חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדרגון (מעלון) – עצמאות והתניידות בבית

מאת: סימה תושקבעסקים - כללי26/08/20122022 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוקנכים וקשישים המתקשים להתנייד עשויים לסבול מקושי ניכר להגיע לקומה השנייה בביתם, לעלות במדרגות או אפילו לצאת מן הבית אם יש מדרגה אחת או יותר בכניסה לביתם. שימוש בעזרים כגון מעלונים עשוי לשפר משמעותית את יכולת ההתניידות, את עצמאות הקשיש ולמזער את התלות בעזרה חיצונית. איך עובדים מעלונים? האם הם אכן בטוחים לשימוש? האם בכל בית ניתן להתקין אותם?

האם כדאי להתקין מדרגונים בבית?

עבור המתקשים להתנייד בביתם במעלה מדרגות, קשישים או נכים בכיסא גלגלים, הסובלים מבעיות מוטריות שמונעות מהם לעלות במדרגות, התקנת מעלון יכול לשפר דרמטית את איכות החיים והבטיחות בבית. מעלון יעזור להגיע בבטחה לקומה השנייה של הבית ולתהנייד בצורה חופשית. עבור קשישים ונכים רבים האפשרות של שימוש מלא בביתם יכולה להיות ההבדל בין מציאת דיור חלופי לבין הישארות בביתם שלהם. מדרגון יכול להיות מותקן גם מחוץ לבית כאשר יש כמה מדרגות לפני הכניסה, עבור נכים בכיסא גלגלים המעלון מאפשר לצאת מן הבית ולחזור אליו בלי קושי, עובדה המשפרת משמעותית את איכות החיים הכללית ואת העצמאות של האדם.

איך עובד מדרגון?

מדרגון הוא מכשיר חשמלי הידראולי המשמש לנשיאת אדם או אדם בכיסא גלגלים במעלה מדרגות. המעלון עובד על ידי הרמת האדם במעזרת מערכת הידראולית או חשמלית מורכבת. מדרגונים רבים כוללים מצבר המאפשר המשך שימוש בזמן הפסקת חשמל.
אילו סוגי מדרגונים קיימים?

ישנם שלושה סוגים של מדרגונים:
•    מדרגון כיסא – מדרגון כיסא מותקן על פני מסילה העוברת במקביל לגרם המדרגות. המסילה מתחילה בקצה אחד של גרם המדרגות וממשיכה עד לקצהו השני.
•    מדרגון משטח – מדרגונים אלו כוללים משטח עליו ניתן לעלות כיסא גלגלים או אדם וכיסא גלגלים. מדרגונים אלו משמשים בעיקר נכים בכיסאות גלגלים.
•    מעלית – מעלית קטנה וביתית גם היא סוג של מעלון, עליות אלו ניתנות להתקנה בתוך הבית או מחוץ לבית.


האם מעלון בטוח שימוש?

מדרגונים מעוצבים ומיוצרים עבור קשישים ונכים המתקשים בתנועה, בתהליך העיצוב נלקחים שיקולי בטיחות ברמה הגבוהה ביותר מתוך ההבנה כי נפילה עבור אדם שאינו בקו הבריאות עשויה להיות קשה ביותר. מדרגון תקני המותקן על ידי חברה מוסמכת ומתקין בעל ניסיון בטוח במאת האחוזים לשימוש ואינו מהווה כל סכנה למשתמש. ניתן להוסיף אפילו חגורת בטיחות למעלון ומנגנון נעילה שימנע שימוש של ילדים במעלון.

האם מדרגון חוסם את גרם המדרגות?

את המדרגון ניתן לקפל כאשר הוא אינו נמצא בשימוש. מנגנון הקיפול פשוט לתפעול ולא דורש הפעלת כוח רב על מנת לפתוח את הכיסא מחדש. קיפול המעלון מאפשר גישה חופשית במעלה גרם המדרגות למי שאינו זקוק למעלון.

האם יש הגבלת משקל למדרגונים?

רוב דגמי המדרגונים אכן כוללים הגבלת משקל, לרוב הגבלת המשקל גבוהה מאוד כך שאין צורך להגביל את בחירת המעלון לפי פרמטר זה בלבד. עם זאת, אם יש לכם חשש לגבי הגבלת המשקל יש לבדוק זאת. במיוחד חשוב מאוד לבדוק מעלון המיועד לכיסא גלגלים או מעלון המיועד לכיסא גלגלים ואם נוסף.

לכל גרם מדרגות אפשר להתקין מעלון?

כל גרם מדרגות סטנדרטי יתאים להתקנת מדרגונים ללא קושי מיוחד. עם זאת, במידה ולא מדובר בגרם מדרגות סטנדרטי ייתכן ויהיה קושי בהתקנת מדרגון. חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום מחברה מנוסה ובעלת מוניטין יציב. איש המקצוע יגיע לביתכם ויבחן את תנאי השטח. במידה ולא ניתן בשום צורה להתקין מדרגון בתוך הבית, ישנה אפשרות נוספת והיא התקנת מעלון מחוץ לבית.

 תגיות המאמר: מעלון, מדרגונים, מדרגון


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סימה תושקב

מאת: סימה תושקבקניות 11/02/136319 צפיות
מאז ומעולם, מוצרי טקסטיל אשר מיועדים למטרות מנוחה ושינה מהווים חלק בלתי נפרד מסגנון ורמת החיים של אינספור אנשים, בכל מדינות העולם ללא שום יוצא מן הכלל.

מאת: סימה תושקבקניות 11/02/136507 צפיות
עד לפני כמה שנים, רוב רוכשי המצעים היו רוכשים בעיקר מצעים פשוטים ורגילים, דהיינו, מצעים מבד סינטטי כזה או אחר, מכותנה מתועשת ו'רגילה' ועוד. לעומת זאת, היום, רוב רוכשי המצעים לא מוכנים להתפשר על זהות המצעים שהם רוכשים, ומעוניינים לרכוש אך ורק את המצעים היוקרתיים וברמה הגבוהה ביותר – ואיך לא? הרי עם מצעים מסאטן, מכותנה מצרית ועוד, אי אפשר בכלל להתווכח.

מאת: סימה תושקבבניין ואחזקה - כללי13/09/12642 צפיות
כיום אנו מתחילים להבין את משמעות רעידות האדמה. אנו מתחילים להבין שזה בהחלט יכול לקרות גם אצלנו במדינת ישראל, המדינה החזקה והמודרנית. אנו מבינים כי לא רק במדינות עולם שלישי או בלואיזיאנה ובאן פרנסיסקו יכולים להתרחש אסונות טבע, ביניהם רעידות אדמה. על מנת להיערך לעניין יש צורך להעביר את מרבית הבתים בישראל תוכנית, אשר תחזק את המבנים הקיימים כנגד רעידות אדמה

מאת: סימה תושקבבתי מלון13/09/12796 צפיות
בין אם פעם יצא לכם בעבר להתאכסן בתוך מלונות בוטיק יוקרתיים, ובין אם עוד לא יצא לכם לחוות זאת, הרי שסביר להניח שאתם מבינים עד כמה מדובר בשיטת אירוח יוקרתית ושונה מכל שיטות האירוח האחרות. מצד אחד, מלונות הבוטיק מאפשרים לכם ליהנות ממגוון רחב מאד של מתקנים ואטרקציות, ולרוב הם גם נמצאים בתוך ערים גדולות. מצד שני, משום שמדובר על מלונות בוטיק הם מאד אינטימיים ופרטיים, ומאפשרים לכם ליהנות מחופשה איכותית במיוחד, בשונה מאד מאירוח בבתי מלון משפחתיים והומים.

מאת: סימה תושקבטיולים בחו"ל12/09/12850 צפיות
ניו יורק, "התפוח הגדול" ופריז "עיר האורות" הן מגה-ערים ומטרופוליטנים אדירי ממדים ומרתקים. המרחק בים הערים, ההבדל התרבותי והבדלי השפה חוטאים לדמיון בין השתיים. הן בניו יורק והן בפריז אוכלוסייה מאוד מגוונת שכוללת מהגרים ותיירים מכל רחבי העולם, מרכזי תיירות רבים ומפורסמים, בתי מלון נפלאים, מוזיאונים בעלי שם עולמי, אטרקציות תיירותיות רבות והיסטוריה עשירה. חופשה בניו יורק או פריז היא תמיד חוויה שזוכרים, נופש מדהים ובהחלט שווה כל רגע.

מאת: סימה תושקבצרכנות10/09/12858 צפיות
מזגן רצפתי הוא מזגן מפוצל המורכב מיחידת קירור פנימית ומיחידת מדחס חיצונית. כאשר מתקינים מזגן רצפתי, יחידת הקירור לא נמצאת על הקיר או במיקום מרכזי כלשהו בבית אלא על הרצפה. מדובר בהתקנה שנחשבת ליחסית פשוטה שכן אינה דורשת גם תושבת למזגן

מאת: סימה תושקבלימודים אקדמאיים09/09/12733 צפיות
היום כדי להצליח ולמצוא משרה מכניסה, סביר מאד להניח שאתם תירצו להירשם למוסד אקדמי מוכר, על מנת לקבל תואר ראשון או שני בתחום מסוים. לשמחתכם, רשימת המוסדות האקדמיים בישראל היא ארוכה במיוחד. חלפה התקופה שבה לאוניברסיטאות היה מעמד בכורה ששמר עליהן תמיד. היום, יש גם לא מעט מכללות שאתם יכולים להירשם אליהן, על מנת לקבל את התואר המיוחל.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20212 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20234 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20280 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20317 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20425 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19496 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19595 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica