חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סקירת מט"ח שבועית שבין 02/11/09-06/11/09

מאת: רון בורנשטייןמט"ח03/11/2009765 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דולר שקל: אכן כפי שנמסר בסקירה הקודמת עליות השערים והתחזקותו של הדולר מול השקל באה לידי ביטוי, ואפילו בעליות חדות יחסית. לבינתיים אין סממנים המצביעים דווקא על מגמת היפוך, בעוד שהמומנטום ממשיך להתחזק. הכוחות עדיין אצל רוכשי המטבע האמריקאי. שבוע המסחר החולף יצר מבנה מחירים עולה, בעוד השער כבר החל לפרוץ את קו המגמה היורד. יחד עם זאת, אנו עומדים לפני כמה נקודות בלימה, המתאפיינים בקווי התנגדות, כך שיש לבחון את עסקאות הלונג בזהירות. לא מומלץ כלל וכלל "להיסחף" בשלב זה ו"להפקיר" את העסקאות לאורך זמן.


יורו דולר: אכן כפי שהובא בסקירה הקודמת, הצפוי קרה. התחלנו לראות בשבוע המסחר החולף את המימושים והתיקונים, שהתאפיינו בירידות המטבע האירופי. אין טעם להתבלבל, בכל זאת המגמה בכללותה עדיין שוורית, אולם גם לעת עתה הסימנים מצביעים על אפשרות בהחלט סבירה להמשך ירידות, לפחות עוד ירידות קלות. ראוי לתת את הדעת שאנו לקראת מפגש עם קו המגמה העולה, כך שסוחרים הפותחים עסקאות שורט אמורים להמשיך איתן בשלב ראשון עד קו המגמה, שיהיה קרוב לוודאי נקודת בלימה, ורק לאחר מכן להמשיך ולבחון לאן "נושבת הרוח".


סטרלינג דולר: כבר זמן רב שהגרף מצביע על דשדוש מתמשך והתמנות ניכרת בעליות השערים של המטבע הבריטי. לכך מצטרפים מומנטום שהולך ודועך, כמו גם אינדיקאציות נוספות המלמדות על סטייה ודעיכה של עליות הסטרלינג. יום המחסר האחרון של שבוע המסחר החולף זכה לעוצמת מסחר ערה במיוחד, וזאת על אף שהשער לא ירד באותה רמה כמו שעלה יום קודם לכן ועם עוצמת מסחר נמוכה יותר. עדיין ניתן ללמוד על הכיוון הצפוי מתבנית ההיפוך שהוצגה בסקירה הקודמת. כמו-כן, כל המהלך הדובי המשני שומר גם בשלב זה על יציבות, וזאת חרף העליות המתונות של שבוע המסחר החולף. במילים אחרות – אנו עדים להמשך מגמה יורדת, המלווה במבנה מחירים תואם, כמו גם קו מגמה יורד. אמנם אין לזלזל באפשרות של עליות שערים, היות שאנו רואים בכל זאת מגמה מינורית שוורית, המלווה במבנה מחירים עולה, אבל כל המהלך בכללותו אינו בהכרח עם הפנים למעלה. יש לזכור ששלושה ניסיונות להעלות את מחיר הפאונד כשלו, ועדיין שבירת תבנית ההיפוך שנוצרה בהמשכם יכולה להעיד על כניסה כדאית לעסקת שורט.


דולר יין: לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לניסיונות להמשיך ולהוריד את המחיר של הדולר. לאחרונה גילינו בלימה רצינית למגמה זו, בעוד הדולר החל להתאושש ולהתחזק. למרות שבוע המסחר החולף בו נרשמו ירידות עדיין אנו מוקפים בתנית היפוך שוורית, בעוד ניכר שגל הירידות אליו נחשפו שבוע שעבר היה בבחינת תיקונים ומימושים של סוחרים. אמנם לא ניתן בשלב זה להתעלם לחלוטין מהמגמה הראשית הדובית, המלווה במבנה מחירים יורד כשברקע עדיין קו המגמה היורד לא נפרץ. אולם יחד עם זאת, אנו יותר ויותר מתחילים להבחין במומנטום הולך ומתחזק של הדולר, בעוד שבמגמה המינורית ניתן לראות מבנה מחירים עולה דווקא. צריך להיזהר עם מסחר בצמד זה, אולם הכיוון שמסתמן הוא דווקא להמשך עליות. עם זאת, לא כדאי למהר ולהיכנס כרגע לפוזיציות לונג, שכן השער נמצא בנקודה קריטית על קו הבלימה של "פיבונאצ'י" וראוי לבחון לאן פניו מועדות בהמשך. נר ההיפוך היומי של יום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף נפרץ, ובמידה וגם היום הראשון של שבוע המסחר החדש יסגור מעליו – ניתן יהיה להיות יותר "שקטים" לגבי עסקת לונג בפריצת הנר השוורי האחרון.

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח


הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.


אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

http://www.forexpros.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רון בורנשטיין

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון14/12/09788 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח14/12/09938 צפיות
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון08/12/09708 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש. הדבר משתקף ביתר שאת לקראת שבוע המסחר הקרוב.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח08/12/09755 צפיות
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת – הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש – ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון30/11/09706 צפיות
סקירה שבועית של הנאסדק והדאו ג'ונס מבית פורקס פרוז, הפורטל למסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןמט"ח30/11/09783 צפיות
סקירת צמדי מטבעות נחברים מבית פורקס פרוז, הפורטל מסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןהשקעות25/11/09757 צפיות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום

מאמרים נוספים בנושא מט"ח

מאת: מסחר בינלאומימט"ח08/06/151687 צפיות
בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על מסחר בפורקס, אתם בוודאי יודעים שזה משהו הקשור לשוק ההון. אך לא כולם יודעים מהו בדיוק מסחר בפורקס ומה ההבדל בינו לבין מסחר בשוק ההון. הרשו לי להסביר לכם בקצרה מהו מסחר בפורקס ומדוע הוא הופך להיות לכל כך פופולארי.

מאת: אריאל כהןמט"ח26/02/151133 צפיות
הדולר הוא ללא ספק אחד המטבעות היותר חשובים שיש לנו בכלכלה העולמית. ישנם עוד מספר מטבעות ששווים הרבה מאוד, אך היוקרה היא ללא ספק של הדולר עצמו.

מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151113 צפיות
מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

מאת: שמעוןמט"ח24/12/141226 צפיות
מטבחים הם המקום שבו אנחנו מכינים לעצמנו אוכל, בין אם זה אוכל בסיסי, ארוחות גורמה או אפילו ארוחות מוכנות שאנחנו פשוט מכניסים לתוך המיקרוגל ומחכים 30 שניות.

מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141170 צפיות
סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141167 צפיות
הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141169 צפיות
למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica