חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשתיות ניהול לעסק - בסיס חזק כמקור לביסוס וצמיחה

מאת: אפרת אלעמרי ניהול06/03/20131192 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עסק יציב הוא עסק שבנוי על יסודות ותשתיות ניהוליות שיכולות להבטיח את השילוב הנכון והקורלציה בין משאבי האנוש של החברה, התהליכים ושאר הכלים האופרטיביים שמטרתם להבטיח גידול רווחי בניהול עקבי ונכון. תשתית עסקית מספקת לחברה את הדברים הבאים.

 • בסיס יציב
 • ניהול עובדים
 • פלטפורמה שניתנת לשכפול
 • מודל ונוסחה שגורמים לכול דבר פעולה להיות קלה יותר בפעם הבאה.
 • עקביות בערך המוסף שאתה מספק ללקוח שלך
 • כול חברה בלי קשר לגודל, לתחום או לבשלות שלה צריכה תשתית עסקית. כשאתה בא לבחון את התשתית של העסק שלך אתה חייב לשאול את עצמך את השאלות הבאות.

  האפשרות הגלומה ביצירת התשתית הניהולית של העסק שלך בצורה הגיונית מבטיחה לא רק את זרם הלקוחות העתידי שלך אלא גם את שלמות ויעילות הצוות שלך מכיוון שאתה מראה לשני הקהלים דרך תהליך בניית התשתית הניהולית בחברה שאתה יודע מה אתה עושה ולאן אתה הולך ויש לא התכנית גם איך לעשות את זה בצורה הכי יעילה קרי מה המטרה העומדת מול עיניך והייעול שלה.

  תשתית ניהולית נכונה לעסק שלך תתן לחברה שלך בטחון שיתועל בצורה יעילה ללקוחת שייהנו מחוויה טובה וחיובית שבצידה השני תסתכם כמובן בעלייה במכירות וכפועל יוצא ברווחים שנוסקים. תשתית ניהולית נכונה וניהול עובדים מדויק תגרום לעליה במכירות  וכפועל יוצא תדרוש ממך כמובן לגייס עוד עובדים, ולהרחיב את האפשרויות שעומדות בפני הארגון.

  למרות שלא כול תהליך צמיחה בכול חברה נראה זהה, ישנם אלמנטים משותפים והכרחיים שמאפשרים גידול מדוד ועקביי בכול עסק וכול זה לאחר בניית תשתיות ניהולית נכונות.

  1. נהלי עבודה – מקורו של כול ארגון הוא בבסיס כוח האדם שלו, משאב אנושי שפועל כהלכה הוא נכס לעתיד החברה והכרח להתקדמות ולכן צריך לייצר נהלי עבודה כחלק בלתי נפרד מהתשתיות הניהוליות של החברה על מנת למקסם אתה הרווח ולמנוע פגיעה כלכלית בעסק מעובד לא ממוקד. הדגשים של נהלי עבודה הם:

  א. הגדרה מפורטת ומדויקת כיצד מבצעים משימות שונות -

  ב. הגדרה מדויקת ומפורטת של התהליכים השונים שמתקיימים באזורים אורגנים ואשר ביצועם מביא לתוצאות ידועות מראש – מכיוון שעסק מורכב ממכלול של כול כך הרבה מרכיבים קרי לקוחות, נתונים, כספים, מכונות, ציוד חומרי גלם ועוד חייבת להיווצר אינטראקציה בין החלקים שמרכיבים את הארגון על מנת לייצר רווח, כולם חייבים לעבוד אחד עם השני בצורה מתואמת והדברים חייבים להיות מתאומים בהתאם לתשתית הניהולית שהוגדרה קודם לכן.

  לדוגמה איש מכירות הוא חלק אינטגרלי מתשתית החברה. הוא נמצא בשרשרת של נהלי העבודה בארגון, עליו לעשות עבודת הכנה מספיק טובה קרי להכין את הניירת עם הנתונים לפני המסירה למחלקת יצור. מחלקת הייצור חייבת לקבל את הנתונים ממחלקת המכירות בצורה מספיק מדויקת על מנת שמחלקת הייצור תוכל לבצע את העבודה במהירות ויעילות ללא התעסקות נוספת עם דברים שקשורים למחלקה אחרת.

  ג. פירוט של הפעולות הנכונות שיש לבצע על מנת לגרום למוצרים הסופיים של החברה להופיע במהירות רבה ובאיכות גבוהה בהתאמה עם מדיניות החברה.

  2.גיוס עובדים הוא אולי החלק החשוב ביותר בתהליך בניית התשתית הניהולית של העסק שלך, גיוס איכותי של עובדים שתדע לחבר לחברה ולתת להם הרגשה שהם חלק בלתי נפרד מהארגון ולהעצים אותם במישור העסקי ישתלם לך פי כמה וכמה מההשקעה הראשונית שהשקעת בהם והדיבידנדים ימהרו להגיע. זה מתקשר כמובן לנושא הקודם בבניית התשתית הניהולית של העסק וזה כוח אדם שירגיש שיש לו גב ויוכל לעבוד עם מחלקת אחרות בארגון בצורה כמעט שקופה על מנת להבטיח הצלחה.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
       
       
       
     
   
  אודות כותב המאמר:

  אפרת אלעמרי היא יועצת עסקית אינטגרטיבית ומקימת חברת ויזין ייעוץ כלכלי ועסקי המתמחה בליווי וביישום פתרונות ייחודיים לעסקים ולמשקי בית בהתמודדות עם הקשיים הכלכליים במשק הישראלי. חברת Vision עושה זאת באמצעות תהליכי ייעוץ ייחודיים המשלבים אימון ושינוי חשיבה. ויזין - ייעוץ פורץ דרך:

  http://www.iqfinancy.co.il/

   
       
     
   

  מאמרים נוספים מאת אפרת אלעמרי

  מאת: אפרת אלעמרי מיסים - כללי09/07/151291 צפיות
  אי-תשלום מס הכנסה היא עבירה פלילית,אך תכנון מס נכון הוא לא רק חוקי ולגיטימי אלא יכול להקטין בצורה משמעותית את גובה המס המשולם ולהגדלה משמעותית של הרווח הנקי מפעילות העסק.

  מאת: אפרת אלעמרי שיווק ואסטרטגיה11/01/147707 צפיות
  הסטטיסטיקה מראה שרק עשירית האחוז (0.1 אחוז) מהחברות שנפתחות בשנה יגיעו למחזור שנתי של 50 מיליון שקלים ויותר. במילים אחרות רוב העסקים הקטנים יישארו קטנים לתמיד. אמנם רוב בעלי העסקים יסתפקו במה שיש להם ולא ירקמו חלומות גבוהים אבל לאחוז הקטן שלא רוצים להשלים עם רוע הגזרה ורוצים להפוך את החברה הקטנה שלהם לאימפריה המשיכו לקרוא עד סוף המאמר.

  מאת: אפרת אלעמרי שיווק ואסטרטגיה17/09/131470 צפיות
  לחשוב על רעיון זה מטלה קשה מלכתחילה אבל לשכנע אנשים לעשות משהו עם הרעיון זה קשה עד כמעט בלתי אפשרי. בהרבה מאוד תחומים המשימה שמטרתה להביא רעיון לאדם בעל השפעה שיש באפשרותו לממש את הרעיון נקראת "הצעה"

  מאת: אפרת אלעמרי יזמות עסקית17/09/13731 צפיות
  שהייתי שכירה כול פעם שקודמתי זה לא הרגיש מספיק טוב, נכון זה היה כיף לזמן קצר וההרגשה הייתה טובה, פתאום מצאתי את עצמי הולכת לפגישות שלא הוזמנתי אליהם בעבר והיה לי עוד חברים בכירים שיכלתי להתחבר איתם ול

  מאת: אפרת אלעמרי שיווק ואסטרטגיה17/09/131359 צפיות
  למוצרים או שירותי נישה יש את הפוטנציאל לייצר כסף גדול מהר מאוד אם הם תופסים את לב הקהל המתאים ואת הכיס שלו. בניגוד גמור לקונגלומרטים שמכוונים למסה העיקרית בשוק, עסקים שעובדים על נישה ספציפית מכוונים ל

  מאת: אפרת אלעמרי מיתוג17/09/13904 צפיות
  בחינה אינטואיטיבית זה נוגד כול תפיסה לחשוב שמיתוג יכול להיות אלמנט קריטי במהלך היצירה של ערך מוסף למוצר שמוגדר כסחורה (ברזל, תירס) ואינו ממותג. למרות הדעה הרווחת המיתוג של המוצר שלך יכול להיות הערך הי

  מאת: אפרת אלעמרי יזמות עסקית17/09/13721 צפיות
  מותגים כמו דיסני שידם נמצאת בכול מקום החל מפארקי שעשועים לכרטיסי אשראי ואולפני סרטים מצטיירות בעיני הלקוחות כחברות ששולטות בכול. רוב המשקיעים והעסקים יסכימו עם העבודה ששיוך מותג האם עם עסקים חדשים מחו

  מאמרים נוספים בנושא ניהול

  מאת: נינה כהןניהול14/08/171052 צפיות
  קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

  מאת: נינה כהןניהול14/08/17766 צפיות
  ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

  מאת: נינה כהןניהול25/07/17667 צפיות
  העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

  מאת: שלום כהןניהול06/11/16755 צפיות
  ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

  מאת: עוזי פלגניהול18/07/16821 צפיות
  בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

  מאת: SEOMANניהול31/05/16928 צפיות
  איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

  מאת: SEOMANניהול25/05/16864 צפיות
  כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

   
   
   

  כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
  השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

  christian louboutin replica