חפש מאמרים:
שלום אורח
23.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוזרים בתשובה

מאת: ברסלב מאיריהדות31/01/2017483 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חזרה תשובה

מהו בכלל המושג תשובה? תשובה הוא מלשון לשוב, לחזור בחזרה ...

רגע אני שואל לאן בכלל הלכתי כדיי שאני אשוב בתשובה?

המענה לשאלה זו היא שאכן הלכנו הרבה בחיינו והתרחקנו מאוד מאוד ובעקבות כך אנו צריכים לחזור בתשובה לפני הקדוש ברוך הוא.

תשובה היא עזיבת החטא, לא לחזור לאותם מעשים שעשיתי.

לאחר מכן יש גם עניין שצריך להביע חרטה בעקבות המעשים הלא טובים שעשינו ולבקש סליחה על כך מבורא עולם וכמובן יש גם תשובה בין אדם לחבירו, אם אדם עשה עוול לחבר שלו הוא בוודאי צריך לבקש את סליחתו קודם שיבקש סליחה מבורא עולם.

ישנו ביהדות זמן המסוגל ביותר לתשובה והוא נקרא "עשרת ימי תשובה" ואלו הימים שבין ראש השנה ליום כיפור ובו ובזמן זה עוסקים יותר בצדקה ותפילה, מעשים טובים וכ'ו ויום כיפור עצמו הוא יום של סליחת עוונות.

מה אני צריך לעשות כדיי לחזור בתשובה?

לחבוש כיפה? להתלבש צנוע? וזהו?

אז זהו שלא, נכון מאוד מצד אחד חיצוניות משפיעה מאוד על פנימיות ואכן יכול לעזור מאוד על תהליך החזרה בתשובה אך כמו שהעולם אומר:" הכובע לא קובע והמעיל לא מועיל...".

הקדוש ברוך הוא רוצה את הלב שלנו, רוצה שנהיה ילדים טובים שנעבוד על מידותינו שנלמד את תורתו וכן גם שנתלבש בהתאם ובצניעות אכן זהו חלק בלתי נפרד מכך.

החלטתי לחזור בתשובה מה הצעד הראשון?

התשובה היא שאין צעד ראשון כיוון שכל מה שאדם עושה בתחילת דרכו היא שמחה גדולה אצל השם יתברך אזיי כל מה שיעשה הוא מצויין, אם זה לשמור שבת או לחבוש כיפה, להניח תפילין, בת ישראל שמתחילה להדליק נרות, ללכת לבית הכנסת וכ'ו וכך לאט לאט מדרגה לדרגה מתקדמים בדרכי התשובה.

כולם יודעים שאין היום מציאות במשפחה או חברים שאין להם איזה סיפור על בן משפחה שחזר בתשובה או מכיר מישהו כזה לפחות.

המון אנשים חוזרים בתשובה היום ומתקרבים לקדוש ברוך הוא כל אחד לפי דרכו ובחירתו.

הרבה אנשים מתקרבים ליהדות וחוזרים בצור מחצבתם דרך ספריו של רבי נחמן מברסלב, ספרים שאכן מעוררים כל אדם בכל מקום שהוא ומגלים לו דרך תשובה נפלאה.[עיין ספר משיבת נפש]

רוצה לחזור בתשובה? מחפש דרך איך לעשות זאת? רוצה להתייעץ חינם?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוסדות ברסלב מאיר

יהדות בטעם טוב ע"פ דרכי ברסלב !

מוקד התפילות (חינם) בכותל קבר רחל אומן ועוד...

אמירת קדיש יתום לנפטרים (חינם)... ע"י חסידי ברסלב.

050-4161022

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ברסלב מאיר

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/17456 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: ברסלב מאיריהדות15/04/17425 צפיות
שאלה : עמדתי ואתבונן במנהג רבים, וכן רבים האנשים שאחר שגומרים סעודתן ומברכים ברכת המזון ללא כוס.. והרי קי''ל בגמרא (פסחים קה:) שברכת המזון טעונה כוס, וזה חלקת מכבוד הברכה.. וזה החלי בעזר צורי וגואלי...

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/16634 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאיריהדות11/11/16646 צפיות
ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה שעשני כרצונו, ולנוסח ברכות השחר ספרדי שלא עשני גויה / שפחה... יש מסבירים שמברכת כרצונו כי האישה נבראה כרצונו של השם יתברך, והרי רואים שנשים הם הרבה יותר קרובות בתפילה ובלב מחוברות להשם יתברך יותר מהגברים שהם יותר פרועים לכן הטילו עליהם יותר לימוד התורה חוקים ומצוות שהזמן גרמא - לצמצם את הגבר...

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161003 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: ברסלב מאירבריאות ורפואה כללי25/09/16661 צפיות
ברכת המזון על פי חסידות ברסלב החשיבות הגשמית והרוחנית והתועלת שיש באמירת ברכת המזון על האוכל לטובת בריאות הגוף והנפש. בברכה לרפואה שלימה.

מאת: ברסלב מאירפרשת השבוע25/08/16773 צפיות
פרשת השבוע עקב מלמדת אותנו על החיוב לברך ברכת המזון לאחר ששבענו מהסעודה. ולכאורה היה נראה יותר שצריך לברך לפני האכילה, שקודם כל נפתח בהודיה לקדוש ברוך הוא ורק לאחר מכן נתחיל לאכול. אלא שדווקא לאחר האכילה ניתן באמת להוציא את הכוחות הפנימיים שלנו אל הפועל ולזכך את נשמתנו בצורה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות26/05/19240 צפיות
חג שבועות הידוע גם בכינויו חג הביכורים וחג מתן תורה מגיע לאחר ספירת העומר, שבעה שבועות בדיוק לאחר חג הפסח, את שבועות חוגגים בתאריך ו' בסיון והחג הנפלא הזה הינו החג האחרון החותם את מועדי ישראל.

מאת: בתיה כץיהדות21/05/19337 צפיות
מצוות זכירת מעמד הר סיני לזכור את מעמד הר סיני היא מצווה כמו שמובא בספר דברים "השמר לך ושמור נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך יום אשר עמדת לפני ה' אלוקיך בחורב" גם בי"ג עיקרים מובא: "וְשֶׁהַתּוֹרָה כֻלָּה נְתוּנָה מִן הַשָּׁמָיִם וְשֶׁלֹּא תִּשְׁתַּנֶּה בְשּׁוּם זְמַן חַס וְשָׁלוֹם".

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19308 צפיות
ישנן הרבה נבואות שהתגשמו, אביא להלן 7 דוגמאות יפות וקצרות, כי כדי לסקור את כל הנבואות שהתגשמו צריך ספר שלם, לכן מומלץ לעיין בספרים הבאים להרחבת הידע: נבואה והשגחה, מסע אל פסגת הר סיני, מסילות אל האמונה, מסע אל האמת.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19302 צפיות
זה ההסבר הפשוט למה נתן אלוקים את התורה רק לעם ישראל כי לכל עם יש את ה"אופי" המתאים לו ועם ישראל הוא העם שהכי התאים לו התורה.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19310 צפיות
לפני שנביא את דברי הארכיאולוגים וההיסטוריונים צריך להדגיש שגם אילו ההיסטוריונים מסיקים מתוך מחקריהם שהדברים התרחשו אחרת ממה שכתוב בתורה, הדבר לא היה מעלה ולא מוריד למי שהשתכנע למעלה מכל ספק שהתורה נכתבה במדבר סיני וכל הכתוב בה מדוייק, וזה משתי סיבות:

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19309 צפיות
אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה - והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19125 צפיות
לפני כ- 50 שנה גילה הרב וויסמנדל זצ"ל צפנים בתורה גילויים אודות מבנים נפלאים בנמצאים בין אותיות והמילים בתורה, כמה מהצפנים של הרב משתרעים על כל התורה ואי אפשר לטעון שצפנים אלו מקריים כי הם נדירים מאוד ולא מסתברים כלל שיווצרו במקרה ולולא שהתורה נכתבה על ידי יותר אחד לא היו יכולים להווצר צפנים אלו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica