חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

6 דרכים לשפץ את קורות החיים שלך בלי לשקר

מאת: מאיה כהןקורות חיים26/07/20128562 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נכון, כנראה שלעולם לא תצטרכו לעבור את ההשפלה הפומבית שעבר מנכ"ל של אחת מרשתות האלקטרוניקה הגדולות מארה"ב כשעיתונים פרסמו את העובדה שרשימת התארים בקורות החיים שלו היתה פשוט "לא נכונה". ונכון גם שאופרה ווינפרי לא תקרע אתכם לגזרים בתכנית שלה כמו שעשתה למחבר הספר ה"אוטוביוגרפי" 'מליון רסיסים קטנים' כשהתברר שהמציא את רובו. אולי תזכרו גם נציגי ציבור שטענו לתארים שאף פעם לא קיבלו ולא הגיעו להם.

הנקודה היא שלמרות שאתם מרגישים לפעמים שאתם צריכים 'ליפות' קצת את קורות החיים שלכם כדי לתפוס את תשומת ליבו את המראיין ולקבל את המשרה הנחשקת, בסופו של דבר השקרים הלבנים הקטנים ייתפסו. אז איך אתם יכולים לשדרג את קורות החיים בלי לחצות את הקו הדק הזה? אפשר לעשות זאת כך: המנעו מחצאי אמיתות ומהגזמות בוטות רוב המנהלים ומגייסי כח האדם כבר ראו בחייהם כמות גדולה של קורות חיים, כך שהם די מוכוונים לאיתור ההגזמות ואי הדיוקים שלכם. הם יידעו מצוין למשל, ש-"6 שנים של ייעוץ בתחום השיווק" יתכן ומדובר על תקופה בה החלטת להישאר בבית ולגדל את הילדים, פסק זמן מהקריירה. מילות מפתח יכולות לגרום לקורות החיים שלך לבלוט במקום להגזים בתיאור המשרות הקודמות שלכם, עדיף שתשתמשו במילות מפתח מוכרות בתעשייה שלכם, שיקפצו למי שקורא את קורות החיים לעיניים ויראו לו בדיוק מה היא המומחיות שלכם. מילות מפתח עוזרות גם לסמן את גליוןקורות החיים במקרה שאתם מגישים אותו בצורה אלקטרונית (דרך אי-מייל) או באתר חיפוש עבודה. מערכות הנמצאות בשימוש חברות רבות במשק סורקות את קורות החיים בחיפוש אחר מילות מפתח בהתאם לדרישות התפקיד וחשוב שמילים אלה יופיעו בצורה ברורה בקורות החים לדוגמאת, שפות תכנות בהן תיכנתת, תוכנות הנהלת חשבונות בהן השתשת ועוד. התמקדו בהישגים כמותיים היו כמה שיותר ספציפיים כשאתם מפרטים את הישגי העבר שלכם – כמות הכסף שחסכתם לחברה, כמות העובדים שניהלתם, מספר הפרויקטים אותם ניהלתם ותועלתם לחברה וכו'. במקום לספר ש"חסכתם מליונים לחברה" עדיף שתציינו ש"חסכתם לחברה 2.4 מליון דולר". מספרים ממשיים ואחוזים נשמעים הרבה יותר מהיימנים. שנו את הגדרת התפקיד שלכם רק כדי להבהיר את מהות התפקיד אם לדעתכם, התפקיד שמלאתם כפי שהגדירו אותה בתוך הארגון הקודם לא תהיה ברורה מספיק לאנשים מבחוץ, אל תהססו לשנות את ההגדרה עם זאת תקפידו לשמור על מהותו. למשל גל: היא משתמשת במלים ייחודיות כמו "איש קשר של המשרד" כשהתפקיד היה ביצוע משימות שדומות ל"עוזר אדמיניסטרטיבי", אז אין בעיה להפוך את ההגדרה לברורה יותר. אין שום בעיה לכתוב בקורות החיים "איש קשר של המשרד/עוזר אדמיניסטרטיבי". כמובן שזה ממש לא אומר שעכשיו אתם יכולים לקדם את עצמכם לתפקיד "סמנכ"ל אדמיניסטרציה". הסבר פערים תעסוקתיים בקורות החיים במקום לשפץ ולעוות את התאריכים של העבודות הקודמות שלכם, כדי לכסות על תקופות בהן לא עבדתם כדאי שתבהירו את הסיבות לכך במכתב המקדים לקורות החיים. לדוגמה – אם לא עבדתם במשך שנה כי למדתם תחום שהופך אתכם היום למקצועיים יותר, כדאי שתסבירו זאת במקום להעמיד פנים שתקופת ב'אבטלה' הזאת מעולם לא היתה. תארים שלא הושלמו- מקומם לא בקורות החיים אם "כמעט" השלמתם את התואר, אתם לא יכולים לרשום אותו בקורות החיים. לעומת זאת, מחסור גמור בהשכלה זה אף פעם לא טוב. ועכשיו כשהצלחתם לתפוס את תשומת ליבו של המראיין כדאי שתתחילו להתאמן לקראת ראיון העבודה. ותבצעו בדיקת קורות חיים חינם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיה כהן

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי29/04/131289 צפיות
חייהם של מועמדים אינם קלים כלל וכלל בתהליך חיפוש העבודה, לברור את כיוון התעסוקתי המתאים מתוך סבך אפשרויות שונות, לאתר תפקיד ראוי הן לכישורים והן לצרכים האישיים, לחזר אחרי חברות , ולשווק את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד על מנת לזכות בתפקיד המיוחל גם זאת משימה לא פשוטה.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי10/04/13992 צפיות
בשוק מחפשי העבודה כאשר פעמים רבות ההתמודדות היא מול כמות מאוד גדולה של קורות חיים הנשלחים אל המשרה המבוקשת, אחת המשימות המאתגרות ביותר הוא להבליט את קורות החיים שלך כך שיקבלו התייחסות.

מאת: מאיה כהןעובד-מעביד14/03/131291 צפיות
לא רק שתהליך חיפוש העבודה הפך לארוך ומייגע. כאשר מגיעים לשלב המיקוח וחתימה על חוזה העבודה יש פרטים שדורשים הבנה כאשר מדובר בהסכמי עבודה אישיים. בשנים האחרונות גברה הפופולאריות של "סעיף 14" (לחוק פיצויי פיטורין), לעיתים הוא מופיע בחוזה העבודה ולעיתים חסר בו.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי21/02/131250 צפיות
הפתגם "העולם שייך לצעירים" הוא אינו קלישאה ובא לידי ביטוי במיוחד בעולם חיפוש העבודה. הרבה אנשים שעברו את גיל הארבעים והגיעו לשוק העבודה מסיבה כזו או אחרת, חווים זאת על בשרם. חלקם אפילו לא מגיעים לשלב ראיונות העבודה היות והם לא מוזמנים אליהם בגלל גילם.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי12/02/131230 צפיות
למי שלא מכיר, LinkedIn הנה רשת מקצועית אשר מאפשרת לאנשי מקצוע ליצור קשר בצורה יעילה. חברות ואנשי מקצוע מתחברים בכדי לשתף ברעיונות, לקדם עסקאות, לחפש עבודה, לגייס עובדים ושימושים עסקיים נוספים. עבור מחפשי העבודה, מדובר ברשת קשרים אשר מאפשרת התקשרות לאנשי מפתח בחברות אליהן אתם שולחים קורות חיים, גם אם לא, יש לקחת בחשבון שהמגייסים יחפשו אותך ברשת וכדאי שיהיה לך פרופיל, במיוחד אם אתה שייך לקהילת ההיי טק שפעילה מאוד ב LinkedIn.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי23/01/131204 צפיות
שולחים קורות חיים בלי סוף, אבל לא מקבלים שום תגובה? מרגישים שיש לכם הרבה יותר מידי שנות נסיון ביחס למה שרוב המשרות דורשות?

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי27/12/121123 צפיות
אינסוף מחקרים וסקרים נערכו לאחרונה והגיעו לאותן מסקנות דומות: רבים הם העובדים שלא מרוצים ממקום העבודה שלהם. ולא רק שלא מרוצים, אלא שהרשתות החברתיות בפרט וכמות המידע שניתח עלינו מכל הכיוונים בכלל הופכים את כולנו למחפשי עבודה סדרתיים.

מאמרים נוספים בנושא קורות חיים

מאת: אקסטרה - קידום אתריםקורות חיים02/01/1310057 צפיות
צעירים רבים מחפשים עבודה בתחום האבטחה לצורך מימון הלימודים תחום האבטחה הוא תחום מבוקש בקרב צעירים, ולכן רבים מהם שולחים קורות חיים לתפקיד אבטחה.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםקורות חיים13/12/129002 צפיות
כיום אנשים מפוטרים ממקומות העבודה שלהם מסיבות שונות,החל מצמצומים ועד לסגירת חברה.

מאת: תומרקורות חיים23/11/128730 צפיות
עוד לפני שאתם מתחילים לחפש אחר עבודה באמצעות מודעות הדרושים באתרי האינטרנט, חשוב שתקדישו קצת זמן לכתיבת קורות החיים שלכם. לא משנה עד כמה אתם נחמדים, יעילים, חרוצים וחדורי מוטיווציה להצליח במקום העבודה...

מאת: מאיה כהןקורות חיים16/08/128651 צפיות
היום כבר כמעט כולם מבינים שכדאי להשקיע בכתיבת קורות חיים. שמעתם להמלצות, שידרגתם את קורות החיים שלכם והבלטתם את מה שצריך ועכשיו קורות החיים החדשים שלכם רלוונטיים, מתומצתים, ממוקדים ונראים טוב מבחינה חזותית. האם זה מספיק?

מאת: תומרקורות חיים13/07/128706 צפיות
האם קורות החיים שכתבתם לעצמכם במשך 5 או 10 דקות, הם באמת קורות חיים הכתובים ומנוסחים היטב, ויוכלו לסייע לכם למצוא את הג'וב הנכסף עליו אתם חולמים? המאמר הבא מביא כל מה שצריך לדעת על קורות חיים

מאת: הדס גורקורות חיים24/06/128479 צפיות
יותר ויותר ישראלים אינם מבינים כיצד יש לכתוב את קורות החיים שלהם בצורה נכונה ובדרך שתבטיח להם לפחות את הריאיון האישי שהם כל כך מייחלים לו. אז אם גם אתם מעוניינים לדעת כיצד יש לכתוב את קורות החיים בדרך לעבוד במטריקס, הנה כמה טיפים שגייסנו עבורכם.

מאת: מאיה כהןקורות חיים14/06/128465 צפיות
אולי תופתעו לגלות שכמעט 50% מהמרואיינים הם חלום הבלהות של כל מגייס ממוצע. מי הם המועמדים הקשים שהופכים את העסק לקרב מוחות, ואלו טקטיקות יצירתיות נוקטים המראיינים כדי לשאוב מהם מידע אישי על עצמם?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica