חפש מאמרים:
שלום אורח
19.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סקירת מט"ח שבועית

מאת: רון בורנשטייןמט"ח14/12/2009871 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא. אולם יחד עם זאת, הכול נשאר על כנו כפי שדווח קודם לכן. להוציא את העובדה שהניסיון להעלות את מחיר הדולר נתקל שוב בהתנגדות, שיצרה כבר "נגיעה" רביעית, ואשר מלמדת על חוסנו של קו התנגדות זה, ובמקביל את העובדה שהירידות לא חצו את קו התמיכה, אנו ממשיכים להבחין במבנה מחירים עולה, בקו מגמה עולה, בכוח הקנייה שעדיין נמצא בכל זאת אצל רוכשי המטבע האמריקאי, ואת כל זאת תחת מסגרת של המשך מאבק עיקש בין המוכרים לרוכשים שמתבטא בהמשכו של הדשדוש ארוך הזמן. ניראה שזה הזמן הנכון בינתיים להישאר "על הגדר" ולא לנקוט עמדה עד לאחר פריצת קו ההתנגדות מחד, או שאולי דווקא קו התמיכה מאידך.

יורו דולר: צמד זה עמד בציפיות, כפי שהובאו בסקירה הקודמת. תחילת שבוע המסחר החולף החל בעליות קלות לצורך מימוש רווחים אצל הסוחרים, לאחר הירידות האגרסיביות היחסיות שקדמו להן, והמשיכו בירידות הצפויות בימי המסחר שלאחר מכן, תוך חציית נקודת האל-חזור, כמו גם את נקודת התמיכה של מהלך שבוע המסחר החולף, כשכל זאת נמצא בהלימה לקו המגמה היורד. המסחר נסגר מתחת לקו התמיכה – סימן המרמז לגבי הבאות, דהיינו המשך שליטה של המגמה הדובית. קיימת סבירות שבכל זאת נמצא את תחילת שבוע המסחר החדש עם עליות המהוות מימושים ותיקון, אולם בינתיים כל הסימנים ממשיכים להצביע על שליטה של המוכרים.

סטרלינג-דולר: גם צמד זה עמד בציפיות ותאם את האינפורמציה שהובאה בסקירה הקודמת. עם זאת, לגבי שבוע המסחר הקרוב יש להתייחס לצמד זה במעט שונה מצמד היורו-דולר. גם בסטרלינג-דולר מצאנו את תחילת שבוע המסחר החולף שהצביע על עליות קלות, שהיוו מימוש הסוחרים לאחר ירידות אגרסיביות יחסית שקדמו להן. ימי המסחר שלאחר מכן גם כן סיפקו בארים אדומים שלימדו על ירידות שערים של המטבע האנגלי תוך חציית קו המגמה העולה, כמו גם את נקודת האל-חזור ועד לקו התמיכה החדש שנוצר במהלך השבוע, וכל זאת בהלימה לקו המגמה היורד, שגם לווה במבנה מחירים תואם. אלא שבשלושת ימי המסחר האחרונים של שבוע המסחר החולף אנו מוצאים מאבק עיקש בין הרוכשים והמוכרים – מאבק שמותיר אחריו תבנית מסוג "דגלון", המלמדת על התכנסות מינורית של הצמד. עם זאת, הכוח עדיין נותר בידי המוכרים, כפי שניתן גם ללמוד לא רק מהגרף אלא גם מהאינדיקאטורים השונים, כולל גם בחינת תמונת המצב בפרספקטיבה רחבה יותר. למרות הכול אין להתעלם מקו המגמה העולה, הכולל מפגש גם עם קו התמיכה, מה שיכול ללמד על בלימה חזקה לעסקאות שורט קרובות. יש לפקוח עליהן עין, ולהעניק לעסקאות הדוביות יותר משקל לאחר חציית המחיר את שתי נקודות בלימה אלו, אם וכאשר יתרחשו.

דולר-יין: כפי שהיה ברור לחלוטין, ונמסר בצורה מפורטת בסקירה הקודמת שהלמה בדיוק את התרחיש הצפוי, כפי שזה בא לידי ביטוי במהלך שבוע המסחר הקודם, אכן גילינו מהלך ירידות דרמטיות בשער הדולר...בדרך לעליות מחודשות, כפי שאלו באו לידי ביטוי במהלך שני ימי המסחר האחרונים של שבוע המסחר החולף. אמנם הניסיון לצלוח את קו המגמה היורד בדרך לעליות שערים לא הצליחו, כפי שמצאנו בירידות השערים שצוינו קודם לכן, בעוד שגם הניסיון החוזר לכך ביום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף לא זכה עד כה להצלחה מרובה, שכן מצאנו בהמשכו של אותו יום נסיגה של שער הדולר חזרה את תוך קו המגמה היורד, שנתקל גם בהתנגדות קו נקודת האל-חזור. אולם, בכל זאת הכוחות השולטים כרגע יותר בבירור הם אלו של הקונים. יחד עם זאת, המומנטום עולה, וכך גם משתקף באינדיקאטורים השונים, כולל גם בבחינת תמונת מצב בצורה רחבה יותר. אולם אין למהר ולהיכנס לעסקאות לונג, וזאת משתי סיבות: אחת – בשלב זה, למרות שניכרת סבירות פחותה יותר, עדיין לא ניתן להתעלם לחלוטין מהאפשרות לירידות שערים דווקא, השנייה – יש להמתין עד לסגירת יום מסחר מעל קו המגמה היורד ורק לאחר מכן, כאשר המחיר הגבוה נפרץ יום לאחר מכן – או לחילופין, כאשר נפרץ קו ההתנגדות הקרוב ביותר, ניתן יהיה ללמוד על "עוצמה" יותר חזקה לעסקאות לונג אליהן ניתן יהיה להיכנס.

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הכותב, רן טוביה, מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

http://www.forexpros.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רון בורנשטיין

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון14/12/09738 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון08/12/09663 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש. הדבר משתקף ביתר שאת לקראת שבוע המסחר הקרוב.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח08/12/09700 צפיות
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת – הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש – ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון30/11/09650 צפיות
סקירה שבועית של הנאסדק והדאו ג'ונס מבית פורקס פרוז, הפורטל למסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןמט"ח30/11/09735 צפיות
סקירת צמדי מטבעות נחברים מבית פורקס פרוז, הפורטל מסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןהשקעות25/11/09698 צפיות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום

מאת: רון בורנשטייןמט"ח25/11/09671 צפיות
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום

מאמרים נוספים בנושא מט"ח

מאת: מסחר בינלאומימט"ח08/06/151605 צפיות
בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על מסחר בפורקס, אתם בוודאי יודעים שזה משהו הקשור לשוק ההון. אך לא כולם יודעים מהו בדיוק מסחר בפורקס ומה ההבדל בינו לבין מסחר בשוק ההון. הרשו לי להסביר לכם בקצרה מהו מסחר בפורקס ומדוע הוא הופך להיות לכל כך פופולארי.

מאת: אריאל כהןמט"ח26/02/151047 צפיות
הדולר הוא ללא ספק אחד המטבעות היותר חשובים שיש לנו בכלכלה העולמית. ישנם עוד מספר מטבעות ששווים הרבה מאוד, אך היוקרה היא ללא ספק של הדולר עצמו.

מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151019 צפיות
מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

מאת: שמעוןמט"ח24/12/141145 צפיות
מטבחים הם המקום שבו אנחנו מכינים לעצמנו אוכל, בין אם זה אוכל בסיסי, ארוחות גורמה או אפילו ארוחות מוכנות שאנחנו פשוט מכניסים לתוך המיקרוגל ומחכים 30 שניות.

מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141096 צפיות
סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141089 צפיות
הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141090 צפיות
למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica