חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוזרים בתשובה

מאת: ברסלב מאיריהדות31/01/20171130 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חזרה תשובה

מהו בכלל המושג תשובה? תשובה הוא מלשון לשוב, לחזור בחזרה ...

רגע אני שואל לאן בכלל הלכתי כדיי שאני אשוב בתשובה?

המענה לשאלה זו היא שאכן הלכנו הרבה בחיינו והתרחקנו מאוד מאוד ובעקבות כך אנו צריכים לחזור בתשובה לפני הקדוש ברוך הוא.

תשובה היא עזיבת החטא, לא לחזור לאותם מעשים שעשיתי.

לאחר מכן יש גם עניין שצריך להביע חרטה בעקבות המעשים הלא טובים שעשינו ולבקש סליחה על כך מבורא עולם וכמובן יש גם תשובה בין אדם לחבירו, אם אדם עשה עוול לחבר שלו הוא בוודאי צריך לבקש את סליחתו קודם שיבקש סליחה מבורא עולם.

ישנו ביהדות זמן המסוגל ביותר לתשובה והוא נקרא "עשרת ימי תשובה" ואלו הימים שבין ראש השנה ליום כיפור ובו ובזמן זה עוסקים יותר בצדקה ותפילה, מעשים טובים וכ'ו ויום כיפור עצמו הוא יום של סליחת עוונות.

מה אני צריך לעשות כדיי לחזור בתשובה?

לחבוש כיפה? להתלבש צנוע? וזהו?

אז זהו שלא, נכון מאוד מצד אחד חיצוניות משפיעה מאוד על פנימיות ואכן יכול לעזור מאוד על תהליך החזרה בתשובה אך כמו שהעולם אומר:" הכובע לא קובע והמעיל לא מועיל...".

הקדוש ברוך הוא רוצה את הלב שלנו, רוצה שנהיה ילדים טובים שנעבוד על מידותינו שנלמד את תורתו וכן גם שנתלבש בהתאם ובצניעות אכן זהו חלק בלתי נפרד מכך.

החלטתי לחזור בתשובה מה הצעד הראשון?

התשובה היא שאין צעד ראשון כיוון שכל מה שאדם עושה בתחילת דרכו היא שמחה גדולה אצל השם יתברך אזיי כל מה שיעשה הוא מצויין, אם זה לשמור שבת או לחבוש כיפה, להניח תפילין, בת ישראל שמתחילה להדליק נרות, ללכת לבית הכנסת וכ'ו וכך לאט לאט מדרגה לדרגה מתקדמים בדרכי התשובה.

כולם יודעים שאין היום מציאות במשפחה או חברים שאין להם איזה סיפור על בן משפחה שחזר בתשובה או מכיר מישהו כזה לפחות.

המון אנשים חוזרים בתשובה היום ומתקרבים לקדוש ברוך הוא כל אחד לפי דרכו ובחירתו.

הרבה אנשים מתקרבים ליהדות וחוזרים בצור מחצבתם דרך ספריו של רבי נחמן מברסלב, ספרים שאכן מעוררים כל אדם בכל מקום שהוא ומגלים לו דרך תשובה נפלאה.[עיין ספר משיבת נפש]

רוצה לחזור בתשובה? מחפש דרך איך לעשות זאת? רוצה להתייעץ חינם?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוסדות ברסלב מאיר

יהדות בטעם טוב ע"פ דרכי ברסלב !

מוקד התפילות (חינם) בכותל קבר רחל אומן ועוד...

אמירת קדיש יתום לנפטרים (חינם)... ע"י חסידי ברסלב.

050-4161022

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ברסלב מאיר

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/171655 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: ברסלב מאיריהדות15/04/171045 צפיות
שאלה : עמדתי ואתבונן במנהג רבים, וכן רבים האנשים שאחר שגומרים סעודתן ומברכים ברכת המזון ללא כוס.. והרי קי''ל בגמרא (פסחים קה:) שברכת המזון טעונה כוס, וזה חלקת מכבוד הברכה.. וזה החלי בעזר צורי וגואלי...

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/161628 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאיריהדות11/11/161323 צפיות
ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה שעשני כרצונו, ולנוסח ברכות השחר ספרדי שלא עשני גויה / שפחה... יש מסבירים שמברכת כרצונו כי האישה נבראה כרצונו של השם יתברך, והרי רואים שנשים הם הרבה יותר קרובות בתפילה ובלב מחוברות להשם יתברך יותר מהגברים שהם יותר פרועים לכן הטילו עליהם יותר לימוד התורה חוקים ומצוות שהזמן גרמא - לצמצם את הגבר...

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/162342 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: ברסלב מאירבריאות ורפואה כללי25/09/161356 צפיות
ברכת המזון על פי חסידות ברסלב החשיבות הגשמית והרוחנית והתועלת שיש באמירת ברכת המזון על האוכל לטובת בריאות הגוף והנפש. בברכה לרפואה שלימה.

מאת: ברסלב מאירפרשת השבוע25/08/161399 צפיות
פרשת השבוע עקב מלמדת אותנו על החיוב לברך ברכת המזון לאחר ששבענו מהסעודה. ולכאורה היה נראה יותר שצריך לברך לפני האכילה, שקודם כל נפתח בהודיה לקדוש ברוך הוא ורק לאחר מכן נתחיל לאכול. אלא שדווקא לאחר האכילה ניתן באמת להוציא את הכוחות הפנימיים שלנו אל הפועל ולזכך את נשמתנו בצורה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19100122 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195424 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195487 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195510 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195462 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195497 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/195492 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica