חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

העתיד של החברה בקצות אצבעותיך - יעוץ אסטרגי ככוח מניע

מאת: אפרת אלעמרי ניהול06/03/20131013 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ייעוץ אסטרטגי נשמע כמו מושג שמתקשר בצורה טבעית לפוליטיקה, עצם הביטוי יכול להישמע לעתים אמורפי ובלתי מובן. מה בעצם חוסה תחת כנפיו של הביטוי הזה ומדוע זה יכול להיות ההבדל המהותי בין הצלחה לכישלון. ייעוץ אסטרטגי דומה בעצם ליחסי ציבור, המטרה היא כמובן איך אתה או החברה תתפס בעיני הלקוח. המטרה פה היא לתמצת את המהות ואת הקמפיין השיווקי ל4 מילים ולהתחיל למכור את הרעיון החוצה לקהל המטרה האופציונלי ותוך כדי לייצר או למכור את הבידול שלך מול המתחרים.

 

בבסיסה אסטרטגיה עסקית נועדה לייצר כמובן כמה שיותר הכנסות ובדרך להביס את המתחרים – עד כאן נשמע פשוט. ייעוץ אסטרטגי הוא הכלי שעוזר לך להצליח בעזרת החלטות ברמה גבוהה שמשקפות ספקטרום רחב יותר.  אסטרטגיה עסקית עונה על השאלה "מה אנחנו עושים" בניגוד לתחום התפעול שעונה על השאלה "איך אנחנו עושים זאת". שאלה אסטרטגית יכולה להיות לדוגמה: “מה אנחנו צריכים לעשות על מנת לבדל או ליצור שוני אמתי שנראה לעין מול המתחרים" לעומת זאת שאלה של מחלקת התפעול תהיה: “איך אפשר לתפעל את המפעל/ארגון בצורה החסכונית ביותר.

 

שאלות תפעוליות מכסות קשת רחבה של נושאים בארגון מהבסיס של הדברים עד לפסגה, החל ממחלקת הייצור למחלקת המחשב וכלה במחלקת משאבי אנוש או פיננסים. שאלות אסטרטגיות פועלות ברמה גבוהה הרבה יותר, ברמת "השמנת" קרי מקצה משאבים בדחיפות גבוהה יותר על מנת לעמוד בדרישות המחמירות והתחרותיות של השוק על מנת למקסם את רווחי מחזיקי המניות ובעלי החברה.

 

מדוע חברות בעצם שוכרות חברות שמתמחות בייעוץ אסטרטגי ? , שאלה נפוצה בה נתקלים יועצים אסטרטגים היא, “מדוע החברות לא עושות זאת בעצמם, מדוע הם צריכות מישהו חיצוני ? - הרי זה די ברור שמנהלים לא ימהרו לתת את הבכורה שלהם ואת האחריות על קבלת ההחלטות שלהם לחברה ייעוץ חיצונית ולהוסיף חט על פשע הם לוקחים את שאר המידע ומעבדים אותו לתהליך קבלת ההחלטות שלהם. אנשי הייעוץ האסטרטגי ינתחו את השוק את המגמות ויחליטו על הבידול המועדף, המטרה היא לייצר נישה ולהבין בצורה מהירה מי המתחרים שלך ואיך אתה ממוצב מולם.

 

ישנם שאלות שהם חשובות מאוד ולכן דורשות יכולת, כשרון ומוח קצת יותר גדול מהמקובל על מנת שיכולו לגשת אליהם בצורה הנכונה. תשובה או במקרה שלנו החלטה לא נכונה ברמת האסטרטגיה יכולה להרוס את החברה או לחלופין יכולה לגרום לחברה להחמיץ הזדמנויות מצוינות להתחרות בצורה ראויה בשוק ולכן זה מספיק חשוב להוציא סכום לא מבוטל על ייעוץ אסטרטגי ולוודא שעושים את זה נכון.

 

משפט נכון שאומר מי אנחנו בצורה מדויקת יוצר בידול אמתי בשוק המטרה וממתג את המוצר בצורה שלא ניתן להתעלם ממנה –  לדוגמא חברת טיולים שעוסקת בטיולים למזרח הרחוק או דרום אמריקה ומיועדת לחוג לקוחות יוקרתי – במקרה הזה הסלוגן מתלבש בול על הטיול ועל תחום ספציפי טיולים לאלפיון העליון ולכן “עולם שלישי במחלקה ראשונה” הוא פשוט סלוגן שמתאים כמו כפפה ליד וזה במילה אחת מדויקת המהות של ייעוץ אסטרטגי.

 

דוגמה נוספת ליצירת בידול אמתי בשוק היא יועצת פיננסית שלאורך זמן עושה את תפקידה ונותנת ייעוץ פיננסי בצורה המקצועית ביותר אבל מכיוון שהשוק רווי בעסקים דומים המתחרים בצורה אגרסיבית היא הייתה חייבת לבדל את עצמה מהמתחרים והיא עשתה זאת על ידי הגדרה מחדש של התפקיד "כיועצת עסקית אינטגרטיבית" תפקיד חדשני שמהותו של שילוב מספר תפקידי ייעוץ וניהול כספים על מנת לתת פתרון כולל ללקוח.

 

ישנה עוד סיבה שייעוץ אסטרטגי הוא דבר הכרחי, מנהלים נתקלים יום אחרי יום בהחלטות שעליהם לקחת, חלקם קלות יותר ואחרות קשות אבל הזמן הנדרש על מנת לקבל החלטות אלה הוא לא מועט ובהרבה מהפעמים אין למנהלים את הזמן ואת המשאבים להקדיש לכול ההחלטות הללו על מנת להגיע לתוצאה או ההחלטה הרצויה. יומם של המנהלים עמוס לעייפה בפגישות, ניהול משברים, בעיות אישיות, קשרי לקוחות ועוד אלף ואחת דברים והתחייבויות. צוות אסטרטגיה יכול להקדיש בשבוע 60 שעות או יותר למיקוד ולהתמקדות על מנת לתת מענה לשאלה הרת הגורל של העסק שיכולה לשנע אותו לכיוון הנכון. יתרון נוסף בייעוץ אסטרטגי נעוץ בעובדה שלעוסקים בה יש מומחיות מעמיקה בתחום הספציפי של התעשייה אותו הם מנתחים

 

הציניקנים יגידו שמנהל שמביא חברת ייעוץ אסטרטגי רוצה בעצם לנקות את ידיו מהחלטה שערורייתית כזאת או אחרת או להוכיח שהוא צודק (“זה לא אשמתי שהעסק לא הצליח,  אלו שעשו לי את הייעוץ האסטרטגי אמרו שההחלטות הללו יביאו לי מיליארד דולר”). האמת היא שפרספקטיבה חיצונית יכולה להיות נכס מדהים שיכול להתעלות מעל פוליטיקה משרדית ולהכניס למערכת רק את העובדות הרלוונטיות והחשובות.

.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אפרת אלעמרי היא יועצת עסקית אינטגרטיבית ומקימת חברת ויזין ייעוץ כלכלי ועסקי המתמחה בליווי וביישום פתרונות ייחודיים לעסקים ולמשקי בית בהתמודדות עם הקשיים הכלכליים במשק הישראלי. חברת Vision עושה זאת באמצעות תהליכי ייעוץ ייחודיים המשלבים אימון ושינוי חשיבה. ויזין - ייעוץ פורץ דרך:

http://www.iqfinancy.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אפרת אלעמרי

מאת: אפרת אלעמרי מיסים - כללי09/07/151272 צפיות
אי-תשלום מס הכנסה היא עבירה פלילית,אך תכנון מס נכון הוא לא רק חוקי ולגיטימי אלא יכול להקטין בצורה משמעותית את גובה המס המשולם ולהגדלה משמעותית של הרווח הנקי מפעילות העסק.

מאת: אפרת אלעמרי שיווק ואסטרטגיה11/01/147692 צפיות
הסטטיסטיקה מראה שרק עשירית האחוז (0.1 אחוז) מהחברות שנפתחות בשנה יגיעו למחזור שנתי של 50 מיליון שקלים ויותר. במילים אחרות רוב העסקים הקטנים יישארו קטנים לתמיד. אמנם רוב בעלי העסקים יסתפקו במה שיש להם ולא ירקמו חלומות גבוהים אבל לאחוז הקטן שלא רוצים להשלים עם רוע הגזרה ורוצים להפוך את החברה הקטנה שלהם לאימפריה המשיכו לקרוא עד סוף המאמר.

מאת: אפרת אלעמרי שיווק ואסטרטגיה17/09/131456 צפיות
לחשוב על רעיון זה מטלה קשה מלכתחילה אבל לשכנע אנשים לעשות משהו עם הרעיון זה קשה עד כמעט בלתי אפשרי. בהרבה מאוד תחומים המשימה שמטרתה להביא רעיון לאדם בעל השפעה שיש באפשרותו לממש את הרעיון נקראת "הצעה"

מאת: אפרת אלעמרי יזמות עסקית17/09/13714 צפיות
שהייתי שכירה כול פעם שקודמתי זה לא הרגיש מספיק טוב, נכון זה היה כיף לזמן קצר וההרגשה הייתה טובה, פתאום מצאתי את עצמי הולכת לפגישות שלא הוזמנתי אליהם בעבר והיה לי עוד חברים בכירים שיכלתי להתחבר איתם ול

מאת: אפרת אלעמרי שיווק ואסטרטגיה17/09/131346 צפיות
למוצרים או שירותי נישה יש את הפוטנציאל לייצר כסף גדול מהר מאוד אם הם תופסים את לב הקהל המתאים ואת הכיס שלו. בניגוד גמור לקונגלומרטים שמכוונים למסה העיקרית בשוק, עסקים שעובדים על נישה ספציפית מכוונים ל

מאת: אפרת אלעמרי מיתוג17/09/13889 צפיות
בחינה אינטואיטיבית זה נוגד כול תפיסה לחשוב שמיתוג יכול להיות אלמנט קריטי במהלך היצירה של ערך מוסף למוצר שמוגדר כסחורה (ברזל, תירס) ואינו ממותג. למרות הדעה הרווחת המיתוג של המוצר שלך יכול להיות הערך הי

מאת: אפרת אלעמרי יזמות עסקית17/09/13702 צפיות
מותגים כמו דיסני שידם נמצאת בכול מקום החל מפארקי שעשועים לכרטיסי אשראי ואולפני סרטים מצטיירות בעיני הלקוחות כחברות ששולטות בכול. רוב המשקיעים והעסקים יסכימו עם העבודה ששיוך מותג האם עם עסקים חדשים מחו

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171041 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17752 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17654 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16739 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16804 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16916 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16848 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica