חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סקירת מט"ח שבועית 9-13/11/2009

מאת: רון בורנשטייןמט"ח09/11/2009706 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דולר שקל: כפי שנמסר בסקירה הקודמת, אכן הסימנים של המשך העליות לא אכזבו. בד בבד הוזכר באותה סקירה שראוי מאוד להיות זהירים בשל העובדה שעסקאות הלונג עומדות בפני כמה נקודות בלימה. כך שבפועל מצאנו שתחילת שבוע המסחר הקודם באמת החל בעליות שערים ואף כאלה שזלגו לשבירת קו ההתנגדות, כולל קו המגמה היורד. אך ההמשך היה צפוי – בלימה וחזרה לירידות שערים. כרגע אנו נמצאים על צומת קריטית. מצד אחד אנו מבחינים שעדיין כוחות השוק הנם לצד רוכשי המטבע האמריקאי. הדבר גם מגובה במומנטום שבסה"כ ממשיך לעלות. בהחלט ייתכן שהירידות שהיינו עדים להן במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים היוו אך ורק תיקונים ומימושים לקראת המשך המגמה השוורית. חיזוק לכך אנו גם מוצאים מעצם העובדה שיום המסחר האחרון סגר מעל קו המגמה היורד אותו הוא כבר פרץ קודם לכן, "נשק" לו והחל לחזור ולעלות. גם אם בוחנים את כל מהלך הירידות שהחל באפריל אשתקד ניתן להבחין שהוא נבלם על מיצוי מלא של "פיבונאיצ'י", בעוד שהעליות בהם צפינו לאחרונה עלו במגמה המינורית עד לנקודת הבלימה של "דאן", משם החלו התיקונים כלפי מטה. אך בסה"כ ניראה שכל המהלך עושה את דרכו שוב חזרה במעלה הגרף. עם זאת – לא רצוי למהר ולהיכנס לעסקאות לונג לפני שבוחנים את התחדשותן של העליות על ידי נר היפוך שעשוי להגיע במהלך שבוע המסחר הקרוב.

יורו דולר: הסוחרים שפעלו כפי שהומלץ בסקירה הקודמת אכן פעלו כראוי. הצפי היה לתחילת שבוע מסחר שילווה בירידות שערים, בעוד הומלץ להמשיך איתן עד לקו המגמה. אכן הירידות פגשו את קו המגמה ואז החזירו פניהן כלפי מעלה. לגבי ההמשך – ניכר שנכון להימנע מלסחור בצמד זה, לפחות בשניים או שלושה מימי המסחר הראשונים של השבוע הקרוב. זאת משום שהצמד נמצא על כמה וכמה קווי בלימה מאוד משמעותיים, בעוד הכול יכול לקרות, הגם שמסתמנת תחילתה של מגמת היפוך, קרי ירידה, אולם אין לכך עדיים מספיק סימוכין, ורצוי להמתין ולבחון את מה שיקרה בהמשך.

סטרלינג דולר: למעשה מה שהיה נכון בסקירה הקודמת, שריר, קיים ונכון גם עתה. כבר זמן רב שהגרף מצביע על דשדוש מתמשך והתמנות ניכרת בעליות השערים של המטבע הבריטי. לכך מצטרפים מומנטום שהולך ודועך, כמו גם אינדיקאציות נוספות המלמדות על סטייה ודעיכה של עליות הסטרלינג. עדיין ניתן ללמוד על הכיוון הצפוי מתבנית ההיפוך שהוצגה בסקירות הקודמות. כמו-כן, כל המהלך הדובי המשני שומר גם בשלב זה על יציבות, וזאת חרף העליות המתונות של שני שבועות המסחר החולפים. במילים אחרות – אנו עדים להמשך מגמה יורדת, המלווה במבנה מחירים תואם, כמו גם קו מגמה יורד. אמנם אין לזלזל באפשרות של עליות שערים, היות שאנו רואים בכל זאת מגמה מינורית שוורית, המלווה במבנה מחירים עולה, אבל כל המהלך בכללותו אינו בהכרח עם הפנים למעלה. יש לזכור ששלושה ניסיונות להעלות את מחיר הפאונד כשלו, ועדיין שבירת תבנית ההיפוך שנוצרה בהמשכם יכולה להעיד על כניסה כדאית לעסקת שורט.

דולר יין: הצמד ממשיך להתכנס. בשלב זה ניראה שזהו צמד "מסוכן" למסחר. המגמה הראשית הדובית, המלווה בקו מגמה יורד ומבנה מחירים תואם נבלמה לפני כלמעלה מחודש, והחלה מגמה משנית שוורית עם רוו מגמה ומבנה מחירים עולה. גל העליות נבלם גם הוא בקו "פיבונאצ'י" והחל שוב לרדת, תוך יצירת מבנה מחירים יורד. גם האינדיקאטורים השונים לא ממש "החלטיים", מה שעוד יותר מביא למסקנה שכדאי להמתין בטרם כניסה לפעולה כלשהי. אמנם מסתמנת אפשרות לעליות שערים דלות בתחילת שבוע המסחר הקרוב, אולם בכללותן, גם אם תהיינה, לא ניראה שהן תנסוקנה בשלב ראון מעבר לקו המגמה היורד, כך שכניסה לעסקת לונג אמורה להיות בכל מקרה עם יד קצרה על הדופק, מה גם שבאופן כללי היא טומנת בחובה סיכון לא מועט, כך שמלכתחילה היא אינה ממש מומלצת ומלהיבה.

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

http://www.forexpros.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רון בורנשטיין

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון14/12/09756 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח14/12/09888 צפיות
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון08/12/09675 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש. הדבר משתקף ביתר שאת לקראת שבוע המסחר הקרוב.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח08/12/09715 צפיות
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת – הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש – ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון30/11/09669 צפיות
סקירה שבועית של הנאסדק והדאו ג'ונס מבית פורקס פרוז, הפורטל למסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןמט"ח30/11/09749 צפיות
סקירת צמדי מטבעות נחברים מבית פורקס פרוז, הפורטל מסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןהשקעות25/11/09715 צפיות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום

מאמרים נוספים בנושא מט"ח

מאת: מסחר בינלאומימט"ח08/06/151623 צפיות
בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על מסחר בפורקס, אתם בוודאי יודעים שזה משהו הקשור לשוק ההון. אך לא כולם יודעים מהו בדיוק מסחר בפורקס ומה ההבדל בינו לבין מסחר בשוק ההון. הרשו לי להסביר לכם בקצרה מהו מסחר בפורקס ומדוע הוא הופך להיות לכל כך פופולארי.

מאת: אריאל כהןמט"ח26/02/151063 צפיות
הדולר הוא ללא ספק אחד המטבעות היותר חשובים שיש לנו בכלכלה העולמית. ישנם עוד מספר מטבעות ששווים הרבה מאוד, אך היוקרה היא ללא ספק של הדולר עצמו.

מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151038 צפיות
מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

מאת: שמעוןמט"ח24/12/141165 צפיות
מטבחים הם המקום שבו אנחנו מכינים לעצמנו אוכל, בין אם זה אוכל בסיסי, ארוחות גורמה או אפילו ארוחות מוכנות שאנחנו פשוט מכניסים לתוך המיקרוגל ומחכים 30 שניות.

מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141111 צפיות
סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141103 צפיות
הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141108 צפיות
למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica