עם הילדים,גלשו לאתר"מעניין את הסבתא"

מאחלת לכם לצלוח את החופש בשלום!

 תגיות המאמר: ספר, מורה, מתנה, גננת


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19312 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19981 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181796 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181686 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181690 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות23/06/181405 צפיות
הנכדים בחופש והסבים מגויסים לעזור .הפעם, נישאר בבית ונשחק עם הנכדים בבית המרקחת: נקנה להם מושגים ראשוניים, נפחית את הרתיעה מתרופות ונבלה את הזמן בצורה מעט שונה.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: בתיה כץהורות11/09/19345 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/19781 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19833 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19981 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191099 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181551 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181796 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica