חפש מאמרים:
שלום אורח
24.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

להדליק נר חנוכה

מאת: ברסלב מאיריהדות12/12/2012772 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

משוכתב מתוך שיעור במוסדות  ברסלב ישיבת נצח מאיר

ליקוטי עצות, מועדי ה' - חנוכה

אומר רבי נחמן מברסלב : על ידי מצות הדלקת נר חנוכה ממשיכים על עצמו הדעת הקדוש.

נמצא שעל ידי מצות הדלקת נרות חנוכה, אדם יכול להמשיך על עצמו שכל, חכמה, דעת כמ"ש אמר רבי נחמן מברסלב צריך האדם להסתכל בשכל של כל דבר - שיאיר לו אותו הדבר להתקרב אל ה' יתברך.

ושכל זה העיקר של כל מה שחסר לנו.., השכל לדעת מי אני, מה אני ומה תפקידי בעולם הזה, מה רצון ה' בעולמו,  החכמה לדעת איך לחיות נכון לפי דעת תורה ורצון ה', בחי' מה קנית דעת חסרת, דעת קנית מה חסרת.

הערה: נו... ואיך עושים את זה... הרי הרב שנים אני מדליק, ואיפה השכל שלי, תראה - איך אני נראה ?

אתה יודע מה היה אם לא הייתה מדליק נרות חנוכה... איפה הייתה, מה היה ממך...

הנה אדרבא אתה ההוכחה על מה שכתוב !!! חחחחחחחחחחח

אז אומר רבי נחמן מברסלב : על ידי מצוה הדלקת נר חנוכה ממשיכים על עצמו הדעת הקדוש.., אכן לא כתוב שזה נהיה אוטומטי, ויש לדייק ממה שלא כתוב "נמשך", אלא כתוב "ממשיכים", אם כן צריך לדעת להמשיך את הדעת, להבדיל הרי לא כל אחד יודע לחלוב פרה, צריך לדעת לעשות את זה...

אז למעשה - איך ממשיכים על עצמו שכל ע"י מצוות הדלקת הנרות, איך ממשיכים את הדעת הקדוש הזה?

לזה צריכים לכוון בשעת ההדלקה בשם הקדוש נח"ל, כמו שנוהגים לברך כהפוסיקים "להדליק נרחנוכה (ולא של חנוכה) ויש רמז בראשי תיבות נח"ל, שהם בחינת הנחל נובע מקור חכמה [ננמ"ח] הרי הוא רבינו נחמן בן שמחה ובן פייגא, לכוון על רבינו הקדוש שהוא ממשיך שכל ודעת דקדושה, דעת והשקפה ודרך חיים ומוסר להתקרבות והתעוררות ודרכי היהדות ועבודת ה'.

צריך לכוון להתבטל לדעת הקדוש הזה, לאור.., רבי נחמן אומר : למה משוגע הוא משוגע ? כי הוא לא מקשיב לנורמלי, הרי אם היה מקשיב לנורמלי ממנו - היה בריא, אלא שהוא מתעקש ועומד על דעתו... הוא דעתן, לכן הוא משוגע, כי אמנם הנורמלי אומר כך, אבל אני חושב אחרת, אני מבין יותר.., אם היינו מתבטלים לצדיקים אמיתיים, לדעת רבינו הק', היינו הרבה יותר קרובים לשלימות, היינו נראים אחרת, היינו זוכים להתקדש יותר - להתנקות מכל השיגעונות, לגדול בתורה - בסדרי הלימוד, ויראת שמים ! וממילא הצרות והחיים היום יומיים היו נראים אחרת.

הערה: לי זה נשמע כמו הנחל החרדי... חחחחחחחח

אכן יש כמה וכמה נחלים, ולא כולם זורמים ופונים לכיוון הנכון, צריך לדעת מי ואיפה הנחל הנכון, מי הנחל שמטהר באמת מכל הכתמים.ורמז לדבר כי בקבלה יש שמות קודש ויש שמות אחרים וצריל להזהר ולבחור באמת - באמת.

בברכה מוסדות ברסלב

ישיבת נצח מאיר

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוסדות ברסלב מאיר

יהדות בטעם טוב ע"פ דרכי ברסלב !

מוקד התפילות (חינם) בכותל קבר רחל אומן ועוד...

אמירת קדיש יתום לנפטרים (חינם)... ע"י חסידי ברסלב.

050-4161022

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ברסלב מאיר

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/171704 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: ברסלב מאיריהדות15/04/171062 צפיות
שאלה : עמדתי ואתבונן במנהג רבים, וכן רבים האנשים שאחר שגומרים סעודתן ומברכים ברכת המזון ללא כוס.. והרי קי''ל בגמרא (פסחים קה:) שברכת המזון טעונה כוס, וזה חלקת מכבוד הברכה.. וזה החלי בעזר צורי וגואלי...

מאת: ברסלב מאיריהדות31/01/171150 צפיות
תהליך החזרה בתשובה מהו בכלל המושג תשובה? תשובה הוא מלשון לשוב, לחזור בחזרה ... רגע אני שואל לאן בכלל הלכתי כדיי שאני אשוב בתשובה?

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/161661 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאיריהדות11/11/161344 צפיות
ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה שעשני כרצונו, ולנוסח ברכות השחר ספרדי שלא עשני גויה / שפחה... יש מסבירים שמברכת כרצונו כי האישה נבראה כרצונו של השם יתברך, והרי רואים שנשים הם הרבה יותר קרובות בתפילה ובלב מחוברות להשם יתברך יותר מהגברים שהם יותר פרועים לכן הטילו עליהם יותר לימוד התורה חוקים ומצוות שהזמן גרמא - לצמצם את הגבר...

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/162379 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: ברסלב מאירבריאות ורפואה כללי25/09/161380 צפיות
ברכת המזון על פי חסידות ברסלב החשיבות הגשמית והרוחנית והתועלת שיש באמירת ברכת המזון על האוכל לטובת בריאות הגוף והנפש. בברכה לרפואה שלימה.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19102833 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195575 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195641 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195658 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195615 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195641 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195633 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica