חפש מאמרים:
שלום אורח
24.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי יוגה?

יוגה תוארה לראשונה בטקסטים ההודיים הנקראים ודות, ותורגלה במשך מאות שנים. יוגה הינה חלק אינטגרלי מהאיורוודה", שיטת טיפול מסורתית שמקורה בהודו. הדברים העיקריים המאפיינים את היוגה הינם נשימה מווסתת, תנועה בין תנוחות שונות ומדיטציה, המכוונים להשגת יתרונות בריאות פיזית ורגשית כאשר היעד האולטימטיבי הינו הגשה עצמית. ישנם הרבה סגנונות של יוגה הכוללים חלק או את כל המרכיבים הללו. בארצות-הברית רוב תרגולי היוגה מתמקדים בעיקר על יציבות, מדיטציה ושליטה על הנשימה שלנו.

מחקרים רבים הראו כי יוגה מורידה באפקטיביות את התסמינים של תסמונת מנהרת שורש כיף היד, תסמונת מעי רגיז, אסטמה, אפילפסיה עמידות לתרופות, שמירת משקל, סכרת, איידס ודיכאון. נדרשים מחקרים קליניים מתוכננים היטב כדי לאשר את התוצאות הללו. סקירה שיטתית לא הראתה שיוגה אפקטיבית בתור התערבות נגד חרדה, אך, ממצאים מקדמיים ממחר אחר מראים שיוגה אכן יכולה לעזור לחרדה על-ידי העלאת רמת הנוירוטרנסמיטר GABA.

עם הצגת היוגה בקרב מרכזי סרטן רבים בכל חלקי המדינה  המטופלים מתרגלים יוגה עבור הקלת התסמינים, והנתונים המקדימים מעודדים. מחר עם נשים ששרדו את סרטן השד הראה כי ליוגה יש אכן יתרונות פיזיים ופסיכולוגים בכך שהיא משפרת את מצב-הרוח ומורידה את רמות הלחץ. במחקר אחר נמצא כי יוגה טיבטית, המשלבת נשימה מווסתת, ויזואליזציה, טכניקות מודעות ותנוחות שונות, שיפרה את איכות השינה אצל מטופלים רבים עם לימפומה, כמו כן, היוגה הורידה לחצים, העלתה את תחושת הבריאות והובילה לשינה שלווה יותר בקרב מטופלי סרטן שרק אובחנו ובקרב שורדים.

דוגמא המתרחשת באחד מן מרכזי היוגה הינה יוגה בקבוצת שילר- תוכנית באורך שמונה שבועות למען הורדת לחץ המבוססת על מודעות עם הרפיה, מדיטציה ויוגה עדינה שיפרה באופן משמעותי את תסמיני הלחץ ואיכות-החיים הכוללת במטופלים במרפאת חוץ של סרטן השד ובלוטת הערמונית. מחקר משולב מתשעה מחקרים עם חולי סרטן הראו שיוגה יכולה להוות התערבות אפקטיבית עבור שיפטר איכות החיים של חולי הסרטן, ניתן לראות זאת במרכזי יוגה שונים הפועלים על פי שיטות אלה לדוגמא יוגה ברחובות פועלת למען הקהילה החולה בארץ ומנסה כמה שיותר לעודדם ולשפר את מצב רוחם בעזרת היוגה שתורמת בהמשך גם להתעוררות פיזית חיובית. יוגה באשדוד מאמינה כי יש צורך בטיפולים נוספים מעבר ליוגה ושמה דגש נרחב על החלק של המדיטציה הפנימית שלנו.

לכן אם תהיתם מהי יוגה אנחנו מקווים שעזרנו לכם להבין, פנו לאחד ממרכזי היוגה ונסו לראות איך זה משפיע עליכם, מצריך בדיקה, מה שבטוח שתגובות שליליות הן נדירות בהחלט ואף לא קיימת, מומלץ ללמוד את הטכניקה המתאימה באמצעות מדריכים מוסמכים בעלי ניסיון בעבודה, תיהנו ותירגעו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ספיר קוסקי

מאת: ספיר קוסקיוטרינריה13/08/12904 צפיות
הצורך שלנו לטפל בעצמנו מצריך אותנו גם לדאוג לסביבה שלנו, במיוחד אם מדובר בבעל חיים האהוב ביותר שלנו, יש לדאוג לו כאילו היה בנך.

מאת: ספיר קוסקיאירועים וחתונות – כללי13/08/12663 צפיות
אחת מן הבחירות " הקשות " בחיינו היא להחליט היכן בא לנו לחגוג אירוע חשוב ולהנציח רגע זה לעולמי עולמים, האופציות מרובות ולכן הבחירה לא קלה.

מאת: ספיר קוסקיבר ובת מצווה13/08/121018 צפיות
יום הולדת זה מאורע חשוב לכל אחד, אך, כאשר מדובר בגיל המצוות זה חשוב במיוחד. אין כמו חגיגה באולם ענק שמתאימה לזה המאורע, ממש מעין חתונה קטנה.

מאת: ספיר קוסקיספורט אתגרי13/08/127291 צפיות
אם בא לך טיול מיוחד, תן לי יד ונצא לאחד , יחדיו נבלה שעות ארוכות, נעביר חוויות ונראה נפלאות, אין כמו טיול טוב בג'יפ מעולה.

מאת: ספיר קוסקיעסקי מזון13/08/12781 צפיות
הצורך בקפה תמיד בא עם הצורך לאכילת מאכל כלשהו ליד, רצוי מתוק על מנת להעביר מעט את הטעם המר של הקפה שלנו, או פשוט להוסיף סוכר והרבה.

מאת: ספיר קוסקיניקיון09/08/12683 צפיות
כאשר אנחנו ניגשים לנקות, אנחנו ממש מגלים עולם של הרפתקאות, חרקים וחיידקים מכל המינים והסוגים וכמה תיקנים מתים, הגיע הזמן לעשות עם זה משהו.

מאת: ספיר קוסקיגיל הזהב09/08/12752 צפיות
תמיד אתם תוהים איזה מקום יקבל אתכם כמו שאתם, ללא תנאים ושעדיין תמשיכו להרגיש בתוכם צעירים, בית אבות מודרני וחדשני זה פתרון מושלם עבורכם

מאמרים נוספים בנושא אימון לאיכות חיים

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים23/01/191641 צפיות
הבנק מסרב למשכנתא? הלכתם לבנקים ולא מצליחים לקבל משכנתא? אני האיש שלכם! צריכים מומחה שייכנס לתוך הנעליים שלכם וישיג עבורכם משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות- אני משיג משכנתאות בנקאיות עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בכוחות עצמם.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים16/02/172508 צפיות
אחת הקושיות הגדולות בתורה ובדת היהודית היא שצריך להודות לשם, על כל דבר שקורה לך בין אם זה טוב או רע. כלומר הכול מגיע לאדם מהקדוש ברוך הוא וצריך להודות על זה בכל מקרה. אז המצב הזה הוא משהו שצריך להוסיף עליו שאם יש דברים מטופשים שאתה הכנסת את עצמך אליהם, אז אף אחד לא אשם לך אלא רק אתה אשם ואף אחד לא גרם לך.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161621 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161579 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: ברסלב מאיראימון לאיכות חיים16/02/162535 צפיות
אמרו חכמינו (שם) כל שהקב"ה חפץ בו, מדכאו ביסורין ! נשמע הזוי ? אם אוהבים אותי למה מכאיבים ומייסרים אותי ? פה צריך אמונה שכל זה להמתיק מעלי דינים ולהבין שזה כדי שאני יחפש דרכים חדשות ויפשפש במעשי וכדי שאני ישתנה לטובה, וכדי שאני יבוא נקי מעוון לחיי עולם הבא - הרי שילמתי עליהם כפרת עוונות בייסורים שסבלתי פה בעולם הזה תמשיכו לקרוא תראו מאמרי חז"ל נפלאים ומחזקים לקבל את הייסורים באהבה לחחים טובים ומאושרים).

קשה להצליח, קל להצליח, להצליח להיכשל, מה רע בלהצליח, להצליח בקושי, מה טוב בלא להצליח, מאמן אישי, קואצינג מומלץ: עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה הבאה מה רע יכול לצאת לבן אדם מזה שהוא מצליח במשהו אז אני או מציג איזו מטרה, אז אני מניח שהתשובה הקלאסית תהיה שאם זה עושה לו טוב אז הוא תלוי בזה נכון? ש: יש גם את זה. אליעד: יפה אז איזה עוד היבט נגיד יש? ש: שהוא איבד את העניין. אליעד: איבד את העניין ואיזה עוד היבט יש? אז אני רוצה לתת היבט ספציפי אוקי, כשבן אדם מצליח במשהו או נגיד שיש משהו ...

איך למכור ללקוחות, דימויים של הלקוח, באיזה מילים למכור, איך לשכנע לקוחות, שיקוף של הלקוח, טעויות של אנשי מכירות, ייעוץ אישי, קואצ'ר מומלץ: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של מכירות ללקוחות ושכנוע אנשים וההיבט הוא שימוש במילים של הלקוח, בתהליך המכירה כאשר באים למכור ללקוח את המוצר את השירות את מה שלא רוצים בעצם להשתמש במילים של הלקוח ואני אסביר גם למה זה טוב וגם למה זה לא טוב ומתי לא להשתמש דווקא במילים של הלקוח. אז קודם כל בגדול צריך לזכור שתהליך של מכירה בעצם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica