חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משחקים בביטויים.

נניח שאתם יושבים עם הנכדים לאחר אחת מארוחות החג. אתם עייפים, הילדים תשושים מהתרוצצויות ומשחקים – אבל לא רוצים להשתעמם או לשעמם לרגע. הנה רעיון למשחק נחמד, שלא דורש שום מאמץ מכם  - ויכול להוסיף מעט ידע לקטנים. המשחק מומלץ לילדים מגיל 6 עד 8. לילדים בגיל מבוגר יותר הייתי מציעה לשחק אותו משחק בפנטומימה. לפי תור: מישהו ממחיש ביטוי והאחרים צריכים לנחש למה הכוונה.

אומרים לילדים בני ה-6 עד 8 שאנחנו נאמר ביטוי והם צריכים להסביר למה הכוונה בביטוי הזה. למשל:

עבודת נמלים – האם זאת עבודה קטנה? מדויקת? מלאכה קלה? מלאכה קשה? עבודה לא חשובה?

ראש כרוב – האם הכוונה לירק שקונים בשוק? כמשל, לאדם חשוב? חכם? טיפש? לא מבין?

לחפש בנרות – האם הכוונה לחפש רק בלילה? לחפש טוב? לחפש רק בחנוכה?

שתי ידיים שמאליות – יש אדם עם שתי ידיים שמאליות? אם לא – אז למה הכוונה? ולמה אין ביטוי נגדי "שתי ידיים ימניות"?

והנה עוד כמה ביטויים:

אחיזת עיניים

בא בימים

שיטת המקל והגזר

להרים את הכפפה

קיבל רגליים קרות

ראש בעננים

חיבוק דב

בלי עין רעה

בור ללא תחתית

שותק כמו דג

פחדן כמו שפן

ערמומי כמו שועל

זוג יונים

ישן כמו תינוק

בכי תמרורים

אם הילדים גדולים יותר, נסו למצוא רק את הביטויים שקל יותר להמחיש בפנטומימה. אם רוצים להקל עליהם, אפשר לרשום את כל הביטויים על דף נייר גדול ולהציג אותו לפני הנוכחים. אז, כשאחד הילדים ממחיש ביטוי, יש רק למצוא למה מהביטויים הכתובים מתאימה הפנטומימה.

אם מיציתם גם את הקטע הזה והמשפחה עדיין מרגישה מספיק טוב מכדי לחזור לביתה, אפשר גם לספר בדיחות על חלק מהביטויים. אם שכחתם, הנה תזכורות קטנות:

- זוג יונים – כל דקה אחד מהם עף דרך החלון.

- ישן כמו תינוק – כל שעה מתעורר ובוכה.

- פחדן כמו שפן: איך יודעים שגזר בריא לעיניים? שפן אוכל גזר ולא מרכיב משקפיים.

- שותק כמו דג:איש הביא הביתה דג לשבת, אבל הדג היה עוד חי. האשה פחדה ורצתה להרוג את הדג\ אז היא זרקה את הדג לאמבט מלא מים.

- לחפש בנרות. אדם הסתובב תחת פנס רחוב וחיפש דבר-מה. אנשים שאלו מה הוא מחפש. הוא ענה שאיבד שטר של 100 שקל. כולם חיפשו יחד אתו. אחרי זמן-מה, אחד האנשים שאל:

-איפה בדיוק נעלם לך הכסף?

האיש ענה:

- שם , מתחת לשיחים.

- אז למה אתה מחפש כאן?

- כי שם חושך וכאן יש פנס.

אם עדיין צריכים רעיונות, גלשו לאתר

מעניין את הסבתא

להשתמע וחג שמח!

 תגיות המאמר: משחק, ביטויים, נכדים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20226 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19370 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191426 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181863 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181753 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181741 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20226 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19801 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191245 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191287 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191426 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191551 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181955 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica